Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

solen
3. aug 2009

dievcata paci sa mi tato diskusia, kde si kazdy povie nazor a nikto nejde nikoho za nic ukamenovat 😉

nikolet suhlasim s tvojou dr, ak uz, tak len vodu. Ja si myslim, ze babatko ine chute ako mliecko nepozna, takze mu netreba "spestrovat" jedalnicek. Mozno keby vedeli hovorit tak mi to rychlo vysvetlia a zmenim nazor 😀

ni.kolet
3. aug 2009

Môjmu vodička chutí a dokonca si ju aj sám vie vypýtať. Vydáva nahlas zvuky, niečo ako oo ooooo. 😅 Inak jej v tomto teple vypije dosť. Ja od začiatku dávam aj MM aj UM. Čo znemená, že 60 ml z fľašky a ostatné si vytiahne. Ranné prvé kŕmenie je bez fľašky a niekedy aj druhé.
Ja sa už neviem dočkať prikrmovania.Mám nakúpená až až. Samozrejme začneme najprv čerstvou zeleninou, potom ovocie, kombinácia, kaše a mäsko. Ale to je ešte ďaleko. Inak on by už najradšej jedol to čo ja. Vždy, keď jem, tak ide na mne oči nechať. Sleduje ako si dávam jedlo do úst a prehĺtam. Minule, keď som jedla palacinku, tak chúďa moje nahlas naprázdno preglgol.

lindula3
3. aug 2009

solen to preto ze sa nezapajam aktivne 😀 😀 😀

macikjm
3. aug 2009

aj mne sa tato komunikacia paci.....ale uz idem do hajan...bru nocku...muzik dopozeral film, ja dokonikujem...paaaaaaaa...bru nocku.... 😉 😉

solen
3. aug 2009

lindula 😀

len krmte dievcata. Chapem ze sa tesite. Pri druhom je to uz uplne ine, som rada, ze si vystacime s kojo , kde rano vstanem a mam navarene 😀 😎

krpcek
3. aug 2009

solen, este keby som sa z toho mohla najest aj ja a muz 😀 😀 😀 😀

solen
3. aug 2009

krpcek vyskusaj 😝 Ja nukam stale tej mojej starsej. A nechce, sa kruti ako had a uteka prec 😀

krpcek
3. aug 2009

😀 😀 😀 😀 skusim ponuknut muzovi.

by mi odpadla dalsia domaca povinnost. 😀 😀 😀

krpcek
3. aug 2009

jaaaaj a musim pochvalit muzika.

dnes malu okupal aj uspal. 😵 😵

krpcek
3. aug 2009

a idem do hajan, dobru 🙂

cikyta
3. aug 2009

Ja dávam malej aj ked ju plne kojím aj trochu čajíku.Ale len ak sme vonku,ked plače a je nad 30 stupnov.Tak mi kázala lakt.poradkyna-ked je 30°.
A čaj podla toho,ako nám je.Raz feniklový,raz na dobre sníčky zmesku.

arizona
3. aug 2009

hááá, zase tu nikto nie je 😒 😀 čím to asi je...

u nás dovolenkovanie na toto leto skončilo 😢 (ak nerátam víkendy), tak už tvrdneme v BA... a poctivo som VŠETKO prečítala 😅

u nás sa prikrmuje o 100 - 300, len malý to nie vždy pochopí 😀 stále sme pri mrkvičke 😀 jeden deň jej zje aj 200 g, druhý ju nemôže ani cítiť, tak sme iba na mlieku. ale zajtra ideme na zemiak 😀

naša dr. mi povedala, že keby som iba kojila, treba s príkrmami čakať do cca. ukončeného 6. mesiaca. dovtedy len mliečko a vodu (alebo feniklový čaj, ak sú problémy s prdíkmi, je menej zaťažujúci žalúdok ako kvapky). ale keďže malého nekojím, tak sa začína s prikrmovaním od ukončeného 4. mesiaca (ale nemusí to byť nasilu a striktne dodržiavať odstup 3-4 dní). najskôr zelenina, potom mäso a nakoniec ovocie. neviem, či niektorá čítate Dieťa, ale práve v augustovom čísle je to riešené. no, a aby som to zhrnula, je tam napísané, že ak je niekde uvedené, že sa niektoré potraviny majú papať od ukončeného 4. mesiaca (alebo iného), neznamená to presne, že od toho dátumu sa môže, a predtým sa nemôže... a ešte ku kašičkám - ak bábätko prespí celú noc, že vraj mu ju netreba dávať. až keď UM nebude stačiť...

a detail - nechápem, aký vzťah je medzi kojením a alergiami... možno ma niekto presvedčí 😀 prvú alergiu mi zistili ako 28-ročnej a kojená som nebola vôbec. sestra ako 40-ročná alergiu nemá vôbec. kojená bola asi mesiac. MM bol kojený 6 týždňov, prvá alergia v 32. roku. synovec bol kojený do 2 rokov, začal rovno potravinovou astmou v 8. rokoch. a tak by sa dalo pokračovať... verím, že materské mliečko je pre bábätko to najlepšie, lebo je v ňom všetko (kopec bielkovín, vitamínov a iných prvkov), ale najlepšie asi aj tak napovie, to, čo mamina vidí a cíti na svojom bábätku - to sa zastávam krpy, lebo je to kamarátka 😀 😀 😀

ps: mandarínky by som do malého iste ešte nepchala 😀

arizona
3. aug 2009

a som zabudla, zase idem robiť propagandu, ale keby to niekoho zaujímalo... v tom časopise, kde sa teraz píše aj o prikrmovaní 😀 , sa píše aj o letnom kúpaní malých detí. že vraj je pre najmenšie deti najlepšie, ak idú rodičia do bazéna alebo jazera, aby drobcovi doniesli jeho bazénik s "normálnou" vodou. pre malinké deti sa odporúča jedine more. a je tam aj napísané, ako sa dá zistiť, kde sú sinice a tak 😉

arizona
3. aug 2009

a gratulujem erike - dúfam, že jej to vyjde podľa jej predstáv 😉 ja by som na jej mieste iste skončila v nejakej cvokárni 😀 RESPECT 😀

sabinazv
4. aug 2009

cavino, no ako ste tu diskutovali v noci... a bezo mna 😎

ja sa baby do toho prikromovania vobec tak skoro nehrniem... ak bude stacit MM, tak vydrzime do toho ukonceneho 6.mesiaca... akurat na jesen, po "sklizni" 😀
Vyhovuje mi, ze nemusim varit dalsi chod... vsak varim obed... potom nieco ine na veceru... salaty... sem-tam zavaram 😀 ... no mam toho aj bez toho dost 😉
A ten bordel aky z toho bude... no mame cas jednoznacne 🙂

Ari, ty teda ako neskoro buntosis... ale zasa dlho vyspavas, co?

A este k tej mrche... ja som myslela, ze dosla... aj som mala take pocity v bruchu, aj nejake naznaky boli, ale trvalo len pol dna.. cize to bola asi len predmrcha, alebo co... ideme to dalej sledovat 😎

lindula3
4. aug 2009

ahoooj sabi... no konecne niekto🙂)) my uz sme od siedmej hore, dnes sme trosku "zaspali" aj s nasim tatom... a teraz slecna dospava zas.... tuto noc som poriadne ani nespala... to bolo teplooooo a bojime sa urobit nejaky prievan kvoli malej... som ju nechala od 8 do 11 pri otvorenej vetracke a bola uplne ladova...
jaaaaj ze mrcha pol dna... zavidim... ja sa poctivo trapim celych 8 dni...

nooo ari nemoze v noci asi spavat🙂

sabinazv
4. aug 2009

my sme od 5.45 hore... potom asi este pol hodku sa dal presvedcit na spanok, ale potom uz uplne hore... a v noci tiez vymyslal... od polonoci kazde 2 hodiny chcel jest a smial sa... sisino maly 😵
Inac vstava okolo 2-3.h, asi ma rastovy spurt... no vsak dnes ho ideme odvazit k dokyne... som zvjedaf na to cislo...
... a mozno nas aj zaockuju... uvidime...

romanakatka
4. aug 2009

čavale, tak poctivých 6 hodín spánku mám za sebou... od piatej malého prehováram, aby sme ešte pospinkali keď tak pršalo, ale hodil mi na to bobek... zalomil teraz, keď som ja už ready... a v poslednej dobe odmieta fľašu a tak rozmýšľam, že mu možno stačí mliečko ... žeby sme sa rozkojili v treťom mesiaci??? 😀 no ale sme každé dve hoďky na ciciku...

romanakatka
4. aug 2009

no a dnes nás budú očkovať... och... tatino pracuje, tak asi s nami pôjde starká, lebo mamina by to sama asi nezvládla, myslím, že budem viac plakať ako Timko ☹

zanulienka
4. aug 2009

cafte-lindu aj ja mam kramose a zase dost hojne,rano som musela prevliekat pradlo 😠 .moja mala teraz vypije strasne vela vody,je smadna.ma taku flasku z uskami sama si ju drzi a pije

lindula3
4. aug 2009

drzime palceky ockovacim detickam🙂))) dajte preventivne nieco na teplotu, my sme dali a ziadnu sme nemali, len sa nam to zapalilo...
my spinkame celu noc klop klop klop no tuto noc sme nejako nevedeli zaspat, ja malu este o 11 vzdy po spiacky zoberiem, prebalim, stiahne flasu a spime dalej, ale ked ju berie nas tato tak sa vzdy tak zobudi ze nevie zaspat a on sa s nou este hrajka... mna ide porazit... no a tato si potom isiel spat a my sme sa este do pol jednej hrajkali v postielke🙂)))

jaaaj zanu ani nehovor... dufam ze to skonci a vratime sa do normalu ako pred tehotenstvom... mna to zas caka za dva tyzdne...

romanakatka
4. aug 2009

takže 40 minútový spánok máme za sebou... musím sa venovať...

sabinazv
4. aug 2009

jej katka... asi mame nieco v nasom ZV vzduchu s tym kojenim... ja som to v 2.mesiaci dokazala...a ty v 3.? bolo by to prinajmenej zaujimave a drzim paluchy 😉
Vsak nas maly si to tiez v podstate sam vybral... nesla som do toho nejak nasilu, len mi odmietal UM pit po vacsine, tak sme to skusili uplne bez a uz je to vyse mesiaca...

zanulienka
4. aug 2009

lindu-pravdepodobne aj mna o dva tt,konci mi antikoncepcia tak znovu 😠 .moj otec isiel na nakupy z mojimi kockami chudak pokupia s nim vsetko mozne.
PRAJEM VSETKYM DOMINIKAM A DOMINIKOM VSETKO NAJ K MENINAM 🙂

sabinazv
4. aug 2009

jej aj ja zelam vsetko naj dnesnym oslavencom 😉

miavin
4. aug 2009

všetko najlepšie našim miminkám s menom Dominik - Dominka.
zanu - Elaia si drží fľašku???? to náš teda chytí fľašu ale rýchlosťou svetla odtrhne od pusy a fľaška putuje takých pár metrov ....
ja dávam piť veľa čajíku - no veľa - zakaždým, keď je nervný - tak trošku cucne, za deň tak 100- niekedy aj viac

zanulienka
4. aug 2009

mia-drzi,potom dam foto

bambina
4. aug 2009

ahojte maminky, ja sa tiež pripojím svojou skúsenosťou. zatiaľ len kojím, moja pediatrička mi hneď na prvej poradni povedala, že vo veľkých horúčavách malej môžem dať prevarenú vodu. tu však všade čítam, že kojené deti nepotrebujú žiadne tekutiny, všetko majú v mliečku. niekedy mám už z toho zmiešané pocity. včera bolo veľmi dusno a večer som mala pocit, že už nemám žiadne mliečko a Simonka začala strašne vrešťať, že jej nič netieklo. vedela som, že keď bude ťahať tak sa spustí, ale ona sa nechcela poriadne prisať. tak som prevarila vodičku a dala jej po lyžičkách a pila ako o dušu. dnes som zasa čítala, že netreba dávať vodu. tak ja už neviem. chcem byť len dobrou mamou a robiť pre malú maximum a čo najlepšie 😉

zuzik25
4. aug 2009

afte babulky.
vy ste toho vcera riadne popisali.
najprv Dominikom a Dominikam vsetko naj naj! aj my mame doma Dominika, tak musim nieco prichystat.

no vcera som mala priserny den, rano celkom v pohode, mala bola v celku fajn ale od obeda len krik a krik, akonahle sa jej nikto nevenoval, no koniec. a kedze tu mam draheho syna, ten sa jej venuje ked sa blizim k malej. mysela som ze mi s malou pomoze ale prd. skor mam o robotu viac, no puberta jak vysita, lenivy, len pri PC a ked ho niekam vezmeme to sa mu nepaci hentamto sa mu nepaci. 😠 ale poziadavky na drahe veci ma. 😠 no vcera mi uz praskli nervy, tak som sa vyzurila aj na nom aj na drahom. a vobec mi to nie je luto a som rada ze som sa vyventilovala. aj ked je to sebecke, ale aj ja chcem mat klud a chvilku pre seba, to nevedia niekedy pochopit.
a mala vecer mala taky zachvat revu, taku som ju este nezazila. ja som ju radsej ani nekupala, ale po kupani to bol rev. normalne kebyze nekojim, idem nikekam do baru, supnem frtana a zapalim si cigu.
dnes isli nastastie spolu do Brezna, tak mam klud. Boze, uz sa normalne tesim, ked odide maly domov, to je uplna katastrofa s nim niekedy. Proste vychova jeho matky sa nestotoznuje s mojou a ja ho uz neprevychovam.
Tak som sa vyzalovala. ☹

ja este neprikrmujem a este sa ani nechystam. mala si nozku este nechyta ale zato kopcuje o dusu. a cumlik si do ustociek neda, lebo ho ani nepouzivame, kedze ho stale vypluva. zato prska, nafukne si licka a uz to ide, zlatucka je vtedy. 😀

bambina
4. aug 2009

nás čaká očkovanie zajtra, držím všetkým pršteky aby sme to zvládli. blahoželáme oslávencom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre