Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

elfi1
5. aug 2009

tiez mam niekedy vycitky, ze ho necham aj sameho, co ale aj tak dlho nevydrzi. lenze my sme potom cez den u nasich a tam uz babinka a dedusko daju malemu aj modre z neba a stale sa mu venuju.
necudo, ze mu mama niekedy ani nechyba

krpy - vobec nemame presny casovy harmonogram. ja som akurat nastavena tak, ze papa zhruba kazde dve hodky - tak to bolo zo zaciatku. len sa mi zda, ze uz vydrzi aj dlhsie. no ale mam pocit, ze niekedy pije menej ako kedysi. ale zas sa potom napraska aj tak, ze mu to potom uz vytecie prudom z pusiny.
inak zalezi, kedy sa rano zobudi a ci chce papat hned, alebo az o nejaky cas. aj cez den zavisi od toho, ako dlho spi. ked potiahne viac, tak papa aj po troch hodkach

krpcek
5. aug 2009

my sme papavali po troch hodinkach, no a po tych peripetiach, co mi nechcela papat, tak odvtedy papame asi tak kazde dve. sa jej to otocilo. co by mala teraz vydrzat dlhsie, tak vydzri kratsie. 😠

sabinazv
5. aug 2009

helou

ani my nepapame rovnako, vsak to sa ani neda podla mna pri kojo... rozne spi, alebo sme vonku... ked je teplo tak castejsie papa...

a dosiel mi ten fotoobraz... ale ho idem reklamovat... ma na spodnej strane taky 10 cm zlty pas... to vyzera otrasne, neviem preco... joj, nahnevana som... inac by to bolo super

macikjm
5. aug 2009

krpcek...my nedodrziavame nijaky casovy rozpis na papanie, to sa pri kojenych detoch myslim neda, aspon u nas urcite nie...no ako vies kolko si aktualne vytiahne mliecka 😒 ...jedine ze by si furt vazila pred a po kojeni...ale to je blud...moja aj keby nevypila davku ako sa ma, tak ked nechce, nedostanem do nej uz ani kvapku mliecka....
ja kojim dla ninkinej potreby...raz o polhodku, ale teraz sa to nestava, ked bola mensia hej, jedine ze sa jej cka a je ochotna napit sa... 😒
inak tak hodka a pol- dva hodky cez den...v noci pije raz- dvakrat...

nininka...nemaj vycitky...moja sa tiez sama krasne hraje...jasne, ze sa jej vzdy prihovaram...mam ju vzdy tam, kde som aj ja...furt jej hovorim, co prave robim...ninka ma niekedy krasne sleduje tymi svojimi kukadielkami...hra sa s hrkalkami...hryzie ich, oblizuje...najnovsie ma novu zabavku, petaca sa z chrbatika na brusko...

elfi1
5. aug 2009

krpy - to su super take babky, ze "chcem ist kocikovat" a ty mas skocit a uz ju s malou cakat pri brane, nie?

u nas bola vcera teta s mojou babkou (ta ma Alzhaimera, takze uz nevnima) a prvy krat Domca videla v bdelom stave, lebo inak vzdy spal. a ona tiez vzdy - zase spinkulinka? no to mame ale smolu.
neviem, ci som ho mala budit, aby ho videli hore, ci co 😀

miavin
5. aug 2009

nina - no my dávame kašičku do mliečka - od nutricie - vanilkovu, a máme aj s ryžou, kukurica, jablčko - ale tá mu nejak až tak nešmaka, zato vanilkovú zbožňuje - je to fajné sladučké - mňam aj ja som koštovala 😀
joj krpy - neporadím, my kojíme len kvapky - väčšinou um

sabinazv
5. aug 2009

my papame kazde 3 hodiny od zaciatku vacsinou... ale nie je to pravidlo, ako som spominala v lete castejsie niekedy... aj rozne buva...

krpcek
5. aug 2009

ja som citala, ze kojene deti nemaju presne harmonogram, len som si to chcela potvrdit ukazkami z praxe. 😉

elfi moja babka dnes tiez, ze ja som ju este nevidela bdelu, ze vzdy ked prides spi . . .a tolko lamentovala okolo kocika az sa mala nakeniec zobudila a ja som odtial isla s krikom a samozrejme max. vytocena.

ninnaricci
5. aug 2009

mia...no super...lebo ja som rozmýšlala nad týmto
http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...
tak či nemá niekto skúsenosť...chcem to skúsiť na noc...,ale mám pocit...že drobec sa budí v noci už len zo zvyku...trošku podudle a spinká...a ja potom mliečko vylievam...

sabinazv
5. aug 2009

pocujte, davali ste uz dietkam cipok? nas maly mal dnes trosku zvysenu teplotu, tak som 3 cipky znicila a aj tak vysledok ziadny... tak najskor ked som chcela dat na polku, sa mi to rozdrolilo... a ked to aj malo tvar, on mi to proste vytlacil von... 😒
Teraz teplotu nema... ale ak bude mat, tak neviem... co mu mam tam pridrzat cipok prstom, kym sa nerozpusti? 😨

ninnaricci
5. aug 2009

mia...ja zatial nechcem dávať ochutené kaše...ešte neprikrmujeme...tak nech ešte nemiešam chute
...aj toto vyzerá dobre...a je tam aj kaša na noc

http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

ninnaricci
5. aug 2009

sabi...my sme dávali čípok...dávala som celý...šup do riťky...trošku sa mu nepáčilo...stisol a nevyšlo nič...len raz mi ho asi minútu potom vykakal 😉 tak som dala druhý
...akú ste mali teplotu?
...naša dr. vraví, že čípok sa má dávať až pri 38...

macikjm
5. aug 2009

sabi...pri zvysenej teplote sa antipyretiaka nemaju davat...az nad 38, 00 st. C...
organizmus bojuje aj zvysenou teplotou...a ako dat cipok..daj mu do dupky a stlac obe polky ritule k sebe,podrz ich, nemal by vytlacit...
aj vy ste mali zvysenu TT az na druhy den po ockovani???ninka mala 37,5 az na obed nasledujuceho dna od ockovania...dala som jej este obkladik a bolo ok-... 😉

elfi1
5. aug 2009

ja som na teplotku kupila Panadol baby, ale zatial sme nepotrebovali

sabinazv
5. aug 2009

mali sme 37,8 aj 38... na roznych teplomeroch... dokyna vravela, ze nad 37,5 dat cipok... ale moj chlap pocul, ze nad 38... tak neviem, maly velmi reval pri ockovani, tak som mozno aj zle pocula... chcela som mu dat polku cipku (nemame este 7 kg)

dala som mu homeopatika... tak uvidime ako to bude dalej...

macikjm
5. aug 2009

sabi...bude dobre urcite...imunitny system sa musi vysporiadat s ockovacimi latkami...

lindula3
5. aug 2009

jaaaj sabi to su svine ti vyrobcovia tych fotiek ze?🙂

sabinazv
5. aug 2009

no citam kadeco mozno o ockovani... a narazila som napr. aj na info, ze nadmerne zahlienenie organizmu moze byt vedlajsi efekt ockovania TBC... zaujimave 😖

sabinazv
5. aug 2009

ak si chcete tiez nieco zaujimave o tom pocitat, tak tu http://rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-informujt...

su to nejaki aktivisti proti zakonnym ockovaniam...

sabinazv
5. aug 2009

lindul, uz som im napisala maila... som zvedava na odpoved a ako to budu riesit... hm... teraz neviem posudit, ci som ja nieco zle spravila... ale zlty pas by som tam nedavala 😎

lindula3
5. aug 2009

treba to reklamovat... ja musim skocit k nam do tej trafiky ze ako pochodila ta teta s tou reklamaciou...

macikjm
5. aug 2009

no tak to tam bude vela zleho....ked su to aktivisti proti.... 😀 ale idem kuk...
urcite maju aj vedlajsie ucinky tie ockov. latky, ale asi su zanedbatelne, ako keby dieta ochorelo na dane ochorenie...

sabinazv
5. aug 2009

no macik, az take zanedbatelne nie... aj poskodenie mozgu, anafylakticky sok, smrt... radsej to nejdem ani citat, uz sme zaockovani 🙄

no lindul bojuj... ale ty si este neplatila, ze? ja uz hej 😎
aj som si to tam pozrela... teda dievcinka mi to trosku ukazala... som myslela, ze to zlte je papier 😠

lindula3
5. aug 2009

ne neplatila... najprv som to chcela zobrat ze to vyreklamujem sama, lebo tetu poznam a nechcela som aby s tym mala nejake problemy, ale potom ona povedala ze ziadne take ze ona to vybavi...
to dakedy tak na rychlo ani nepostrehnes...

macikjm
5. aug 2009

no veru sabi...fuj...ja som to zacala citat, ale konec...to fakt take svinstvo tie ockovacie latky???l 😠 😖

sabinazv
5. aug 2009

no aj rychlo a obraz bol v 3 obaloch asi zabaleny, tak mi to len tak dievcinka trosku odhrnula... tusim zhora len... to som spodok ani nevidela... joj... mohla som sa vytesovat...

lindula3
5. aug 2009

a predpokladam ze uz je po akcii🙂 ale ved oni ti urobia nove podla mna za tu istu cenu...

sabinazv
5. aug 2009

no jasne... do konca jula bola akcia... a ja som to odoslala 31.7. neskoro vecer 😎

sabinazv
5. aug 2009

no a komu sa nechce citat, tak tu je nejake videjko... Palba v Markize vysielala...

https://www.youtube.com/watch?v=M2X8mva7VnE

a aj 2.cast je tam potom...

cikyta
5. aug 2009

Sabi-ešte som nedávala čípok malej (Zato sebe hned po pôrode aj týžden v kuse denne 😀 od bolesti zo šitia)
Krpy-teraz ma napalo: Dokonca aj laktačná poradkyna by povedala,že kojene deti nemávaju režim,lebo ked je vonku 30°,musí sa kojiť častejšie,aby nebolo dieťa dehydrované a vlastne smädné.Aj ked sa má vtedy dať aj trošku vody,či čajíka,uplne najlepšie je častejšie prikladať prso.A tým pádom veškerý režim padá... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre