Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
19. aug 2009

Baby-ako dávate mrkvičku? Rozpučenu,uvarenu? (Surová zeleninka a ovocie sa nesmie,že?)
😅 Neviem.Ešte som to nikde nepozerala a s nikým sa o tom nebavila.Nemám ani s kým.

jankaaa
19. aug 2009

ahojte babenky vy ste tu toho popisali ani nestiham citat...o tom spanku ja ani nehovorim nas drobec je tiez vkuse hore kazde dve hodiny a teraz sa budi s placom vzdy ja nechapem...este aj po vcerajsku neviem mam nejak malo mlieka alebo co nechapem...ja uz som zufala a taka unavena...ja mam uz menej kil ako pred pôrodom a citim sa strasne unavena normalne nic nevladzem...
ja este nedavam ziadne prikrmy....aj ked som uz kupila kasu od nutrilonu tak uvidim kedy zacneme...

macikjm
19. aug 2009

ahojte...
moja ninka teraz ked nespi, nerobi nic ine, len sa pretaca z chrbatika na brusko... 😖 velmi sa jej to zapacilo.... 😀
mamule...mam na vas otazocku...natierate svojim babatkam ritulky pri kazdom prebalovani, alebo len ked maju cervenu...???
no a info z UPSVaR...podla uja velmi vzdelaneho...ked som zbadala jeho tituly: PhDr., PaedDr......PhD. poprii mojmu cerstvemu Mgr. 😀 no ale nie to som chcela...bola som sa informovat o tom ci mozem cerpat sucasne rodicovsku dovolenku a dovcu z prace...tak ze mozem...lebo dovolenka sa neberie ako vykonavanie zarobkovej cinnosti...to su info z UPSVaR z Bardejova...Ma niekto ine??? 🙂

macikjm
19. aug 2009

hej janulka- jankaa...a nema ti kto pomoct??? keby ti zobrali jakubka vonku na prechadzku, aby si si aspon trosku oddychla...alebo keby ti mamka navarila...juj...takto ked si hotova a unavena, vystresovana ty, tak jakubko nemoze byt kludnejsi... ☹ drzim palce...

jankaaa
19. aug 2009

macikjm pomahaju mi ale neviem ci mi zase chyba zelezo alebo nechapem proste som taka znicena a unavena strasne...a chudacik moj drobec si to potom tiez odnesie lebo ked dlho place tak mi obcas prasknu nervy a kricim na neho...

macikjm
19. aug 2009

jankaa...tak chod k dr. na odber...nech ti vysetri krvny obraz...netrapte sa tak... ☹

zucha
19. aug 2009

macikjm, ja nenatieram ritku vobec. natrela som asi 2x, ked mala trosku cervenu, ale inak vobec.

Inak, prave pred kupanim sa nam prerezal prvy zub. Trosku som mu pomohla 😅 Masirovala som jej dasienko prstom a zrazu trosku krvicky a zub bol vonku. Bol uz naozaj len pod takou "blankou". Myslim, ze zajtra uz bude hned aj druhy

krpcek
19. aug 2009

jankaa supni ho niekomu a vyraz na nakupi alebo na kavu s kamoskou. 🙂

ja planujem ist zajtra, malu necham muzovi v robote a pojdem na hodinku, ak sa bude dat.

macikjm
19. aug 2009

nech si uz konecne spokojna mamicka, vychutnavajuca si materstvo a maleho krasneho jakubka...a aby si zbytocne neprisla o mliecko... ☹

jankaaa
19. aug 2009

krpy len jeden vecer sa manzel venoval malemu co som bola chora a rano mi hovori ze ma obdivuje ze on ma dost po takej noci....

macikjm asi budem musiet ist lebo sa necitim nejak dobre...neviem ci to je este tym co mi bolo predvcerom zle alebo nieco na mna lezie

jankaaa
19. aug 2009

macikjm ved po tych dvoch dnoch co som bola chora tak mam pocit ze ako keby som ani nemala mlieko

zucha
19. aug 2009

janka a nie si znova tehotna, ked si tak velmi unavena?

macikjm
19. aug 2009

ja som bola dnes pri kadernicke...kupit si este jednu kojenecku podprdu...ale sama....ninka spinkala doma s ocinom... 🙂
inak isla by som dnes korculovat,ale vysavala som byt...tak mam dnes pohybovej aktivity az az... 😀 😀

jankaaa
19. aug 2009

zucha pochybujem...mne po pôrode nejak sex nechuti neviem preco...mate niektora s tym problem?chuda moj manzo ☹

jankaaa
19. aug 2009

a ked nemam kramy este to by som mohla zostat tehotna?asi nie co?

macikjm
19. aug 2009

mohla by si... 🤐

jankaaa
19. aug 2009

mohla?

macikjm
19. aug 2009

je nejake % moznosti ovulacie aj pocas dojcenia...takze aj tehotensto je mozne... 😖

macikjm
19. aug 2009

pokial neberies antikoncepciu..

jankaaa
19. aug 2009

aha...ale tak pri mojej chuti na sex

macikjm
19. aug 2009

no tak to musite vediet vy... 😀

zucha
19. aug 2009

janka, ja som tiez nemala kramy po prvom tehu a ostala som tehotna znova. 😉

macikjm
19. aug 2009

moj gyndos mi vravel, ze na dojcenie sa mozeme spolahnut ako na antikoncepciu max do polroka veku dietata...potom ee... 😨

jankaaa
19. aug 2009

dobre vediet babenky....

tak rada by som tu s vami bola ale idem si lahnut nech si aspon trocha oddychnem...

majte sa krasne zajtra pridem...papa

macikjm
19. aug 2009

tak len si pekne oddychni...nech sa citis ok...drzte sa.. bru nocku... 😉

jankaaa
19. aug 2009

dakujem bru nocku 🙂

ni.kolet
19. aug 2009

Ahojte. Ako som bola s malým včera na očkovaní, tak mi dala dr. papierik ohľadom príkrmov.

1. mäsovo-zeleninový
- po ukončenom 4. mesiaci
- najprv zelenina: mrkva, zemiak
- nesoliť, nesladiť
-konzistencia jemného pyré, podávať lyžičkou
- o 2 týždne mäso - hydinové veľkosti orecha
- mäso môžeme 1+2x v týždni nahradiť vareným vaječným žĺtkom
- potom v 3-dňových intervaloch iná zelenina: hrášok, kaleráb, karfiol, brokolica, cibuľa
- do 1 roka nedávať zeler, pri alergických ochoreniach v rodine ani petržlen
- do ukončeného 6. mesiaca nedávať zásmažku ani zátrepku

2. ovocný
- po ukončenom 5. mesiaci
- jablko; 3-4 dni varené /výživa/, potom môžeme aj surové - krájané
- o 2 týždne banán
- do ukončeného 6. mesiaca nedávať piškóty ani keksy
- potom v 3-dňových intervaloch iné ovocie: marhuľa, broskyňa, slivka, hruška

3. kaša
- ryžová po ukončenom 6. mesiaci
- pri špeciálnom mlieku nemliečna - zarábať do mlieka, ktoré dieťa papá
- krupica až od ukončeného 8. mesiaca, variť vo vode a pridávať sušené dojčenské mlieko

Nevhodné potraviny do 1 roka:
jahody, citrusy, kiwi, cudzokrajné ovocie / okrem banánu/, orechy, oriešky, čokoláda, kakao, vaječný bielok, rajčiny, paprika, morské živočíchy.

macikjm
19. aug 2009

ako sa tie nazory odbornikov lisia.... 😒
ja kojim do ukonceneho 7. mesiaca...ak sa bude dat... 😉

arizona
19. aug 2009

niki, aká nadupaná 😀 a to je pre kojené či nekojené deti? lebo nám napr. ryžovú kašu odporučila dr. na noc (a nemáme ešte pol roka) 😉 a napr. karfiol a brokolicu ideme presunúť až na neurčito, lebo akosi z toho malého bolelo bruško... vlastne všetko, čo nemáme z vlastnej záhradky ideme presunúť na neurčito 😒 ešteže je leto a dá sa zohnať všetko z domácej záhradky... len karfiol a brokolicu sme mali kupovanú a tak to aj dopadlo 😠

no, drobec nakoniec spapal všetko, čo mal pripravené na olovrat (s párhodinovým meškaním), len neviem, či to bolo múdre dávať mu to o šiestej večer...

ciky, my zeleninku uvaríme a rozmixujeme na úplnú kašu. ale už som čítala nejaký múdry článok, že mixovanie sa v žiadnom prípade neodporúča, najlepšie je nastrúhať na keramickom alebo sklenenom strúhadle!!! ja, čo som malému nastrúhala, to vypľul, lebo to ešte nie je konzistencia pre bezzubú tlamičku 😅

zucha
19. aug 2009

no teda, to su fakt rozdiely v tom, co hovoria lekary. Ja urcite zacinam az od ukonceneho 6. mesiaca. Predtym som tiez prikrmy mixovala a ovocie struhala a jedla to. Ovocie som ale nevarila, ani nic.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre