Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

lindula3
8. jún 2009

baby kupila som si senovku grecku neviete ako sa to ma "konzumovat" je to na tvorbu mliecka

luca33
8. jún 2009

zuul, nepouzivas nahodou klobuciky pri kojeni, ked tak dlho a casto papate? Ja som tak fungovala tiez. Hodinu kojenie, hodinu pauza a zase kojenie. A ked som zrusila klobuciky, tak sa to zo dna na de upravilo. Kojim kazde dve hodiny a mala sa napapa za 10-15 minut. Neverila som, ze to moze byt klobucikmi, ale v nasom pripade bolo.

romanakatka
8. jún 2009

čavík všetkým 🙂 ako tak čítam, tak som strašne rada, že máte tiež také babuľá ako je to naše... už som myslela, že je jediný taký zlý, lebo cez deň vôbec nespinkáme... od piatej rána bývame hore a pučíme sa no a chce byť len na rukách a prsníku... 😲 do kočíka ho môžem šupnúť len hneď ako zaspí a som prešťastná ak vydržíme vonku aspoň hodinku... Inak na ukľudnenie u nás funguje vysávač 😵 hneď stíchne keď ho zapneme... no a mali sme zápchu, pchali rúrku, stolicu už mal takú hustú nejakú 🙄 no riadne sa vykadil ale o polhoďku sa už zase spúčal a to som si myslela, že bude pokoj ... už som chcela ísť s ním k dokyne že čo to s ním je, keď vôbec nespáva cez deň ale keď aj u Vás to tak je, tak hádam o nič nejde... ja čo tu mám známe, tak nemajú takéto problémy a vraj ich ratolesti sú ako cukríky 🤐 tak len ticho závidim ... 😝

luca33
8. jún 2009

cikyta, to mas dnes naaarocny den ☹ Vobec ti nezavidim. Zajtra bude mat chuda tiez rozhadzany den, asi toho zase moc nenaspite ☹ Drzim palce, nech spi aspon v noci.

luca33
8. jún 2009

aj u nas vysavac funguje 🙂 Nasa mala spava cez den len vo vaku. V kociku vrieska, v postielke tiez. Ale teraz spi uz od siestej a nevieme ju zobudit. Ona potvora vie, ze ju chceme kupat, tak sa tvari nenapadne 🙂

romanakatka
8. jún 2009

no budeme musieť asi tiež skúsiť nejaký ten baby vak 😕

luca33
8. jún 2009

nie kazdemu babatku sa to paci. Bolo by asi dobre to najskor vyskusat.

elfi1
8. jún 2009

ahojte maminky.
tusim kazda mame nejake trampoty s drobcekmi. nas je tiez taky placko. nastastie v noci celkom pekne spinka a papame kazde 2-3 hodky. a cez den najlepsie spi v kociku, ale ako kedy. niekedy aj o hodinu prespi papanie a inokedy len tak po troske spinka. aj to vdaka mojim rodicom, ze stale ho kocikuju a nosia v prenosnej taske.
ale inak medzi tym place za vsetko mozne aj nemozne. a pritom je taky uzasny ked sa rehoce a rozprava nam tie zvatlaniny. a potom z nicoho nic vresk.
a dnes som ho vecer tiez vyse hodiny uspavala, kym zaspal definitivne. no strasne revy.

som velmi zvedava na ten "zazrak" po skonceni 3 mesiacov - ale moc tomu neverim, ze to bude taky obrat.
aj ked som to citala, ze aj traviaca sustava a aj nervova sa uz vyvinie a tym vlastne sa to potom vsetko ukludni
tak si drzme palce, nech to tak aj bude

mauzos
8. jún 2009

baby vy ste ale akcne, nemam sancu vas docitat 😒 len tak som to prebehla.

beadz aj ja som po IVF, nastastie to vyslo na prvy krat a hned dvojnasobne, tak sa vytesujeme. Kam si chodila? Ja do Splnu. Do poradne chodime na Torysku na Terase, je to byvala pohotovost, teraz je tam krasna nova poliklinika. A chodime k Dr. Gregovej, fantasticka doktorka, fakt klobuk dole. Postrehla som, ze chodite aj na neurologiu? Aj my, na polikliniku Sever k Dr. Eliasovej, tiez velmi mila doktorka. Obidvaja chalani tocia hlavicky trosku viac na jednu stranu, ale inak je vsetko OK, akurat minuly tyzden im robila usg hlaviciek.

miavin
9. jún 2009

ahojte - tak ja začínam byť zúfalá, vraví sa, že bábätka - čím sú staršie tým budú lepšie spinkať, papkať a všetko. A ten náš je nejaký naopak. Doteraz pekne bubal v noci - no už 4 noc sa trápim - už mi z toho šibe. okolo 2 sa zobudí, napapa sa, a koniec - je skoro 6 a on stále mrnčí, zaspal tak na pol hodinky, potom nervačil - a teraz zaspal na 15 minút - ja to nechápem 😢 ☹
a čo tu nové? nestíham tu ani chodiť, je to namáhavé. Ale idem dnes k mamke, nech dospím aspon niečo ☹

zanulienka
9. jún 2009

lindu-aj ja mam tu senovku a tiez neviem ako ju pouzit.je to ako prasok,ale muz v obchode mi hovoril,ze to mozem zamiesam do kakaa,alebo zaliat z vodou a z medom alebo z ciernym cukrom.ale je to zle 🤐

jana_pk
9. jún 2009

Ahojte, chcem sa vás opýtať - tie ktoré už nemáte bábätká v perinke akým paplónikom ich prikrývate a kde ste ho zohnali. Môj muž kúpil v scanquilte, ale má rozmery 130 x 90 a postielka 120 x 60 - takže je nepoužiteľný.

A moja princezná:
...tiež nenávidí kočár
...cez deň a tuším už aj v noci moc nespí
...je nosivá
...večer plačká jak o dušuu

ale je nádherná a všetci ju strašne ľúbime 🙂

sabinazv
9. jún 2009

dobre ranko,

tak ja sa idem pochvalit, nas maly tuto noc prespal takmer 7 hodin vkuse... 😕 fuuuha, normalne som si to musela overit, ci som ho nahodou v polospanku nekrmila, ale nie 😀 potom uz pred piatou bol hore - cely culy... ale neva... teraz zasa drieme... vsak nech si oddychne, naobed ideme do poradne, tak nech je oddychnuty 😅

sabinazv
9. jún 2009

ahoj janka a vitaj... ja maleho prikryvam taku zavinovackou... ktora ma z vnutornej strany taky flis alebo co to je... to je take akurat pre neho... ako zavinovacka je to nepouzitelne aj tak... a mam spaci vak, ale v tom este nespal... ale planujeme 😉

jana_pk
9. jún 2009

Ahoj Sabi, ja som nepoužívala zavinovačky, ale klasické perinky (keď som ich už podedila toľko 😉 )
A neviem či sa mi uplatí kupovať, lebo moja malá má už dnes 2 mesiace a asi by jej to na dlho nestačilo.
Aj ja som dostala spací vak, ale je dosť tenký a ona je hneď studená ako taká žaba 😀 , tak by to chcelo ešte nejakú prikrývku.

A super, že Danko tak spinká - viaceré závidíme. Moja síce spí, ale často sa budí na kŕmenie a ja potom už neviem zaspať ☹

sabinazv
9. jún 2009

jani, jasne, uz na kupovat nekupuj... to ja len ze mam, tak vyuzivam... a nejaku deku keby si pouzila? moj maly je tiez casto studeny, ho aj babusim na noc- spi v overale a este aj kabatiku pyzamovom... a prikryty...

Danko tak nespava, to teraz bolo po prvy raz... uvidime aky bude dalsi vyvin... lebo predtym sa budil kazde 3 hodiny na jedenie... ci den ci noc 😎

bambina
9. jún 2009

ahojte. janka vitaj, ako tak citam nase dcerky maju vela spolocneho 🙂

zanulienka
9. jún 2009

my sme sa dost dobre vyspali.papali o 3.40 a potom o 6.30 a teraz zase spinka.zatial som stihla pripravit kocky do skoly,obed sa mi vari,vytepovat koberec,este ma caka sprcha.dneska budeme mat teplucko,takze ideme sa prechadzat alebo skor zdrhat pred svokrou 😅

bambina
9. jún 2009

zanu, zavidimTi. ja si pri Simonke niekedy nemozem ani zaliat caj

bambina
9. jún 2009

inak urcite ste to uz rozoberali, len sa chcem opytat. ak kojite,davate uz pit aj nieco ine? myslim caj alebo vodu? ja nie, malu si prikladam stale ked sa jej ziada

zanulienka
9. jún 2009

bambina-niekedy som aj ja tak,ze su tri hodiny poobede a este som ani nepisala 😅 .to len teraz je taka ako ju zacina vsetko zaujimat,inak aj do sprchy chodi somnou.sedi v lehatku a kecame kym sa sprchujem.ja ju kojim len raz-dva krat za den,davam vodu,ale na smad aj moje mliecko

jana_pk
9. jún 2009

Bambina, ja pri Tamke niekedy ani na WC - sa smejem, že postupne zväčším objem môjho močového mechúra na 2 L. 😀

bambina
9. jún 2009

ani neviete ako je dobre si precitat, ze na svete je aj niekto iny s rovnakym problemom. clovek mal predstavu, ze babatka len papaju, kakaju a spinkaju a ja som sa vytesovala ako sa budem prechadzat s kociarom. a nasa hned ako ju polozime do vanicky spusti plac, cumel ani za svet a doma je najlepsie na rukach. niekedy sa citim ako vazen vo vlastnom byte. ale milujem ju z celeho srdca

bambina
9. jún 2009

a samozrejme naspokojnejsia je, ked sa stale niekto s nou rozprava.

pikino
9. jún 2009

cafteeee.

nasa dnes konecne spala normalne. zobudila sa o tretej a potom az o pol siedmej napapalaa este spinkala do pol deviatej

ja som odvcera nachcipana tak samodlim aby to odo mna nedostala 😒

a mala spava len pod dekou a na sebe ma pyzamko. ma aj paplonik ale ten sa mi zda neforemny.

zanulienka
9. jún 2009

ja Elaiu prikryvam paplonom,necham aj trosku otvore okno,ale my tu mame teplucko,takze ani v noci nam nie je zima.

luca33
9. jún 2009

bambina ako keby si o nas pisala 🙂 Aj ja sa niekedy citim ako otrok. Zmenila som sa na mliekarnicku a nosicku. Niekedy obedujem az ked manzel pride z roboty. Cez den len kde tu nieco narychlo zbodnem. Mam strach, ze si uzeniem nejake vredy 🙂
Inak nasa mala spava v zavinovacke a prikryta dekou, lebo zo zavinovacky jej nohy trcia von 🙂

krpcek
9. jún 2009

ahojte.
mne dnes mala prespala zase 8 hodin. 😵 takze konecne som dospala co som potrebovala. 😀

ja malu prikrivam len dekou. dam jej overal a taku hrubsiu deku a hotovo - a to ju niekedy beriem odtial celu spotenu. 😲 ale je zlata - vecer, ked ju ukladam ruky vystrci von a ked ju nad ranom beriem, ma ich uz skovane pri telicku. 😀 no a po kojeni si ju uz nechavam pri sebe a tam ju zakryjem mojim paplonom.

a dnes sme boli na poradni, takze : 58cm, 4870g 😵 😵 😵

luca33
9. jún 2009

krpcek, to mas super. Aj ja sa snad takeho niecoho dozijem. My sme dnes boli kazde dve hodiny hore. Kojili sme o 1,3 a 5. No a potom uz vstavala ☹ Takaho o devietej uz som mala maso upecene 🙂 Mala pekne rastie, aj nasa by sa mohla konecne rozbehnut. My ideme dnes ortopedovi s nozickami, tak som zvedava co bude. Ale pochybujem, ze budeme uz OK, ked je stale taka malicka ☹ Tak asi budeme balit dalej. Aj ked tie plienky neznasame obe rovnako 🙂

krpcek
9. jún 2009

luca ja som nasiroko balila len dva tyzdne - mala v tom bola nepokojna . . .nastastie mame nozicky v poriadku, tak balit nemusime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre