Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
19. mar 2010

ahojte. tento konik sa mi vobec nepaci ☹
ale asi je to len o zvyku. 😅

krpcek
19. mar 2010

baby ja som objednavala veci na oslavu z tetjo stranky - ma vela spolocnych veci ako babyparty.sk, ale tu sa mi to zda este lacnejsie.
http://awad.sk/

a boli velmi mily a ochotnym hned ma infornovali, ze obrus co som si objednala nemaju, ponukli mi iny s 10% zlovou a na postovne mi dali 50% zlavu. 🙂 fakt strasne super jednanie!

tica
19. mar 2010

Ahojte tak ja som sa tu včera chcela zastaviť že poblahoželám oslávencom no bohužiaľ včera to tu prerábaly ... tak ešte raz blahoželám.... všetkým ročikovim detičkám... a posielam pusky 😉
Inač aj my máme zajtra oslavu sice ročik budeme mať až v pondelom no ale nevadí ....
tak prajem pekný dník teda večer všetkým...

petusko
autor
19. mar 2010

no zbohom, tak toto trochu nedomylsleli, predsalen je tu vacsina mamiciek na materskej, ktore su naprogramovane na ine veci ako ucenie sa noveho fungovanie diskusneho fora 😀 😀 no hadam sa to naucim, je to asi len o zvyku 🙂
u nas je vsetko celkom o.k., Marcelik ockovanie zvladol super, vecer mal len trosicku zvysenu teplotu na 37,4, na noc dostal Nurofen a spinkal celu noc 🙂
no idem to tu preluskat 😅

elfi1
19. mar 2010

ahojte, nestiham sem chodit a ked pridem,tak tu sa preraba. nastastie aj dnes sa mi zadarilo.
my sme boli v tyzdni tiez na EKG - selest ma zevraj taky vyraznejsi a cosi sa jej tam furt nezda, ale ze to by mohlo byt z nejakeho infektu. to bolo aj minule a vsetky vysledky z krvy mal OK. tak este ideme 31.3. na ultrazvuk a popripade nas posle na Kramare, tam maju lepsie pristroje
v stredu sme mali zas poradnu - strasne revy, lebo mu brali krv na kontrolu krv.obrazu a zeleza - nastastie OK a uz nemusime brat kvapky "zelezne" 😀 . a potom ockovanie - no hruza, ale nastastie sme to zvladli len so zvysenou teplotkou.
mame 8360g a 73 cm (nechcel sa dat vystriet na podlozku, tak ho chcela postavit na zem k metru a on nohy do luftku 😀 , tak mu napisala do knizky o 1cm menej ako minule - zeby sa scvrkol? 😀 )

a sranda, ale od toho ockovania sa tak rozrecnil. poslednu dobu sa mu moc nechcelo a teraz sa mu pusa nezastavi. neviem, co mu tam primiesali ...

nany100
19. mar 2010

ahojte, aké je to tu vynovené...ideme si zvykať 😉 ...dievčatá, dávali ste už drobcom bielu redkvičku? Som kúpila, že jej spravím polievočku 😉

krpcek
19. mar 2010

nany bielu som nedavala, ale cervenu uz skusala a chutila jej, lebo to chrumkalo. 🙂

ni.kolet
19. mar 2010

Ahojte. My sme mali poradňu včera a miery sú: 11,1 kg a 73 cm. Nás očkovali pred 2 týždňami a malý hrozne reval a včera si to pamätal. Jak som ho položila na stôl spustil. Doteraz sa na poradni bláznil. Inak môj hrozne zbožňuje chleba. Jedol by ho najradšej celý deň.

nany100
19. mar 2010

dík, krpy...tak uvaríme polievočku...dúfam, že jej bude chutiť 😉

inak, lezie mi na nervy, že keď otvorím tému, tak je tam prvá strana a musím kliknúť, že chcem ísť na poslednú 😠

nany100
19. mar 2010

fíha nikolet, že 11,1 kg 😀 ...Adelka má 8,5 🙂 ...koľkátku nosíte? Naša meria rovnako, ale je iná váhová kategória 😀 ... vidíš, to asi z chlebíka, Adelka nechce ani rožteky ani chlebík...asi už teraz drží líniu 😀

ni.kolet
19. mar 2010

Nany
No on mal pred 2 mesiacmi 10,8 takže toľko nepribral. Keď je vonku v behúni, tak Usain Bolt. 🙂 No k oblečeniu. 86, 92. 😅

ni.kolet
19. mar 2010

Nany
No on mal pred 2 mesiacmi 10,8 takže toľko nepribral. Keď je vonku v behúni, tak beží jak Usain Bolt. 🙂 No k oblečeniu. Nosí 86, 92. 😅

nany100
19. mar 2010

Adelka nosí ešte 74 a začala 80ky 🙂

katka.ott
19. mar 2010

ahojte, no po dlhej dobe ze aj sem zabludim... 😎 . moje male maju medzi sebou rozdiel 1kg a je to paradne citit.: Terezi ma cosi cez 10 a Danieli 9kg. a vyskovo su na tom ako-tak rovnoka, rozdiel 1cm, Terezi mala na poslednej poradni 72 a Danieli 71cm. zeby kazdy centimeter =kg? 😎 😀

saskax
20. mar 2010

ahojte, my sme boli tiez na poradni a aj na ockovani minuly tyzden...mame 11,9 kg a 81 cm...len teraz mame trochu sopliky - dufam, ze to rychlo prejde, lebo maly nema rad tu odsavacku na vysavac...a nechystate sa na 2. babatko?

sabinazv
20. mar 2010

ahojte sykorky 😎

tak konecne nejak ide tento konik... mna jeho novy image neprekvapil, je ako "modra strecha", tam teraz chodim po rozumy a inspiracie, takze pre mna je to ok 🙂
Vcera som uz zalozila aj novy album - "aprilovky 2009 oslavuju svoj prvy rok", tak uz je tam Ninka (apropo este raz gratulujeme 😉 ) a ked sandori prihodi aktualnejsiu foto, tak vymenim.

Teda zeny, ktore mate 11 kg dietky... to ich cim krmite? kokso... danko mal pred 2 t na poradni 9,38 kg... nuz ale z toho co on spapa ani velmi nema byt preco tazsi... Joj a vcera: skusila som mu urobit ten domaci pribinacik, tak som mu z neho aj dala, ale nezjedol toho vobec vela, on jedava vseobecne male mnozstva a potom vyzaduje mm... a podvecer tak straaaasne zvracal, chudacisko... 2x som ho musela komplet prezliect, aj seba, aj vsetko okolo... uplne prudom... takto zvrazal raz zo spenatu (ale toho sa vtedy vela najedol) inac on ani ako babatko nezvykol zvracat, fakt malokedy a malicko... ale toto bola supa... som mu uz ani veceru nedala, len on zaspava pri didke, tak vecer uz sa dozadoval.. ale sme ho teda riadne sledovali, ci uz je ok... a teda uz bol a aj je fit... dnes bude teda dietka...
No ale ako ja idem k tomu krmeniu pomalicky, ale aj tak je teda na tvaroh u nas skoro, myslim, ze mu je to tazke... takze nazad k detskej strave... chcela som mu to trochen spestrit, ale nestoji to za to... 😒

saskax
20. mar 2010

nas sa narodil 4 kg a do roka by malo dieta vahu 3-nasobit....takze sme v norme - a nas maly dost dlho odmietal tuhu stravu, tak bol skoro do 10. mesiaca plne kojeny ale uz sa to rozbehlo a spapa skoro vsetko. Len s pitim to je u nas dost zle - vobec nic nechce pit - ani cajik ani vodu - nic do neho nedostanem...nemate niektora tiez s tymto problem, ze by ste mi poradili nejaku fintu?

nany100
20. mar 2010

ahoj Sabi, dobre že hovoríš...ja tiež ešte počkám...tvaroh je ozaj ťažko stráviteľný, chúďa Danko ☹ ...a dávala si už bielu redkvu? Myslela som, že uvarím polievku, dám jej tam aj zemiačik a petržlenovú vňať a trochu plnot.mlieka, aby mala zmenu...a zase máme sople, kurňa, len pred týždňom som schovala odsávačku...ma porazí...ja som bola trochu nachladnutá cez týždeň a malej sa to vrátilo...sa mi zdá, že ja to chytím od nej a ona zase odo mňa, no super začarovaný kruh...tak zase kvapkáme, odsávame a dávame Fenistil...ešteže ju stihli zaočkovať...a asi nám idú dolné trojky...a dvojky ništ, tak bude ako malý upír 😀

nany100
20. mar 2010

saska, ani Adelka dlho nechcela...väčšinou len cucla a vypľula...to chce len trpezlivosť a ponúkať...naučí sa to...ona z fľaše nevie piť, tak má pohárik so sosáčikom a buď jej dám prevarenú vodičku, alebo sáčkový detský čaj a odvčera jej skúšam nariedenú jablkovú nesladenú šťavičku s vodou...najprv ledva 20-30 ml denne vypila a teraz už okolo 120-150ml...pokiaľ má malý dosť pocikaných plienok a viackrát za deň kojíš, nemusíš sa obávať...ja som ju to hlavne začala učiť, aby na leto už vedela piť a nepýtala na každom kroku didík 😉

dooscoby
20. mar 2010

ahojte baby 🙂 ,

vsetko naj prajem prveho oslavencovi k prvemu rocku 🙂

u nas nic nove....uz sa viac stavia na nozky ale este nechodime. Spinkat spime tak ze kazde 2-3 hodky sa preberie bud na cumel, vodicku alebo si potrebuje cucnut mliecka. Som jej kupila pazitkovy cottege cheese a juj ako sa slecna zalizovala. Dnes jej skusim dat prvy krat prevarene plnotucne mliecko do zemiaciku tak som zvedava ako bude smakovat. Zdravucky sme klop klop hoci mame starosti. Chodievame do Almy na cvicenie a ta fyzioterapeutka zacala rypat ze mala ma otvorene usta a sem tam aj vyplazeny jazyk 😠 ci sme boli na genetiku a neurologiu. Viete ako ma ta zenska vystrasila? Neurologiu sme uz boli 3 krat od narodenia a vsetko je OK, ale preistotu tam ideme v pondelok. Nemyslim si, ze pri tych vsetkych testoch co robia pocas tehotenstva a po porode zeby nic nezistili. Juj ako mi nasadila chrobaka do hlavy a ja hystericka matka som sa toho hned chytila 😀 . Inac my tiez nevazime vela taky priemer naposledy 9200 gr a dakych 75 cm tipujem. ake mate plany na vikend. Inac mala uz vie pit zo slamky 😉

adya01
20. mar 2010

Ahojte,

chcem sa spytat, ci aj vam deticky po 3 ockovani v noci placu? Moj maly doteraz prespal celu noc - od vecere 8 do rana 7 a od ockovania sa budi kazdu hodinu, ale len place, pridem k nemu a o chvilu spinka. Mal to aj po 2 ale vtedy plakal 2-3 noci a koniec. Teraz tyzden a dnes este naviac uz o 4,30 bol definitivne hore ☹

My sme asi "naj" ... mame 13,8 kg a 83 cm 🙂 a nosime 98

iku
20. mar 2010

ady,my sme mali po každom očkovaní teplotu asi 2 noci,potom to ustalo a zas spí celú noc.
No, teraz zrovna nie,lebo máme stále 38-39 - idú nám horné zúbky

miavin
20. mar 2010

aaahojte, no tak ako sa vám pozdáva nový koník????
ako sa máte? a čo vaše ratolesti? oteplilo sa tak už aj na prechádzky môžeme ísť, nie??? 😀

miavin
20. mar 2010

no tak my sme pridali nové foto - kúpili sme drobcovi okuliare....paráda, len si ich nechá na hlave iba v prípade, že spi 😀

zanulienka
20. mar 2010

mia-aj my mame take auticko,len v ruzovom

miavin
20. mar 2010

nazdar zanu - no hej - veď toto je tiež dievčenské, len švagor asi nekukal.... 😀

tica
20. mar 2010

ahojte tak ja ako vás čítam tak ja nemám ani tušenia že koľko váži náš drobisk... ale okolo 9 kg to bude asi zajtra považim aby som bola v obraze... inač dnes sme maly oslavu tak som pridala aj zopár fotiek ... bolo super malý bol zlatý.... a chutila mu aj tortička... tak sa oblyzoval...
inač ja som ešte bielu a ani červenú redkvičku neskúšala, tvaroh áno ale len raz inač stále varím klasiku, kuracie alebo morčacie masko so zeleninkou zatial neexperimentujem nijako
len som skúšala dať malému kúpne trvanlivé mlieko no nechce ani za svet a potom som skúšala original kravské som aj zriedila aj s pyškotkami som mu dávala aj s rožtekom aj grankom som skúšala ale nie a nie a to ani do ust nedá ja neviem ako to može cítiť že to je iné ako nutrilon... no tak čo už budeme musieť pokračovať...

cikyta
21. mar 2010

Ahojte.Zelám peknu nedelu!
Včera som si porobila všetko doma,aby som mala dnes volný den a išla na prechádzku s malou a mužom...no a dnes je vonku škaredo,upršane 😠 Včera bolo tak pekne.Som zaváhala 😒
Inak ku konovi:
-niečo je tu lepšie,niečo horšie 🙄

korelka
21. mar 2010

dobre ranko!

ja sa radsej k nasej vahe ani nevyjadrujem - ideme v utorok do poradne, tak uvidime presne, ale pred dvoma mesiacmi sme mali 11 kg a teraz to bude urcite viac - ja ale nerozumiem z coho tak pribera - ved ak papa tuhe nieco, tak len poskromne, ale zase vsetko musi dorazit mlieckom, ale zeby z neho tak priberal... 😕

mia - alexik je uzasny, ale vlastne vsetci ti nasi anjelici su nadherni...

my sme kupili malemu sedacku na bike, tak sa tesim, kedy konecne budeme moct vyrazit do ulic a dufam, ze mi vydrzi, lebo on nedokaze nikde dlho posediet... 🙂

som si myslela, ze sa pustim do odstavenia, ale este asi vydrzime - noci sa nam trocha zlepsili (klop, klop) a aj ked je horsia noc, tak sa celkom da, tak este trocha vydrzim - asi by mi chybalo to nase mojkanie...

elfi1
21. mar 2010

ahojte,
tak my sme tiez nejaky rozladeny po tom ockovani. aj teplotky stale troska zvysene - ale len do 38.
jedna dolna dvojka nam nie a nie vyliet. druha uz je vonku skoro cela a ta druha len opuchnute dasno a furt nist.

a dnes v noci boli hrozne revy. stale sa budil a ked som usudila, ze ho pre istotu prebalim, ze ma plnu plienku, tak sa tak rozreval, ze nie a nie ho utisit (neznasa prebalovanie a nocne ani nehovorim). musela som ho vziat na ruky a tak mi zaspal.
potom rano o 5,20 uz vyrehotany zacal po nas lozit, krizom-krazom cez hlavu, bruchu - uplne najradsej sa mi zaprie o prso a ide preliezat cezo mna. a ja skapinam od bolesti 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre