Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

skorvankova
22. mar 2010

Ahojky...
Babule ja vas mooc zanedbavam,len mam toho akosi vela,Šimonko nechce spat ani v noci ani cez den 😠

Všetkym drobcekom prajemevsetko len to najlepsi, vela zdravicka a nech sa im splni vsetko po com tuzia 😉

baska19
23. mar 2010

blahoželám všetkym oslávencom k prvému rôčku 🙂

my ideme zajtra na očkovanie takže už sa neviem dočkať 😒 od štvrtka do soboty sme mali teplotky bo nám zase idu zubále ale už je dobre a zuby žiadne ale hryzie všetko neskutočne snád skoro vylezú a už nebudú takto trápiť.
Inak teraz je taka mojkacia večer si vezme vankuš a tato jej povie nech spraví bubuš a ona si na neho ľahne strašne podarena je aj tatovi na bruchu sa dobre leží aj na sedačke kdekoľvek 🙂
No a začína vymýšľať ked niečo chce a nedostane tak tak sa rozmrnčí a ukazuje na to čo chce už som musela kalkulačku z dohľadu odložiť lebo strašne sa jej pačila 🙂

pikino
23. mar 2010

cafte micuse.

rociakom krasne narodeninky, poriadnu tortisko a veeela zdravicka. 😵

baska nasa robi to iste ked jej nieco nedam a nedovoim zacne revat a este sa aj tesne o zem. mam maleho nervaka. 😅
teraz spinka tak cakam kedy sa zobudi ale ma este hodinku k dobru. Noci mam e stale o nicom dnes sa zobudia na kojenie uz o druhej a potom hodinu nacvicovala nevedela sa ulozit. nakoniec sa narvala na mna a zaspala. v poslednom case ma potrebuje mat pri sebe a viete co zacala robit? cuchat mi podprsenku 😀 strci si nos do kosika a zhlboka vdychuje. maly fetos. 😀 😀 😀

nikinka008
23. mar 2010

Ahojte babulky 🙂 dlho som tu nebola ale zbezne citam co nove 😅
Aj ja prajem vsetkym oslavencom vsetko najlepsie,vela zdravicka a vsetkeho,nech uz nas tie zubky netrapia 😉
Mala v poslednych dnoch nechce vecer zaspavat v postielke ako do teraz ale musi ist kumne do postele a tam sa mi kruti,prehadzuje az kym nezaspi,minule to trvalo asi hodinu 😖 tak neviem co sa jej stalo 🙄
S papanim je to tak,ze raz spapa obed inokedy nie 😖
Tak ja nam sa ten rocik za chvilocku blizi,ideme akurat dnes pozriet co malej kupime 🙂

zanulienka
23. mar 2010

cafte,gratulujeme aj my 😉
vcera sme boli z Elaiou u homeopaticky,ma strasne vela soplov a kasle.tak sme isli pre radu,co s nou 😅 .kedze este aj vyzera,ze nam zacina ekzem,tak som jej mala kupit taky prach do vody,co zastavuje svrbenie koze a fakt celu noc sa ani raz neposkrabala,inak vacsinou sa vkuse skrabe za krkom az do krvy.vymenili sme aj mliecko od kravicky,dava jej vela energie.kupili sme nieco ako cerealie z calciuom.je to sladucke,bez laktozy,cholesteru a cukru.chuti jej a mame aj kvapky z rastlin,ktore jej mam nakvapkat do vody .tak vecer ak by nekaslala a vedela sa nadychnut,tak by chudatko moje aj dobre spinkalo.

pikino
23. mar 2010

joj zanu chudatko elaiuska nech sa rychlo vyzdravie.zanu vy tam uz musite mat pekne teplo.

nikinka nasa robi to iste spat en pri mne a narvata na mne.

zanulienka
23. mar 2010

piki-26 stupnov,ale pofukuje trosku studeny vietor

pikino
23. mar 2010

juuuj to je pocasicko. 😵
som sa rozhodla ked pojdem na dochodok odstahujem sa niekem na juh. 😀

zanulienka
23. mar 2010

pod k nam,budeme susedky,pojdeme na kavicku a croasant rano,poobede na vinecko 😀 a potom vyvalime sunky na plazi

pikino
23. mar 2010

beriem 😀 za 35 rokov som tam ako na koni. 😀

krpcek
23. mar 2010

kocky nechce niekto kupit auto? predavam ford fiesta. chceme toto predat, muz si ide kupit nove a tri auta nepotrebujeme.

anib
23. mar 2010

ahojte, jaj sa mi cely prispevok zmazal 😠

anib
23. mar 2010

tak este raz, ahojte, ako sa mavate? nany pekne to annag napisala, som sa potesila, tak ako sme mali problem pit nieco ine okrem mliecka,teraz pije pekne cajik,vodicku, LENZE cez den odmieta uz moje mliecko, a teraz neviem,ci je to dobre, kojim ju uz len rano o siedmej a potom vecer o osmej a v noci 2-3x ked sa zobudi, neviem,ci je to dost,ako casto kojite alebo davate mliecko drobcom? inak stale mame len 3 zubky spodne, ale uz spinka lepsie, a ozaj uz sme kupili prve topanocky v lekarni protetika - biele s ruzovymi kvietkami take ňuňu krasne veľkosť 20,aku velkost maju vase dietky? a co sa tyka temy tehu - macik zdravim, ja by som uz aj brala,cize nebranim sa, aj ked by som mozno este ten pol rok,rok vyckala, ale...

cikyta
23. mar 2010

Všetko všetučko najlepšie k 1.rôčku všetkým malým velkým oslávencom 😉

Anib-neviem ako to je...Ako roční by mali vypiť 500ml až 800ml mlieka za den...tak nejak 😒 Ja kojim aj na doobedný spánok,ak na obed a v noci tak 10 krát 😝 tak tiež neviem,kolko scucne 😒
Tiež nosime 20-ky topánočky aj ked su o centimetrík väčšie 😉
Dobru nocku 😔

beadz
24. mar 2010

caute koceny. ako sa mate ?
blahozelame vsetkym oslavencom, aj my sa uz vo velkom chystame na sobotnajsiu oslavu 🙂
dnes ideme na ockovanie, tak sa dopredu trasiem ako bude... a velka novinka..... mam zubyyyyyy. sice je to otras ta proteza v papuli, ale co uz. budem si musiet zvyknut.

krpcek
24. mar 2010

bea gratulujem k zubok. 😀

zuzik25
24. mar 2010

cafte,
anib, my sme mali presne to iste, najprv som kojila rano, vecer a obcas aj v noci, no postupne uz emmka nechcela ani to a tiez som mala pocit ze jej to nestaci, MM sa stracalo, este sice trosicku mam, ale to je nic, papa uz UM. v noci uz nepapa, takze aspon to. a tiez zacala dobre v noci spinat, zato vcera cez den uplna katasrofa, doobeda asi hodku, cez obed nuic a po plavani asi hodku. vecer odkvicla hned ako som ju dala spinkat.
a vypije mliecka rano 200 a vecer tiez 200 ml, lenze cez den ma este jogurtik a na veceru tiez nieco z mlieka (puding, krupicovu kasicku, mliecnu ryzu...). viac mi toho mlieka nevypije, ked ma dost odstrkuje flasku.

bei, tiez gratulacka k zubkom, drobcom rastu postupne a ty hned cely chrup naraz. 😀

zanulienka
24. mar 2010

cafte,
bea gratulujem k zubom 😀 ,zvykne si,inu moznost nemas.
nasa noc katastrofa,vracanie a vracanie.vedela by som zaskrtit svokru

cikyta
24. mar 2010

Bea no super,gratulujem!

Sisa si ráno vopchala do takej kocky ručičku.No tam jej vklzla,no von už nie a tak má teraz škaredý škrabanec na nej,ako sme ju ťahali von. 😢
Potom ako skákala si narazila v zápale hry o postielku horne dasienko.Preťala si tak,ako jej bude niekedy rásť zubok.Išlo jej hrozne vela krvičky a bála som sa,že ju prehltne,tak som jej vopchala trošku plienočky do pusy.Hádam jej neporastie krivo zubok po tomto ☹
No a teraz mi zase utekala do kuchyne a bác hlavičkou o zem na dlažbu 😢
Ja to už vzdááávááááááááááááááááááááááám 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

nany100
24. mar 2010

ahojte, anib od roka detičkám stačí 400ml mlieka denne (vrátane mliečnych výrobkov), ja si myslím, že keď kojíš vlastne cca 5x denne tak to stačí a isto dávaš aj nejaký jogurtík alebo kašu, tak nie je dôvod sa báť, že by nestačilo...aj my kojíme cez deň len ráno, pred spinkaním na obed a večer (občas si vypýta aj pomimo, teraz má soplíky tak je nervózna a pýta častejšie), v noci niekoľkokrát

zuzik25
24. mar 2010

no uz mi asi skoncil krasny cas 2-3 hodinoveho spania Emmky cez obed, zas odmieta spat v kociku vonku, tak som ju dala dnu do postielky, som zvedava kedy zalomi aspon na hodku. aj tak sa musi naucit spavat cez obed dnu, ved ked budu horucavy, bude musiet byt aj tak dnu.

ciky, juuuj, no nas tieto pady z chodenia este len cakaju, zatial chodi len za rucky, taka je zlata ked si cupka vonku, vytesena ako slniecko.

nany100
24. mar 2010

musela som odbehnúť, niečo ju zobudilo...ale spinká ďalej 😉
bea, gratulka k novému úsmevu 🙂 ...držíme palce na očkovanie, nech Šimonko veľa neplače

ciky, božinku...sisa nemá vôbec pud sebazáchovy...držkajte sa, nech sa rýchlo všetko zahojí...

zanu, aj Adel má ešte sople (druhýkrát tento mesiac 😠 ), ale našťastie nevracia, aj keď ju občas napne...vysávač u nás hučí v jednom kuse, už sa smeje keď ho vidí a sama si to pchá do nošteka

zanulienka
24. mar 2010

nany-elaia mala tiez sople,malinko zo zubkov,co jej u nej v norme.ale svokra ju zobrala von do zimy hned po okupani a dobre prechladla a kedze tu neexistuje odsavacka ani kvapky do nosa,tak to mame dost tazke.esteze som si doniesla zo svk libenar

nany100
24. mar 2010

fúha zanu a ako detičkám vyfúkajú soplíky? Libenar je fajn, na zriedenie tých hustých soplov, ale ja len odsávam a dávam aj Nasivin...najbližšie keď budeš doma, zaobstaraj si aj odsávačku a svokru zavolaj teraz na noc k Elaii, nech ju ona opatruje, keď je taká drbnutá

zanulienka
24. mar 2010

neodsavaju,najlepsie je prirodnou cestou nechat vytiect.je su taky jebnuty

nany100
24. mar 2010

hm, z dutín to ťažko vytečie ☹

iku
24. mar 2010

Ahojte,
baby,ako sa vám decká hrajú počas dňa? Lea už týždeň na mne visí,nemôžem nič robiť, nechce sa hrať s hračkami, ani kedˇsedím pri nej ,stále len revdží,keď ju vezmem, je spokojná.Chodí už popri nábytku, ale stále smeruje ku mne. Tak pekne aj cikala a kakala do nočníka a teraz mi uteká a nechce tam sedieť.Trvá to od vtedy ako jej šli očné zuby. Je to aj u vás tak?

macikjm
24. mar 2010

ahojte...
ninka nosi topanocky 17-tky, ale papucky ma 12-tky...ine cislovanie...
a kojim ju rano, raz doobeda, raz poobede, podvecer, vecer a v noci ako kedy-raz- 2-krat...a ako krasne vie pytat cici...takou svojou babatkovskou recou...daj ďiďi, daj ďiďi... 😀

elfi1
25. mar 2010

iku - mna posledne dni slak triafa ako rano nie som schopna bez vynervovania sa spravit ani ranajky malemu. pisti mi pri nohach, driape za teplaky a pyta sa hore. a ked ho mam na rukach, tak by chcel stale cosi docahovat a kruti sa. ale s nim na rukach figu spravim. potom sa vela krat vytocim, lebo je to o nervy a to ma zas mrzi.
ked sedim pri nom v obyvacke, tak je spokojny. ale to sa nenajeme ... 😠

korelka
25. mar 2010

Ahojte baby!

tak my mame dnes rocik (normalne sa tesim viac akoby som mala vlastne narodky)... taky zvlastny, ale super pocit!!! 😵

mali sme mat v sobotu velku oslavu, ale kedze Alexik este stale nie je ok, tak sme to museli presunut na Velku Noc - juj a tak som sa tesila, ale hlavne je, aby sa maly dal do poriadku... 🙂

Alex, tym, ze je chory, tak sa sam nepohra, stale je na mne nalepeny, ale on aj inokedy, takze som to prestala nejako riesit a nejako prestal aj chodit - tak ako sa pred tyzdnom pustal vsade a stale, tak teraz asi zoslabnuty z liekov, stale sa da radsej na styri... a papanie je teraz obmedzene na cicanie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre