Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
10. máj 2010

mia, to sa rozbehne jednym vrzom, aj Marcel je uslintany a opuchnute ma dasienka uz dlllho a zuby nikde.
skorvi, u nas sa nepapa v noci uz davno, len nadranom flasa mlieka 😉

bambina
10. máj 2010

ahojte
nany, super foto z Mile pre mamu. aj my sme chceli ist, ale doma sme trochu oslavovali moju sladku 32-ku 🙂

mia, Simonka ma 6 zubkov, ale myslim, ze teraz sa jej tlacia uz nejake zo stoliciek lebo velmi slini, vsetko hryzie a aj sopliky ma asi zo zubov. tak sa nechame prekvapit.

skorvi, my v noci kazde 2-3 hodinky kojime

bambina
10. máj 2010

petusko, maly Petko bol krasne pomalovany motyl 🙂

petusko
autor
10. máj 2010

dakujem bambi, s nim sa uz daju taketo akcie absolvovat, uz je rozumnejsi 🙂 chcela som aj Marcelkovi aspon nieco malicke dat na licko, ale este len pozrel na tetu co malovala a reval na raty 😖 nema rad cudzich ludi, vzdy nahodi vazny vyraz 😅 a potom kazdy vravi, aky je on dobrucky a pokojny, no prekrocime prah domu a mam vymenene dieta 😀

petusko
autor
10. máj 2010

uff a ze kazde dve-tri hodky 😨 ja som dnes do rana bola hore pri M. kazdu polhodinu, lebo ma sople a nevedel dychat a som hotova, inak spime pekne celu noc do tej piatej.
klobuk dole pred vsetkymi maminami, co tak casto v noci vstavaju.

macikjm
10. máj 2010

ahojte...
my mame 7 zubkov...
bambi...dotatocne vsetko naj k narodeninkam...
bei...ako sa nam mas???myslime na teba-vas...a bolo to stretko v ke???
inak sa mame ok...ninka ma teraz obdobie vzdoru...ale my s taikom sa nedame...sme sa rozhodli...ked reve pre nic za nic, tak ju odvedieme do izby, privrieme dvere a cakame kym vyjde usmievave dievcatko...a funguje... 😅 ale nie je to casto, az ked nic ine nezabera...a trucuje...najprv sa ju snazim upokojit, pytam sa jej co sa jej nepaci...
a v noci sa kojime, ale uz ani neviem kolkokrat...zaspava v detskej izbicke, ale ked sa v noci prebudi, tak ju casto v polospanku len prenesiem k nam do postele a cica, kedy chce... 😅

skorvankova
10. máj 2010

no, kocky tak u nas sa papa vecer o 20,00 flasa mlieka o pol noci 180ml mlieka medzitym je hore 2x to mu dam caj 😠
potom okolo2,00, potom okolo 5,00 a to uz nekojime, takze 3x cez noc mlieko 4x caj.... 😢

beadz
10. máj 2010

ulozila som svojho certa, tak som tu. ja stale vtedy pridem ked tu niet nikoho 😠
my mame 8 zubov uz dlllllho, ale kuse ako keby mal plnu klapacku, v noci nepapa vobec, vecer vypije mliecko a rano o siestej tiez a potom hned o hodku ma ranajky.
ja som uz uplne na nervy, nema teraz najlepsie obdobie a k tomu aj ja nie som celkom v psych. pohode, tak asi aj to citi, takze mam co robit aj s nim aj so sebou. najradsej by som sa ozrala do bezvedomia a na vsetko chvilu zabudla...
zajtra idem na hematologiu, vraj mam zle vysledky z krvi, mam si pichat B12, ale naco to mi povie zajtra. ma to dost prekvapilo, ved to davaju detom ked slabo jedia, a ja s tym nemam problem. by som povedala ze prave naopak... no uvidime co bude zajtra.

bambina
10. máj 2010

petusko, tak u nas je to podobne. tiez sa Simonka uplne zmeni ked vidi cudzich ludi. je pokojna, sedi mi na kolenach ako pat penazi a kazdy ju chvali ake je to zlate dievcatko. ale ked sa zavru dvere bytu....
a co sa nocneho kojenia tyka, ja som si uz nejako zvykla. len teraz ked ma tie sople a nevie poriadne dychat, casto sa v noci budi, joj co by som dala za 2 hodiny neruseneho spanku...

macik, dakujem velmi pekne. aj ked musim priznat, ze ma trochu prepadla depresia. vobec sa na svoj vek necitim 🙂
inak velmi sa mi paci Tvoj pristup ked mala nepocuva. aj ja sa taketo situacie snazim riesit podobne. este napis, co zvyknes robit ked Ninka nieco chce, ale Ty jej to nechces dovolit. napr. Simonka ma maniu vyhadzovat mi vsetky CD, alebo knihy. alebo sa chce hrat s DVD-ckom. nechcem vsetko odpratat spat, musi si na veci zvyknut kde su, len nechcem aby ich stale vyhadzovala.
ale samozrejme, zakazane ovocie chuti najlepsie.

bea, ja ta velmi obdivujem. neviem si ani len predstavit ako by som teraz zvladala pripadne druhe tehotenstvo pri malej. pamatam, ze ja som prvy trimester bola velmi unavena, aj v robote sa mi chcelo spat. a to sa musis venovat Simonkovi.
viem, ze je to narocne, ale skus byt pokojna, lebo ako pises, ze nevie co so sebou, moze sa psychicka nepohoda akou prechadzas prenasat aj na maleho.
drzim palce

beadz
10. máj 2010

bambi, vytahovanie cd je aj u nas najoblubenejsia cinnost, a este sa aj tak pozrie na mna ked tam ide, lebo vie ze to nesmie a provokuje... no proste maly cert.

bambina
10. máj 2010

bea, presne tak. su riadne vybabrani. mne Simonka ukaze prst, ako ked jej ja pohrozim a mieri si to rovno k CD

beadz
10. máj 2010

tak len dookola omielat ze nono aj ked pravdu povediac mam teraz niekedy take stavy ze nech aj po hlave skace len nech ma chvilu necha. neviem preco, ale teraz by sa po mne len stveral, stale sa chce po mne plazit, ja neviem co ho take pochytilo. a najradsej sa hra tak, ze na mne lezi a tak mu mam cvicit s nohami a rukami. noooo, nepoviem, dvaktrat prijemne to nie je. som zvedava co bude dalej...

zanulienka
10. máj 2010

skorvi-aj my sme na tom podobne,spime 3 hodiny v noci ☹ uz som nervozna,agresivna...minule v noci mi bolo uz tak zle od unavy,ze mi trebalo vracat.cez den si skratila spanok na ubohych 40 minut.
Elaia sa cudzich ludi neboji,praveze mam taky mensi problem,ze hocikto jej poda ruku a ona ide.zakyva mi a odide.a druhe,ze sa kazdemu hrabe v taske,ci v kabelke,zbytocne jej hovorim nono,ked ludia ju nechaju,ze je este malicka,jasne a neskor co?

beadz
10. máj 2010

zanu, tak to je hroooozne malinko. a neboli ste u nejakeho neurologa s nou ? ved to nie je zdrave aby len tolko spinkala ☹

beadz
10. máj 2010

no, sme hore, tak idem. pa zienky

zanulienka
10. máj 2010

bei-tu sa nadomnou nas pediater len usmeje,ved su od tohoto aj horsie pripady,co ho ja zatazujem 3 hodinovym nocnym spankom

elfi1
10. máj 2010

ahojte
Domko uz nema teplotu vobec, ale zato je celkom dost vysypany na trupe a chrbatiku, troska na krku a sem-tam na hlavicke. Doktorke som len rano volala, ze ci nemame prist a som jej len popisala, ze ako sme zvladli tie teploty a ake su tie vyrazky, kedy sa objavili a takto diagnostikovala, ze to bude ta šiesta choroba. tak uz len pockat, kym zmyznu vyrazky. keby daco, tak mame prist.
Len teraz ani neviem, cim ho mozem natriet po kupani. lebo ked mal horucku,t ak som ho radsej nicim nepatlala, nech to nebrani poriadne sa vypotit a teraz zas nechcem cosi parfemovane na tie vyrazky a uz ma troska suchsiu pokozku miestami

macikjm
10. máj 2010

bambi... 😉 ale to nie vzdy je take ukazkove u nas... 😅
aj s CD...no bud to skryt, alebo znasat a cakat, kym ju to prestane bavit...mne tak ninka vyhadzovala z linky vsetky hrnce...najprv som jej to dovolila, ale uz ked som chodila po prikryvkach a zakopavala o hrnce, tak som jej to zatrhla...a dovolila vyhadzovat len jednu skrinku... 😅 pride aj tam, kde su hrnce, ale je to bloknute varechou...
a ninka chce velmi aj ovladac a mobil...juj...ked vidi polozene na stole, ako bez duse uteka a berie a uz chce prepinat alebo vola vo velkom...

baska19
11. máj 2010

ahojte tak aj mne vyhadzovala skrinky v kuchyni ale prelepila som a teraz už nie su zalepene a nechodí tam asi do vtedy kym nezistí že zase sa daju otvárať 😀
inak v noci je teraz hore možno 1-2 krat dnešnu noc si ani nepamätám či papala v noci ale zdá sa mi že raz inak ked zamrnčí podám cumlik a tým že spí s nami tak ju mám poruke a ani ja sa veľmi nepreberiem a vyspíme sa fajne 😀

no a zubkov máme 6 ale teraz tiež všetko hryzie tak asi pôjdu dalšie 😉

miavin
11. máj 2010

ahojte
no náš zatiaľ len otvára šuflíky.....ale stále to stihnem nejak ukorigovať.... 😀
my sme mali dnes skvelú noc - bubal až do 4.40 - vypil mliečko a skoro do pol 7 bubkal - výnimočná noc....

elfi1
11. máj 2010

aj my sme mali výnimočnú noc - dva razy som ho prezliekala, lebo mu pretiekla plienka ☹ . On je taky drobec a niektoré plienky aj podla váhy sú mu ešte veľké - potvory. Ja mám odskúšané na noc z Lidla - tie sú super. posledne mu vždy vydržali celú noc. Ani pampers na noc sú neni také dobré, ako tieto. Dnes musím nabehnúť do Lidla,lebo nemám toľko pyžám na prezliekanie 😀

zanulienka
11. máj 2010

cafte,ja vymienam plienky v noci 2-3 krat,inak my ani nezaspi naspat s plnou plenou

nany100
11. máj 2010

ahojte, mia Adelka má stále len dva zúbky, ale asi sa tlačia ďalšie...
v noci sme každé cca 2 hod. hore, ale už som si zvykla a necítim sa tak hrozne vystresovaná a nervózna ako pred pár mesiacmi...dám prso a spíme ďalej 😉
bea, aj malá sa chce len po mne štverať...stále chodíme von, doobeda aj poobede, lebo toto by ma odrovnalo...
zanu, cez deň spíme úbohých 50 min...večer zaspí okolo pol ôsmej a s cicacími prestávkami, spinká do siedmej-pol ôsmej...asi im to stačí 😒
Dnes sme boli 1x v našom materskom centre 🙂 ...dokonca tam mali škôlkari besiedku, tak sme ku dňu matiek vyfasovali aj papierové ruže a točila nás miestna telka 😀

nany100
11. máj 2010

mia, opravujem...práve som našla tretí zub!!!!! 😀 ...jednotku hore...doteraz mala len spodné dva
🙂

zanulienka
11. máj 2010

nany-lenze mne to nestaci,nebude mi stacit cely zivot na dospat tento viac ako rok

pikino
11. máj 2010

cafte micky. 🙂

zanu ja spat tolko co ty tak uz ma asi najdu obesenu niekde na najblizsom strome. 😝

my mame 8 zubkov minuly tyzden jej vyliezli dva naraz.
a cdcka skoda reci ona ich nielen vyhodi ale ich vie aj pootvarat a vybrat disky a potom s nimi skriabe o podlahu tatinko ma radost. 😀 🙄 a v kuse nam vypina televizor je to krpata potvora. a ked sa zlosti tak ju svacnem do postielky nech sa skludni a hotovo.

a dnes sme vynimocne spali do pol deviatej aj to len preto ze som ju nasilu uspala u mna v posteli lebo ona uz o stvrtej rano ruka hore ze je vyspinkana do ruzova. 😠

zanulienka
11. máj 2010

piki-boli casy ked som pokukovala po stromoch,lustroch ,ktore by ma udrzali 😅

krpcek
11. máj 2010

caute, neviete nahodou kolko je minimalna davka v nezamestnanosti a minimalny dochodok? neviem to na nete najst.

anib
11. máj 2010

ahojte, tak nam uz vychádza 4-tý zubok - vsetky spodne, a trochu puchnu aj vrchne, tak uvidime,mohli by uz aj tie ist, aj my sa stale kojime, teraz v noci pyta castejsie,ale tiez si ju dam k sebe,obcas spinka pri nas,hlavne,ked ju v noci bolia zubky, inak je zlata. krpcek min.davka v nezamest je okolo 150 Eur a min.dôchodok? netusim,tiez chcem vediet,vraj je stanovena vyska - povedala mi pani na socke,ale aka neviem, len viem,ze potom môze urad dorovnat nejakou davkou.

elfi1
11. máj 2010

Tak manzel kupil dva baliky Lidlovskych plienok a ja som dokupila od kamosky 2 pyzamka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre