Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
12. nov 2009

joj baby - čo vám detičky nestoja a nelozia - užívajte si - ten náš stále sa niekde postaví - a bum.... ešte nevie padať a nie vždy to stihnem "odchytiť".... joj a rovno na hlavičku....taaaaak plačeme 😖

ni.kolet
12. nov 2009

Ty miavin ja čumím jak puk. To tvoj malý už tak pekne stojí?! Dávala si ho chodítka?

miavin
12. nov 2009

nikolet - nie nedávala - raz som ho postavila do postieľky, aby som mu spravila fotku a na druhý deň sa sám postavil - a teraz stojí všade - všade sa vytiahne, pri gauči, pri stolíku, pri stoličke na papanie.... fakt všade.... a len dávam pozor aby neletel dole, lebo on sa pustí a ha-ha-ha.... a potom plač..... 😀

sabinazv
12. nov 2009

mia, tak to mas vesele... treba prilbu, chranice a tak pustit chlapciatko do terenu 😉

moje male sa prave snazi zaspat na mrnkotu v postielke, uvidime ci z toho nieco bude... tatik to ma pod dozorom 😎 dnes som vykupila v lekarni vsetku chamomilu aku mali, mam pocit, ze to konecne funguje, davam to 4x denne a spal doobeda 2x !!! a poobede sme shopingovali a tarali sa, tak chudak zdriemol v aute len...

sabinazv
12. nov 2009

zanu, ako sa volaju tie homeo co si objavila?

zanulienka
12. nov 2009

sabi-aj moja zalomila viackrat za den,tusim ze to maju na svedomi homeo

zanulienka
12. nov 2009

kindival

zanulienka
12. nov 2009

sabi-ale to nie su granule,ale normalne tabletky-malunke,rychlo rozpustne vo vode

sabinazv
12. nov 2009

zanu hej? tak zeby konecne nieco fungovalo? on je potom taky zlaty ked si pospi, stale sa chichoce... dnes sme objavili taku lopticku a ja som si ju vyhadzovala, no to bolo radosti, nahlas sa smial krasne 😅

aj teraz uz krasne spinka, super 🙂

zanulienka
12. nov 2009

ale teraz je zase chora,sople,kasle a vyzera ze uz aj horucka bude

sabinazv
12. nov 2009

a co za caje jej robis, ze tam je kamilka? tie granulovane?

ten kindival som vobec nenasla u nas...

zanulienka
12. nov 2009

tie granulovane,moze jeden-dva pohare za den,nie viac,tie granulovane.vyhodim ich do kosa vsetky.kindival-bude tusim nase homeo

sabinazv
12. nov 2009

ty to davas do poharov? to preco? ja to davam na lyzicku...

a ten kindival si jej uz dala?

sabinazv
12. nov 2009

jaj caje si myslela, pardon 😅

krpcek
12. nov 2009

ahojte, tak polievku nezjedla ani ked som jej tam vyliala mliecko. ale ked som vyzivu z konzervy, len sa tak po nej zaprasilo. aj teraz vecer kasu - tak otvarala ustocka. volala som s kamoskou a ta mi povedala, ze na hovno varim 😀 😀 😀

ciky ona sa mi zacne vykrucat, vsetko naokolo ju zaujima, ale nepusti mi ani lyzicky do pusinky.

cikyta
12. nov 2009

Kolko dávate tej chamimile? 5 guličiek? (Lebo muž to kupil,ale dávkovanie sa nepýtal a nieje tam písane.

sabinazv
12. nov 2009

ciky, ale idu jej zubky? to je na to, nepokoj pri prerezavani zubkov.. nie len tak na spanie...

ja davam tak 3-5 guliciek a 4x denne...

skorvankova
12. nov 2009

sabi o com to pises?

miavin
12. nov 2009

no nám tiež začínajú soplíky a nervičky, tak neviem, či zúbky sa tisnú.... zatiaľ bubá.... ale tú chamomilu, či ako sa to volá by sme vyskúšali - čo to vlastne je? homeo? na čo to slúži? lebo bubáme dobre, o polnoci cucne čajík a až ráno o 4 papáme....
sabi - hej niekedy rozmýšľam, že mu omotám hlavu molytánom...fákt.... hrozne - on sa aj vo vani postavil kým som mlieko robila a pohádzal mi všetko do vane..... nechápem

jankaaa
12. nov 2009

ahojte babulky ani som nemala cas dnes tu prist k vam....my sme este stale chorucki drobcek hnackuje teplotuje...boli sme dnes u lekarky brali nam krvicku mame v poriadku, vyter z hrdielka aj zo zadocku...zajtra mam volat o vysledky podla nich povie ci budeme brat atb alebo nie...

babenky a mam problem....jakubko nechce pit cajik robim vsetko mozne a on nechce....a musi pit lebo ma hnacky

zanulienka
12. nov 2009

sabi-dala som jej este pred obedom,zeby odvtedy trval ucinok?

elfi1
12. nov 2009

ahojte.
vsetkym choruckym zelam skore uzdravenie

a vsetkym maminkam pevne nervy s drobcami. je to niekedy velmi tazke a narocne
my mame s papanim tiez kazdy den iny. Domko lubi papat, ale najradsej len obednu zeleninu. ovocie ma rad tiez, ale nie vzdy chce na desiatu papat. raz mu chuti nastruhane jabko s bananom a dnes ho nechcel. inokedy zas scape kupovanu vyzivu (chutila mu bio - jablkovo-cucoriedkova).
kasu mi doobedu nechce ani ked som mu jabko do toho dala, ale na veceru si celkom da - teda ako kedy. a viac mu chuti s UM ako s MM

mna skor vzdy trapi, ze vymysla na ciciku. cez den niekedy strajkuje a nechce. ja potom nestacim menit tampony do podprdy. aj v noci zas pyzama mokre - uz by som sa tohto problemu rada zbavila, ale tak zas kym este ako tak chce mliecko, tak nech radsej je

a dnes som mu spravila spenatik, zemiacik a dala som mu tam moje mliecko a nastruhany zltok - mnaaam, ale mu chutilo

elfi1
12. nov 2009

ale ja som v detstve bola velmi slaby papkacik. mama sa so mnou (aj so sestrou) riadne natrapila. spomina, ze nam museli aj polievky sladit cukrom, aby sme ich zjedli. a ze jeden cas som ine ako mrkvu nechcela. az som bola z nej zlta.
proste,deti sa tazko chovaju, chce to riadne nervy

ja zas domca stale nahanam s plienkou a on s holou ritkou mi vzdy zdrhne. ja kym ho prebalim, tak som uplne spotena

macikjm
12. nov 2009

ahojte..
janka...a vsetky ostatne chrobatka chorucke, aj mamicky...budte skoro zdravucke...

mia...zanu...vsetko naj vasim 7-mesacnym pokladikom...elaia nech krasne sladko spinka... alexik nech krasne bezbolestne pada...

cuj zanu...skus elinke citat rozpravku o sipkovej ruzenke...mozno si vezme priklad... 😉 😝

janka ani moja nechce pit cajik...ale to je ine...ja este okrem obedika plne kojim...juj...skusaj, aby nebol dehydrovany...flasu, poharik, lyzicku, striekacku...a neviem co sa este da...alebo davaj cicik...vytiahne si nieco urcite, ked sa prisaje...drzte sa...

lenka1smejka
12. nov 2009

Ahojte mamicky,dnes nas ockovali druhy krat.Po prvom jej nic nebolo a teraz ma horucku 38,1stupna a je mrzuta.Cudatko moje malicke

elfi1-to ti uz uteka??? 😨

Vsetkym choruckym skore uzdravenie,chudatka taky malicky a uz musia trpiet ☹

cikyta
12. nov 2009

Sabi 4 krát denne?
No neviem,lebo občas jej vyskočí teplota a strašne hryze všetko,takže to bude aj zubkami,aj ked ich nevidno.

elfi1
12. nov 2009

lenka - no uteka ako uteka. on je okamzite na bruzku a potom zacne stvornozkovat a "utekat". neda sa pretocit nazad na chrbat. uz ho prebalujem aj tak, ze je na styroch a nejako mu to tam len zalozim a aspon chytro prichytit a potom ho zas obratim a mam tak sekundu na to, aby som mu napravila riadne tie lepky 😀 a uz je zas na bruchu

a nas tiez najprv nepil cajik, ale sme zistili, ze po tych kukuricnych a ryzovych chrumkach ho smadi a vtedy pije. tak mu dam chrumku a sup cajik. aj cajik viac vypije tie granulkove, lebo su sladene. ale ked on sa mi len tak neprisaje na cicik, takze ked chcem aby mal tekutiny, tak musim dat ten cajik.
tiez som si davala predsavzatia, co vsetko mu nebudem davat a ked chcem aby jedol nieco a pil, tak robim ustupky 😢

elfi1
12. nov 2009

jaaj a zabudla som napisat, ze teraz stale rozprava ze: a je jeee 😀 . strasne je podareny. 😀

no idem uz za nim. tak dobru nocku - ale fakt dobru, nech sa vsetky maminky vyspia

daanka85
12. nov 2009

Ahojte, tak dakujem vam za povzbudzujuce slova... Pomohli... Som sa trosku ukludnila...
Inac, s tými tekutinami to je bieda aj u nas... Caj ani za svet- skusala som len flasu a lyžičku, no davať čaj lyžičkou teraz, ked už riadne šinterikuju- umenie teda, to vam poviem 😝
A cecik cez den pobiedne... Uz som sa predsavzala, ze jej nedam nic ine okrem obeda- prikrm- zeleninku dajaku a uvidim... V noci ale zato ani MUK nepovie, hlada cecik a ko pijavica sa prisaje...
Ale celkovo sa mi zda, ze v poslednom case velmi malo papa :( Zeby to bolo tým, ze sme po chorobe, kedy fakt papala malinko, po atb a ma stiahnutý žaludok...??? 😖
A inac sa mi zda, ze cez horné dasna jej zacali svitat jednotky zubky, tak, žeby toto bolo príčinou našeho "nekludu"??
Teraz uz spinka... noci su u nas ako tak OK, budi sa 1-2x na cecik, potaha, potaha a spi...
ELFI, to mas dobre, ze ti este tak tecie... Bud rada, aspon vies, ze ked sa prisaje, tak si vytiahne kolko ma...
Ja o tom zacinam pochybovat... A rozmyslam, ci v mojom pripade ma este zmysel kojit ☹

Tak dobru, ja idem dorobit to, co som cez den nepostihala... Zajtra mala ku svokre ide a ja vybovovacky okolo stavby, po uradoch a tak...
TAk dobru, sladke snicky mamickam aj detickam...

No, tak som si popisala 😉 Uz to tu raz bolo, ale este raz predsa: Som rada, ze tu mozem byt s vami a zdielat s vami radosti aj starosti 😉 DAKUJEEEEEM 😉

beadz
13. nov 2009

dobre rano maminky. idem vas skoro precitat kym maly spinka, dufam ze to stihnem.
inak nasa kontrola dopadla na vybornu, povedali ze maly je veeeelmi sikovny, konkretne mi do spravy napisali ze vzpriamovanie predterminove. tak sa tesime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre