Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jana_pk
2. júl 2009

Ahoj Luci, som sa zatial neozvala kvoly tej satke, lebo mame od ortopeda take specialne gate kvoly klbikom a nemozme sa satkovat. Vy mate klbiky v poriadku? Ozaj a ktoru mas destku? Ja Krizanovu.

Ja nenatieram, ale mam stale stres, lebo kocikujeme sa len ked zaspi a to je vzdy na prave poludnie. Tak som zvedava co kocky odpisu.

jana_pk
2. júl 2009

...detsku nie destku 🙂

pikino
2. júl 2009

ahojte micky.

ja malu nenatieram nicim, sa mi z toho vyhadzuje. radsej ju nedavam na slniecko a kocik zakryvam plienkou.

my sme boli vcera na poradni mame 5100g a 59cm, a tiez si netahala hlavicku hore, lekarka sa iba usmiala ze ju ma asi tazku a nesce sa jej a bolo vybavene. celkom sa mi pozdava tato dr. vsetko berie s nadhladom a zbytocn sa nesnazi babo do niecoho tlacit. my sa este ani neprevraciame na chrbatik z bruska. rada na brusku spinka ale ked je hore tak reve ako sialena ze chce ist na chrbat.

a vcera som zistila ze z nej bude tv maniak. mala som ju na rukach a dosla babka sa jej prihovarala a ona nic kukala do bedne ako zhypnotizovana. jaaaj co s nou budem robit. 😀

baska19
2. júl 2009

ahojte kedy dávate prepichovať uška dievčatkám mne sa do toho veľmi nechce šak teraz jej to je aj tak jedno či dačo v uškách má alebo nie. 😉

jana_pk
2. júl 2009

Kocky ked citam o tom prevracani sa vasich babatie a dvihani hlavky, tak vzdy zneistiem. Moja sa nikam neprevraca a tiez akurat sucha nos o podlozku... A ked chce vidiet viac - zajaci na mna z postele a ide sa nosit ☹ Ale podla mna je len leniva - aspon to si snazim nahovorit ja 😉

pikino
2. júl 2009

ja jej dam az tak po polroku. sice vsetci si myslia ze je to chlapcek 😀 ale nesce sa mi teraz ju trapit.

jani neboj kazde babo ma svoje tempo.

nany100
2. júl 2009

baska, Adelka má ušká prepichnuté už od mesiaca a pol...poplakala si chvíľku, a potom zaspala...skôr maminka bola vynervovaná 😀

baska19
2. júl 2009

moja dvíha hlavičku skoro od prveho kupania ked som jej natierala chrbátik a teraz už vydrží celý čas mať hlávku hore ked je po kupani na brušku ale zatiaľ sa neprevracia 😉

luca33
2. júl 2009

Aj ja mavan depky, ked citam ako sa niektore babatka hybu. Moja mala na brusku reve ako sialena a hlavicku tam dvyha minimalne. Obcas sa jej podari prekoprcnut na bok, ale to musi mat velku motivaciu (prso 🙂 )
jani ja chodim k Orlickej. Klbiky mame v poriadku uz od druheho mesiaca, nastastie. Lebo v tomto horku balit este aj do tej hnusnej plienky nie je asi nic moc ☹ Nasa si to v kociku tiez moc neuziva. Ked ju tam dam, tak tam vydrzi tak 15 minut, potom 15 minut place a nakoniec zaspi, ale maximalne na pol hodinu. No a ked sa zobudi, tak hned pusti taky rev, ze musime prchat domov 🙂 Nemozem s nou nikam poriadne ist. Ked chceme mat niekde klud, tak ju musim nosit vo vaku, alebo na rukach ☹
pikino mas dobru doktorku. Moja tiez zatial nic nehovorila, tak dufam, ze nezacne tiez stresovat 🙂
baska ja uz mam nausnicky, ale mala este nema dierky. Dostala ich od tetky a ta sa stale pyta, kedy jej ich prepichnem. Ja sa jej ich chystam dat az po pol roku. Mala si stale uska zmoli a taha. Bojim sa, ze by si tu nausnicu vytrhla aj s uchom 🙂

baska19
2. júl 2009

no ved najhoršie su tie tetky čo kupia naušnice a žeby si už ich dala aj do ušiek ja som našťastie naušnice od nikoho nedostala bude mať moje čo som mala ako babo a ponahľať sa nebudem ved načo aj ked už pár ľudí bolo že "to ešte nema naušnice a dajte čím skôr" a podobne ved nech si dávaju, ja dám až ked uznám za vhodné nebudem ju trápiť kým nemusím 😉

zuzik25
2. júl 2009

cafte babulky.
my natierame kremikom na opalovanie Bioderma Photoderm mineral spf 50, to je aj na alergicku pokozku, mala sa nevyhadzala, takze natierame.

ani nasa mala sa este neprevracia ani z bruska na chrbatik a ani z chrbatika na brusko. raz mala sice taky tah z bruska na chrbatik ale to som jej dopomohla aby sa prekotulala. zatial to neriesim. ale hlavku drzi krasne aj ked si ju davam odgrgnut a aj ked je na brusku. ale zato za hrackami na hrazdicke sa natahuje o 106, takze si myslim ze to pride casom kedy sa pretoci.

nausnicky mame asi od 10 tyzdna. kamaratka bola s malou ked mala 3 mesiace aj cosi a mala ked sa jej niekto priblizi rukami k hlave a hlavne k usiam spusti strasny rev, neverila som kym som to nezazila. normalne ma z toho traumu. nasa uz ani nevie ze ich ma.

krpcek
2. júl 2009

ahojte.

mne sa mala pretocila vcera prvy raz - trosku som jej dopomohla, ze som jej posunula nozicky, ale strasne sa toho zlakla. hlavicku drzi pekne . . . uz aj hracky chvilu udrzi.

kvoli slniecku ju natieram kremikom - tym co po kupani.
a nausnicky mame od 8tt.

my mame problem s tym papanim. uz som z nej zufala - cely den prereve. . . neviem, ci z hladu alebo zo zubkov . . .uz tam totiz nieco ma. . . . stale ma bud cely rucicku v pusinke alebo aspoon palec.

jana_pk
2. júl 2009

Ahoj Krpcek (inac bpli sme spolu na vzdycharni 🙂 ) ja som sa o tom rozpravala s mojou laktacnou poradkynou, lebo mne nejak zmizlo mliecko 😖 a ona povedala, ze je to bezne okolo 3 mesiaca. Ze jej Marcelko to robil v tom casetiez (ma teraz 1,5 roka). Ze len co ho priblizila na krmenie, ze total nervy a revy.

Inac moja to robi hocikedy uz od 2 mesiacov ☹

mimuska773
2. júl 2009

Ahojte babenky,ked si to tu čítam tak žasnem.Dnes som bola na rehab.cvičení a trošku som debatovala s dr. a dieťa sa prevracia v 3-4 mesiaci a tí čo to zvládnunuž teraz tak su velmi šikovnunkí tak nechápem čo už v 2 mesiacoch riešite prevracanie.Aj my máme zdravotné problémy a dosť vážne ale vás nechápem.Hlevne ked máte zdravé detičky.

veronika1982
2. júl 2009

ahojte... patrim sice terminovo do majoviek ale nas drobec sa poponahlal tak sa narodil o 3 tt skor 16.4.2009... minuly tyzden sme mali 5410 g a 58 cm.. pod hrazdickou sa pekne hrame.. hlavicky drzime aj na rukach aj ked sme na brusku pretoze ma strasne rad ked ho cesem po kupani... zatial sa na bok nepretacame ale dnes som mu to ukazovala a pomahala mu ale to chce asi cas..

krpcek
2. júl 2009

jani ahoj, tak to si ty? 😀 stale som rozmyslala, ze ci ta tu niekedy stretnem. 😀

my sme zmiznute mliecko uz objavili 😀 😀 😀 pila som vela vinei a acidka. ale krpana nechce papat - presne ako si pisala, len co zaciti prsnik tak spusti rev. . . alebo ked je hladna a smedna, tak si dve, tri minuty potaha a potom zase rev. 😠 uz som z nej na nervy. keby aspon cely den neplakala.

lindula3
2. júl 2009

baby kaslite na prevracanie... podla mna je to skoro... my hybeme rukami nohami a to je vsetko... hlavu udrzime len na rukach na brusku tiez tak 2 minuty a to je vsetko... nechce sa nam... a ta krava ma poslala na rehabilitacie... podla mna je to skoro... mam taku knizku a tam pisu ze az po 4 mesiaci by to malo vsetko byt...

ja nenatieram nicim... na slnko ju vobec nedavam... a ked idem kocikom otocim kocik aby jej nesvietilo

lillian
2. júl 2009

ahojte baby, tak som si našla kúsok času,keď drobec spinká. Vždy sa ledva stihnem najesť a už je hore. 😅 Ale dnes nejako ťahá, aj ráno hodinku, teraz na obed hodinku, no úplná paráda. 🙂
My držíme hlávku celkom pekne, len máme trošku bruško a o chvílu ho začne tlačiť, keď si na ňom leží a potom už len mrnká, že mu tak nie je dobre. O pretáčaní ani nechyrujeme, ale zatiaľ to neriešim, ved je ešte malinký, a keby mal všetko už vedieť, tak nič s ním iné nerobím len cvičím... Aj jedenkrát denne polhodinka úplne drobcovi stačí.
Inak mali sme 24.6 - 6680 g a 64,5 cm.

Baby čo s deťmi robievate? Niekedy mám pocit, že stále to isté dokola s ním riešim. Ráno cvičíme, keď spí ideme von, lebo akonáhle sa zobudí tak spustí plač a to musíme upalovať domov jesť-piť, potom hrazdička, lehátko s hračkami, rozprávame sa ale mám pocit že sa musí niekedy poriadne nudiť...

Krpy-minule som o tvojom stratenom mliecku citala, aj som ti chcela napisat co pomohlo mne (ja uz som mala 3 krizy), no maly nedovolil ;) tak som rada, že si ho opäť našla.

zuzik25
2. júl 2009

lindul ani ja ju na slnko nedavam, ale ked dokaze opalit teply vzduch dospeleho cloveka aj v tieni, tak babo urcite tiez.
konecne som malu supala, vonku len plakala z toho dusna tak som ju supla do nasej postele a uz spinka, predsa je tam lepsie ako teraz vonku.

lili, tiez stale dookola to iste akurat ze tak 2x do tyzdna ideme do mesta, do parku, na nakup, na navstevu k babinke prip. k znamym tu u nas. vzdy po zobudeni ju dam tak na polhodku pod hrazdicku, dame dole plienku a ona kopkaaaa, no prestastna je vtedy, potom papame, dam do kocika a vonku spinka, poobede je od 16 - 17 hod hore a to sa jej treba venovat a o 19 kupeme a plavame tak 15 minut vo vani + masaz a krmenie a hajde do postielky.

saskax
2. júl 2009

ahojte, my sme tiez boli vcera na poradni - mame 65 cm a 7290 g (lindul : a lekarka nemala ziadne poznamky typu - dajte mu menej jest - sice my sme plne kojeny a startovaciu vahu sme mali 4030 g). Aj pichanie do noziciek sme prezili, len v noci dostal jeden paralen lebo mal trochu zvysenu teplotu. Inac to prezivame uplne v pohode, uz asi aj zabudol ze ho vcera pichali. Ale na konci augusta si to zopakujeme - ideme na to druhe preockovanie. Tak Vam prajem pekny slnecny den a babetkam vela usmevov... 😎

luca33
2. júl 2009

ja malu tiez na slnko nedavam, ale ono to opaluje aj v tieni. Preto sa pytam 🙂 Zatial som ju nenatierala, ale asi nieco skusim.
My sme dnes trhli rekord. Mala vydrzala vonku dve hodiny v kociku. Normalne som nechapala. Nechala ma normalne chodit po obchodoch. Kupila som si plaky, lebo tie stare su mi v prsiach male 🙂
Illian ja sa malu tiez snazim zabavit v lehatku, alebo ju necham pod hrazdickou. Ked sa zacne nudit, tak zacne plakat. Najnovsie ju nosim na rukach a ona si obzera veci, co mame povesane na stenach 🙂 A vcera sa na seba skerila do zrkadla. Starsne bola zlata 🙂

lindula3
2. júl 2009

saska ved hovorim ze tu dr. treba zmenit🙂 ja jej tie davky menit nebudem nech sa aj na hlavu postavi... my mame baculate licka a nohy... ved jej su normalne rebra vidiet, takze ziadna gula🙂 a aj keby bola... ved baculate deti su krasne🙂 no mne ta baculatost nejako vydrzala az doteraz🙂)))

hotelacka
2. júl 2009

Ahojte maminky ako to ide,??
My sme boli dnes na poradni a brala malinkemu stery z hrdla a nosteka, lebo stale mi chrci..a behame aj po ocnom lebo mu tecie prave ocko tak mu ho preplachovali vraj tam ma nejake zrasty..tak snad bude vsetko OK.
Babenky mam dotaz...mozno to robi len nas malinky ale posledne 2-3dni ako su tieto tepla si pyta papat kazdu1,5h az 2h dlhsie nevydrzi..a cajik ani vodu mi nechce ani z flasky ani zo striekacky..tak ho kojim skoro vsade...ked si vypyta.Ma niekto rovnaky problem alebo len ja?? Ako ho naucit na cajik?? Ozaj nase miery..:59cm a rovnych 6kg 😀

kaitka
2. júl 2009

ahojte)
tak citala som si vas troska
a cudujem sa ze vas posielaju na te rehabilitacie,,ked podla mna je to fakt individualne
kazde dietatko je ine
ale keby to aspon odvovodnili,,ze ako im to prospeje atd
no ja som sa az zamyslela,ze ci zas moja doktorka nieco nezanedbala,,ked nas tam neposlala)))
ale to bolo len chvilkove zamyslenie...

luca33
2. júl 2009

Ahoj hotelacka, aj moja mala papa kazde dve hodiny. Niekedy si vypyta aj po hodine. To si ale vacsinou len cucne prene mliecko od smadu. Doktorka mi hovorila, ze v tomto teple by babo malo pit minimalne po dvoch hodinach, aby sa predislo dehdratacii. Ja jej cajik ani vodu nedavam. Nerobilo jej to dobre na brusko. Tak to skusam vydrzat a kojim ju ked chce. Myslim, ze tak je to pre u najlepsie. Aj ked stale pocuvam, ze co ju zase kojim....

pikino
2. júl 2009

hotelacka ja to iste moja si pyta tiez skoro kazdu hodinu papat. sa im necudujem tomto teple.

baby potrebovali ste na vybavenie tych penazi z upsvaru aj potvrdenie zo zdravotnej poistovne? lebo kamoska tam teraz bola a sceli to po nej. a kolko tlaciv tam vlstne treba odniest? ja som myslela ze len dve. pripsevok a priplatok k prispevku. som myslela ze pridavky na deti su len na nezaopatrene deti.

korelka
2. júl 2009

Piki,treba len rodný list a tie 2 tlačivá+prídavky,tie ti patria tiež.

zanulienka
2. júl 2009

caute baby-k tomu otacaniu-moja sa tiez otaca z chrbta na brucho a vzdy sa pritom velmi zlakne a veeelmi place

adya01
2. júl 2009

ahojte,

tak my sme dnes boli na poradni a sme veliki ale doktorka je spokojna, maly ma 68cm a 7,5 kg. Maximalny tabulkovy limit na 3 mesiac je vraj 7,7 kg, tak sme v norme 🙂

Hlavu drzime len na brusku a pri "paseni", ked ho dvihala este hlava zaostava. Ale vraj je to ok, ked to bude do konca 4 mesiaca tak sa nic nedeje.

Prezili sme aj ockovanie, strasne plackal, nemohol chytit dych. Teraz buva ale stale sa strhava a kope nozkami ☹

A s tym otacanim sa na brusko a naopak je to este zavcasu, vsetko ma svoj cas... :

http://www.healthnet.sk/zdrav_porad/porad_2.html

majka_dk
2. júl 2009

ahojte baby,

no tak vidite, hlavne, ze nas poslala na rehabilitaciu a to sa tak pekne hybeme, ale uz to neriesim, zajtra s nim pojdeme este na tu neurologiu a ak tam povedia, ze vsetko ok, tak asi fakt kasleme na tie rehabilitacie, vsak ho tam len zbytocne budu trapit a este sa mi zatne a nebude chciet robit nic. inak stale nas tam presviedcali, ze to babatko neboli, ale neviem ked si ja skusi podrazdit medzi rebrami (to aby dvihal nozicky k sebe) tak ma to teda boli 🙄
a dakujem, ze ste ma ukludnili 😉

a my pouzivame daylong baby faktor 30, natieram ho aj ked ho nedavam na slniecko a ak mu nahodou svieti ma slnecnik (ak nahodou nefuka 🙂 ) alebo plienku a inak ten kremik je neparfumovany ale uplne z neho po takej 1 hod smrdi ako nejaky kov 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre