Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

korelka
21. júl 2009

Mia,nám urobil sono na jednej,potom na druhej nozke a povedal,ze uz viac nemusime chodit-chvalabohu,lebo keby som ho mala balit v tychto horucavach,uff...
Inac my sme mali pred 3tt 6650g,tak predpokladam,ze uz sme za 7 teraz🙂

saskax
21. júl 2009

ahojte, neviete mi poradit kde na Antolskej sa chodi na tie sona klbikov? Mame ist tento tyzden a neviem kde to vlastne je. Diky za odpoved... 🙂

luca33
21. júl 2009

baby som tak trosku nastvana na manzela. Mam pocit, ze malej nevenuje dost casu. Ked pride z roboty, tak bud este nieco riesi, alebo sedi pri pocitaci, alebo chrape pri telke. S malou je len par minut, inak je to na mne. Aj uspavam ju kazdy vecer ja. Ani sa necudujem, ze je potom mala na mna stale viac naviazana. U vas je to ako? Myslite, ze je to normalne, alebo mu mam razne dohovorit?

sandori
21. júl 2009

u nas malu manzel ked pride zoberie na chvilu a potom tiez este kadečo vybavuje... ale ja to riešim tak, že mu poviem- musim žehliť, robiť veci do práce a dám mu ju- ale tiež ju len nosí na rukách alebo pozerajú telku- nejaké venovanie sa jej to nie- to mu musím ja hovoriť nech sa s ňou hrá a rozpráva.... to sú tí chlapi 😠

luca33
21. júl 2009

snad sa to zlepsi, ked krpci podrastu ☹

sandori
21. júl 2009

luci to ano- ja mam ešte skoro 7 ročného syna a tomu sa niekedy venuje viac ako ja 😉

kiki5
21. júl 2009

luca u nas je to tiež tak. zasa vieš on je v praci teda neviem čo robi ale môj sa nadrie ako kôň robi od 6 rana do 16.00 pride domov a berie maleho ale tiez len tak pochodi s nim porozprava sa 5 minut- aj to preto lebo musi. on ked pride domov ja začinam robit takze musi. no a ešte tomu staršiemu sa treba venovat 50 krát viac takze ho niekedy aj lutujem. skôr cez vikend mu dohovor aby s nou troška viac bol.

nany100
21. júl 2009

ahojte maminky, tak nedeľný krst dopadol výborne, maličká plačkala len na záver, už jej tam bolo dlho a chcela spinkať, ale aj následnú oslavu zvládla výborne, spinkala v kočíku a potom ju všetci ponosili a bola spokojná...akurát to počasie bolo v nedeľu ráno hnusné (presne ako v náš svadobný deň, tak som si ponadávala,ale s tým sa nedá nič robiť), všetko ostatné na jednotku...fotky budú neskôr 😉
a dnes ideme očkovanie do nožičiek tak sa už bojím ☹

korelka
21. júl 2009

Môj je v starostlivosti o malého úplne úžasný!nadrie sa sice v praci tiez ako kon,ale len čo sa naje a nakrmi nase zverstvo-psa,macky a papagaje,tak je len a len s malym-normálne sme sa už povadili,ze mna uz ani neregistruje,lebo vsetka jeho pozornost je sustredena na maleho,tak odvtedy uz tu pozornost rozdeluje...🙂

elfi1
21. júl 2009

moj manzel je tiez dlho v praci - rano este maly spi a vecer bud tiez spi, alebo ho uspavam, ale obcas stihne tatinko kupanie a to ho aj okupe a troska pozabava.
ale cez vikendy sa mu snazi venovat. aj ked niekedy tiez je nalepeny na PC a musim ho prosit, aby maleho trocha zabavil, lebo musim varit, alebo pradlo vyvesat a pod.
myslim, ze ked uz bude maly vacsi, tak ich aj cely den neuvidim. on ho zoberiem niekam von aj so psom a ja budem mat cas pre seba.
nastastie ja som cez den u rodicov a tak ho zabavaju aj oni. inak by mi uz asi sibalo z toho maznosenia sa 😀 . ved aj zabudnem normalne rozpravat

baska19
21. júl 2009

luca tak môj manžel sa malej venuje hned ako pride z práce kecaju spolu dáva ju sadnúť a rehocu sa , a ked začne plačkať tak ju automaticky berie a utišuje. Možno si ju aj on naučil na nosenie na rukach tak ku večeru lebo stale ked prišiel tak už ju bral lebo ju cely den nevidel a teraz si to vyžaduje. A kým bola v zavinovačke tak ju aj uspával ja som dala len papať a ona už zaspala pri ňom. Takže ja to mám super, si myslím 😉 😀

luca33
21. júl 2009

baska a kornelka, aj ja by som si to tak predstavovala 🙂 Ale asi sa musim zmierit, ze ten moj chlap patri k vacsine. Ale aspon je doma a ked sa da, vyvezie nas na vylet. Tak sa stara aspon o mna, ked nie o malu 🙂 Tak ho teda nebudem az tak buzerovat 🙂 Skusim mu jemne dohovorit 🙂

baska19
21. júl 2009

luca možno len nevie o čom by sa s malou rozprával a ked trošku podrastie tak už sa s ňou bude šalieť 😉

solen
21. júl 2009

luca neboj, Dominika podrastie a neda ockovi dychat. Ono chlapi zacinaju mat deti, ked sa s nimi mozu saliet, nahanat a rozpravat. Takto je to len babatko 😉 Moj sa sice venuje obom babam ale ta starsia hned ako dorazi z prace je vkuse na nom zavesena, ze mu niekedy vlasy dupkom vstavaju 😀

luca33
21. júl 2009

dik za ukludnenie. Tak ho nebudem zbytocne dusit a pockam, ako to pojde dalej 🙂

krpcek
21. júl 2009

ahojte. tak mame po poradni - 5900g a 64cm, aj nas ockovali, tak sme si poplakali, ale uz je lepsie. 🙂

miavin
21. júl 2009

ahojte - čo sa týka starostlivosti od tatina - my sme na tom skoro rovnako ako vy - tatino má tiež čas na pc, tv a tak, ale ak ho poprosím - zoberie malého v pohode - pocvičí si s ním zarehocú sa, aj ho prebalí, no včera som bola u gynekologa - tak bol s malým sám a akurát mi volal, že sa fest malý pokadil 😀 že čo má robiť - lebo toto on nemusí.... no ale bohužial, ja som bola preč, tak musel rozbaliť - a šuchol ho rovno pod sprchu - keď som prišla, bol prebalený a bubkal. Náš tatino týždeň robí a 2 dni je doma, takže sa venuje čo sa dá - a veľmi ťažko sa mu ale odchádza - dnes mi už 6 krát volal, že sa vráti, lebo mu chýbame 😀
krpy - super miery - držte sa - dávaš obklady? náš bol cez deň v pohodičke len na večer mal teploty - ale teraz to už prechádza - hrdina 😀

pikino
21. júl 2009
misha666
21. júl 2009

ahojte tak mame po prvej mrkvicke, myslim ze chutilo, pridala som aj foto ako vyzerala po papani , zjedla 2 lyzicky , zajtra skusime zase 🙂

miavin
21. júl 2009

piki - hmmm no ja to neviem posúdiť, trebalo by to vidieť a vyskúšať, nie?

pikino
21. júl 2009

to som len tak nasla.a najlepsie je ze na tejto stranke to stoji 27 eur a na inej uz 50 mozem si vybrat 😝

macikjm
21. júl 2009

ahojte...
tak nas tatino sa malickej venuje na sto %...nevie sa jej nasytit... 😀 spapal by ju najradsej...skoro vsetku svoju pozornost venoval doteraz jej, tak som mu musela prehovorit do duse, ze aj ja som tu...jeho zienka, mama nasej dcerky...tak je uz iny...uz sa venuje viac... 😀
ved ho mozno caka rodicovska dovolenka, tak nech sa cini... 😀
piki..ten nosic je zvlastny.... 😒

kiki5
21. júl 2009

Baby už davate jedlo? to tak skoro sa ma? ja ani neviem.ved ten môj nevie ešte ani čajik poriadne

sandori
21. júl 2009

Mishi Emka je zlatá... ešte sa chcem spýtyť to si jej najskôr uvarila a potom rozmixovala?

sandori
21. júl 2009

baby ja som už tiež kúpila kašu ale ešte som sa neodvážila jej ju dať, čakám kým bude mať 4,5 mesiaca

sandori
21. júl 2009

macik tak to je super ze tvoj manzel by suhlasil s rodičovskou - môj o tom nechcel ani počzť a tak musím pracovať aj byť na MD ja 😒

misha666
21. júl 2009

sandori...ano uvarila som jej a som rozpucila...som citala ze je lepsie rozpucit ako rozmixovat

lindula3
21. júl 2009

caute baby.... no nestihla som este vsetko ani pocitat tolko ste toho popisali... tak dnes to bol hotovy zabijak...dnes sme isli az na 10tu, lebo minule ma zdrbala ze chodim skoro ked sme prisli na 8, lebo poradnu ma az od pol deviatej🙂 boli sme vnutri asi tristvrte hodinu strasneeee, na hlavu sa jej ani nepozrela ci ju zdviha (hlavne ze nas poslala na rehabilitacie) a ked mi kazala ju dat na brucho isla povedat do cakarne mamicke ktorej plakalo dieta aby si ho utisila a dala jej jest, a na nasu potom uz ani nekukla... injekcie si pripravovala asi 15 minut, ma tam novu sestricku ktora jedine vypise meno na recept, ani babatko nevie odvazit... tentokrat ziadne nove choroby (nebol na to cas) lebo som ju strasne znervoznila s tym ze chcem predpisat nutriton a bebu... som si povedala ze odtial neodidem pokial mi to nepredpise a predpisala mi az 2 plechovky /na jeden recept moze aj 10/ to keby som vedela tak by som jej ho tam slahla nech si ho necha... budem musiet muza zas poslat na kramare nech mi ide pre recepty... no este par tyzdnov a uvidime co v septembri, na dalsie ockovanie ideme az za 6 tyzdnov a aj na poradnu a potom sa jej uz osobne opytam ze som pocula ze by mala v septembri odist a ked povie ze nie, beriem kartu a ideme prec... nemam uz na to nervy, aby som sa prosila niekomu aby mi dal na predpis, ked mam normalne na to narok...
nooo a si neodpustila ze mame dost kil na 4 mesiace 6,5kg... tak som sa jej opytala ze kolko si predstavuje, to mi nepovedala ale ze v 1 roku ma mat dieta 10 kilo... nevyjadrujem sa... a furt mi vypravala ze grcka z toho ze je prejedena, o tych nasich ubohych davkach dennych radsej ani nepisem, len som jej na to povedala ze ziadne prejedenie to je reflux...

luca na rehabilitaciach sme boli, urobili vstupnu prehliadku a nasa natinka ani za toho boha nezdvihla hore hlavu ale v autosedacke ju dvihala o dusu este som jej hovorila nech si to necha na potom🙂 lenze tam mali zrkadlo a vela farebnych hraciek, takze to bolo jedine co ju zaujimalo... no a zaver... ochabnute svalstvo na bruchu a chrbatiku /myslim ze to by sa asi vobec nehybala/, robili s nou veci, dole hlavou a pod. mne bolo az do placu a ze rehabilitacie a sa podrz za mesiac, lebo nemaju volne a maju zavodnu dovolenku, nech mi skocia na hrb to uz budeme aj sediet za mesiac...

mia mi sme boli na druhom /prve ockovali v spitaly/ toto bolo na zaskrt, kasel a neviem co vsetko a do druhej nozicky na tie pneumokoky, keby som jej nedavala ockovaciu knizku, snad jej to ani nezapise... kupila som hned panadol sirup a dala som jej a este aj vecer jej dam a mam na to davat studene obklady...

baby a to jak chodite na tie klbiky? my sme boli po 6 tyzdnoch a teraz ideme az po 5 mesiaci v septembri, ja som inak na siroko vobec nebalila, mozno 2 tyzdne

no co sa tyka tatina myslim ze chlapi su chlapi... oni si vzdy musia najst cas na pc a tv🙂 ale ja to neriesim uz som sa s tym zmierila, no nemozem povedat ked treba pomoze, v noci velakrat mala len zamrnci co jej vypadne dudus a uz je pri nej🙂 ale prebalovat uz zabudol🙂 no ked sme boli v nemocnici spolu a potom aj ked mal dovolenku tak sa staraĺ viac ako ja, no teraz chodi do prace, narobi sa, tak nech si aj odpocinie ked pride z roboty🙂 a ja nemam pocit ze musim odpocivat pri malej, lebo ona je strasne dobra🙂)))))

misha a ty co tak skoro s mrkvickou?

ni.kolet
21. júl 2009

Ahojte. My máme za sebou poradňu. Váha 7150 g a 61,5 cm po pätu. Mali sme aj prvé očkovanie a to bol vreskot na druhú. ☹ Chúďa moje od vyčerpania zaspalo. 😔 Dúfam, že teplota nebude.

miavin
21. júl 2009

lindula - pre boha - čo to máš za doktorku???? čo je drbnutá???? No máš to perné - ja by som jej asi povedala na rozum - zobrala kartu a šla preč....
a tie rehabilitácie - to nemôžeš ísť ku inej doktorke??? fakt úžasné v tom našom štáte
misha - zlatučká je Emmka - chutilo jej podľa fotky 😀
my sme už tiež vyskúšali mrkvičku - ale my sme dali od Hippu - len jednu lyžičku - no to trebalo nafotiť, to bol ksichtík 😀 ale spapkal.
Včera sme mu dali do mliečka už 2 lyžičky kaše - a chutilo, tak uvidíme.
My sme boli dnes na nožičky - máme to o.k. a to som tiež skoro vôbec naširoko nebalila - všeho všudy možno 15 krát - na noc - teda časť noci 🙂
nikolet - prajem váma aby ste neteplotovali.... nám dala dokyna paralen-čipky, ale nedala som, aj keď v noci teplomer ukazoval 39 - no mínus 0,5 stupňa dole - aj tak dosť - dala som obklady - veľa čajíku mal piť - a prešlo teraz už len trošku teple čelo - a bubká...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre