Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

erika3011
26. máj 2009

Ahojte babulky, dlho som už sem nepísala, nestíham pri malej.. no teraz mam trošku problem, teda chaos..
je normalne mať 3 tyždne a par dní po pôrode kramy??????????????????????????????
Ja som už mala velmi slabe tie očistky, len taky maly hnedy fliačok bol na vložke každy den už aspon týžden a dnes sa mi spustilo riadne vela krvy a boli ma aj bruško tak krámovo 😖 ..je to normalne???

zanulienka
26. máj 2009

erika asi ano,aj mna zacalo boliet brucho,tak kramovo,ale teraz mam anti,takze kym ju beriem nebudem mat kramy

nany100
26. máj 2009

ahojte maminky, čítam čo píšete, ale nestíham písať...máme podobné starosti ako všetci...maličkú bolieva bruško, tak niekedy celé dni preplačká, našťastie noci sú celkom v normále. Zaspáva okolo pol desiatej, zobudí sa okolo druhej a potom okolo pol piatej. Ale to už rátam, že je ráno 😀 . No a potom už o tej šiestej, pol siedmej sme definitívne hore. Od dnes máme náušničky, fúúú, padol mi kameň zo srdca. Bála som sa, plakala síce poriadne, ale keď sme vyšli von už len tak fňučkala a potom v aute zaspala. Tak už sme dievčatko 🙂 . Pekný večer prajem, ideme kupkať...

daanka85
26. máj 2009

Ahojte, tak my vela casu na citanie teraz nemame, ani na pisanie, lebo vo stvrtok tie statnice- tak vas prosime- drzte nam palce... Zajtra mame obhajobu diplomky... Posudky mi prisli oba nan 1, tak snad to bude len pro forma... No tie stacky ☹
inac sme ako tak OK, mala je skvela... len ja uz som v nedelu tirz dostala kramy 😠 a mam dojem ze uz 2. krát 😖
A za posledne dni sa mi zda, ze zacina zelenkavo kakat... Stale ju kojim, tak neviem, ci to tými krámami a stresom a vsetkým ☹ K tomu sa mi zda, ze ma dost suchu pokozku na tvaricke ... Sa jej aj vyhodili take dost skarede vyrazky ked sme boli na 6 týždnov v poradni, tak sme dostlai HOLTOV krem... 2 krát som jej natrela a pomohlo, no ten pach kremu ma riadne zobral 😒 Nevedala som, ci nieco tak otrasne smradlave mozem malickej natriet na tvaricku... A teraz ma take miesta dost suche... Neviem, doteraz pouzivame len olivovy olej, aj cez den ju premastim 1-2 x, no mam dojem, ze to stale nie je OK...
Co pouzivate na tvar malickych vy???

sabinazv
26. máj 2009

ahojte dievcata,

tak my spime tak, ze po kupani a papani spime tych 5 hodin plus minus... a potom kazde 3 hodky hore, pripadne aj kratsie intervaly... o 3.h mame nejaku krizu a vtedy mame problem zasa zaspat... aj 2 hodky nam to trva... vymyslame, no... ale potom este jeme o nejakej 5., 6.h a pospime aj do 8.30.... cez den spime horsie, len take kratke spanky su to... dlhsie mi spi iba v kociku, aj to nie vzdy...
Inac zajtra mame 4 tyzdne...wow, to leti...
Tiez nejeke foto idem prihodit 😉

aine04
26. máj 2009

sabi ty mas snad moje dieta 😀 , alebo su nejako dusevne spriaznene lebo nas spava presne tak isto... po okupkani potiahne aj tych 5 hodin, niekedy menej, potom v kratsich intervaloch ale nadranom uz nechce zaspat. a cez den, no presne ako u vas... uz cakam kedy trosku podrastie a intervaly spanku sa aspon v noci predlzia.

teraz zhodou okolnosti buva, tak vas idem rychlo precitat, lebo potom kupeme 🙂

aine04
26. máj 2009

joooj a zabudla som, ze dnes sme boli v poradni a maly uz ma 4580 g tak som prestastna, bala som sa ci ma dost papat, ked som tak dlho nemala mliecko ale uz 2 tyzdne plne kojim a drobec pekne pribral 😵 😵 hlavinku si uz pekne drzi, aj posilujeme kazdy den na brusku 🙂

zanulienka
26. máj 2009

kocky teraz som kecala z jednou laktacnou poradkynou a co by mi pomohlo na tvorbu mlieka to tu nemame ☹

macikjm
26. máj 2009

ahojte.... zdravim vsetkych...tak dufam, ze uz aj ja budem mat viac casu delit sa s vami o prekrasne zazitky a chvile s babatkom...dnes som mala statnice, tak sme prestastni...pred mesiacom a dvoma dnami som sa stala mamickou a dnes som ziskala titul mgr. inak nasa ninka je velky papkos...a je tiez vselijaka, raz dobrucka ako medik, inokedy nam krici tak, ze neviem co s nou...ale je to krasne obdobie... 😵

lindula3
26. máj 2009

zanu a co ti povedala co by pomohlo? ja mam tiez toho mleka strasne malo...

miavin
26. máj 2009

ahojte - no tak my sme mali dnes poradňu - drobec má 4930 g - krásne priberá, je o.k. - trošku sa zapálilo to očkovanie na ramienku - ale vraj to je normálne - no tatina máme doma - a drobec nejak večer štrajkuje - nejaký je nervný..... tak snáď nebude krutá noc.....
erika - ja som bola na tom podobne, prestala som špiniť, už len kúsok a naraz po týždni zase krvácanie - nie silné, teraz už len slabučké.... ale predsa, tak zajtra idem volať dokymu, čo a ako s kontrolou po šestonedelí 😀

zanulienka
27. máj 2009

lindu-odporucila mi nejake pilulky-nejake adel lov,ale neviem to najst na internete,takze som jej napisala este raz nech mi to napise presne.este tie senove a benedikta,ale ako pilulky.

miavin
27. máj 2009

ahojte dievčence - tak noc bola celkom fajn, drobec síce zaspal neskôr, ale spinkal do 2:30 a potom do 7:15 - medzitým sme odsávali. A musím sa pochváliť - aj my už máme za sebou prvé ťuťu - muťu 😀 😀 . Takže zajtra pôjdem k dokymu po anti - a na kontrolu. Fajne bolo - len taký zvláštny pocit, skoro som zabudla ako sa to má.... 😀 😀

sabinazv
27. máj 2009

Aine, tak to je sranda... myslis, ze mame nieco vo vzduchu, ze su tie nase deti podobne? 🙂

jaj zeny a stale vam zabudnem napisat... v porodnici sme dostali kadeco a aj nalepky na auto a jedna je presne s tym nasim "maskotom" aprilovych babetiek... ten chlapcurik s napisom TU SA VEZIEM JA, no tak to hrdo nosime nalepene na afte 😀

elfi1
27. máj 2009

ahojte, tiez sme mali dobrú noc. len ráno ako vzdy nas troska trapia prdiky. tak som ho vzala k sebe a hladkala mu brusko - to ho vzdy upokoji. a takto sme spali skoro az do osmej

teraz som ho zas ulozila do postielky, lebo by bolo fajn, keby si tam aj cez den zvykol spinkat. v lehatku uz mrncal a chcel spinkat. a teraz sa tam mrvi v postielke a nie a nie zaspat. ked za nim pridem, tak sa na mna rehoce - strasne ho lubim - taky je zlaty s tym jeho usmevcekom

sabinazv
27. máj 2009

elfi, toto poznam, drobec je uneveny, chce spat... ale sa mu neda a paprci sa... ja mam na neho taku fintu, zatial vzdy zabrala, ze si lahnem na brucho, pokrcim kolena a jeho na ne polozim a tak jemne hojdam... viem, ze to nie je bohvieco, ale aspon sa upokoji a konecne zaspi...

inac tvoj maly je strasne zlaty... take velike kukadla ma 😉

sabinazv
27. máj 2009

oprava - lezim na chrbte 😀

elfi1
27. máj 2009

😀 som si to veru nevedela na tom bruchu predstavit.
ano ociska ma velke - po mamine aj po ocinovi. teraz len cakame ako sa vyfarbia - ci na modro, alebo na hnedo 😀

inak prave zaspal v postielke. sa tesim. uvidime ako dlho bude spat.

sabinazv
27. máj 2009

elfi, aby neboli nejake zelene 😉
poznam kamosku, jej rodicia maju zelene a hnede a ona ma modre.. asi po starom rodicovi 😅

nas maly cez den malo spi... teda po jedle vacsinou zaspi, ale len tak na kratko... maximalne hodka

kiki5
27. máj 2009

baby tak pozeram ake mate fintičky na uspavanie. ja ani neviem ako sa mi to podarilo ale miško zaspi sam. asi pre to že som ho odgrgnut davala na vankuš a tam aj zaspal stale- ako davaju v porodnici. ale už skuša na mna tiež tak mximalne k nemu lahnem . prveho som uspavala na rukach a to vam poviem ked mal rok a pol to bola fuška

zanulienka
27. máj 2009

elfi-hnede oci su hned ako sa narodi,takze mas na vyber tie modre.aj nasaa modre 😒 cudne,ja a manzo mame hnedozelene,aj domca ma sivomodre,ja mam take cudne deti 😀

kiki5
27. máj 2009

zanu aj moj starši ma sivomodre a ja a manžel hnede 😀

zanulienka
27. máj 2009

kiki-tak sme dve,nerozumiem,ze niekedy ta priroda-genetika urobi take veci.....

kiki5
27. máj 2009

no ono sa hovori že deti nededia gen po tebe ale po starých rodičkoch- takže to tak asi bude.

katka.ott
27. máj 2009

ahojte maminky.
po dlhej-predlhej dobe som sa prihlasila a trochu surfujem po MK.
ako sa mavate?

my dobre - male su uzoasne, robia grimasy, smeju sa, tocia, .... - radost na nich pozerat. ked si najdem viac casu (niekedy v noci) pridam foto 😵

pikino
27. máj 2009

ahoj micky.

nasa ma tiez zatial modre ocka. manzo ma tmavohnede a ja zelene. tak uvidime. zatial vyzera ze bude po dedkovy.
modrooka a rysava. 😀

zanulienka
27. máj 2009

piki-mame rovnake lehatko

pikino
27. máj 2009

🙂 dobre lehatko, mala v nom rada spinka a tak si zvykla ze nesce cez den spavat v postielke. uz len cakam kedy mi lekarka vynada ze ma krivu chrbticu. 😝

hotelacka
27. máj 2009

Ahojte maminy,
😀
aj my sa hlasime po dlhej dobe. S Adamkom sa mame dobre, pekne papame ale sme trosken zachrypnuty..
A co vy? Je tu niekto??

pikino
27. máj 2009

ahoj hotelacka. 😉

nasa je tiez zachripnuta. to je nejake divoke obdobie vsetky mimise maju sople.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre