Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
29. máj 2009

kocky v pondelok mame sviatok-DEN DETI 😀 a ja mam meniny,sofca narodky-oslavujeme v nedelu grilovackou

sabinazv
29. máj 2009

hm, zvlastne... tak by mali ucinkovat tie s 30 ch riedenim...

zanulienka
29. máj 2009

namna to malo asi opacny ucinok-vzdy som bola ina 😖

sabinazv
29. máj 2009

my slavime v sobotu, len skoda toho pocasia... tu sa ochladilo o 15 a viac stupnov... vy mate Zanu teplo, co?

zanulienka
29. máj 2009

strasne teplo,mala len body a aj to je jej teplo

beadz
29. máj 2009

ahojte maminky. zanu, som rada ze ti cajik zabera.
my sme dnes boli u lekara, simon krasne pribera, kilo za mesiac 😕 . cystu este ma, ale vraj sa to pomalicky vstrebava. dnes som s nim ani necvicila vojta, lebo chudakovi brali krv z obidvoch ruciciek a tak ho vytrapili, ze ja uz nemam srdce ho dalej trapit. ale vecer sa tomu uz nevyhneme. dufam ze to bude mat zmysel.

sabinazv
29. máj 2009

bea, a to ako cvicite? vobec neviem ako sa to cvici... a to 2x denne musite?

beadz
29. máj 2009

sabi, 3x denne a je to hnusne, lebo to sa polohuje babo a stlacaju sa rozne reflexne body, tazko to takto opisat, napr. lezi na brusku, laktom mu tlacim zadocek k podlozke, hlavicu vytocenu tlacim cielko na podlozku a s druhou rukou mu drzim predlaktie v 90 st. uhle a tlacim za laktom jeden bod.
poviem ti, riadne sa pri tom spotim, milion veci naraz treba kontrolovat, samozrejme ze decku je to neprijemne lebo to nie je prirodzene tak reve jak keby som ho rezala. a niekedy revem s nim aj ja... ☹

jankaaa
29. máj 2009

ahojte babenky ja nemam cas tu k vam ani chodit pri tom mojom malom nemam cas nanic ked mi na chvilu zaspi tak som rada ze si mozem oddychnut troska alebo nieco porobit lebo inac to nie je mozne..my sme vcera tiez boli na poradni mame 4505 g akurat sme teraz troska chorucky bolia nas uska aj sopliky mame tak dufam ze skoro to prejde....inac s tym placom je to kedy ako niekedy ma dobry den niekedy horsi napriklad vcera mi preplakal vkuse asi tri hodiny uz som z toho bola na nervy v takej chvili nezabera vobec nic ani mojkanie ani na rukach ani rozbaleny...dufam ze z toho vyrastieme...ja zatial maleho tiez kojim..najprv som si myslela ze mam malo mlieka ze preto tak place ale sme boli na gastre a tam ho vazili aj pred kojenim aj po kojeni a vypil 80 tak lekarka mi povedala ze jemu to musi stacit takze teraz uz len kojim a nedokrmujem uvidime dokedy...

babenky som sa vas chcela spytat vas to este niektoru boli po pôrode zo spodu?ja neviem ale mna to este nejak pobolieva a niekedy ma aj picha v brusku...teraz je sest tyzdnov po pôrode...tak dufam ze to nic nie je

jankaaa
29. máj 2009

ahoj bei...juuuj tak to ti verim ze places s malym...

beadz
29. máj 2009

jani, mna neboli ale ani ma nebolelo skoro. nastastie.

jankaaa
29. máj 2009

tak tebe je super...mna tiez po pôrode nebolelo az teraz posledny tyzden nejak ma picha v podbrusku tak musim v pondelok zbehnut k lekarovi

beadz
29. máj 2009

ja idem na kontrolu po sestonedeli buduci tyzden, tak som zvedava co povie lekar...

jankaaa
29. máj 2009

ja som tiez zvedava...bei a uz ste mali s muzikom tutu mutu?ja sa nejak bojim ci co

beadz
29. máj 2009

jasne ze ano. dokonca som ani necaka na koniec sestonedia. na zaciatku nic moc, na to sa priprav. ja som bola hlavne v krci, som mala pocit ze zase rodim ale opacnym smerom 😀 . a este sme sa smiali ze sme mali podplatit dokiho, nech ma celkom zasije a ze by muzik dostal pannu. jeden steh hore dole...
ale teraz je to uz dobre. nejde to este uplne hladko, ale uz z toho mam aj ja nieco. 😉 takze ja si myslim ze cim skor zacnete tym skor si to budes uzivat.

jankaaa
29. máj 2009

ufff no dobre tak snad sa pokusim o nieco 🙂 dobre moja musim lebo drobec je hore...tak papa

beadz
29. máj 2009

ahoj moja a drzte sa. moj dnes asi nezaspi normalne, je vydrazdeny hrozne, byt mam hore nohami, zehlenia ani nehovorim, neviem kedy to urobim...

egyptanka
29. máj 2009

ahojte, my sme boli na ortopedii, takze nadalej balime nasiroko tak do 3-4 mesiaca. Citam, ze vacsina dokrmuje UM. To mate vsetky problemy s mlieckom? Inac ak pijete vela caju na tvorbu mlieka a fenykloveho caju tak to nie je dobre, lebo vo vacsom mnozstve ma naduvaci ucinok a teda dietatku tym ublizujete.

lindula3
29. máj 2009

ahoj egyptanka... a aku skupinu vam tam napisali? II? ja som ani na siroko nebalila a mali sme to ok... tak drzim palceky

egyptanka
29. máj 2009

hej 2a-

beadz
29. máj 2009

egyptanka, aj my mame 2a- a nebalim nasiroko. ani predtym som nebalila a ked sme prisli tak som mu dala siroke balenie aby sa nepovedalo a doki povedal, ze super nozky a ze tak ako doteraz tak mam balit. tak balim... tak ze nebalim. ked je to raz v poriadku, tak je to v poriadku. neviem preco maju vsetci lekari tu uchylku balenia na siroko.

beadz
29. máj 2009

tak sa majte kocky a krasny vikendik.

nany100
29. máj 2009

ahojte maminky, konečne som vás dočítala. sabi, čítala som o Tvojom pôrode a aj to, že Ti nezabrali tie prípravy vopred (čaj, semienka...). Tak ja si práve naopak myslím, že tá alchemilka mi veľmi pomohla...tá rýchlosť bola neuveriteľná...
dievčatá, čo vaše bábätká majú problémy s bruškom, neskúšali ste homeopatiká? Mne odporučili colocynthis 9ch, tak odvčera skúšam, nezdá sa mi zatiaľ, že by jej to pomohlo...
miavin, Ty si nedávno písala, že Tvojmu bábätku sa zapálila tá ranka po očkovaní. My sme boli s tým dnes u lekárky a len to máme vysušovať liehom a keby to prasklo dala nám mastičku. Vraj sa to aj po zaschnutí môže zase zapáliť, že je to normálne do 4. mesiaca že to stále reaguje. Zrovna okolo 6 týždňa sa vraj začínajú vytvárať tie protilátky. Má tam takú bielu guľku, ako hnis vyzbieranú a ohraničenú...ešte varovanie lekárky, za žiadnu cenu neprepichovať (ale to by mňa teda isto nenapadlo)

aine04
29. máj 2009

egy a kolko je toho cajiku privela? ja ho pijem, jeden denne, ale rozrabam si jedno vrecusko do pollitroveho hrnceka, na krabicke je ze sa smu 2 denne. v podstate ho pijem uz len ako poistku, teraz mam fobiu z toho ze by som uz nemala mliecko a musela zase prikrmovat 😖

sabi tak porod jedna nadhera, ved som ti spominala ze to ten oxytocin spusta take bolestive kontrakcie. voci maliniku a lanovym semienkam som ja bola skepticka od zaciatku 😀 , radsej som sa spolahla na seriozny vyskum a dala si epi 😀, aj ked som si tiez uzila tie oxytocinove kontrakcie 😕

ja na ritku pre maleho pouzivam sudocrem, ale az tak sa mi nepaci, lebo z casu na cas mu ritulka scervenie. vtedy zazracne zabera ked mu ju umyvam repikom. uz to robim preventivne, rano navarim velky hrncek slabeho repikoveho cajiku a umyvam mu ritku pri kazdom prebalovani tym. odvtedy neni problem. ale vyskusala som aj vzorku bepantenu a po sudocreme urcite prejdeme na ten.
plienky teraz testujeme bellu a zdaju sa mi vyborne. podobne ako pampersky a lacnejsie. tesco sa mi az tak nepacia, ale este su malemu trochu velke, tak ktovie, mozno ked bude vacsi a lepsie mu sadnu tak budu vyhovovat.

aine04
29. máj 2009

aha a zabudla som este povedat, ze ja som si tiez na mliecko kupila vineu a maly potom jacal ako najaty ale necudo, ved aj mna z toho hryzol zaludok. segra mi povedala ze je to dost agresivne, takze opatrne 😉

luca33
29. máj 2009

Ahojte aprilovky, mozem sa k vam pridat?
Sledujem Vas vlastne pocas celeho tehotenstva. Mnohokrat ste mi pomohli, ani ste o tom nevedeli. Takze dakujem 🙂 Mala som podobne problemy a obavy ako vy, tak mi pomahalo vedomie ze v tom nie som sama 🙂 Moja Dominika sa narodila v nedelu 5.4. koncom panvovym. Nastastie sa to podarilo prirodzene a vyhli sme sa cisarskemu. Mala 2850 g a 51 cm. Zatial plne kojim, ale nie je to jednoduche. Mala pije skoro kazdu hodinu a kojenie trva 45 minut, niekedy aj dlhsie. Takze cely den vlastne ani nic ine nerobim 😒 Od porodnice pouzivam klobuciky a dnes som sa od annag dozvdela, ze tam je asi pes zakopany. Tak sa ich idem pokusit zbavit 🙂 Nebude to lahke, moja mala ukazkovy baran. Ma svoju hlavu 🙂
Takze tolko o mne. Budem rada, ked sa ma ujmete 🙂

cikyta
29. máj 2009

Aine,ten sudocrem mi kázali dávať malej na potničky na hlavičku a kedže je ho vela,občas bsom ho dala aj na riťku,ale to je fakt otras! Ako keby som nič nedala a tak dávam už len moju osvečenu masť na zapareniny seba med.
Luca ahoj.Vlastne vitaj! Kde si bola doteraz? Už si tu mala dávno byť! 🙂

luca33
29. máj 2009

cikyta, tvarila som sa nenapadne 😉 Mala som cele tehotenstvo problemy, tak som sa bala tvarit ako tehotna, aby som to nezakrikla.

egyptanka
29. máj 2009

aine04, mne pediatricka vravela, ze tak max, 2-3 dc je ok. Ale ja som ho fatk pila na litre ... asi liter fenykloveho a liter na podporu dojcenia a preto mala problemy s nafuknutim.
beadz, no my sme malicky tak asi preto to balenie nasiroko

pikino
29. máj 2009

ja pouzivam sudocrem naritku a uplne v pohode. potnicky jej potieram liehom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre