Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

luca33
1. jún 2009

pikino ja mam tento:
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=75
Tiez mi to najprv neslo, ale nakoniec sme sa upratali a teraz uz nemam problem. Ale bolo to celkom akcne, lebo mala jacala ako sirena, ked som ju do toho davala a nevedela som ako ju tam dat. Myslela som, ze to vzdam. Ale potom sa mi raz podarilo ju dat tak, aby bola spokojna a teraz sme z toho obe tesive 🙂
Mne nechce spavat v kociku. Prechadzky vonku su pre nu ako trest. Najprv 15 minut place, potom na pol hoku zaspi a zase place, az kym neprideme domov. A tak strasne sa rozculi, ze je cele poobedie nevrla ☹ Asi budeme aj von chodit v tom vaku. Ale ja sa bojim, ze zakopnem a padnem. Ja som v tomto celkom sikovna 🙂
skovrankova ja jej davam espumisan 2Xdenne 10 kvapiek. Ale nemam pocit, ze to moc pomaha. Asi mam iba ja lepsi pocit 🙂

elfi1
1. jún 2009

ahojte
my sme dnes mali spavy den. taky sme este nemali. od obeda skoro stale spal. len sme sa napapali a zas spinkali. a teraz sa ideme kupkat a dufam, ze zas bude pekne spat.
inak sa kazde rano trapime s prdikmi a bruskom. nie je to nic strasne, len ja som vtedy este taka ospala a musime pekne cvickat nozkami kym sa nevyprdka a potom niekedy zaspinka a niekedy ani za svet a vtedy som od rana vypluta.

v stredu ideme do poradne, tak som zvedava, kolko vazime. lebo ta taska prenosna je stale tazsia a tazsia 😀

my sme vyskusali vsetky kvapky a veruze neviem, ci nieco pomaha. ten infacol som len par dni davala - dali mi ho zadarmo v lekarni, lebo bol len do konca maja. ale mne tam vadila ta pomarancova prichut a asi aj malemu.
espumisan zas strasne rychlo kvapka - nestiham pocitat.
mne sa najlepsie pacil Sab simplex. niekolko krat denne par kvapiek

miavin
1. jún 2009

elfi - gratulujem Dominikovi k 2 mesiacom 🙂 , a ten espumisan si koľko dávala ak sa smiem opýtať? lebo ja dávam do každého mliečka, ale len 2-5 kvapiek - koľko stihnem 😀 a náš drobec má teda kvalitné prdíky, prdí stále - tak som rada 😀

jankaaa
1. jún 2009

ahojte babenky tak ja som dnes bola na kontrolu na gynde vsetko ok ale bral mi krv lebo som bola po pôrode anemicka chybalo mi zelezo tak dufam ze to uz bude v poriadku aj mi bral krv na zapal ci nemam nejaky lebo ma troska pobolieva brusko....

ja nasho maleho uspavam na rukach inac mi ani nezaspi snazim sa robit vsetko mozne ale pokial ho nevezmem na ruky tak nezaspi a este k tomu spusti aj ten svoj straaaasny rev 🙂

a papkanie tak teraz posledny tyzden sa budi kazde dve hodiny uz som z toho maximalne unavena a cez mi tiez nespinka len tak 20minut a staci...

jankaaa
1. jún 2009

cez den...som tam zabudla napisat

elfi1
1. jún 2009

mia - ja tiez tak cca 5 kvapiek. vzdy si poviem, ze dam 3, ale to potom tak rychlo kvapka ze ledva stihnem zastavit. ale nedavam do kazdeho - len vecer alebo v noci a nadranom. potom som cez den u nasich a tam to nenosim zo sebou. ale cez den ani nema problem - len nad ranom

elfi1
1. jún 2009

jani - my mame tiez taky dvojhodinovy rezim. len obcas cez den potiahne dlhsie spanok. a ked sa prebudi po dvoch hodkach, tak ho hned idem nakrmit. ale moj papa tak do 10 min a hotovka. len dnes papal aj 15-20 min par krat, ale to sa uz len uspaval na ciciku

aine04
2. jún 2009

dobre ranko babulky 🙂
vari som tu dnes prva, ved je takmer 9 hodin... 😕 . asi sa venujete krpcekom. 🙂 my sme boli s malym vcera na ortopedii a balit nasiroko uz nemusime, to sa tesiiiim.

a potrebovala by som jednu radu, co davate drobcekom ked ich boli brusko? nas vcera reval skoro cely den, dvihal nozicky, nedalo sa mu vykakat a potom v noci pustil takuuuuuu sr.cku ze hroza... len co som dala dole plienku. som sa kryla pod prebalovacim stolom, kym to prejde 😀

macikjm
2. jún 2009

ahojte..trosku som vas precitala...kprcek aj moja bombula mi to obcas robi...papa papa a zrazu taky rev, ze sa az zlakneme...ale to robi vtedy ked ju vytrapim cvicenim, cistenim nosteka, ocka....asi je po tom z toho nervozna a uz ani cic ju neukludni...potom ju najprv musime ukludnovat...najlepsie na fitlopte, skaceme s nou ako klokani...uz nas boli chrbtica...nasa bombula ma 5 kg. najlepsie je, ked trosku zaspi, onedlho sa preberie a potom uz cica krasne...no kedy ako...

kiki5
2. jún 2009

aine a mne hovoria že na kontrolu sa chodi až v tretom mesiaci a dovtedy naširoko. tak to idem preskumat aj ked ja ho nebalim stale.

kiki5
2. jún 2009

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=12044&a... toto sme kupili v piatok malemu a je v tom spokojny. fakt super vec

zanulienka
2. jún 2009

caute baby,tak moja baba ako minuly tyzden mi fantasticky spinkala-celu noc,tak sa to teraz pokazilo.zase sme v noci hore,pozerame telenovely a znervoznuje sa v posteli.teraz spinka somnou,lebo sa nam zlomila postielka 😠 .tento mesiac uz letime na svk,aj sa tesim aj trosku nie.nechavam tu manza,nema dovolenku,tak je smutnucky.musim ostrihat mojej vlasky,lebo ked vracia tak sa jej to nalepi na vlasky za uskami a zase mame teplucko,takze ideme na chlapceka 😅 .ale svk sa opytam ci sa jej daju uz prestrelit uska,ale myslim,ze az od 6 mesiacov.

luca33
2. jún 2009

kiki5 my mane nieco podobne. A mala sa v tom sama zabavi aj 15 minut. Ked sa jej venujem, tak aj dlhsie. A da sa to dat aj do vodorovnej polohy takze cez den v tom aj spinka. Fakt super vec. Odporucam 🙂

zanulienka
2. jún 2009

len mojej sa nepaci v lehatku ☹ mozeme jej skakat okolo,saskovat a nic..

miavin
2. jún 2009

zanu - no tak ako čítam, aj vy zle spíte, náš spinkal krásne a teraz - no trápime sa. Zvykol si spinkať na brušku - tak ho večer uložím okolo 20:00 na chrbátik a o jedenástej sa už pýta na bruško - a do jednej vydrží. potom papáme a do 4 - tej zase na chrbte potom do 6 na brušku - a cez deň - to už je len taký pár minútový spánok .... no čo už- aj také dni musia byť, nie?
ináč ako ste strávili deň detí??? 😀

zanulienka
2. jún 2009

oslavovali sme moje meniny a sofiine narodky,mali sme a aj mame extra teplo,tak sme opalene,skor zhorene.grilovali sme,sofiine a domcine spoluziacky sa super zabavali-bolo dobre.aj elaia bola super,vydrzala cely cas byt vonku-7 hodin,vecer zaspala unavena akoby cely den prebehala 😀

lindula3
2. jún 2009

anine ja davam pupik ked boli brusko aj to len strasne zriedkavo, no doteraz jej to vzdy zabralo je to masticka a natries tym brusko a pomasirujes

kiki na jadierka sa chodi v 6 tyzdni a potom kontrola o 4 mesiace.... to ti kto povedal ze az v tretom?

zanulienka
2. jún 2009

lindu-ja som bola z mojou prvou dcerou raz v 6 tt a druhykrat tiez v tretom,ale z druhou uz nie

krpcek
2. jún 2009

ahojte. linda kontrola az o pol roka, nie?

lindula3
2. jún 2009

mne tam napisali ze o 4 mesiace

cikyta
2. jún 2009

Ahojte.Tak kontrolu na gynde mám za sebou a dopadla tak na 50%

Vraj mi nezošili krčok.Je rozthnutý a robota sfušovaná!!!!!!!!!!!!!!!!

No čo-dalšie deti aj tak nebudem mať a len sa modliť,nech sa mi neporobia nejaké zrasty,čo budu bolieť.

Vedela som,že ma zle pošili-to už len z toho chovania počas pôrodu! 😠

lindula3
2. jún 2009

to su svine ciky... a co sa k tebe jak chovali? mala si tam aj muza?

a jakto ze uz druhe mimco nechces? 🙂

pikino
2. jún 2009

cafte micky.

potrebujem na vybavenie toho prispevku aj potvrdenie zo zdravotnej poistovne, ze som bola 12 mesiacov poistena?

krpcek
2. jún 2009

kocky tam mne prave zacinaju uz druhe 😠 kramy od porodu. 😝 😝 ☹ ☹ ☹ som dufala, ze ked budem kojit tak ma to obide. 😠

ninnaricci
2. jún 2009

ahojte bambule

...sme sa dlho neukázali...ako rastiete?
...my sme sa včera vážili a máme už 5800g...a to neopisujem našu dvojitú briadku 😀 a to len kojíme
...oblečko už 62-68 ...výška je po mame...hovorím...že bude basketbalista 😉
...niekedy máme také plačlivé dni...že už ozaj neviem čo mu je...mňa už taaak bilí chrbát a kolená...niekedy sa v noci len len dvihnem z gauča...ma mičí ten náš drobec...
...ináč chodíte s drobcami na návštevy? ...lebo my ke%d zájdeme k babkám tak vidím...že je nekľudný...nechce spinkať...len mame na rukách by bol...asi mu je doma naozaj najlepšie 😉

pikino
2. jún 2009

luca ja mam podobny ten babyvak. no skusim sa s tym pohrat. ked som si to dala na seba tak som mala pocit ze je to take neskladne. nieco vymyslim snad jej v tom nevykrutim krk. 😝

ciky ja mam dost, ja nechapem ako si tak nieco mozu dovolit. asi ich este nikto nezazaloval. 😠

pikino
2. jún 2009

ahoj krpcek.

nina tak to mas dobreho bugrisa. 😀 das ho na nejaky sport, nech zabezpeci rodicov na starobu. 😀 😀 😀

ninnaricci
2. jún 2009

...dnes som skúšala klokanku...lebo už nevládzem nosiť na rukách ten náklad 😀 noo...nejak sa mu v nej ešte nepáčilo...dúfam, že si na to pomaly zvykne...hoc už som zvažovala aj tú šatku...nech sa trošku môžem volnejšie pohybovať po byte...lebo niekedy od rána sa ledva prezlečiem z pyžama...čo drobec stále vyžaduje pozornosť...len by sa nosil...pozeral do zrkadla a von oknom...noo hlavne do zrkadla...to sa mu najviac páči 😀 od mala je narcis 😀 😎

ninnaricci
2. jún 2009

piki...ja by som chcela...uvidíme...nemá po kom zdediť športový talent 😉 tak som povedala...že aspoň plávanie by bolo fajn...nech má pekne vyšportované telo a všetky zuby 😀
...tatko chce dať na futbal...tak uvidíme...nakoniec nás možno prekvapí 😎

cikyta
2. jún 2009

Lindul.No ved práveže som tam mala aj muža.Toho dvíhalo zo stoličky z nich tiež...ale no vad sa v tej chvíli s nimi. 😒
Pôrodný asistent mi napichal niečim riť.Potom mu pôrodník nadal,že nech si ma rodí teraz sám.EPI mi odmietli dať,aj ked hematologička dovolila.Najprv ma vyhánali domov,že neporodím ani za dva dni a potom mi vraveli,nech si volám muža,že už aj rodím.20 v bolesti . z toho 13 hodín som ležala na pôrodnom stole . A posledné 3 hodiny som strašne kričala.Až ma bolelo hrdlo z vyschnutia 😝

Kebyže v tom viem chodiť a mám aj čas,tak by som ho zažalovala,ale mám dosť problémov aj bez toho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre