Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuul
3. jún 2009

lindy ako spinkáte a papáte? len som zvedavá čo môžem čakať 😀

hotelacka
3. jún 2009

😢 nie ja mlieko skoro vobec nepijem..malinkeho z neho boli straaasne brusko!!!/lebo ma moc nafukuje../
ked nebol chori prespinkal aj 3-4h ale teraz..ked mu dudlik vypadne uz aj place...

lindula3
3. jún 2009

hoty davala som zo zaciatku len feniklove jadierka vyvarit do vody, lenze uz ma to nebavilo tak som nabehla do lekarne a opytala sa ci maju nejaky feniklovy cajik, ktory mozu aj malicke babatka a dali mi HIPP feniklovy granulkovy hned od prveho tyzdna, takze to len zalejem horucou luckou a je to... ked to mala nevypije tak to lognem do seba ja🙂 teplotu no taku akurat, vyskusaj to na zapasti... ja som jej raz dala take teple ze mi zacala vrieskat, normalne pot na cele, nejako som to neodhadla a mne sa to zdalo akurat... chudatko moje, ale to bolo este v zaciatkoch teraz uz davam pozor, radsej vlaznejsie ako moj teple...

zuul my tiez neuspavame na rukach ja pustam kolotoc a strasne sa jej to paci... my spinkame strasne dobre (musim si zaklopat) aj ked tie prve tyzdne bola katastrofa, po mesiaci sa to strasne upravilo...
tak najprv to papanie (uz som to pisala, snad ma niekore nezabiju ze to musia citat znovu🙂) no papame kazde tri hodinky, kedze nemam dost mliecka davam jej umele a z flasky, svoje si odsavam poctivo kazde tri hodiny a ked sa mi nazbiera na davku co by mala mat, tak jej to dam spolu, aspon vidim kolko mi spapa (celkom vyhoda) a obcas si ju pricucnem uz som to sice vzdala lebo raz sa jej to nepodarilo, vyplazovala jazyk na flasku ale uz jej to ide, lenze ked si ju pricucnem, hned mi to vygrcka, mame reflux, takze musime zahustovat, preto z toho krmenia z flasky nerobim nejaku katastrofu, v podstate nam to vyhovuje po niekolkych strankach...

takze si to sledujem, kazde tri hodiny, niekedy dam aj dve, ked vidim ze uz si picha rucicky do pusinky, no medzitym sa snazim dat cajik (ono vraj kojace cajik nepotrebuju, lebo to predne blede mliecko je akoze za cajik, lenze my ked nekojime tak davam feniklovy a vobec v lete by som asi davala aj keby sme kojili) takze cez den takto fungujeme o 6, 9, 12, 15, 18 a potom okolo 8 a 9 a ulozim ju do postielky nech ma nejaky rezim (obcas mi zaspi hned, niekedy az za hodinu) stihnem inak medzitym aj strasne vela veci porobit a este ju budim okolo 11 vecer, prebalime a papame poslednykrat a ideme spinkat a takto mi vydrzi az do rana... takze ja sa super vyspim, rano vstavame s tatom ked ide do prace a potom este do deviatej zalahneme...

ja som si kupila vahu domov je to super vec, takto ju vazim furt a vidim jak mi pekne pribera, no kkupila som to skor kvoli tomu ze ked som este kojila aby som videla kolko mi vycuca...

takze zuul pokial budete mat rezim, bude dobre🙂 a chodime inak aj kazdy den von, ci prsi alebo neprsi

lindula3
3. jún 2009

jaaaj ale som sa zas vykecala🙂

misha666
3. jún 2009

ahojte kocky...tak co sa tyka spania tak moja malicka zaspava az o 23:30 a spi do 7mej rana...a potom sa napapa a spi aj do 11tej , dnes taha dlhsie...a potom uz nespi len ked si podrieme na pol hodku...inak je zlatucka pekne sa sama hra v lehatku vydrzi aj hodinu...potom sa chce trosku mojkat tak si ju vezmem k sebe pomojkam a sup spat do lehatka...nechcem ju naucit na nosenie... a kricim aj na babky ked ju vela nosia 😠 uz sa krasne na mna usmieva ked sa k nej prihovorim...a aj mi odpoveda svojimi pazvukmi 😀

lindula3
3. jún 2009

misha to je super ze tak dlho spinka uz sa konecne tie dvojmesacne umudrili ze?🙂 my spime este pravidelne pred obedom, to uz vidim na nej ze je mrzuta a potom poobede ked ideme von.. mne tiez mala vydrzi v lehatku sa prehraje aj sama to je super stihnes hocico porobit🙂

pikino
3. jún 2009

cafteee my sme dnes bli na poradni mame 4400g a 55 cm za 4 tyzdne pribrala 930g. 😀

korelka
3. jún 2009

ahojte! tak konecne sa po dlhom case hlasim aj ja, ale uz musim bezat, ked zaspinka, napisem co to... no uz sa nemrvi, tak este chvilu pobudnem... 🙂

my sme boli vcera na poradni na 10 tyzdnov a Alexik nam od narodenia narastol 8cm (58) a pribral presne 2500g(5680)!!!

ja som si myslela, ze uz mame aspon v noci rezim, ale od stvrtka berieme kvapky na zelezo Maltofer a odvtedy sa mu ten rytmus totalne rozhadzal a vobec neviem, kedy mi vecer zaspinka - medzi neziaducimi ucinkami je aj nespavost, tak len dufam, ze ked ich doberieme, tak sa vrati do normalu... 🙂 no musim predsa len bezat, ale vratim sa 😀

korelka
3. jún 2009

a este som sa chcela opytat na ten holtov krem - je len na predpis alebo ho mozem len tak kupit v lekarni?

my mame tiez ten babyvak a trvalo mi mozno aj 2 tyzdne, kym som prisla na to, ako ho pouzivat, no a ked som na to prisla, tak mi tam maly ani za svet nechcel byt, ale vyriesila som to tak, ze som ho v tom nakojila a on mi krasne zaspal, ale ked som ho zlozila na postel, tak sa zobudil... pokial je skrceny, tak dobre, akonahle sa vyrovna, tak uz to dobre nie je... 😀 😵

petusko
autor
3. jún 2009

ahojte 🙂
akutalne miery nasho Marcelina su 5150 g a 58 cm 🙂 nabuduce si ideme pre dve injekcie 🙄
dostali sme dnes masticku na seboreu, ze hodinu pred kupanim natriet do vlaskov potom umyt a vycesat.
kupila som mu aj cebion multi kvapky, nech posilnujeme trochu imunitu.
vidim, ze vsetky babiky kasne priberaju 🙂 rastu nam do krasy 🙂

KAROLINKAM /hankahj a catusca tusim maju/ prajem vsetko naj k meninam 🙂 😉

luca33
3. jún 2009

kornelka, ja moju davam aj s babyvakom do toho llehatka. To nie je uplne rovne a ostane taka zababusena v tom vaku.Na rovnom sa mi tiez budila. A hlavna ju nemozem prekladat moc skoro. Nosim ju aj hodinku a potom este dalsie dve spinka v lehatku 🙂

zuzik25
3. jún 2009

ahojte maminky!
hlasim sa konence z domu, bola som si na 3 dni polezat do nemocky, konecne mam zlcnik von, uz sa to nedalo vydrzat. nastasie mliecko stale mam, takze kojime dalej. jeden den bola na umelom a na flaske ale bez problemov sa opat prisala. tak sa idem doliecovat, nech ma Emmka uz upolne fit maminku.

korelka
3. jún 2009

no luca, budem musiet aj ja takto vyskusat, ale u nas viac zabera autosedacka ako lehatko... 😀

korelka
3. jún 2009

zuzik, tak to ta obdivujem, ze vladzes, ale uz teraz budes vladat len stale viac a viac, nie 😀 daj sa skoro do poriadku!!!

lindula3
3. jún 2009

ahoj zuzik gratulujem ze si sa takto rychlo odhodlala...

skorvankova
3. jún 2009

Aojte.
mamicky, ako cvicite s babatkami aby sa vyprdkali?

krpcek
3. jún 2009

ahojte.
skorvi chytis malemu kolienka a opatrne pritlacis k brusku. mne sa mala vzpiera, tak jej to robim na striedacku, najprv jedna nozka, potom druha - akokeby byciklovala a niekdy sa mi podari aj obe naraz.

skorvankova
3. jún 2009

Dakujem krpcek, lebo ja som to vobec nerobila a mozno aj preto tak niekedy place.
A ako casto?

adya01
3. jún 2009

Ahojte,
tak my sme asi najvacsi. dnes sme boli na poradni a mame 6380g a 65 cm. Neviem ci mali pokazenu vahu, lebo maly na to vobec nevyzera 🙂 v noci sa budi len raz, pije okolo 100 - 120 ml, niekedy menej.... sa mi to nejako nezda

skorvankova
3. jún 2009

Ahoj Adya, tak to je riadny valibuk. 😉

majka_dk
3. jún 2009

skorvi - ja s nim cvicim vzdy ked ho prebalujem chvilu, jeho to bavi takze pohoda 😀

petusko
autor
3. jún 2009

adya, Jakubko je narodeny v ten isty den ako Marceli 😉 a je to teda riadna chlapina 🙂
aj ja s malym cvicim aj s nozkami aj hlavku, co si pamatam cviky, ked sme s Petikom chodili k neurologicke. ale jemu sa to teda moc nepaci 😖

adya01
3. jún 2009

petusko, ved som pozerala, ze ten isty den a kilo rozdiel. Jakubko mal skoro 4 kila ked sa narodil, takze priberanim by to bolo v poriadku. Len je to divne, ze dvojmesacne babatko a 6 kg. To niektore deticky nemaju
ani na konci 3 😉

petusko
autor
3. jún 2009

no Marcel mal 3100 porodnu vahu, takze priberaju rovnako , len startovali kazdy z inej vahy 😀 aaale ved my vas dobehneme 😀
musim bezat, idem kojit a uspavat 🙂

jankaaa
3. jún 2009

ahojte 🙂

elfi moj tiez papa len tak 10min a dost

elfi1
3. jún 2009

ahojte. tam my mame 59cm a 5480g 😀 . ale ma na pupceku malu herniu ☹ . vobec sa nad tym ale nepozastavovala, len ze zatial s tym nic nebudeme robit. ale ja uz som kadeco nurala po internete a ze su na to nejake naplaste, tak to chytro zozeniem.

a vcera a dnes vecer sme vrieskali strasne a nechcel papat. neviem co sa udialo. obcas sa nieco udeje chudatku - nikto nevie co - a takto plackame.

tak sa vsetky maminky a babatka opatrujte a budte zdravucky

majka_dk
4. jún 2009

dobre ranko.

baby chcem sa opytat co robite (okrem strkania rurky do zadocku), aby sa babo vykadilo? davate nejaky specialny cajik alebo take nieco? nas uz nekakal 3 dni a dr. povedala, ze kojene dieta nemusi ani 10 dni, ale to sa mi nejak nezda.

my papame tiez max. 10 min, ale mimco vraj stiahne prsnik za 3 min ked sa dobre prisaje 😕

drzte sa.

petusko
autor
4. jún 2009

dobre rano 🙂
majka neporadim ti, Marcel sice nekaka kazdy den, ale tak max. na treti den potom dobieha a plni plienky jedna radost. a je maly aj nejak nespokojny? lebo ak nie, tak to zatial neries, tiez som citala, ze niekedy si vsetko mliecko drobec necha pre seba a nema co dat von 😅
ja uz kojim len rano a vecer ☹ ale zacala som zase brat homeo, tak sa to trochu lepsi. u mna je velky problem pitny rezim 😝 ja malo pijem, mna ani nenapadne, ze treba pit, snazim sa teraz davat na to pozor a nadajam sa vodou neperlivou 😝

nany100
4. jún 2009

dobré ránko maminky...majka, my sme zo začiatku tiež pomáhali rúrkou, ale už to nerobím...dobre pocvičíme s nôžkami, vždy ju vybalím a pobicyklujeme. Pomáha aj keď si ju položím na brucho, ale musí byť trochu ospalá, aby tak vydržala a hladkám ju po chrbátiku. Niekedy aj pol hoďku. Potom ju položím na chrbátik a to sú úplné salvy do plienky 😀 . Skúšala som jej aj BIO feniklový čaj pre novorodencov, ale nechcela ho prehltnúť, vypľúvala to, tak jej len občas dám pár lyžičiek keď si ja uvarím feniklový na raňajky.

nany100
4. jún 2009

ale my kakáme do každej pienky skoro, len keď chytí kŕče a koliku, tak jej musím pomáhať sa takto vykakať a vyprdkať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre