Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
22. jún 2009

no co kazde babao ma svoje tempo.

mne sa dnes snivalo ze sme boli na poradni, a nasa malasa tam zrazu postavila na nozicky a opierala sa o dvere od skrinky a ze ja a lekar sme na nu uplne neveriaco kukali a potom sa pustila a zacala chodit a lekarvyletel z ordinacie ze toto musi ukazat ostatnym ze dvojmesacne dieta chodi. 😀 😀 😀 😀

luca33
22. jún 2009

Baby chem sa s Vami poradit a dufam, ze ma povzbudite 🙂 V nedelu sme boli u nasich. A bola som tam z nich na nervy. Moja mama mi ju odmietala dat, ked jej mala zacala na rukach plakat. Dominika chcela spinkat a ona trvala na tom, ze ju uspi po svojom. Mordovala sa s nou skoro hodinu. Ked som jej radila ako ju ma ukludnit, tak na mna pozerala jak na vraha. Ze ona ju spacifikuje, a ze si musi zvykat aj na inych ludi ako na mna. Tak som ju nechala. Mala samozrejme nezaspala, a samozrjme to bola moja vina, lebo ju rozmaznavam a potom je problem. Ked plakala, tak jej hovorila, ze je skarede a zle dievcatko. Tak som to nevydrzala a zatrhla to. Zbalili sme sa a isli domov. Hed ako sme zavreli dvere, mala sa ukludnila a doma zaspala uplne vycerpana. Jej je proste doma najlepsie, tam ma svoj klud. Ale este som jej povedala, ze je najlepsie a najkrajsie dievcatko na svete a ze si nema babku vsimat. A ze ked bude vediet rozpravat, moze babke kludne povedat, ze je skareda 🙂 Tak neviem, je fakt mala divna a rozmaznana, alebo su aj vase babatka najspokojnejsie doma, alebo vo vasom naruci? Ja si myslim, ze je este malinka a potrebuje pocit bezpecia. A lezu mi na nervy vsetky tie babky a tetky co ma buzeruju, ze ju nemam tolko nosit a pestovat.

sabinazv
22. jún 2009

luca, pekne si to malej vysvetlila 😉

tiez neznasam tieto rady... nastastie mne ich nikto nevnucuje... vsak ma aj poznaju a vedia, ako by to aj dopadlo 😀

aj nasmu malemu je najlepsie doma... ale uz sa to pomaly zlepsuje aj v inom prostredi...

lindula3
22. jún 2009

luca to tvoja mama ci svokra? keby svokra tak to este pochopim.... no zabudni na to... povedz si ze bol blby den a hotovo... my sme sa malou zatial nikde neboli ale ked chodili zo zaciatku navstevy vsetko prespala... a jasne ze jej je najlepsie pri maminke... ja som bola minule na nakupoch a prisla som domov, este som upratovala, takze mala bola dost hodin len s mojim muzom a normalne vecer jak jej daval papat spustila rev... a nevedeli sme preco, tak som si ju zobrala a prestala... asi citila ze jej chybam...
cez vikend ideme prvykrat svokrovcom a mam tam z toho dost hrozu...ale par hodin snad nejako vydrzime... budem jej musiet zobrat aj tri davky papanicka, no dufam ze viac ako 6 hodin tam neskysneme

pikino
22. jún 2009

luca spravila si dobre. kazde babatko je zvyknute na ine zaobchadzanie a najlepsie je mu u mamy a doma.
moja je taka ista. minuly tyzden sme boli grilovat so svokrovcami. a mala bola cely cas chudatko uplne mimo
stale mrncala a aj ked scela spinkat tak sa jej nedalo. a ticho bola len ked som si ju zobrala na ruky. vsetci ju sceli kocikovat a hojdat. som im to nedovolila a hotovo. nabuduce ked budes vidiet ze je mala nervozna tak si ju rovno zober a kecy typu ze si musi zvykat na druhych neber vazne to nie je pravda. deticky do jedneho roku su silne naviazane na rodicov lebo ich beru ako svoju istotu. nikomu nedovol aby ti ju nasilu bral ked mala nesce. akurat jej tym sposobis traumu chudatku malinkemu.

cikyta
22. jún 2009

Lucul.Dobre si urobila!
Mne vzala malu mama minule,ked sa tu konečne 1 krát po pôrode ukázala pozrieť vnučku a kočíkovala ju tak,že jej svietilo na tvár slnko a bola natretá obyč.detským krémom mastným! Chvílu som ju prosila,nech ju otočí a potom som to nevydržala a vybuchla a povedala som jej,že nechápem,ako ona mohla mať 3 deti ! (nás)

luca33
22. jún 2009

Dakujem za povzbudenie. Bola to mamina, svokra si nedovoli 🙂 Svokru by som aj lahsie niekam poslala, ale voci mame mam stale nejake zabrany. Ale uz som si povedala, ze nabuduce budem tvrdsia, nech si myslia co chcu. Aj tak si myslia, ze ju rozmaznavam, tak je to jedno. Aspon bude mala spokojna a kludna. A ak este raz malej povie, ze je skareda, tak sa nezdrzim 😠 Kamoska ma syna, ktoremu stale za vsetko hovorili, ze je zly a skaredy. A on potom v dvoch rokoch chodil a sam sebe rozpraval, ze je skaredy a zly. To by som naozaj nechcela zazit, chudatko dieta. Teraz je z neho maly nervak, ktory vsetkych neznasa a s nikym sa nechce hrat ☹

macikjm
22. jún 2009

luci....to poznam...je to od nich hnusne...ja si nastastie s mamkou rozumiem...a respektuje moje rozhodnutia ohladom ninky, ale aj ine...
no a co sa tyka svokry...tak to je hruza...ja som mala pocit, ze je to nejaka forma mojej poporodnej psychozy...normalne som bola na nu alergicka... vytacalo ma, ako mi chce radit co s malou...ze jej mam davat cajik, ked sa jej cka.....ked mi malicka nervacila na cicke, tak vravela ninke, ze jej dame mliecko na flasu...ja som sa zubami nechtami snazila kojit, ucila som sa na statky..nastastie aj kojim..a ona toto...a ine veci, ktore ma vytacali do nepricetna...este aj to, aby som jedla zo vsetkeho, lebo ja dost prisne vyberam, co zjem, urcite aj vy, aby babo nebolelo brusko, nechytilo hned nejaku alergiu a tak...som rada, ze byvame sami, bo so svokrovcami, by ma asi urvalo...nemam zlu svokru,ale taketo staracky nie...ved ona mala male dieta pred 30- timi rokmi...a dost veci sa riesi inak...
a este ked pridu k nam,lezie mi narvy, ked ju chcu stale nosit na rukach. bozkaju ju na licka, po ruckach a ona ich potom dava do pusinky....som ja normalna? ☹

zanulienka
22. jún 2009

ja som zvedava na reakciu elaii,ked teraz ideme na svk.moja mama je poho,ked sa mi nieco nepaci poviem,ukazem a druhykrat to robi podla mojho,nie ako svokra 😠 ,ktora je extra mudra osoba.ale tiez bude okolo nas vela cudzich ludi prenu,tak som zvedava,inak nema problem z ludmi,rehoce sa na kazdeho cudzieho

zuzik25
22. jún 2009

luca, nastastie taky problem nemam, ale aj mna by to vytocilo. moja mamina ma k Emmke skvely vztah, mala sa na usmieva ako slniecko, dokonca si u nej bezproblemov pospi a ked chceme ist na velky nakup, nemam problem dat jej ju strazit, prehraju sa spolu a mala je spokojna.
len buduci svokor sa minule strasne zacudoval, ze ju este stale kojim, ze teraz to nie je moderne. 😕 co na to dodat.
ja som zakazala bozkavat malu navstevam, len my rodicia mozme, moja mamina a sestra. inym nedovolim, ani svokrovcom.

luca33
22. jún 2009

Vidim, ze sme tu viacere nenormalne 🙂 Moja mama by ju stale chcela varovat, ale to sa asi este tak skoro nedocka 🙂 A ked pocujem ako medzi zuby precedi, ze keby sme tam neboli, ze by jej ukazala.... Nemam slov. A je mi z toho smutno. Bracho ma polrocneho syna a on uz je trosku samostatnejsi. Ale jeho do troch mesiacov skoro nevideli, lebo oni navstevy zrusili a hotovo. Zahlasili, ze ked chcu maleho vidiet, nech pridu na navstevu. Aj my by sme to asi mali urobit. Este jedna takato nedela a budu mat po chlebe 🙂

zanulienka
22. jún 2009

zuzi-mas moderneho svokra 😀
vidim,ze fakt skoro vsetkym starym preskocilo,len skoda,ze sa nepamataju nato,ze ked oni mali deti tiez nelubili,ked im hovorili do vychovy

luca33
22. jún 2009

No moja mama doteraz spomina, ako ma nechavala revat v zahrade a suseda ma chodila utisovat, lebo jej ma bolo luto....

macikjm
22. jún 2009

zuzi a ako si im to povedala??? tak asertivne...ja na to hladam sposob, ale neda mi... a etse co ma najviac naserie je to, ked pridu k nam a neumyju si ruky...to by malo byt automaticke...a potom chytaju malu... 🙄 ale je mi trapne povedat im, chodte si umyt ruky...no to uz urobia zo mna riadneho blbca, ktory vsetko prehana... 😠

zanulienka
22. jún 2009

moja babka bola-je taka,ze ked mi kocky spali zatlieskala im do ucha ci pocuju 😠 bola schopna vliezt do kocika ci su zakryte automaticky akoby naschval mi ich zobudila,ale z touto nebude mat sancu to robit

pikino
22. jún 2009

zanu podla mna ich to vobec nenapadne. alebo to beru tak ze oni sa iny ako ich rodicia klasika 🙂

zanulienka
22. jún 2009

macikjm-my sme vyriesili zo svokrou tak,ze my chodime k nim v nedelu a ked uz staci ideme domov

luca33
22. jún 2009

macikjm nasi maju ste psa. Mala by si viduet ti pohlady, ked ju zahriaknem. Potom ju sice brzdia, ale vzdy s poznamkou, nech malu necha, lebo sa lucia bude hnevat....

zuzik25
22. jún 2009

macik, jednoducho som im to normlane povedala, ze si to neprajem, ze mala este nema natolko dobru imunitu aby ju mohol kazdy bozkavat. mudry pochopi, blbec nie. nech si hovoria co chcu. ved ked ochorie ja si s nou pretrpim choroby a prebdene noci, nie oni.
ale nastastie k nam vela nechodia aj ked byvaju od nas asi 300 metrov. ved starka ju videla teraz 1. krat tak ze bola zobudena a podrzala si ju na ruckach.

zanulienka
22. jún 2009

pane boze to by nechali aby pes olizoval malu

jana_pk
22. jún 2009

Ahojte kocky, no ste mi dnes trafili na strunu. Mna skoro na krste pred 2 tydnami porazilo z tych mudrych rad zo vsetkych stran!!! A plus priebezne "dobre rady"!!!
...ste si ju naucili na ruky ... nech si zvyka na inych ...co tak zacat prikrmovat ... ty sa jej napestujes dost doma ... treba dat cajik ...treba jest vsetko (a potom mi mala grcala)

A nehovoriac o tom, ze ju kazdy chyta za rucicky!!! Ved to ju ani ja zbytocne nechytam, ked si ich pcha az do hrdla 🙂) (a potom ju napina) Radsej ju pusinkujem a hladkam po hlavicke.

Bei teba som sa chcela spytat a nezda sa Ti ze je Simi nervoznejsie ked tie dni ked mas menej mlieka. Lebo moja mala bola poslednom case hrozne uplakana (mala som menej mlieka, ale vzdy nieco vytiahla) a ked som vcera mala zrazu haba dej, tak mala tazka pohoda...

Luca33 niekedy sa Ti ozvem kvoly tomu noseniu v satka (Danka laktacna poradkyna povedela, ze ste v satke profi 🙂 Ja ju do toho davam, ale je tam chuda nejaka dokrkvana 🙂. Len mi je tazko planovat (a tebe asi tiez xixi)

macikjm
22. jún 2009

no to aj svagrina ma psa a svokrovci sa onho staraju...dokonca mu dovolia s nimi spat a je strasne rozmaznany... 🙄 ziarli...minule sme boli na chate, vyskocil na postel k malej, ani sme sa nenazdali...normalne sa bojim aby jej neublizil...nespustim ju z oci, ked sme pri nich...ani z ruk ju nechcem, ale vezmu mi ju s tym, ze sa mam ist najest a tak... 😠 a fakt najkludnejsia je pri mne a manzelovi...
zanu to je najlepsie, lebo ked pridu oni, nie a nie sa im pobrat domov...najradsej som, ked pridu v den, ked ideme kupat...lebo im to vopred oznamime...a ci chcu alebo nie, odidu...nepresuniem kupanie ani ukladanie malej na spanie, poviem ze mala musi mat isty rezim a hotovo...

macikjm
22. jún 2009

co im vsetkym sibe, ze sa do nas tak navazaju??? 😀

luca33
22. jún 2009

jana, pekne si zhrnula tie hlasky 🙂 Ani nevietem ako ste ma vsetky potesili, ze nie som sama 🙂 Ten vak natrenujeme neboj 😉 My sme skoro stale doma, tak ked bude krajsie, tak sa stretneme. Inak aj ten vak vsetkym vadi. Ze preco ju taku velku stale nosim. To zahlasila suseda, ked ma videla.... Som netusila, ze dvojmesacne dieta je velke.

beadz
22. jún 2009

tak zase spinka, mozem dalej konikovat 😉
luca, asi to musis riesit fakt radikalne, inak to asi niektori ludia nepochopia... je to tvoje dieta a fakt ti do toho nema kto co kafrat. radu moze dat a tot vsjo.
jani, niekedy je nervoznejsi, ale dam mu cumel a cuca a ukludni ho to. poradila mi ta kocka, ze treba prikladat na obe prsniky (to robim aj tak) ale ze ked sa zda ze mu je malo tak zase prilozit na oba, mliecko sa tam nejake vytvori a ukludni sa aj tak 😉

pikino
22. jún 2009

my mame dvoch hafikov, sem tam sa zadari ze jej pooblizuju rucicky, tak jej ich poumyvam a hotovo. oni k nej vobec nechodia a mozem ju nechat aj samu s nimi ked zacne plakat tak si k nej vzdy sadnu a pozeraju na nu ako
na nejaky experiment.je to sranda. ale musim povedat, ze odkedy mame malu tak ich vobec nechytam, su odstaveny na druhej kolaji chudatka.

luca33
22. jún 2009

Bbeadz, je mi to cim dalej jasnejsie. Onedlho to asi skonci mensou hadkou. Nasi budu asi chvilku urazeni, ale ked budu chciet vidiet malu, budu to musiet prekusnut.
My mame doma macku a ta ju uplne ignoruje. Dokonca obchadza aj vsetky jej veci 🙂 Len ked moc place, tak pribehne a zacne mravcat. Chce ju zachranovat. Vtedy idem z koze vyskocit. Na rukach mi vrieska dieta a pod nohami sa mi pletie mravciaca kocka 🙂 Mam co robit, by som do nej nekopla. Do macky, nie do malej 🙂

miruss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baska19
22. jún 2009

ahojte tak my sme minuly víkend tiež grilovali a moja babka chcela malu silou mocou uspavať a nosiť a jasne že som jej nedovolila lebo je už stara a moja malička je strašne živá ešte by jej vypadla nahodou tak som ju chranila jak sa dalo ale aj tak mi ju raz vybrala z vaničky od kočika a už ju stiskala normálne som sa tak zľakla ked som videla jak ju drží lebo viem že sa dokáže tak pokrutiť ked sa jej dačo nepáči ale hned som jej ju brala a ona že čo sa bojíš? a ja jasné ved je to moje dieťa!!! no ale už ju do ruk nedostane ani keby čo bolo.

Moja mamka je zase zlatá jej som ju zverila ked som šla na krv k dr. lebo som vedela že je v dobrých rukách. a ked príde k nám a má ju na rukách a začne plačkať tak už mi ju dáva aby som si ju utíšila lebo už jej asi chybam. tak s tym nemám problém.

no a svokra to je iná kapitola bola na návšteve raz aj to ked mala malá 2 tyždne pekne nám spinkala a ona hned ku nej ved šak si ju potom uspíte ked sa náhodou zobudí a začala normálne nahlas kolo nej rozprávať ....šak ju predsa neučte na ticho..... ved ani neučíme ale ked nám konečne zaspala tak sme boli radi a ona krava takto si myslí že ked má 8 ročnú dcéru tak že je najmúdrejšia normálne som rada že nechodí na návštevy 😠

lindula3
22. jún 2009

cafte baby prave sme sa vratili z vonku, som kocikovala asi hodinu mala zababusena, kocik zakryty igelitom a ja s jednou rukou a s parazolom, zmokla som jak sliepka, vsetko sa mi susi, no mala spokojna spinkala🙂))))

moja svokra ma taky uzasny zvyk ze bozkava svoje vnucata na usta!!!!!! chapete? ale predomnou ma respekt a nepobozkala ju ani na ruku... proste ja som alergicka ked ju niekto bozkava hocikde, teda hlavne cudzi... moze ju bozkavat aj to len na celicko ja, manzo, moja mamina a babka🙂)))) ved sme s nimi spolu v jednom dvore... ja som aj alergicka ked ju niekto drzi okrem nas, minule tu boli svokrovci a ked som videla ako ju svokra drzi, neudrzala som sa a povedala som jej, nech ju laskavo da do lahu nie do sedu, ved co ma take male mimino co sediet kurna, obcas mam pocit ze jej tie 4 deti vychovala suseda:( a musela som ist prec, to sa nedalo na to kukat, ale za par minut som sa vratila schmatla malu ze musime ist kupat🙂))) mna asi v sobotu porazi ked tam budem musiet ist...asi si ju priviazem naspat pupocnikom k sebe🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre