Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
11. júl 2009

Catusca-že domáci typ 😀 😀 😀 😀 No,môže byť!
Ja budem sama 2 týždne teraz.Muž na služobke a len ja a Silvia ☹ To nás čaká ortopedia+očkovania a zrejme aj výlet do MT(naviem ani kam a busom) 😝 na očné.Od narodenia máme zapálené očko a nič nepomáha.

majka_dk
11. júl 2009

ahojte babule,
tak nam sa ten prerod v 3 mesiaci nejak nepodaril, resp. podaril, ale do opacnej strany, uz druhy den chce byt krpec noseny, placka,...no horor, dufam, ze ho trapi len brusko lebo to nezvladnem 😕

cikyta
11. júl 2009

Majka,to píšeš ako o našej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sabinazv
11. júl 2009

ahojte kocky 😉

to fakt sa deti takto v 3.mesiaci pokazia... neblaznite... 😎

Nas Danko zacal viac spavat cez den a menej v noci teraz... teda dnes cez den potiahol aj 4hod. spanok... a v noci sa najnovsie budi kazde 3 hodiny... a ked sa rozvidnie, tak to trochu trva, kym znovu zalomi... ale inac je zlaty, usmievavy moj chlapcurik 😵

sabinazv
11. júl 2009

zanu, vraj uz prikrm... teeeda... 🙂

korelka
11. júl 2009

Ahojte!Alex je po 3.mesiaci úplne úžasný a u nás to zatiaľ,klop,klop,je všetko oveľa,oveľa lepšie!😉

sabinazv
11. júl 2009

ciky a vraj ti uz prisli "mnesicky"... fuha, to uz mozem aj ja cakat.. a vy ostatne, uz ste tiez mali?
Ja som tu ... myslim porod teraz 😀 ale kludne s tymto este pockam 😎

sabinazv
11. júl 2009

ta posledna veta mala byt: "ja som tu pozadu... myslim porod teraz.... ale kludne s tymto (menzesom) este pockam 😎

miavin
11. júl 2009

sabi - no ja už som mala - a počas toho ako beriem anti., takže také to je divné aj teraz špiním - len dúfam, že mi nejaká krvička ostane 😀 😀 ale pôjdem ku gyn. nech niečo so mnou robí - veď niečo nie je v poriadku
no - my máme 3 mesiace zajtra - presne v nedeľu - tak som zvedavá. My sme dnes boli na EĽRO - tak vlastne celé poobedie prespinkal - len čo sa napapal a asi 10 minút ponosil vo vaku. A už chrní drobček náš. Tak snáď to bude už len lepšie a lepšie 😀

sabinazv
11. júl 2009

mia, kde ste to boli? ELRO?

anti vysad, aj tak chcete druhe 😉

macikjm
11. júl 2009

ahojte,,,
ja som kramy este tiez nemala, ani nechcem... 😅 juj, teraz v lete by to bolo super bez menzesu...a nie trapit sa s vlozkami....
moja teraz akosi uz 2 dni nechce velmi cez den spinkat...normalne vydrzi hore 3-4 hodiny...no ale aspon ze nevrieska cely cas...vie sa uz krasne sama pohrat...aj hodinku...len ju vzdy musim presuvat na ine miesto...ma rada zmenu...u nas je to od porodu zatial k lepsiemu...klop klop...tak dufam, ze sa to nepokazi...v noci nam spinka...o siedmej zaciname s toaletou, do osmej papame...vecer sa nevie dojest...asi vie, ze bude dlho spinkat, tak sa musi poriadne napapat...davam jej oba prsniky...co cez den nie...staci jej jeden...a budi sa mi rozne...zvycajne o druhej, potom okolo siestej a este pospime do tej siedmej....kedy ako...ale potom uz che debatit...vzdy ma zobudi ona...a prve, ked na nu pozriem, ma caka nadherny usmev a pozdrav...ktoremu este sice nerozumiem...ale nadhera...tak taka je moja nadrahsia laska.. 🙂

ciky...co mate upchaty slzny kanalik???

sabinazv
11. júl 2009

macik, nas maly sa ma tiez najlepsiu naladu skoro rano... vysmiaty ako leco, no to sa ani hnevat na neho neda 😉

a este k tej vcerajsej teme: ja viem, ze si to nemyslela zle... ani ja voci tebe... viac menej som sa potrebovala vykecat, lebo za poslednu dobu sa dako o tom privela rozpravalo vsade 😎

macikjm
11. júl 2009

sabi...v pohode...ved na to mame toto forum...aby sme sa vykecali...a kazdy o tom co citi a co si mysli... 😵

macikjm
11. júl 2009

mia...ked pozeram na toho tvojho chrobacika..ako spinka na brusku...no pre mna nepredstavitelne a nepochopitelne...moja ninka vonkoncom takto nebude spinkat...jedine ze by som ju tak otocila v spanku...ale aj to nerucim, ze nebude mat hlavu hore... 😀

sabinazv
11. júl 2009

jaj baby a este som sa chcela podelit... nas maly mal zasa taku podrazdenu plet... tak som mu to vycistila rano a natrela SOS nivea kremom (vzorku som mala z porodnicneho kufrika) a fakt super, hned to pokozku ukludnilo... maly ked spava na brusku, tak si pretaca tvaricku zboka nabok, a potom ma taku cervenu tvar...

a inac som pocula nazor, ze holtov krem sa ma davat len na noc, vraj sa nema davat na den... hm? neviem teda, mne to doktorka nevravela... 😒 Ale stale to povazujem za ekrazit a teraz ked ideme vonku a nenatieram ho kremom na opalovanie, tak sa mi ten holtov zdal drasticky...

ninnaricci
11. júl 2009

ahojte
sabi...my používame SOS niveu stále po kupkani na riťku...a je naozaj skvelý...

anib...tak tedaa...super kúpa toho nosiča...napíš ako si s ním spokojná...či sa mi oplatí do toho investovať...ale mne sa to celkom pozdáva

...dnes sme boli s drobcom vonku a spinkal vo vajíčku 3hodky...som bola v šoku...noo najprv sme ho uspali v aute...asi to musíme takto praktizovať 😀
...ja som kúpila na kočiar takú slnečnú clonu čo sa dá pripevniť skoro všade...a má to aj UV filter takže nemusím používať krémy...a pekne mi v tom buval lebo mu to super tienilo

cikyta
11. júl 2009

Sabi.No "mesíčky".Včera 2 krát silno a dnes trošičku krvácam.Ale žiadne bolesti.Nič.A myslím,že som mala aj nejaký zápal.Ved ešte uvidím.Už ma šlahne z tých výtokov! 😠
Macik-neviem,či je to kanálikom to očko.Len 3 den po pôrode mi ju vzali v nemocke pod lampu skrz žltačku.Ked mi ju dali kojiť,zbadala som jej v očku na bielku červenu podliatinku.Tvrdili,že to je pôrodom spôsobené,ako som tlačila.Lenže ja som neni sprostá a 100% to nemala celé 3 dni od pôrodu!!!Oni jej donho museli pichnuť tou maskou cez očká pod lampou!No a odvtedy ho má také bolave.Krv zmizla,len jej slzí a ráno má žlté karpiny.Dávala som jej harmanček-0 bodov.
Kvapky Ocu flasch-0 bodov.
Teraz od pediatričky antibioticku masť framikoinovu-0 bodov.

sabinazv
11. júl 2009

nina, aku clonu to mas? my mame k nasmu vajcu clonu, ale nie je to nic-moc... malo zakryje... aj my sme dnes boli vonku s vajcom na kolieskach, a slnko ked na neho svieti, joj, to sa mu nepaci... 🙂

nam pride buduci tyzden ergo nosic, tak pockaj, otestujem a podam referencie... 😉

macikjm
11. júl 2009

ciky...mozno to fakt bude ten kanalik...mojej ninke hnisalo, slzilo ocko od narodenia...najprv obe...jedno sa upravilo samo a to druhe museli spriechodnovat...boli sme v presove na detskej ocnej ambulancii...
ze na slznych kanalikoch je taka blanka, ktora ma po porode prasknut...tiez sme davali ophtalmoframykoin, ophtalnoseponex, masirovali sme ocny kutik, ale nic nepomohlo...az presov...
este si s tym nebola nikde???

macikjm
11. júl 2009

my sme mali asi mesiac a pol, ked sme boli na tom zakroku...neboj nic, ked to bude upchaty kanalik...zakrok vyzera byt neprijemny, ale pomoze...ninka kricala odusu, ale to babatka robia, ked sa s nimi nieco robi, aj ked to neboli...odvtedy sme v pohode...

cikyta
11. júl 2009

No Macka,dnes som študovala na nete a tiež mi vyšlo,že to bude jedine ten kanálik.Len ma štve,že teraz,ked budem sama,tak samé trampoty-behačky máme a zvlášť,ked to tu ani moc nepoznám.Nebývam tu dlho.Takže tu nemám ani rodinu,ani kamarátov.
Ale zrejme nás teda vo štvrtok pošle pediatrička očnemu. 😖
Dobru nôcku.Malá ma volá.................

ninnaricci
11. júl 2009

sabi pridala som foto do albumu "všetko pre chrobáčika"
a tuto som to kupovala
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

macikjm
11. júl 2009

ciky..drzim palce...zvladnete to... 😉

sabinazv
11. júl 2009

nooo... vyzera to fajn... teda slnecnik by bol coolovejsi, ale praktickejsia je iste tato clona... 😎 no pouvazujem o tom... za ako dlho ti to prislo?

ninnaricci
11. júl 2009

Sabi...ja som z Ke...takže osobný odber...mne osobne sa slnečník velmii nepáči...toto sa dá pekne poskladať do takého kruhu...je to také pružňejšie...čiže to zbalíš a nezaberá to vela miesta...

sabinazv
11. júl 2009

hej, take spratne to mame aj ku nasmu kocaru, len to nie je moc velke... toto je vacsie co si poslala...

ninnaricci
11. júl 2009

aj to som pozerala...ale to nemá UV filter...a ja som chcela niečo aby drobcovi vo vaničke nepražilo slnko na nohy...nechcem ho velmi natierať krémikmi...len keby mi ten čertík chcel ležať vo vaničke 😀

ninnaricci
11. júl 2009

ináč som zvedavá ako budeš spokoná s tým nosičom 😉 už sa určite nevieš dočkať 😵

sabinazv
11. júl 2009

ja tiez nenatieram... raz Bea spominala, ze sa jej maly po nejakom opalovacom kreme vyhadzal, tak opatrne skusam... radsej ho otocim, aby nesvietilo, alebo ked to nejde, tak zakryjem plienkou...

Buduci tyzden maju byt nejake tropy velke... ufff

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre