Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
14. aug 2009

baby - ktoré ste stále zamestnané : čo treba odniesť - zaslať na sociálku??? nerobí to náhodou zamestnávateľ? nám treba len od gynekologa ukončenie MD a začiatok RD, však????

miavin
14. aug 2009

ciky - gratulujeme k obrátkam - veď už o chvíľku bude Sisa bez tých nohavičiek, nie? Tak to vydržte ešte... 😉

macikjm
14. aug 2009

krpcek...nenosi sa ta ziadost o rodicovsky prispevok na UPSVaR???socialka vyplaca matersku, nie???
a neviete nahodou, ja mam este 40 dni dovolenky....mozem byt na dovci a sucasne brat rodicovsky prispevok???
sabi...blahozelam k zubku...jeeeeeeeeeeeeeej...
ciky...ja som dnes dala ninku spinkat od pol pasa dole holucku...bez plienok...ma akusi zapalenu sliznicu na cikulke...z coho???ved tak sa jej staram o cikulinku...hruza, ked je nieco babatku...teraz uz viem, co mamka prezivala, ked mala chore deticky...srdce mi trha... ☹

miavin
14. aug 2009

macik - fú fú fú pre Ninku - nech sa skoro zahojí zapalenina....
no čo ja viem - ak si bola - vlastne si zamestnaná, tak môžeš čerpať dovču, ale nie poberať rodičák - rodičák začneš poberať akonáhle vyčerpáš dovolenku.... sranda - som personalistka - a zabudla som, kde mám dať papaiere.... no po pôrode všetko vybavoval mangel, tak som trochu mimo..... ja asi tiež budem čerpať dovču, len to treba nahlásiť zamestnávateľovi...

petusko
autor
14. aug 2009

dobry vecer 🙂
baby mam otazku, uz sa zmenila vasim babatkam farba oci? lebo dnes bola u mna kamoska, co ma o dva tyzdne starsieho chlapceka od nasho Macinka a ten uz ma take oci ako cokoladky 😕 😅 Marcelik ma modre stale.

miavin
14. aug 2009

petusko - náš má stále neidentifikovateľné... ale napr. Baska - čo má Barborku - tá má krásne modré okále..... ale náš má tmavé - no nemá hnedé - a poobede má také sivomodrohnedé.... no mišnung neskutočný.... takže netuším aké očká bude mať Alex 😒

petusko
autor
14. aug 2009

marcel ma pekne modre, ale tiez neviem ci sa to este zmeni. dnes som bola prekvapena, ake mal ten chlapcek uz hnede, fakt ako cokolada 🙂

cikyta
14. aug 2009

Ninuške fuuuuu...........Luftovanie pomôže 100% zapareninkám 😉 Aj nám to tak pomohlo raz.
Petusko-mám kamošku.Tá má o mesiac staršieho chlapčeka a ten má už strašne dlho nádherne modre očká.A zrejme mu už ostanu.Moja Silvinka má ako také olovká.Tmavo šedo-zelené.(Ja aj muž máme zelené)
Ale čítala som,že definitývna farba očiek je v roku dieťatka.

miavin
14. aug 2009

veru veru... vraj až v roku - do jedného roka sa môžu meniť, naše krsňa - to mladšie mal od narodenia také krásne čokoládkové - tmavé - a ostali mu doteraz, aj Eliška má hnedé aj Filipko, len Ela má také svetlejšie. Filip má také hnedé ako uhlíky skoro..... len uhlíky sú čierne 😀

miavin
14. aug 2009

pozrite - ja som mala celý život oči tmavé - aj dedo ma volal: zamazaná, lebo som mala skoro čierne oči... a na strednej škole sa mi nejak popsuli... a mám hnedo - zelené - také škaredé.....

macikjm
14. aug 2009

dakujem....dufam, ze to bude skoro zahojene... 😔

cikyta
14. aug 2009

No veru.Ani mne sa moje zelené nikdy nepáčili a hnede mal každý....Tak som chcela modrooke bábo.Pri mojich zelených a mužových zelených bola ako-taká šanca na modre....ale asi budu zelené tiež.Nevadí.Už si ju s inými ani neviem predstaviť.
Niekde som raz čítala,že dieťa nemá nikdy tmavšie očká od rodičov-napr.ak su obaja modrooký,nikdy nebude hnedooke dieťa atd...Vždy bud tá istá farba,alebo o ton bledšie.
(No a výnimku tvorí moj brat.On tmave hnede oči.Jeho žena zeleno hnede.A dieťa maju s modrými očami ako anjel-a má už 4 roky,takže jej už zostanu)

miavin
14. aug 2009

macik - ako píše ciky - veľa veľa vzduchu - luftu.... cez deň ju nechávaj holú - aj keď sa pociká.... 😀

petusko
autor
14. aug 2009

mia,presne, ja mam tiez hnede a jeden ujo mi vzdy vravel, ze som sa rano neumyla, lebo mam spinave-tmave oci 😀 strasne som sa zlostila aplakala pre to 😀
MM ma modre. Petusko ma po mne hnede, tak uvidime, ako dopadne Marceli 😅
macik, nech sa ninke zahoji boliestka skoro 😉

macikjm
14. aug 2009

no aj teraz je...ma pod sebou len jednorazovu podlozku a na nej este latkovu plienku...stale chodim pozerat ci nie je pocikana, aby som jej dala suchu...ale neluftuje sa az tak, lebo je prikryta... 😔

miavin
14. aug 2009

tak ju odkry úplne - veď každá rana sa hojí najlepšie na čerstvom vzduchu - hlási na víkend krásne počasie - tak šup aj do kočiara, alebo na deku - so slnečníkom a na holáka..... a to ešte nebubá???? 😲

stascha
14. aug 2009

ahojte maminy, tak ako konecne spinuskame uvidime dokedy, ten nas drobcek ma nabazil spinkala skoro cely tyzden od asi pol devjatej vecer do rana pol siestej sice tom som uz stepovala nad postielkou lebo prsia naljate az hroza no a vcera sup o pol dvnastej hore o stvrtej hore no uvidime co bude dnes

miavin, zamestnavatel na socialku nahlasuje ze ides na MD a tiez ti ju vyplaca SP, na SP len musi dat oznamenie ako si v druhom plieri no a potom ked budes prechadzat na RD, rodicovky prispevok ti vyplaca UPSVaR v mieste trvaleho bydliska na zklade ziadosti, ktoru je potrebne tiez dorucit na urad, urad ti tiez vyplatil prispevok pri narodeni dietata to je tych 4700 Sk pribline a tiez vyplaca priplatok pri prispevku pri narodeni dietata a ta ziadost musi byt potvrdene od gyndosa a pediatricky,
co sa tyka nevcarpanej dovolenky mozes si ju vycerpat ked budes prechadza z MD na RD, ale taktiez si ju nemusis vycerapt a budes ju cerpat ked nastupis do roboty on MD a nasledna RD su dolezite prekazy v praci ked si dovolnku nemozes vycerapt tak ako je uvedene v zakone a tym padom ti nemoze prepadnut

macikjm
14. aug 2009

buba...od 20.00...nechcem ju nechat v noci odkrytu...vcera sa odkopala a mala take studene nozicky a rucicky a to mala pyzamko a velke peluchy...teraz by mi asi taka holucka zamrzla... 😀

stascha
14. aug 2009

macik 🙂 fu nech je to uz aj zahojene, ja som skusala dat malu do letneho spacieho vaku no ale to bolo jedovania nemoze poriadne nazkami kopat tiez sa ni odokryva, a potom ma ruky ako zabka, alle nemozem zavriet okono ve by sa tu nedalo dychat a to bavam v rodinnom dome

macikjm
14. aug 2009

dakujem.... 😉

krpcek
14. aug 2009

macikjm - ano na UPSVaR - jednoducho socka. 😀 😀 😀 v mieste trvaleho bydliska . . .

miavin
14. aug 2009

stascha - no si ma zmiatla - teraz už tomu vôbec nerozumiem, viem že zamestnávateľ za mňa nahlási koniec MD a začiatok RD ale akú žiadosť na ÚPSvR???? nemám doma žiadnu žiadosť - všetko čo sme mali bolo potvrdenie po 28 dňoch od pediatričky a gyndoša... a to sme posielali, aby nám vyplatili tých 25 tis. + rodičovský príspevok mesačne cca 25 eur....

zucha
14. aug 2009

cikyta, k tym ociam. Ja mam hnede a muz tiez take hnedkaste a obe baby maju velmi jasno modre. Presne take, ako mala prababka, takze je to o genoch. Nikdy nevies, co sa v ktorej generacii objavi. 😉

ni.kolet
14. aug 2009

Ahojte.
Malý pred chvíľou zaspal. Manželovi sa to podarilo. Posledný mesiac chodil spávať max. 20:30.
Neviem či to pôjde, ale skúsim.
http://www.facebook.com/home.php
Na tejto stránke si môžete pozrieť video môjho malého Alexíka ako sa rehoce.

miavin
14. aug 2009

nikolet - nejde mi to - lebo nie som registrovaná, škoda...

macikjm
14. aug 2009

baby...o rodicovskom prispevku....http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

stascha
14. aug 2009

miavin 🙂 tak to potom mas vsetko ok, len tie prispevky ti vyplaca UPSVaR a nie socialna poistovna

zamestnavatel ta nahlasuje na SP aj ked nastupujes na MD

stascha
14. aug 2009

krpcek 🙂 tak to si vystihla ved socky tam aj chodia, ale keby ta poculi kolegyne 🙂 😀

macikjm
14. aug 2009

stascha...ja ze budem moct poberat aj RD a byt na dovci. vela by som chcela... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre