Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
9. sep 2009

jaj kocky moja domca ked bola mala behala vonku v choditku ta mi pozbierala vsetky cigaretove spaky a male kamienky,nestihala som jej vyberat z ust a este nikdy ebola vazne chora,antibiotika za 10 rokov ani raz.sofia ktoru sme strazili ako zlato do 3.rokov ziadna imunita,ked mala 8 mesiacov chytila ovcie kiahne,kazde 2 mesiace antibiotika

komisakpd
9. sep 2009

petusko..jadierka?? ako to ako klbove ci ako?

zanu vidis a ze dojcene deti nemozu byt chore, teda menej a nas maly uz na antibiotikach..

zanulienka
9. sep 2009

preto ja velmi v tych alergiach a co ja viem com este neverim

komisakpd
9. sep 2009

no asi tak..

zanulienka
9. sep 2009

boze dneska elaia cely den place

cikyta
9. sep 2009

Petusko,aj my máme zle jadierko na pravej nôžke a nakázal nám baliť naširoko stále,ale už ju balím len na noc a málo cez den ☹ To si ma prekvapila,že niekomu sa to robí až v 9-10 mesiaci.Za 2 týždne máme kontrolu a ak to bude zle,ideme na RTG. ☹

zanulienka
9. sep 2009

kocky tu je jedna mamina skoro rocnou dcerou,ktora nema vyvinute klby a isla na operaciu.nechcem strasit,urcite mala nieco vaznejsie

zuul
9. sep 2009

ďakujem maminky a narodil sa nám druhý zúbok 😀

miavin
9. sep 2009

ahojte - čo nového? čítala som len zbežne, náš malý je taký nervný - no hrôza.... som zvedavá ako bude dnes spať - už bude spinkať totiž vo svojej izbičke - ale ja budem v obývačke - aby som ho počula.... 😀
my sme skúšali banánik ale len trošičku - celkom to šlo - no dnes papal mrkvičku - a normálne otváral pusu že ešte chce.... sa divím.... a tiež krmime v sede - no aj tak ruky sú všade - to je horor, a prebalovanie - ani nevravím - my máme okrem hlavy všetko v lufte 😀

ninnaricci
9. sep 2009

ahojte...Maximko papá v hojdačke...čiže v sede...dnes sme dali trošku slivkové hipp lebo nejak sa nám neupravilo kakanie...tak dúfam, že slivky pomôžu...ale zatial to nezabralo

...zúbok ešte nemáme...som zvedavá kedy prekvapí...

...od budúceho týždňa začíname chodiť na plávanie...jááj sa teším 😀 sme si boli dnes obhliadnúť bazeník a spoluplavcov...tak sa to dúfam Mimkovi bude páčiť

...je tu niekto kto už absolvoval plávanie? ako sa drobcom páči?

...s prebalovaním už máme vážny problém...to už robí poriadne vývrtky...plienka do pusy...atd

miavin
9. sep 2009

zuul-vy už máte zúbky?????

majka_dk
9. sep 2009

ahojte,

ninna my sme zacali tento tyzden plavat a celkom v pohode, 1x sme plakali len my 😅 ale dnes uz bol frajer 😀 a som sa smiala, ze neviem koho to plavanie ma znicit, ci maminku alebo krpca, lebo je som potom ako vypluty rezanec 😀

a dnes se boli na ockovani, reval ako pavian, ale zatial neteplotujeme ani nic, klop-klop

a z niecoho sme sa vyhodili asi z tej vody na plavoske 🙄

ninnaricci
9. sep 2009

majka Mimko bude na plávaní najmladší...tiež sa obávam toho plaču...som zvedavá...
...myslíš že sa vyhádzal z vody??? nestraš...síce tam kde ideme plávať tak veeelmi dbajú o čistotu...tak hádam nebudeme mať reakciu...tam nie je ani chlórová voda...je solná...či aká...vraj to pomáha pri kožných problémoch

...ty nosíš okuliare...ako to riešiš pri plávaní...lebo ja nosím šošovky...a bez nich som skoro slepá...tak neviem...asi budem musieť nahodiť nejaké potápacke okuliare 😀

majka_dk
9. sep 2009

nam hned na zaciatku povedali, ze deticky sa vyhadzu, ked sa zle umyju zo sauny, ze to urcite nebude z vody, tak neviem, ale som ho dobre osprsila, aj mydlom, no uvidime, ci to do zajtra zmizne a ci sa zase v pondelok vyhadze 😕
nas plakal podla mna preto, ze bol nevyspaty a uz nevladal "plavat"
tak my sa zatial nepotapame, tak som v bazene v okuliaroch, ja by som bez nich tiez nevidela 😅 a ked sa budeme potapat, tak neviem 😕

ninnaricci
9. sep 2009

...tak dúfam, že vám to zmizne...a že to nie je nič vážne

...noo ja sa už taaak teším...na to plávanie 😀 som zvedavá na prvú reakciu drobca...
...sme sa smiali s manželom...lebo náš Maxim je taký pyšný...sa nechcel velmi zoznamovať...stále niečo iné obzeral...

zuul
9. sep 2009

tak miško spinká, idem poodpovedať.

my tiež papáme v sede v lehátku alebo v autosedačke, tiež migluje rukami nohami, ale keď mu dám prvé sústo tak prestane a čaká a otvára ústa. my sme už toho popapali, mrkvu, zemiak, špenát bléééé, brokolicu, jablčko, hrušku, broskyňu, marhulu.
takže už môžem skúsiť piškót do výživy? zanu ty dávaš? bude to mať sýtejšie.

mia aj ja by som už dala do detskej, myslíš že ho budeš počuť? náš neplače v noci, len sa zobudím ako sa prehadzuje alebo ako si cmúľa ručičku. asi by som to ešte nepočula. túto noc bol hore len raz o 1,30 a potom až o 6,30. ak to takto bude aj týždeň možno by som skúsila dať do vedľajšej.

ninka my chodíme plávať už od 3,5 mesiaca, teda mesiac a pol a miškovi sa veľmi páči. už ho dokonca potápam celého pod vodu. a nič, žiaden rev. vysypaný tiež nikdy nebol a pááči sa mu veľmi, len ho dám do vody a už robí nožkami ako žabka. len je potom strašne hladný. my sme vo vode 45 min a to je pre neho dosť. takže šup von a na didu 😀
neboj isto sa budem maximkovi páčiť. daj vedieť.

majka tak super, ste odvážny s tým očkovaním, nás čaká až o mesiac

miavin
9. sep 2009

majka mne dokyna odporučila len vykupať v repíku - na každú nezrovnalosť na telíčku.... príroda je príroda 😀
no my plávať nechodíme - nemáme kam 😒
v PP je síce aquacity, ale som bez auta a bez manžela - no na nervy. Baby a to ako často a ako dlho chodíte?

petusko
autor
9. sep 2009

komi, ja neviem, proste povedal mudro, ze jadierka este nema, ale nie je to nic vynimocne, lebo sa niekedy tvoria neskor 😒 ciky, vidis, vy mate a je to zle a my nemame ziadne a je to vraj este o.k.
akurat chcem nieco vynurat na nete.

petusko
autor
9. sep 2009

Nevyvinuté jadierka u detí do jedného roka sú bežné (hlavica stehennej kosti nie je ešte dovyvinutá – nenastala premena na kosť). Odporúčam, aby ste sa informovali na dôvod postupu u ortopéda, ktorý dieťatko vyšetril, pretože nevyvinuté jadierka ešte nie sú dôvodom na široké balenie.
Podľa dnešných poznatkov – dieťa v prvých týždňoch života má byť vyšetrené ortopédom (klinicky aj USG. RTG sa v rámci bežného skríningu nerobí). Ak má dieťa správne nasmerovanie hlavice stehennej kosti do kĺbovej jamky a správne klopenie striešky – široké balenie už nie je potrebné. V prípade, že nemá ešte vyvinuté jadierka, je pozvané na kontrolné vyšetrenie. Široké balenie je nutné, ak nález nie je jednoznačný a treba tak podporiť správne nasmerovanie kĺbovej hlavice do kĺbovej jamky a tým podporiť správny vývoj. Odporúčanie sa modifikuje podľa záveru kontrolného vyšetrenia.
MuDr. Jana Kaprinayová

tak ako prve som nasla napr. toto...

miavin
9. sep 2009

zuul - a to ovocie mixuješ? či kupuješ hotové - vo fľaštičkách??? no my sme piškoty neskúšali - aj keď včera jednu spasal u mamky v cukrárni.... - zapíjal čajíkom a šmakalo mu.... no neviem či ho budem počuť, posledné noci pekne bubkal - ale každá noc je iná .- vyskúšam a uvidíme 🙂

petusko
autor
9. sep 2009

Jadierka sa obyčajne začnú vyvíjať v období od 4.- 6. mesiaca, sú však deti, u ktorých až neskôr (aj v 10. mesiaci). Preto sa ničoho neobávajte, vývoj u Vášho chlapčeka je fyziologický.
Ak si Váš chlapček sám sadne, môže sedieť a netreba ho v pohybe obmedzovať
toto tiez ona pisala... tak ja uz neviem...

macikjm
9. sep 2009

aj kamoskin chlapcek nemal vyvinute jadierka, az ked boli na kontrole v 8.mesiaci, tak uz bolo ok...davajte drobcov casto na brusko....ja si myslim, ze nam pomohlo to...chodili sme na ortopediu kazdych 6 tyzdnov...uz je ok... 😵

jaj sabi...tak to je ine...takze keby si chcela nastupit po rodicovskej, tak tu pani prepustia a ty budes este 30 dni na dovci...a na tvojom mieste ten cas nebude nikto...no ty na dovci...dobre chapem??? 😕

riadnych papkacikov uz robite z drobcov...ja som taka rada, ze este len cicame...ale uz sa aj tesim na tie grimasy pri prvych dobrotkach... 😀 tak len pekne papkajte a priberajte...

majka...nas dnes neockovali...nemali ockovaciu latku... 🙄 ideme zajtra....no vsetko ma svoj vyznam.... 🤐

zajtra nam prinesu matrac na manzelsku postel....teeeeeeeeeesimeeee sa velmi.... 😀

ciky...ako sa ma sestricka silvinka???

miavin
9. sep 2009

macik - a aký matrac? z akého matrošu? my máme už 2 týždne matrace a postel nikde... dnes som tú staru predala - tak spím na gauči 😀

zucha
9. sep 2009

ahojte, tak hlasim, ze dnes sa uz uplne prerezal druhy zub. Takze uz mame doma dvojzubu selmu.
My zaciname prikrmovat od siesteho mesiaca, kedze je plne kojena, takze za chvilocku v podstate zaciname.

cikyta
9. sep 2009

Hm.Nám ešte aj pediatrička povedala,že ak nemáme vyvinute jadierka,tak je to OK.Horšie by bolo,keby už vivinuté boli a tak by to bolo zle nasmerovane.

Macik-sestrička ešte nespí 😠 Ani sa netvári,že čoskoro bude 😠 Dnes mi chvílu sama sedela,ale musela som ju zrušiť,lebo ju nechcem nechávať tak skoro.
Ale na brušku mi cez den zapala v kočíku.To je zázrak! A zlatá bola,ked sa zobudila,otočila hlavičku a prisala sa zase na noštek macka,čo má v kočíku.A ťahala o dušu 😀

macikjm
9. sep 2009

mia...no..na gauci je to o inom.... 😀 😀

my sme objednali z firmy Materrasso...Sultan latex eko plus....ale my vcelku....185cm na 200cm- made in SK 😀

a vy mate aky??

macikjm
9. sep 2009

ciky...to ze nespi.... ☹ a to prisatie.... 😀 musela byt zlatunka....
ninka uz chrni od 19,15 s prestavkou na cicanie o 20.00...no rozhodla sa, ze od 15,30 nebude spat...preto ju zlomilo tak skoro...
a s tym sedenim...ja neviem co mam robit...ked si ju dam na ruky lezmo...koniec sveta...dviha hlavu, nohy...chce si sadnut...v lahu na posteli uz tiez skusa take kusky...a ked sa s nou chcem salit a dam ju do 30 stupnoveho uhla sadnut....nemam sancu,,,dviha sa a hned sedi...tiez sa mi to zda skoro... 😖 😕 co ona sa dviha ked ju idem obliekat a len sa dotknem jej rucicky...hned hlava hore...ruky oprete o lakte... 🙄 sa smejem, ze robi brusaky,,,bude mat vymakane brusko, nie ako mama...take cesto... 😀

cikyta
9. sep 2009

No aj minule ked sa zobudila v kočíku,začala cucať mackovi nos a to som najprv počula také cmukanie a potom som zbadala,čo to robí 😀 Normálne zdvihnutá hlavička,aby dočiahla nanho a cucaláááááá-aj som si obzrela ten jeho noštek a môže byť,že sa naozaj podobá na môj prsník 😀

Teraz pozerá pre zmenu fotbal.A to nespí už od 17:30hod.!

No Macik,to vaše brušákovanie si viem predstaviť 😀 (Tá moja dvíha hlavne riťku do luftu a hlavu zapichne do podložky a funí ako ježko)

ni.kolet
9. sep 2009

Malý bol dneska na výlete. Boli sme okuknúť Mlyny - dnes ich otvorili. Dávali zmrzku zadara. 🙂 A behli sme aj do Centro Nitra, lebo tam nebolo až tak veľa ľudí a mohli sme kľudne nakúpiť. Veď zajtra ideme do Tatier. 😀 A môj už jedol aj hrach a vaječný žĺtok. Zuby nemáme.

jana_pk
9. sep 2009

Caute kocky, ja len k tym jadierkam. My sme si uzili svoje - sme 3 mesiace nosili specialne ortopedicke gate (ani nie postolky) - take kde bolo v strede take jak drievko :(. Ak som spravne ortopeda pochopila - na siroko sa bali kvoly klbikom - my sme mali 1 zly - a az v 4 mesiaci povedal, ze super, ze uz je kolmica krasna a nemusime balit nasiroko. Jadierka su nieco ine - tie este nemame ani my vyvinute a to ideme na kontrolu az po 7 mesiaci.

Ciky a vy mate problem s klbikom alebo jadierkami? Lebo kvoly klbikom sa bali nasiroko a je to dost dolezite, tak radsej bal. Ja ked som bola mala som s tym mala problem a na RTG som chodila do 14 :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre