Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

skorvankova
22. sep 2009

Ahoj.
Tak sa pridavame ku soplikarom, v noci sme boli 3 hodky hore, hrozne.

nany100
22. sep 2009

petka a Ty vôbec nekojíš len odsávaš? Prepáč, nepamätám si. Lebo ja len kojím a neodsajem nič...teda dávnejšie čo som skúšala. Teraz neviem, netreba, tak neskúšam...ale odsávanie práve podporuje tvorbu mliečka a ak má bábätko dosť čo si samo vytiahne, odsávať ani netreba (aj ja mám mäkké prsia a Adel si furt dosť vyťahá 😀)

nany100
22. sep 2009

skorvi, rýchlo sa vyliečte...si asi riadne zničená 😒

nany100
22. sep 2009

a sabi čo ti na ten Vigantol teda povedala? Ja si nakvapkám na lyžičku z prsníka mliečko a potom tam kvapnem Vigantol a dám malej do pusky.

skorvankova
22. sep 2009

nany, som celkom v pohode, lebo mavam podobne noci ako ty. 😉

sabinazv
22. sep 2009

nany petka len odsavala a tak krmila drobca...

nany, ze na lyzicke to davat s lieckom... ale mne sa neda odstriekat... to by som musela vytahovat odsavacku kvoli tomu 😒

romanakatka
22. sep 2009

ahoj, krpec zalomil tak som mrk či tu niekto je... zajtra sme obj. na sono obličiek, dúfam, že bude všetko ok ... a my sme už tretí deň bez vigantolu, snáď to nebude také hrozné keď si ich dáme až zajtra...

sabinazv
22. sep 2009

katka, ja to tiez casto zabudam dat... uz sa ale polepsim... lebo som bola poucena ake je to dolezite pri raste lebky a kost a vstrebavani vapika...

romanakatka
22. sep 2009

čavík sabi, náš malý už má oveľa menšiu tú fontanelku... a už sme hore, zase toho veľa nenaspal 😒 tak pa...

nany100
22. sep 2009

sabi a keby si mu dala papať a keď Ti rozťahá prsník, tak si potom nakvapať na lyžičku a dať tam ten Vigantol? Aj mne sa zle kvapká, ale tých pár kvapiek na lyžičku vycedím 😉 ...fontanela sa vraj úplne zrastie do 3 rokov, som čítala...sa mi to zdá nejako dlho 😒
Ja ho Adelke dávam každý večer po kúpaní pred spaním (aby som nezabúdala, tak som si to takto nastavila každý deň v rovnakom čase)
inak sa mi zdalo, že petka len odsávala, ale aj tak klobúk dole, že si tak dlho vydržala...neviem si to predstaviť len odsávať...
skorvi, len vydržať...hádam nebudú s prsom spávať kým nepôjdu do školy 😀
no a naša hviezda dnes vstala o pol šiestej, úplne nezvykle a teraz už tretiu hodinu spí, úplne bude mať zase otočený deň 😒

miavin
22. sep 2009

čo sa týka vigantolu - my to kvapkáme rovno do mliečka - lenže my papáme umelú stravu, tak to máme jednoduhšie 🙂

jankaaa
22. sep 2009

ahojte babulky tak nasa noc celkom v poho az nato ze od tretej do pol piatej bol hore a veselo si stebotal ale potom sme zaspinkali a spali az do pol deviatej...tiez sa mi zda troska nachladeny kicha a ma aj sopliky...my zubok zatial nemame ziadny a prikrmy este tiez nedavame...
nove mame to ze sa naucil sam zaspavat v postielke vecer tak som zvedava dokedy nam to vydrzi ale dufam ze to uz tak zostane 🙂

jankaaa
22. sep 2009

a cez den spinkame vonku v kociku tam sa mu paci najviac uz sme dali aj sportovy kocik

kiki5
22. sep 2009

dobre ranko či deň? ja davam vigantol priamo do ust ho kvapkam- je pravda že často zabudnem 😒

elfi1
22. sep 2009

ahojte. no nas maly v postielke nezaspi ani nahodou. on tam najnovsie rozvazuje vsetky snurky na mantinely, taha baldachyn a zuzle ho. vcera v noci som ho tak nasla ako sa spiaci drzi toho mantinelu a potom za chvilu zacal zo sna tahat tie snurky a aj baldachyn si dociahol a zamotaal sa do neho a my sme sa tam pri nom s manzelom smialy, tak sa prebral 😀 .

neviem si predstavit, ze by sa mne stratilo mliecko, lebo domco by asi z flase tiez toho moc nenapil. aj ked mam volaco pomrazene, ale to by bolo len na par dni. vcera som mu pred kupanim zarobila troska ryzovej kase a troska z toho vypil - asi 30ml. ale teda to je take nijake. ja mam mliecko ovela sladsie 😀 (ved je aj z coho 😀 )
ale ryzovu uz mu nemozem davat, lebo to zapeka a aj varena mrkva a vcera sa tak pucil pri kakani, ze ledva to vytlacil.

a zelenu kaku mavame tiez. aj sme brali Bio gaiu ale ja som moc velky efekt nebadala. a navyse sa to rychlo minulo. mozno skusim radsej nieco co dlhsie vydrzi a mozno aj zaberie lepsie

do poradne ideme az 7.10. po 1,5 mes.

zanulienka
22. sep 2009

elaia mi uz dva dni spinka v lehatku cez den,neviem nie je to nepohodlne,ved ani natiahnut sa nemoze.ked ju prelozim hned sa zobudi

miavin
22. sep 2009

zanu - náš zaspal v autosedačke na prechádzke - ale len tak na pol oka - jak som ho preložila - tak 3/4 hodinu vystrájal - až teraz zabral.... ale ináč nehrozí, žeby zaspal v lehátku, pod hrazdou alebo tak...

zanulienka
22. sep 2009

mia-ale to len teraz zobrala novu maniu,inak normalne nelubi byt v lehatku

miavin
22. sep 2009

zanu - ale sa tie deti menia, nie??? no náš sa tak zmenil - aspoň podľa mňa - urobila som nový album už....

zanulienka
22. sep 2009

vies co,ked ideme do obchodu,po ulici kazdy mi hovori,ze ako rastie...ale pre mna vzdy taka malinka

miavin
22. sep 2009

no ja neviem - ja som teraz pozerala fotky z pôrodnice a keď mal mesiac - to je hrozný rozdiel... ale je to moje miminko krásne....

zanulienka
22. sep 2009

tie prve dni-tt to ano,ale teraz nie,vzdy je taka ista.mame hnusne zamracene pocko 😠

jankaaa
22. sep 2009

mia ja som si tiez teraz pozerala foto je to riadny rozdiel ani sa mi nechce verit ze to bolo tak davno aj mi je smutno ☹

zanulienka
22. sep 2009

ja asi nechcem aby mi narastla 😀

jankaaa
22. sep 2009

ani jaaaaaaa 🙂

petkapo
22. sep 2009

Kde ste vsetky? Kocikujete? 🙂
Dnes som skusila dat malemu Sunar. Ach jaj 😒 Uplne bez uspechu, krutil sa, plakal, vypluval to. Evidentne mu nechuti. Takze je pol dna o hlade. Nezjedol ani mrkvu so zemiakom, ani ovocnu vyzivu 😒

jankaaa
22. sep 2009

no moj drobec uz okupkany napapany a uz zaspinkal....dnes tak zlato sa krutil v postielke rehotal a zrazu pozriem a on uz hajenka 🙂

dnes v noci sa zobudil bol hore hodinu a pol som myslela ze je hladny davala som mu cicku a on nechcel takze to sa uz budi asi zo zvyku alebo ja neviem

macikjm
22. sep 2009

ahojte...jej jankaaa tesim sa s vami...pfuj pfuj...len nech je jakubko stale lepsi a lepsi... 😉

no rastu nam tie nase deturence...ryyyyychlo....

jankaaa
22. sep 2009

macikjm dufam ze to tak bude 🙂

ja som si teraz citala temu kde sme rodili boze az mi vysli slzicky

catusca34
22. sep 2009

Ahojte,

tiež sa hlásime po dlhšej odmlke. Naša Kajka už večer väčšinou zaspinká sama, napapá sa, troška si pomrmle a spí... Niekedy sa ešte chce troška pomojkať a zaspí v náručí. V noci sa budí raz, max. 2 krát. Tiež je to riadny hladoš. Skúšali sme už aj zelen. a ovocné príkrmy ale moc jej to nechutilo. Ale kašička jej veľmi chutí. Tú jej dávam na obed a večer troška do mlieka.

Cez den spí tak dvakrát, doobedu a poobede. Ale zásadne len doma. V kočíku mi nechce spinkať, ona vonku všetko obdivuje, počúva, sleduje... Taký môj malý špionik... No, nevadí, hlavná vec, že už mi vonku neplače. Vydrží teraz vonku aj 2-3 hodinky, kým nie je hladná. 😀 😀 😀

Teraz už aj veľmi málo plače. A ráno vstávame tak okolo 6 - 7. Ja by som síce vydržala aj dlhšie, aspon do obeda, ale ona nie... 😀 Nedovolí mi... 😀 😀 😀

Majte sa pekne a nech nám tí naši drobci pekne rastú... a nech sú zdravučkí... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre