Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
25. sep 2009

no prave som dostala prve kramy. 🙄 jak naschval. inak sranda ze som ani len netusila ze ich dostanem.
predtym som mala od prveho dna bolesti ako hovado.

ni.kolet
25. sep 2009

Ja som sa pýtala priamo na Úrade práce, že ak schvália to vyššie rodičovské, že či mám prísť niečo vyplniť, alebo to bude automaticky a oni mi povedali, že nás sa to nebude týkať, iba tých detí, ktoré sa narodia v roku 2010 -. A že spätne sa nevypláca.

nany100
25. sep 2009

piki, fúha...tak idete mastiť...háklivé sú tie mláďatká, to je hrúza...aj malá bola tento týždeň 2 dni vyhádzaná, ale asi z niečoho čo som ja jedla...tipla by som to na kyslé uhorky...našťastie prešlo samé 😉

pikino
25. sep 2009

nasa sa tiez vyhadzuje z kyslych uhoriek staci jedna a uz je vyhadzana. ale toto uz bolo fakt ze vela.

niki nezartuj to vazne? ja som sa tesila ale to by bolo pekne svinstvo.

nany100
25. sep 2009

to sa mi nezdá, veď si teda počkajme, čo sa bude diať 😉

miavin
25. sep 2009

korelka - dík za pochvalu - naživo je ešte krajšia - mne sa veľmi páči a je super... som s nou maximálne spokojná. Tak potom daj vedieť, ako si sa rozhodla....

cikyta
25. sep 2009

Dievčatá velmi vám všetkým ďakujem.Ste také zlate všetky 🙂
Dnes sme od 8 do 12 behali z uradu na urad skrz RD , Siskyn RTG a hlavne nám v "78" ortop.lekárni prislubili tu frejt.trakovu ortop.perinku. Proste ju nikde nemali,tak nám ju idu zhotoviť na mieru.Museli nám ju pomerať.Potrebujem ju na pondelok skrz pohovor primára a jeho následné zaškolenie do viazania.No uprosila som ich aspon na stredu.(Pôvodne trvá výroba tých trakov týžden.)Stredu mám pohovor s druhým ortopedom,tak nech ju mám aspon stredu.
Najviac som zvedavá,čo mi povie primár na RTG pondelok.Mne sa to RTG zdá dobre. ☹

cikyta
25. sep 2009

Ja som sa dnes pýtala ten zvýšený RP a povedali mi,že media vedia viac ako ešte oni,takže pokial to nieje 100% schválené,tak mi nič k tomu nemože povedať.Mám to len sledovať a potom sa uvidí.

ninnaricci
25. sep 2009

ahojte...pozrite čo to nevymyslia
😀

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6245686

anib
25. sep 2009

ahojte este som precitala len tuto stranku, nikolet to Ti riadnu blbost povedali na tom urade, co som doteraz citala, ak to odklepnu, tak zvysenie sa bude tykat tych mamiciek, ktorych schvalili matersku, resp. mali za posl 2 roky zaplatene nemoc.poistenie , tak by sa to aj nas tykalo a vyplacali by to do 2 rokov veku dietatka

cikyta
25. sep 2009

Ano anib-a ešte tie,ktore pracovali minimálne 9 mesiacov pred MD

anib
25. sep 2009

ahoj ninna , vyzera to super, ale dost drahe... to by zvladol aj daky majster hadam 😀

cikyta
25. sep 2009

Ninuš-ja to chceeeeeeem.Nám by sa to zišlo.Už mám presilene zápästie ☹

anib
25. sep 2009

ciky ahoj, ako ste dopadli s balenim ? este som tam nedosla, my dobre

anib
25. sep 2009

inak aj mna to stve, ze my pomaly vieme viac,ako kompetentní na urade /cest vynimkam 😕 /, ale mna vzdy odbiju, poradit nevedia, vsetko pozistujem na nete a pridem za nimi s hotovou vecou

ninnaricci
25. sep 2009

ciky...ja by som tiež brala...len Maxim by asi neobsedel...on sa mrví...stále kope nožkami

...a ciky...k tým gaťušám...radšej baliť s remeňmi...hlavne nech neskôr môže Silvinka pekne vlniť bokmi 😉 neboj zvyknete si...držím palce...nech s tým nebojujete

cikyta
25. sep 2009

Anib-dnes sme konečne zohnali ortop.inštituciu,kde nám vyrobia na mieru frajtovu trakovu perinku.
Máme zlý klbik a treba nám tie traky.Dnes sme mali aj RTG.Pondelok máme pohor s primárom a stredu s našim ortopedom.Pondelok nám mal povodne ukázať zakladanie tej "divnej" trako perinky,ale kedže bude zhotovená najskor až stredu (po mojom prosíkani),tak mu ukážem aspon RTG.
Všade sa čuduju,prečo to predpísal dr.až 5 mesačnej babulke a nie už skôr 😠 Som znechutená.

cikyta
25. sep 2009

Ninuš-ked Sisi má hrozne tučné stehná a už jej ich nikto len tak neroztiahne.Ked to skuša dr.tak sa až rozreve strašne a zle dýcha.Je taká tučnučka.(Inak až včera sme zistili,že tie traky mal aj muž.Sakra vedieť to skor!!!!!)

misha666
25. sep 2009

ahojte ...k tomu rodicovskemu prispevku , toto mi odpisali z ministerstva 😖

Vec
Žiadosť o informáciu

Dostali sme Váš list, v ktorom v súvislosti s návrhom nového zákona o rodičovskom príspevku vyjadrujete pochybnosť o poskytovaní tohto príspevku vo vyššej sume rodičom, ktorí sú študenti.

Úvodom našej odpovede uvádzame, že podľa návrhu nového zákona o rodičovskom príspevku sa má rodičovský príspevok v súlade s plnením Programového vyhlásenia vlády poskytovať v dvoch výškach. Pre rodičov, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo a nesplnili podmienky nároku na materské, navrhuje sa poskytovať rodičovský príspevok na terajšej úrovni, t. j. 164,22 eura, so zachovaním jeho valorizácie v závislosti od zmeny životného minima. Vo vyššej sume, t. j. v sume 256 eur mesačne sa navrhuje poskytovať rodičovský príspevok tým rodičom, ktorí z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa stratili pracovný príjem a poberali materské, resp. boli v posledných dvoch rokoch pred narodením dieťaťa nemocensky poistení najmenej 270 dní. Uvedené znamená, že podľa návrhu zákona nárok na rodičovský príspevok vo výške 256 eur bude patriť aj rodičovi – študentovi, ktorý nepracoval za podmienky, že pred narodením dieťaťa bol nemocensky poistený ako je uvedené vyššie. Vzhľadom na to, že študenti nepatria do okruhu osôb povinne nemocensky poistených, majú možnosť podľa § 14 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov poistiť sa dobrovoľne.

S poukazom na uvedené možno záverom konštatovať, že podľa návrhu nového zákona o rodičovskom príspevku vznikne nárok na rodičovský príspevok vo vyššej sume rodičom - študentom za rovnakých podmienok ako rodičom, ktorí z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa stratili pracovný príjem.

S pozdravom

Ing. Ildikó Polačeková
riaditeľka odboru

anib
25. sep 2009

no uz som docitala, ciky ... , ninna ma pravdu
my sa zatial kojime, ale musim povedat, ze vyse 2 mesiacov len z jedneho - praveho, doteraz z laveho len v noci v polospanku a teraz posledny tyzden ani v noci, takze uvidime dokedy, vraj to je rozne, niekedy v pohode aj rok, inokedy ked odide v jednom - zakratko aj v druhom 😒
ockovanie mame v utorok, som zvedava, ako to dopadne, zubky nemame zatial ziadne, aj ked to vyzeralo slubne
a mrchu tiez zatial nie / sabi, zeby zajtra 😀 😅 /

katka.ott
25. sep 2009

ahojte, vidim, ze riecite Rodicovsky Prispevok (almuznicku)
nas uzasny parlament by to mohol nejako 100% odsuhlasit - hoci na MD som az do koca oktobra ( pri dvojickach je MD 9 mesiacov)
nech viem ako sa mam zariadit, ci zacat sporit alebo bezducho minat 😀

cikyta
25. sep 2009

Ozaj.Už mi prišiel fusak-kuk album. Je čierno-lila (fialový).Len foto skresluje farbu.Je super.Siske chutil 😀

anib
25. sep 2009

ciky, je super, aj ja som objednala z detskeho raja cz, kolko ta vysiel, nas bude cierny a vnutro svetlo modre, ku kociku

anib
25. sep 2009

inak sa mi toto velmi paci na zimu http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/d... a tiez aj cely kompletik, skoda, ze som kupila podobnu ruzovu mikinku, ale asi dokupim tie nohavky a ciapocku a bude komplet, len bez mena

cikyta
25. sep 2009

Anib-Vyšiel nás 51,50€

majka_dk
25. sep 2009

ciky sisinka je super v tej krabici a hlavne je to super napad 😀

anib
25. sep 2009

ok babenky, idem spinkat, drahy hra vo zv futbal s kamosmi, mala od osmej spinka, idem aj ja do hajan, dobru nocku 😉

cikyta
25. sep 2009

No pekné,ale tiež už máme dosť vecí na zimu.Aj včera som zase kupila v tescu zimnu bundu,aj ked máme aj overalčeky hrube-také ako fusakoviny.
Teraz už len obzeráme autosedačku,sánky,stolička na papanie,chodítko atd...

cikyta
25. sep 2009

Dobru nocku Anib.
Majka no dík.To má Sisi na mieru 😀
Idem aj ja hajať.Dnes mi zaspala už o 7 ! Životný rekord! Takže bude skoro ráno hore.Nuž som ju len opatrne prezliekla (normálne sa nezobudila-ja zírám!)
Dobru nôcku.........

macikjm
25. sep 2009

ahojte...ciky...len to mi je cudne, ze ste necvicili abdukcne cviky na bedrove klby...dobre si pamatam???cvicite len kvoli plochej nozke, ze???

fusak so sisi je super... 😉

vsetko naj dnesnym 5-6 mes. babatkam....
dnes bola moja ninuska uplne uzasna...mali sme navtevu ...taka bola stastna ze ma tolko pozornosti...gulala sa...dvihala ritku a tak sa posuvala s polozenim bruskom na podlozke dopredu.....pokadik moj krasny....podarena je... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre