Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
3. mar 2010

ahojte, prave som sa vratila zo zumby, nechce sa mi este spat, tak revu sem nakuknem. . . dieta aj manzo uz spia.

zuzuu ja som niekde citala, ze male deti maju normlane vyssiu teplotu ako dospely ako neviem do kolko je uz nich ta normalna! skusim nieco pozret na nete.
topanocky - ja davam malej doma klasicke papucky a von som jej kupila u batu take fajne a pekne mi v nic chodi . . . ale je pravda, ze ona nosi topanocky uz dlllllho . . . uz od skoro siedmych mesiacov mi stala, tak mi sme hned dali papucky, ale nemali sme vobec problem. mozno preto, ze aj ked bola mensia mavala capacky, hlavne ked bola mimo kocika.

adya01
3. mar 2010

Ahojte,

mia, ja varim malemu cervenu repu s kuracim maskom a so zemiakmi alebo len so zeleninou a krupkami, bez maska - ako polievku. Ale ked to budes varit treba to nakrajat na uplne malinke kocky - niekedy sa to vari aj hodinu. Maly to strasne lubi

zuzuuu, my tiez mame zvysenu teplotu cca 2 tyzdne. Uz ho mali aj ockovat ale kvoli tej teplote sa to stale presuva. Nema ju zvysenu stale, niekedy mu to v priebehu dna skace, maximalne mava 37,2. Ale idu mu horne stolicky tak mozno kvoli tomu, ze telo "bojuje". Najnizsia teplota by mala byt rano a najvyssia vecer. U nas je to opacne, zvycajne vecer mava pod 37.

macikjm
3. mar 2010

ahojte...
nany....ja mam zatial pozit. ohlasy na kojenie...este sa mi nestalo, aby niekto zareagoval negat. na to ze este kojim...asi stretavam spravnych ludi... 😀 a aj keby...nic by som si z toho nerobila... 😉 nechapavci su vsade...

mia...ja cviklu davam ninke uz dlho...asi to bola u nas tretia zeleninka, co sme zaradili...surovu cviklu ocistim, uvarim vo vode...najprv som ju rezala na mensie kusky a mixovala, ale teraz varim vecsie a potom nastruharm na struhadle...dokonca na tych vecsich dierkach a je to super mnamka...bud jej davam cviklu s maskom...alebo pridam aj zemiacik...ine som k tomu zatial nemixovala...ale masko a zemiacik varim osobitne...

zuzuuu...ahoj...vitaj...a kedy ides do poradne...spomen dr. alebo jej zavolaj, ked si nie si ista...aby si bola spokojna...mozu to byt zubky...
ninka ma svoje prve papucky...uz vstava na nozicky...tak sme obuli...ale neprotestuje...sem-tam rozvezuje snurky, alebo ich vyzuje...ale to je v pohode...a na vonku mame elephanty...

zuzuuu
3. mar 2010

Ano, rano ma okolo 36,6 a cez den jej vystupi aj na 37,5. Ale tie zuby nie a nie sa prerezat. Ja to ani neviem pozriet ci uz idu von. Dnes som jej uz teplotu nemerala, lebo neviem ci je to dobre stale jej pchat do zadocku ten teplomer.
A ako ste na tom s papanim? Ranajkujete len mliecko, alebo davate aj chlebik prip. nieco ine? A co davate na olovrant a na veceru?

cikyta
3. mar 2010

Zuzuuu-ahoj.Vítame ťa medzi nami.Aj Lilianku malinkú 😵
My to máme tak,ako Krpcek.Tiež máme už dlho topánočky.Bojujeme s obuvaním,ale nosením nie.To je pohoda.Len nesmieme mať na šnurky,inak ich ťahá.Takže pracka,alebo suchý zips bude pre nás najlepšie.
Po byte máme papučky.Su lahšie a lepšie na začiatok...Musite to nejak najprv zvládnuť s nimi,potom kupiť už nejaké na von.
Neviem.Moc neporadím.Len nasilu ich dať a bojovať.Ona si určite zvykne ☹

A s teplotou som čítala,že do 38°C je u detí bežna teplota.Ked som mala Sisu mladšiu,vždy mala cez 37°C.A bola ok v pohode.Teraz už má skôr 37°C a pod 37°C.Takže ak je usmiata,živá,veselá,myslím,že je v poriadku u vas.

krpcek
3. mar 2010

ciky aj mne rozvazuje snurky, asi tristo krat denne jej zavazuje papucky 😀 ale dole si ich nedava.

iku
3. mar 2010

maci,tú cviklu môžem dať aj zaváranú? jeme aj kompóty,tak asi ano.

zuzuuu
3. mar 2010

Dakujem za privitanie. 🙂
Raz Lili stupla teplota na 38,8 tak som bola u doktorky, ale ze nic to nie je, asi nejaky virus. Kebyze nie je ako ohen, tak ani neviem ze jej nieco je, bola uplne v pohode.
No moja ked jej idem obut topanocky tak tak ohne prsteky, ze ich ledva obujem. A tiez si rozvazuje snurky, tie potvorky nase. 😉 Inak ona v nich tak smatlavo chodi. Este nechodi sama, ale tmoli sa popri nabytku a aj tazsie sa jej v nich vstava. Sa bojim, ze si nozicku vyvrtne, tak nemotorne vstava. 😒 A co si myslite o chodeni len v ponozkach?

krpcek
3. mar 2010

baby dajte nejaky typ co zajtra varit? zatial ma napadla kôprova omacka jedine, ale nemam ine maso jak huracie v mrazaku a nechce sa mi ist rano do obchodu 😝 😅

krpcek
3. mar 2010

zuzuu ona sa to nauci - sabca tiez tak divne vstava, ale podari sa jej to vzdy 🙂 vraj by sa nemalo chodit na boso, aby sa nezdeformovala nozicka,

cikyta
3. mar 2010

zuzuuu-ked som obula 1 x Sisu,tak zabudla na chvílu aj sedieť,nieto ešte chodiť.Sa normálne prekotila furt.Ale za pár hodin už bolo dobre a vobec nevnímala,že ich má.
No a to,že ked ju obuvaš krčí pršteky,je normálne.Ja ked idem obuť Sisu,musim jej stále niečo dať do ruky,čo viem,že ju 100% zaujme.Vtedy uvolní nôžku a ja šup ho-mám ju obutu 😉
No zväčša mi radili dať topánočky,papučky už ked začne chodiť popri nábytku,tak som to tak urobila,lebo máme zlé chodidielka.(Vytočene a ploche-narodila sa tak.Cviky pomohli,no nie 100%-ne,tak nám nôžku vytvaruje topánočka.) Ideme kupiť do ortop.predajne topánočky na von teraz,lebo už bude pekne a bude často chodiť.

cikyta
3. mar 2010

Krpy-my si zajtra upečieme kura.

cikyta
3. mar 2010

No dobruuuuuuuuuu.................
Zani-vieš čo máš za ulohu!!!!!!!!!!!!!!Je to len na tebe 😀 😀 😀 😀

zanulienka
4. mar 2010

dobre ranko 🙂
ciky-hlasim(nechvalim)ze spala od 22.00-6.30 z jednym prebudenim aj to az nadranom na papanie.vyzera,ze homeo zatial pomaha

kaitka
4. mar 2010

😵 dobre ranko)) ja som tu dllho nebola
zanu,,co to davate za homeopatika na spanie?)

kaitka
4. mar 2010

moja karin ma len s jednym teraz hneva,,ze furt vsetko dava do ust( uz sa ju to snazim odnaucat,,ale asi to bude nadlho)))

cikyta
4. mar 2010

Zani 🙄 Poprosím poslať aspon za kýbel tých liekov 🙄

skorvankova
4. mar 2010

Zanu, aj ja chcem tie homeo, hrozna noc za nami 🙄

zanulienka
4. mar 2010

volaju sa-valeriana officinalis 200 ch.ale su slinejsie,ale aj viac zriedene,nam zatial zaberaju

skorvankova
4. mar 2010

zanu a to jena spanok?
Kolko stoja?

sabinazv
4. mar 2010

baby, len na skok som tu...

tie homeo, co ma zanu su velmi vysoke riedenie, ktore moze predpisat - odporucit len skuseny homeopat, ja by som v v tomto pripade v ziadnom pripade neexperimentovala bez odborneho dohladu a vysetrenia...

Ale super zanu, ze vam pomahaju, drzim palce 😉

zanulienka
4. mar 2010

sabi ma pravdu,mne ich odporucila homeopaticka,ktora sa s tymto zaobera.stoja u nas 8 eur.ja som s nou bola vcera vecer a hovorila,ze je to na poruchu spanku,ale skor nervoveho posobenia.ale je aj caj valeriana

nany100
4. mar 2010

ahojte, tak u nás sa teraz spinká...ale noc hrúúúza...v jednom kuse rev a potom samozrejme sople a to ju zase budilo a tak dookola...som jej povedala, že ju odnesiem do hniezda záchrany a napíšem im, že keď jej vylezú zuby, tak si prídem po ňu 😀 ...ale by sa inak prekvapili, čo za veľké dieťa tam majú, už by sa tam hádam ani nezmestila a rovno by im povedala ako sa volá a kde býva 😀

zuzuuu, vitaj...my na raňajky máme len mliečko (stále sa kojíme), skúšala som rožtek aj chlebík, ale veľmi nechce...doobeda výživa s keksíkom, pred spaním mliečko a po spaní obed...olovrant buď Activia alebo kaša a neskôr ešte postrúhané jabĺčko, ale to jej tiež veľmi nešmakuje. Pred nočným spaním len mliečko. Medzi jedlami nedávam nič, ak chce dostane mliečko od smädu aj od hladu...

my ešte sami nechodíme a stojí tiež len keď ju postavím ja, tak topánky zatiaľ nedávame ani papučky...ale skúšala som jej už obuť a obávam sa, že aj u nás to bude problém...no ale zatiaľ riešim len tie aktuálne a týmto sa nezaoberám 😉

poorka
4. mar 2010

Ahojte baby...uz som sa dlho neozvala...vidim, ze vam babatka rastu...My sme furt v nemocnici od porodu...stale nieco dokola...teraz uz sme doma a dufam, ze tam uz nepojdeme...uz mi to tam lezie na nervy...mala sa este ani neplazi...naposledy nam zistili chybny klb, tak mala sadru. uz ju ma dole,ale ostali jej ortezy...dost zaostava...teraz je to 2 dni co konecne sedi aspon chvilku bez pomoci. No dufam,ze ked jej daju dole ortezy tak budeme moct chodit rehabilitovat a zacne aspon lozit... 😒

cikyta
4. mar 2010

Ved ja srandujem.Jasne,že tie homeopatiká Sise nedám! Nedám,ani nebudem experimentovať. Ved Zanu,vieš ako som to myslela,ked som si ich pýtala za kýbel 😉 Tak ako s tým hašišom-pre príklad 😀

zanulienka
4. mar 2010

poorka-tak sa absolutne nenudis ako citam.ale neboj,ved ona vsetko dobehne,budes ty este za nou utekat 😉

poorka
4. mar 2010

no dufam zanu...uz som sa aj par krat psychycky zrutila...
uz bola 6x pod narkozou a kazda jedna ju spomalila...este k tomu aj donedavna zle videla...lebo pri porode jej poskodili zrak,ale vyzera ze sa napravil...
joooj,keby mi dali pri porodoe cisarsky tak by to bolo zdrave dieta...ale musim zit pre pritomnost 😔

nany100
4. mar 2010

poorka, fúha...máte to ťažké...čo sa my tu sťažujeme na obyčajné sople...držte sa, nech už do žiadnej nemocnice nebudete musieť ísť 😢

inak baby, už o pár dní má prvé "aprílovča" rôčik, to ani nie je pravda...kto to je? sandorina malá tuším...aj keď je vlastne marcovčiatko 😉

poorka
4. mar 2010

nooo...uz rok a povedala som si, ze po roku uz nejdem do ziadnej nemocnice...ze za tym zavriem knizku...
inak mala ma teraz tiez sople...idu jej zubky...ale nic tragicke...
zaspava tak, ze ju tlapkam po ritke 😀

zanulienka
4. mar 2010

poorka-verim,ze ti nebolo vsetko jedno a vsetko kvoli lekarom(zase).a mala aj nejake operacie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre