Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
4. sep 2010

@komisakpd drzte sa nam...

@daanka85 ako bolo v praci,???deticky pocuvaju??? 🙂

cikyta
4. sep 2010

Ahojte.Vraj do 5 dni maju stiahnuť všetok vigantol z trhu,lebo obsahuje škodlive látky.

miavin
5. sep 2010

ahojte baby
no ako čítam, vaše deťúrence už krásne džavotajú - my veľmi málo, ani nevie povedať ako sa volá, ani koľko má rokov, akurát ukáže aký veľký vyrastie, kde má hlavičku, uško, noštek, pupček....a to je asi všetko - rozumie všetko, ale na rozprávanie je asi lenivý..... ale povie havo - hav, koník povie ijo ijo a klopká jazykom, na prasiatko zachrčí - to je dosť vtipné, lebo neviem či sa dusí, či napodobnuje prasa 😀 . ale slovíčko mama u nás nehrozí, baba, tata, deda, no mňa a moje oslovenie má v trubke 😀 😀 😀 , aj vtáčika povie - pipí, kvietok - kytí a urobí hapčí...ale ak by mi chcel niečo povedať - tak sa ešte nedorozumieme 😀 😀 😀

daanka85
5. sep 2010

Ahojte
@macikjm Dakujem, v praci bolo ok... "nafasovala" som nakoniec tmavych spoluobcanov 😖 ☹ 😖 Ale sama som s tým suhlasila, pretoze mam na to kvalifikaciu a som tak o jednu platovu triedu vyssie ako keby som bola s bielymi detickami... Rozhodla som sa tak, ze ked uz nechavam malu, tak nech aspon viac zarobim, ked mam moznost... NO uvidime ako to pojde dalej, zatial sa extra neprejavili... A mam prvakov... 6 ks 😅 😀 😀 😀
A z toho su 3 prepadlici z minuleho roku a 3 boli nultaci.. Takze bude veselo 😲 😖 😠 😒 😖 😠
Potom napisem, ze ako to zvladame. Teraz po ... papierovaciek....

Drzte sa a ten VIGANTOL @cikyta , to len teraz, nejaky z poslednych vyrobených, ci vsetok??? Ja som tiez poviem pravdu malej extra nedavala vigantol... po polroku uz zriedsie a po roku uz skoro vobec... Sa priznam... Do pol roka podctivo 😎 A na tej stranke helios, co je ten link, tak stranka uz neexistuje... Tak ak sa niektora s tým budete zaoberat, napiste prosiiiim 😉
Pekný vecer 🙂

cikyta
5. sep 2010

@daanka85 tak v práci držím palce a s tým vigantolom mysleli všetok.Dievčence pôjdu teraz k dr.cez týžden na kontroly a popýtaju sa tam. 😉

beadz
5. sep 2010

caute zienky, len v rychlosti... ked dam maleho do sukr. jasli prichadzam o rodicovsky prispevok ?

macikjm
5. sep 2010

@beadz bei...myslim, ze hej...dostanes prispevok od statu vo vyske nakladov na tie jasle...ked som dobre informovana...a od januara, co bude, neviem...vtedy sa ma zvysit ten prispevok pre pracujucich rodicov az do vysky 300 eur...tiez preukazatelne naklady na jeho opateru, ci juz jasle, a tak... 😉
a co chces dat maleho do jasli???

macikjm
5. sep 2010

@beadz bei...pfuj pfuj...ze 29. tyzden...aka je gretka babatko v brusku...kopka krasne??? 😵

@daanka85 drzim palce, nech to s tymi tmavymi zvladnes na jedna...dobre, ze ich je len 6... 😅

beadz
5. sep 2010

macik, hej, od zajtra ide. ale len tak na 11 dni v mesiaci. musim sa trocha pripravit na malu, no, nie je to sranda v 40tke to zvladat... a aj domacnost vyzera dezolatne, okna musim uz otvorit aby som cez ne videla atd atd... a aj pre neho to bude lepsie, zvykne si na deticky, dufam ze nebude tak ziarlit ked drzim ine babo na rukach a nechcem to nechat az vtedy ked bude gretka s nami, lebo sa bojim ze na zaciatku bude chory, tak nech to preskaceme radsej skor.

beadz
5. sep 2010

a gretka je hrozny zivel, obcas mam pocit ze sa chce cez to moje sadlo prekopat uz na tento svet, tak ale dufam ze to par tyzdnov este potiahneme 2v1. zajtra zaciname 30tt takze uz sa nam to krati. ale brucho mam uz teraz take ake som mala pri porode simona. dufam ze nebude mat 7 kil cica zlata 😀

macikjm
5. sep 2010

@beadz juj bei...tak to je ina situacia...ten prispevok pokial dobre viem, je pre pracujuceho rodica...to by ti povedali na UPSVaR, ale radsej sa nepriznat... 😅 kto na to pride...ci???

juj gretka, len nech si este pekne pokopka v brusku, mate cas...no ona ti zvnutra brusko masiruje.... 😀 bombulka krasna...

beadz
5. sep 2010

hej, aj mne sa vidi ze len keby som zacala robit... len som sa chcela ujistit. dik moja. utekam do postele, lebo mam take nervy zo zajtrajska, ze celu noc asi presrackujem na vecku, tak este kym ma nechytia tie uplne nervy, tak idem pospat.
drzte palce, papaaaa

macikjm
5. sep 2010

@beadz drzim palce...nech sa simonkovi paci v skolke...a nech to obaja zvladate na vybornu... 😉 aj gretke,nech nieje za bracekom smutno... 🙂

zucha
5. sep 2010

@beadz ja mam dieta v sukr. skolke a nikde som to nenahlasovala. Ved naco? A pochybujem, ze by mi to niekto preplacal, lebo ak by som ju dala denne, tak to neporovnatelne prevysi prispevok. Mna ani nenapadlo nieco take riesit

zuul
6. sep 2010

ahojte maminky,
priznavam ako danka ze som vigantol davala tak do pol roka poctivo a potom uz nie. 😝

bei ako krasne ti to pribuda.
ale verim ti, ze to tu na zaciatok vela, ja som sa tiez o tom bavila s mm a budeme pri dvoch musiet vymysliet a prejst na novy system, ale nacvicime a zvladneme neboj. zvladli aj ini 😀

aj my sme boli dnes u dr. tak uz ma 6cm a NT 1,4cm pribrali sme 0,5kg a tesime sa.

bei nech sa simonkovi paci a neboj, maminky maju vacsie nervy ako deticky, ja by som tiez mala a stale pozerala na telefon ci mi niekto nevola 😉

krpcek
6. sep 2010

@beadz ja mam pocit, ze ak das maleho do sukr. jasli o rodicak neprides - skusk si zavolat do socky, ale myslim, ze sa to vztahuje len na statne zariadnenia. 🙂

civavava
6. sep 2010

ahojte babenky,

tu je vasa byvala partacka, len som zial v oktobri 2008 potratila 😔 ....ale teraz som aprilovka 2010 a mame doma 5,5 mesacneho krasneho certika : -))

chcem sa s vami poradit - treba na zimu do kocika aj nanoznik? alebo staci len fusak???

prosim dajte mi vediet do IP, moc vam dakujem a drobcekom zelam vsetko len to najlepsie!! 😵

misha666
6. sep 2010

ahojte.... bea...ja normalne dostavam rodicovsky prispevok dalej... sice ja som len student tak neviem ako to je ked ty si uz bola zamestnana...skus sa spytat tam oni ti povedia...lebo mne nukali nejaky papier na socialku...ibaze mne to nebolo treba...

majka_dk
7. sep 2010

ahojte,
my tiez po dlhsej dobe 😉 mame sa fajn, leto ubehlo strasne rychlo, sme coraz vacsi zbojnik 😎 mame 12 zubov 😉 na nocnik nechodime lebo raz sa nam do neho podariloo vycurkat a asi ked pocul ten splachot o dno sa tak zlakol, ze rev a od vtedy ako vidi nocnik revyyy ☹ tak musime este vydrzat, rozpravame uz pekne len skoda, ze len zaciatocne slabiky 😅 napr: ujo fe a - ujo soferuje auto (dlho mi trvalo zistit co je fe lebo to nie je ani zaciatocne pismeno 😉 ) ale uz sme sa aj trosku posunuli v rozpravani a uz nie som mama ale maminka a vie to povedat uplne krasne 😵 😵 😵 a pred spanim si vzdy opakuje co vie na tele: o, no, pu, ha, u, cici (oko, nos, pusa, hlava, ucho, cicky 😅 ) podareny 😀

a este k tomu VIGANTOLU som sa dnes pytala dr. a ze fakt, ze ho mam prestat na mesiac davat a potom zavolat, ze ako sa to vyriesilo 😕

drzte sa!!!

krpcek
7. sep 2010

ahojte. . . baby z BA nemate zaujem o kurz anglickeho jazyka?
http://www.ajpremamy.sk/

cikyta
7. sep 2010

Narastol nám 6 zubok...JUPIKY !
Už som si myslela,že sme so zubkami ozaj načisto skončili 😀 a veru nie...pokračujeme 😀

majka_dk
7. sep 2010

@cikyta 😀 😀 😀

nikinka008
7. sep 2010

Ahojky 🙂
Tak ja som od vcera v bolestiach po vytrhnuti zuba 😔
@krpcek a ty sa tam chystas?No mne na dalsi tyzden zacina skola 2 krat do tyzdna po 3 hodky zase nejaka zmena,len ta moja anglictina 😖
@cikyta gratulujem k zubku 😀 nam sa nie a nie prerezat stolicky 😒

cikyta
7. sep 2010

@majka_dk Ja som sa ohladne vigantolu nedovolala k dr.Furt obsadený tel. 😒 Ale čo.Ved svet sa nezruti a štvrtok ideme na EKG , takže piatok zanesiem výsledky pediatričke (teda dufam....zanesiem jej,že nás už vyradili z tade...hádam...) a tak sa piatok opýtam.Ale dám na to krk , že naša pediatrička nebude o ničom vedieť a bla bla...však ju už poznám 😅

@nikinka008 Aj ja by som si mala isť dať vytrhnuť koren stoličky,no mám kedy? ☹ Teda,aj mám,no nemá mi kto malu postrážiť 😢
No a ked to pôjde takýmto tempom,tak Silvinke narastu stoličky s nástupom do 1.triedy 😀

krpcek
7. sep 2010

@nikinka008 ano zacala som tam chodit. totiz v grecku som zistila, ze nemcina mi je na dve veci, ked som sa nou v obchode ledva dohovorila. vsetci kvakaju po anglicky, tak idem aj ja skusit. 😀

nikinka008
7. sep 2010

@cikyta mala bola somnou v ordinacii cely cas,teda aj s manzelom 😅

nikinka008
7. sep 2010

@krpcek mas pravdu,teraz anglictina ide vsade,je to dobra vec vediet ju,vsade kam pojdes sa dohovoris skor ako nemecky,tak isto aj v praci 😖

cikyta
7. sep 2010

@nikinka008 no super...celá rodinka 😉 tak to sa dá,ked si bola aj s manželom 🙄

krpcek
7. sep 2010

@nikinka008 no ja v robote hovorim nemecky, kedze sme nemecka firma, ale dobre je vediet dalsi jazyk. a ide zima, doma sa mi nechce byt, tak si vymyslame nejake aktivity s krpanou. aj na plavanie chcem ist a este nieco si vymyslime, nech sa doma nenudime. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre