Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

beadz
24. máj 2009

ahojte maminky. pozdravujem vsetky babatka 😉
my sa mame rozne. simonko je zlatunky, uz aj spinka viac ako predtym, ale boli sme na kontrolu na neurologii a z toho krvacania ma este malu cystu, ktora sa vraj ale vstrebava, tak dufam ze to bude v poriadku. horsie je ze musime cvicit vojtovku, lebo nedrzi este poriadne hlavicku. darmo im hovorim ze sa narodil o 2 tt skor, oni maju podla tabuliek urcene co ma robit a ak nie tak sa cvici. hrozne pri tom chudacik place a ja s nim. uvidim ako dlho to vydrzim robit...

beadz
24. máj 2009

a este jedna pecka... si predstavte ze ta neurologicka ho pozrela a dala mi spravu a pytam sa jej, ci mu neurobi ultrazvuk. tak na mna zazrela systemom, co si predstavujem jej davat rozumy, ale urobila mu to a potom vzala spat spravu, vyciarkla tam vetu, ktoru napisala akoby urobila ultrazvuk predtym a dopisala novy nalez rukou. chapete tu drzost ? napise vysledok vysetrenia, ktore ani neurobila. taka rozculena som odtial isla, sa rozum zastavuje na tom nasom zdravotnictve !!! 😠

lindula3
24. máj 2009

cafte baby... my mame dnes uz dva mesiace... to snad ani nie je pravda ako to rychlo leti... zachvilu budeme aj chodit🙂

pikino
24. máj 2009

ahojte micky.

ja osobne nechapem ako mozu niekoho nechat 48 hodin rodit. co to mala za lekara?

moja ma dnes zasa na kompletku ogrcala tak som sa nastvala a dala som jej AR nutrilon, po nom uz negrcala.
od znameho mame info, ze treba davat len polovicnu davku toho sunaru a potom ich nezapeka, poradila mu to jeho detska lekarka. uz aj tak to mlieko bolo take huste ze ho ledva vytiahla z flasky.

a inak mame stale sople, dnes sa nimi tak dusila v noci ze sa az ohybala do mostika co sa nevedela nadychnut.
ja to nechapem cez den take problemy nema.

pikino
24. máj 2009

bea to co bolo za lekarku?

mnaked prepustali z nemocnice tiez mi tam do spravypopisali take veci co mi vobec nerobili ani malej lensom pozerala, co to tam je napisane. 😝

zuul
24. máj 2009

čaute maminky, ako?

idem vás prečítať. 😀

zuul
24. máj 2009

petka len sa vyžaľuj. na to sme tu.
myslím, že viac menej to každá potrebujeme. 😖

fúha, teraz som si prečítala tú Antolskú. ja si myslím, že sú tam padnutý na hlavu, také caviky. prečo jej neurobili CS? keď rodila 48hod!!! 😲 😲 😲

piki soplíky máme aj my.
vyskúšali sme libenar ale lepšie kvapky sa mi zdá, že sú otrivin. tak dávame tie.
potom mi kamoška poradila normálne morskú soľ, čo je sprej do nosa. nastriekať na tyčinku do nošteka a tým mu noštek vytrieť.
a ešte my máme soplík ale steká mu ak do hrdielka a len chrapčí. ten mu vysať neviem.
tak na to máme kvapky Hedelix 3x 12kvapiek. vždy pred mliečkom, lebo mu nechutia len slintá a ako by z toho chcel vracať, tak šup rýchlo mliečkom to zapíjame. a teda hneď s prvým grgom idú aj soplíky von z pusy. chúďa
dúfam, že sa to čoskoro zlepší.

a o vracaní? my už nevracame, zato keď kakáme tak poriadne a dnes ráno tak, že aj svoje pyžamko mal na celom chrbtíku, ja celé pyžamové gate a ešte aj vankúš - ktorý hneď putoval do koša.

dievčatá pekný deň prajem. my len kočíkujeme. včera sme boli zasa v maďarsku na nejaké tie nákupy a inak fajn.
máme deň keď sme papali ráno o 8,00 a potom až o 16,15. to asi z toho tepla. a potom kúpeľ papanie o 19,00 a spinkanie pekne až do rána.
a zasa býva deň a noc ako včera, že každú hodinu hore, len 3x cuc a spinkal. tak asi sa len ukľudniť potreboval. neviem.

nech miminká poslúchajú. a ozaj už sa nám páčia hračky, tak mamička kúpila nejaké cingrlátka a nevieme sa ne vynadívať.
😀

miavin
24. máj 2009

ahojte - ste si všimli, že niekedy nám trebalo na jeden deň 10 strán a teraz jedna na tri dni? 😀 😀 😀
no my sme spinkali dobre - ako každú noc - ako digitálky : o 20:15 sme zaspali, 1:30 papali - a zaspali a potom vstal drobec o 5:50. Teraz pekne bubká. My soplíky nemáme - vlastne Alexík zatiaľ nemá - ja som totálne nachcípaná - doteraz som mala zapálené hrdlo, teraz nádcha - no len dúfam, že to malý nechytí - ani bozkať a maznať sa s ním nemôžem, joooj ako mi to chýba ☹ ☹ . My papáme nutrilon HA - ten AR to je keď majú detičky reflux, však???
Tak sa držkajte mamičky a tešte sa z tých naších bábätiek, lebo ako píše Lindula - o chvíľu budú chodiť, ani sa nenazdáme 😉

jankaaa
24. máj 2009

ahojte babenky tak nas jakubko spi kedy ako niekedy zaspi o 19hod a zobudi sa 00.30 napapka sa a spinka do 5.00hod a niekedy mame take ze je hore kazde dve hodiny 🙂

jankaaa
24. máj 2009

a naozaj ten cas tak rychlo leti ani sa nenazdame a drobci budu behat

krpcek
24. máj 2009

ahojte. vobec nestiham - vcera sme malu pokrstili a nechali ju prvy raz vecer samu doma - sme boli na oslave narodenin sefa mojho muzik, tak malu strazila moja mama. vam poviem, ze som mala riadne nervy, vobec som sa nevedela zabavat a uz o jednej sme boli doma.

konecne si aj moja krpana urobila rezim a v noci mi spinka 6 hodin. vecer ju okolo deviatej ulozime a do tretej, stvrtej mam klud, ale potom uz zase kazde tri hodky papame. 🙂

elfi1
24. máj 2009

ahojte - nase zlatko tiez celkom pekne spinkava. aj cez den si niekedy schrupne troska dlhsie a zas aj dlhsie vydrzi byt hore. krasne uz "komunikujeme" vydava vselijake zvuky a krasne sa smejka a rehli.

krpy - ty sa kedy chystas k nasej dr.? ja som sa jej dva tyzdne nevedela dovolat. tak zajtra skusam zas. ved uz maly bude mat 8 tyzdnov a este som nebola na kontrole. navyse ja mam stale nejaky slaby zapal z vonku a tak by som to potrebovala chytro doriesit. tak snad sa tam chytro dostanem

cikyta
24. máj 2009

Ahojte šťastne mamičky,ktorým spinkajú dlho bábätká! 🙂
Čo myslíte? Pamela sa môže schovať,nie? 😀 (KUK album)

solen
24. máj 2009

ciky paraaada! Silvinka v plavkach je velikanska kocka!

bea citam co pises. Ako ti Simonko nedrzi hlavicku? Ked ho mas na rukach? Alebo nedviha, ked lezi na bruchu? Lebo moja tu hlavu nedvihne ani za toho pana, na rukach ju uz netreba vobec istit ale na bruchu je leniva. Bola tu aj sestricka na kontrole, sa pytala, ci ju davam na brucho. No nedavam, ked donedavna grcala jak lion. Prednejsie ako drzanie hlavy bolo, aby mlieko v nej ostalo. Povedala, ze to chape, ale ze ju mam aj davat, aby jej spevneli svaly. No ale som prekvapena, ze vy musite cvicit, preto sa pytam 😕

piki mna tak napadlo, nema tvoja alergiu na mlieko? Ked ma aj sopliky stale, vtedy vraj byvaju deti zahlienene. ja len tak mudrujem, lebo trpim stihomanom,ze si cosi precitam a potom hladim na moje deti, ze ci to nemaju.

ni.kolet
24. máj 2009

Ahojte. Tak náš malý Alex je pokrstený a prijal krstné meno Marek. Takže je Alex Marek.

beadz
24. máj 2009

ciky, silvinka je paradnica kraaaaasna 😉
solen, na brusku nedviha hlavicku. ja som ho tiez velmi nedavala, lebo sa velmi zlostil na brusku. vydrzal max. 2 minuty a uz bol bordovy od placu.

beadz
24. máj 2009

nikolet, blahozelam 🙂

elfi1
24. máj 2009

ani ja som ho velmi nedavala na brusku. po papani sa nema a potom zas vacsinou spinkal a potom zas papat. pred papani sa to nedalo, lebo to uz plakal od hladu. takze mozno len 1-2x za den. a po kupkani ked sme kremikovali chrbatik.
ale hlavku celkom pekne drzi ked sa kupeme, alebo ked je na rukach a pod. ideme 3.6. do poradne, tak som zvedava, co na nas povedia

misha666
24. máj 2009

ahojte kocky ...tak aj my sme mali vcera krstiny...bolo super...zajtra uy dostaneme kluce od bytu...huraaa... pocitam ze do troch tyzdnov tam budeme byvat sa strasne tesim...

bea... ty byvas na tahanovciach vsak? sme kupili byt na Sofijskej ...sa tesim jak budeme spolu chodit na anicku kocikovat 😀

beadz
25. máj 2009

ahojte.
misha, tak gratulujem k bytiku. viem si predstavit ako sa tesite ze budete konecne vo svojom. ja som na anicke velmi casto 😉

majka_dk
25. máj 2009

ahojte kocky.
my sme cez vikend absolvovali prvu dlhu cestu na oravu. maly bol zlatucky celu cestu spinkal. no a doma (dk) horor, vsetci nas chodlili kukat a ja som uz bola v sobotu taka nervozna, ze som myslela, ze sa balim a odchadzam, ale maly to nastastie znasal celkom dobre. a to mi este mama povie, ze nechape preco nechcem ostat tyzden, by ma asi slahlo. no, ale splinili sme ciel cesty a sme uz aj my pokrsteny 😀
my uz mame tiez celkom pekny rezim, kupanie o 19-19.30 potom spinka tak do 24, potom o 3 a o 6 znovu papame a cez den tiez kazde 3hod.
drzte sa.
pekny den.

beadz
25. máj 2009

majka, takze dalsie krsiatko. super, gratulujem.
dnes v noci sme nadherne spinkali. posunuli sme kupanie na osmu, zaspinkal o desiatej, potom vstal o pol 4 a potom az o siedmej. keby mu to tak chcelo ostat...
ale ako na potvoru, o pol 1 zazvonil sused, ze si zabudol kluce, aby sme mu otvorili. skoro ma porazilo.

zuul
25. máj 2009

ahojte maminky 😀

majka_dk
25. máj 2009

aj my chceme spat taaak dlho 😉

zuul
25. máj 2009

júj ciky páradnica jedna!!! krásné má tie plavky 😀

blahoželám ku krsniatkám a majka teda klobúk dolu ako zvládol Patrik tú cestu. a priznám sa, že ja by som tiež nevedela byť u našich týždeň. stále by ho len naťahovali ako mača.
inak dievčatá ani my nedávame na bruško, asi od dnes začneme aby bolo všetko ok. keď je na pliecku, kvôli grganiu, tak pekne ju drží sám.

misha nový bytík? super. verím ti, že sa tešíte.

my sme spinkali presne ako Simonko bei. od 21,00 do 3,20 a od 4,00 do 7,00 a teraz od 8,45 a uvidíme ako dlho. 😀

beadz
25. máj 2009

majka, to sa stalo len dnes, takze aj ja sa modlim aby mu to vydrzalo co najdlhsie. u nas je dost zle doobedie, lebo od rana od siestej-siedmej, zaspinka az okolo 11, raz sa stalo ze az o jednej poobede.
teraz od kedy cvicime vojtovku, tak sa pri tom dost unavi, zaspinka ale na velmi kratko.

beadz
25. máj 2009

zuul, ale vy ste mali stastie lebo nemate takeho blbeho suseda ako my. nie ? 😉

bambina
25. máj 2009

Ahojte, po dlhej dobe vas vsetky pozdravujem. Sem tam nakuknem ale nestihnem napisat, ani sa mi nechce verit, ze nase malinke ma dnes 1 mesiac!

miavin
25. máj 2009

ahojte babenky
misha - gratulujem k novému hniezdočku lásky 😀 užívajte si ho v zdraví a láske - nech sa vám dobre býva
ciky - Silvinka je prekráááásna v tých plavkách, bombastické sú 😀 😀
a gratulujem všetkým novo - pokrsteným bábätkám - super, že nás pokrstených je čoraz viac 😉
my sme dnes spinkali u mojich rodičov - som sa bála, či Alexík nebude nesvoj, ale krásne bubal. O 18:45 sme kúpali, potom papkali a zaspinkal okolo 19:50 do 1:30 - ako vždy.
no ja Alexa dávam na bruško - veľmi rád takto spinká, ale len cez deň ho dávam - keď ho mám na očiach. Dvíha hlavičku pekne - aj ked bubá na brušku , tak si hlavičku kľudne otočí na druhú stranu.... aj na rukách keď ho máme tak drží hlavičku, sem-tam mu tak mykne, ale ináč v pohodičke 😉

beadz
25. máj 2009

tak konecne zaspinkal. od siedmej rana... 😝
idem nieco porobit kym sa zobudi. dufam ze bude spat dlhsie ako 15 min. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre