Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ninnaricci
25. aug 2009

...jooj...babenky...CIKY a MAJKA...držím palce...nech sa drobci umúdria...a hlavne nech máte doma opäť pohodu...lebo keď sú spokojné mamičky...tak potom aj detičky

...naozaj treba skúsiť gelik na zúbky...náš niekedy takto vymýšla aj s flaškou

krpcek
25. aug 2009

ahojte. baby veeeela veeela sil prajem. . . . .

mne ked takto bojkotovala, tak som jej nedala ani cajik a po par hodinach sa napapala . . .som sa zatala, ze pokial ja budem mat mlieko UM nedostane. . . ale musela som na par dni vysadit cajik . . . dnes uz je to v pohode.

kocky drzte sa. 🙂

nany100
25. aug 2009

u nás to tiež dnes pokračuje...ale ako krpy píše, ja som sa tiež zaťala včera...nechcela jesť kedy mala, prišiel muž, vzal ju, učičíkal nakoniec do pol hodinového spánku a keď si takto oddýchla a bola rozospatá, tak potom ťahala o život...tiež mi mm vraví, aby som jej zarobila mlieko, tak som sa dosť naštvala...ani doma nemáme (ani UM ani dojčenskú vodu) a jednoducho keď nechce moje, nebude papať, veď ju to prejde...a zabralo to...v noci papala normálne a ráno zase revy...tak som si k nej ľahla, pomojkala , pohupkala, po riťke tlapkala a keď už privierala očká, hneď som jej fukla cicík a najedla sa, potvorka malá...mama neustúpi v tomto ani za nič 😎 ...všetkým bojkotovaným maminkám prajem pevné nervy a vydržáááť...a bábätká sa umúdria 😉

nany100
25. aug 2009
misha666
25. aug 2009

ahojte ...tak uz som Bc 😀 😀 😵 😵 spala som v noci lale v len tri hodiny ale v pohode... som strasne unavena a boli ma hlava...ale dnes pojdeme s muzikom aj malou na pivo si konecne sadnut 🙂

majka_dk
25. aug 2009

misha GRATULUJEM!!!

majka_dk
25. aug 2009

baby, ja normalne nechapem, ale dnes sme zatial jedli len cicik, rano o 8 sice len 1 min jeden - rev, 1 min druhy - rev, ale zaspal tak asi nebol hladny, na obed tak klasicky a teraz normalne rekord tyzdna papal az 6 min 😅
tak dufam, ze som to prave teraz nezakrikla a ze mu proste posledne dva dni nechutilo papat a ze uz bude ok, drzte palce

ni.kolet
25. aug 2009

Ahojte, nemali ste niektorá na začiatku tehu ten problém, že ste mali málo plodovej vody?

pikino
25. aug 2009

misha super gratulujem, uz mas konecne pokoooj. 😵

vidis maji super. treba len vydrzat. 😉

jasom ten problem mala az na konci. preco?

cikyta
25. aug 2009

Ahojte.Tak prv,než pozriem,čo nove,napíšem vám o sebe:
-Dnes to zatial vizerá OK.Sisa pekne papá a plače tak normálne.Nie ako včera.Kupila som UM,ale ešte ho nepoužijem,až dokial ozaj nebude treba.Skusila som kupiť to Francuzke,čo ste ho tu chválili.Je lacnejšie a to o dosť ako nutrilon,ale mne tu ozaj o peniaze nejde a nikdy nepôjde.
Na obed som jej dala z flaše odsate+aj čaj vonku.A teraz jedla z prsa.Ak ho nebude chcieť a náhodou nebudem mať odsate,dám jej UM.Tam je písane 160ml pre 4mes.bábo.Nieje to moc? 😅 Lebo ked kojím,neviem kolko také 4mes.bábo spapá.

cikyta
25. aug 2009

Ten gelik používam.Aj von ho beriem.Občas zaberie.
No a k UM-dám ho,až ked bude kríza,ako včera.Ale prvorade bude moje mliečko.Som sama s nou a každu 3 hod.odsavať-to nejde.Ved ona sa hodinu sama nezahrá,takže nieje čas na odsavanie.Jedine nadránom odsavam.

cikyta
25. aug 2009

OZAJ.Dala som jej zohriať poslednu 100ml odsateho mliečka a či mi nepadlo? Samozrejme otvorené,nezavreté a tak bolo po zemi...no fajn.

majka_dk
25. aug 2009

ciky my to zvladneme!!!

macikjm
25. aug 2009

ciky, majka...bude urcite dobre...nezlomte sa.... 😉 😉 bude ok...
ciky...tobolo znamenie... 😉 ziadne UM.... 😉

hotelacka
25. aug 2009

Ahojte babiky,

no tak nam sa ten reflux v piatok potvrdil tak nam doky kazal davat namiesto zahustovania nutritonom bezmliecnu kasu - kupili sme bananovu, a zarabam si ju s odsatym mlieckom... Malinky ju papaaaaaaa, mnam strasne sa mu lubi,,davam mu 50ml MM + kasicku a potom ho este dokojim 🙂
A dnes sme dali prvy krat vareny zemiacik - na pokyn pneumologa - ale iba 2lyzicky samozrejem s mojim mlieckom zmixovane, tak uvidime co mu to urobi... 😕
Uz davate nejake prikrmy?? Mne sa to este videlo skoro ale doktor mi povedal ze kedze ma ten reflux tak kludne uz mozem zacat davat zemiacik, o 2 tyzdne pridat mrkvicku, v 5mes. bananik a jablcko aby uz v 6mes. mäsko..
Co vy nato?? 😨

hotelacka
25. aug 2009

A pridala som aj maleho fotecky...
Juj baby sak ten uz ma hadam aj cez 7kg... 😀 chlapisko nas

stascha
25. aug 2009

Caute mamuse, tak rodicak sa od 1.9.09 zvysuje na 164,22 EUR, ako je to z vyskou materskej v pripade druheho dietata to mi nnevedli povedat, treba zistit na socialnej poistovni, ale uvidim skusim tam zavolat

stascha
25. aug 2009

mi sme boli dnes dat nausnicky, zvladla to na jednotku, len sa mi zda ze jej jednu nausnicku dala prilis vysoko, no snad sa to dako este upravi

ozaj a od 29.9. 09 zaciname chodit plavat, nevedela som kam a ono od septembra otvaraju u nas v Ivanke detske centrum Žubrienka tak sme sa prihlasili, mala vodu zboznuje uvidim ake to bude, ak ste z okolia niektore tak skuste kuk na www.zubrienka.sk

bambina
25. aug 2009

ahojte, prisla som vas pozdravit. dnes sme mali strasnu noc, nieco podobne ako pisala jankaaa, od 23.00h bola mala hore kazdu hodinu. ☹ dufam, ze je to len prechodne.
inak dnes mame presne 4 mesiace, neuveritelne. vecer skusim nahodit nejake nove foto ak nepadnem od unavy.
este jedna otazocka, aj vy mate take ukecane babatka? nasej sa pusa nezatvori, ovsem ak tam nema ruku, ale vsimla som si, ze vie rozpravat aj s plnou pusou. no a najnovsie do toho pridala taky piskot, neviem ci skuska vysku svojich hlasiviek

krpcek
25. aug 2009

stascha tak ten rodicak je parada - mozem si kupit o jeden rohlik viac. 😀 😀 😀 😀

bambina
25. aug 2009

moye byt caste budenie kvoli zubkom?

romanakatka
25. aug 2009

ahoj holky, neviem čo tu je nového ale my zase bojujeme ☹ krpec od včera odmieta prsník aj fľašu, vôbec nechce papať a čo spapá to vygrcká... ☹ som už na nervy... aj hnačkuje... na prsníku aj fľaši sa vzpiera, pritom keď ide papať vidím, že je hladný lebo sa len tak vrhne ale o chvíľočku začne boj ☹ neviem čím to je... či mu idú zúbky ... lebo cumeľ z fľaše obhrýza a žužle aj môj palec... zajtra s ním skočím k dokyne lebo už fakt neviem čo to môže byť a bojím sa, aby nebol dehydrovaný ☹

cikyta
25. aug 2009

Macik-to mi spadlo odsate MM. 🙂
Majka- ☹ to hej...
Hotel-fakt? S refluxom je to takto? Lebo aj my ho máme a dnes grcia vodopády(aj ked to pripisujem tomu,že do nej nasilu tlačím cecky,ale aj tak)

Ako často mkrmite? Po 3 hodinách? 😕

Stascha-gratulujem ku náušničkám!
Bambina-aj moja kecá.Najčastejšie ráno.To až škrieka... 😅
Katka,daj potom vedieť ako u dokiny.Držím palce.nech sa to upraví.

Inak-skusila som urobiť to UM,lebo prišli záchvaty revu.No a nemohla som sa ani priblížiť s ním.V momente ho vypluvala a revalááá.Normálne stočila hlavičku a hladala cicík 😀
Tak som to UM vyliala psovi a viete čo? Ten to olízol a zdrhol od misky.Ani tomu to nejde 😖

anib
25. aug 2009

ahoj ciky,tak sa trapis. Ja tu moju tiez len v klude chovam, tak mame taky rezim,ze ked sa zobudi - hned jej dam papat, potom 1-2hod je hore, zaspi-tak si ju opat prikladam a tak to stale pokracuje aj cez den, mne len odmieta lavy prsnik,lebo jej pomaly tecie,tak ten vacsinou len v noci dam prvy a napapa sa, potom dam pravy - z toho jej ide lahko a ked sa jej nechce tahat,tak pritlacim,a po novom zacina rozhadzovat rukami,tak ked lezim na pravom boku, pravou rukou ju hladkam po hlavke, lavou drzim jej pravu ruku,lebo sa pri rozhadzovani rozcerti a nechce papat a tak dokola...
a slinta tiez,cumel zuzle aj ruku,ale to jej hned radsej strcim cumel.
v noci zatial dobre spinka
nikol ja som tiez mala menej plodovej vody na konci tehu,preto mi aj 4 dni po termine vyvolali pôrod, otras zazitok, ale asi by som tiez este chcela babo

macikjm
25. aug 2009

ciky...jeeeej...velmi sa tesim, ze sisinka nechce UM..... 😀 ja vam verim...viem ze to prejde...a tak si budete uzivat kojenie, ze az...aj majka... 😉

krpcek
25. aug 2009

ahojte. moju zase dnes vsetko vyrusuje pri papani, normalne musim vypinat zvuk na telke......

baby neviete mi poradit? kupila som si nove topanky, ale strasne ma odrali. . . a neviem ako ich zmeksit. . . vnutro je koza a vonkajsok je brusena koza. su bohovske a preto ich nechcem vratit. 😔

krpcek
25. aug 2009

ciky uz jej UM nedavaj - to prejde. . . nedaj jej nic a hotovka, sisi to o chvilku prejde. 🙂

sabinazv
25. aug 2009

cafte, idem vytiahnut nasu temu z 2.strany 🙂

nejak nam tie dietky vystrajaju ako citam... teda Danko je cez den dobry... relativne, vyzaduje iba viac pozornosti, ale inak ok... len to nocne spanie mame dost prerusovane... kazde 2-3 hodky jest... no nevadi, dako vydrzime...

Jaj a dnes mi prisiel mail o nejakych vedeckych poznatkoch, tak sa idem podelit, som kaaamoska 😉

Vedci zistili, ake je nebezpecne, co sa rakoviny, najma rak.prsnika,
tyka:
- zohrievat jedlo v mikrovlnke v plastovom obale
- prikryvat jedlo v mikrovlnke plastovou pokrievkou (radsej papier.obrusok!)
- pit tekutiny z plast.nadob vytiahnutych z mraznicky
- pit vodu v plastovej flasi, ktoru nosime v aute (voda v aute sa prehrieva..)

V takychto pripadoch sa do jedla uvolnuje z plastov jedovaty toxin "dioxin",
ktory bol vo velkej miere najdeny vo vzorkach tkaniv postihnutych rakovinou.

sabinazv
25. aug 2009

A veeeeelka gratulacia pre Mishu, si kader a uzivaj si praaazdniny 🙂

petusko
autor
25. aug 2009

ahojte 🙂
letmo som vas precitala, zehlicka sa zhavi, musim sa do toh everestu pustit 😝 😠
baby nevzdavajte kojenie, ja sice uz nekojim ☹ ale babatka maju obdobia, kedy papaju menej, ovela menej ako zvycajne. ono sa to vrati do povodneho stavu. nedavajte im nasilu, ked budu hladne, spapaju vase 🙂 aj marceli ma dni, ked spapa ledva 120 a niekedy potrebuje navecer aj 210. jeho mierka je teraz tych 180, na obed uz davam prikrm, ale aj ten zapapa este mlieckom. ale inak to jeho jedenie, pomoooc 😲 mrkva je vsade, da do pusy, tvari sa, ze zjedol a vtom plesk vsetko vypluje a tecie to vsade, neviem kde skor chytat a utierat. jedava holy, esteze je tak teplo 😅 drzim palce, aby vas nezlostili certici 🙂 😉
stascha, uuuzasna sprava! sa tesim 😀
krpy, ja poznam jeden sposob, zenatriet topanky zvnutra domacim palenom 😅 😀 ale neskusala som, len som to pocula.
no padam k doske 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre