Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

majka_dk
20. nov 2009

caute kocenky 😀

tak my dnes mame rekord, vstali sme o 6.40 a hore sme boli len 4 x - 2x papanie, raz som mu asi prilahla nohy 😅 a 4x spal na brusku (uz druhu noc za sebou 😕 ) a nevedel sa otocit

pekny den

zanulienka
20. nov 2009

ciky-chuda mala.
ja mam 39 stupnove horucky,neda sa mi stiahnut na viac ako 2 hodky.teraz sa zobudila domca,taktiez z horuckou,porazi ma.

krpcek
20. nov 2009

ahojte.

nase noci uz ani nekomentujem - sme boli zase asi 10x hore.

ja neviem, ci to s tym odstavenim bude dobry napad 😅 prave kvoli tym nociam. . . sa mi nechce vstavat a zarabat mlieko . . . ale zase mozno ked ju odstavim prestane sa budit. ja som ju chcela odstavit, ze ked sa prestane v noci budit, ale je to z noci na noc horsie a horsie. 😖

inak budem asi chodit na vsetky pohreby co sa tu budu konat - zatial som bola s malou na styroch a na vsetkych spala jak zabita. 😀 😀 aj vcera. . . sa zobudila presne ako sme uz odchadzali .. . len ju mal moj otec (ked som kondolovala) a ona ako sa zobudila, tak je povedal, ze AHOJ a mala spustila strasny krik. 😀 😀 😀

cikyta
20. nov 2009

Veru Krpy-tie noci 🙄
A keby som odstavila,neviem,čo jej strčím do pusky,kedže má prsník ako náhradu cumla 😠
Muž mi slubil,že si zajtra cez den pospím.Ak to tak bude-zajtra mám Vianoceeeee 😅

krpcek
20. nov 2009

ciky najhorsie je, ze nie je hladna, len sa chce pricucnut., 😠

cikyta
20. nov 2009

veru krpcek ☹

sabinazv
20. nov 2009

caute caute,

tiez mam maleho zavislaka doma... tuto noc ani neviem o kolkej chcel mat didu v puse asi celu noc, vkuse sa po mne stveral ked som mu ju vybrala... cumel ho neskutocne rozculil... som sa mu potom otocila chrbtom, tak to vzdal a spal dalej 😅

krpcek, s tymi pohrebmi - no pekny cierny humor 😀

ciky, ja ked si chcem niekedy cez den s malym pospat, tak zdriemnem maximalne na 10-15 min a som fit, dalej sa mi spat neda... hrozne toto 😒

krpcek
20. nov 2009

no ideme sa vyvencit. svieti slniecko 🙂

cikyta
20. nov 2009

Krpy-to kde je slnko???U nás strašná hmla a 5°C.Brrrrr
Tak si to uži v tej BA a pošli potom sem slniečko na výkend 😅
Sabi-no veru.Ja kým zaspím prejde 15 minut a to malá akurát vstáva 😝 Ja potrebujem aspon 2 hodky 😵

cikyta
20. nov 2009

No ja som za matku!
Kým tu píšem,malá sa mi nasáčkovala do kuchyne,prevrátila misku s vodou pre psa a hrabe sa v smetnom koši 😠

bambina
20. nov 2009

ahojte.
vsetkym chorym prajem skore uzdravenie.
my sme OK, mala v jednom kuse rozprava "mama" a "papa". ma obdobie, ze len na rukach alebo ked ju dam lezat tak v jednom kuse dviha hlavku. nemoze ju nik iny zobrat, hned spusti rev, asi ako pisala nina.
v noci to nie az take zle, zobudi sa asi 4 az 5x. uz som si zvykla. nejako sa rozpapala, davam aj vyzivu popoludni, vecer trochu kase.
zuby zatial nic, ale zacina ohryzat nabytok 🙂

cikyta
20. nov 2009

Baby,práve som išla vo výťahu so susedom,čo mal pras.chrípku.Teda,už je z nej vonku.Už chodí len na rehabilitácie.Juj ten pocit so Sisou na rukách,pred ním,. ☹

nany100
20. nov 2009

bože ciky...to on sa ti pochválil, že má prasaciu chrípku?...by som sa celá doma aj s malou vydezinfikovala 😒

noc sme mali rovnakú, celý čas na cecku...ráno manžel vraví, ani to dnes nebolo také hrozné 😕 ...hej, ale on nevie, že keď nechcem aby budila celý panelák, tak hneď keď sa začne mrviť a trieskať ma päsťami,tak jej strčím didu, nech je ticho...ona fakt žužlala celú noc...neuveriteľne ma bolia, neviem či si mám dať Calciovú masť či čo...a vravím mu, že cez víkend spravíme pokus, že bude s ňou spať v izbe on a ja vedľa a on na to, to aby som sa večer ožral 😀 😀

aj u nás sa pomaly slnko prediera, poobede bude krásne, pôjdeme von 😉

našťastie my sme zdravučkí...klop, klop...a všetkým maródom prajem skoré uzdravenie

cikyta
20. nov 2009

Nany nie.On to hovoril jednemu kamarátovi vonku a potom išiel s nami do vchodu.Nechtiac som to započula.
Nany-tí muži 😀 Pekne to povedal 😀

cikyta
20. nov 2009

No práve zalomila,tak idem chystať von veci.Pápá.........sakra ako ju zase obliecť 😒 ?

sabinazv
20. nov 2009

nany, nechcem ti kazit iluzie, ale toto sme skusali asi pred mesiacom... nachystala som chlapom caj, vodicku... a skoncilo to tak, ze maly hodinu v noci reval (okolo 23.h sa zobudil, hodinu sa hral a potom rev) a akonahle som si ho vzala k sebe, dala didu akoby utal...

Ale vam prajem aby ste boli uspesnejsi.. mate to narocnejsie ako u nas, tak drzim palce 😉

sabinazv
20. nov 2009

a k tej prasacej chripke uzitocne info:

😉
Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou
dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami):

1. časté mytí rukou
2. \"ruce pryč z obličeje\"
Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..
3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodou. Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru.
Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince,jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.
4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně. Pořádně se 1x za den
vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě, je velice účinné při snižování počtu onemocnělých.
5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.
6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete - čaj, kávu, atd. pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání,
ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.

nany100
20. nov 2009

no sabi dík...to si ma potešila 😖 ...predpokladám, že u nás to bude rovnaké a aj tak malý despota zvíťazí nad rodičmi 😀

nany100
20. nov 2009

ozaj, nemáš nejaký fajnový receptík na paradajkovú omáčku k hovädziemu mäsku?

baska19
20. nov 2009

nany my sme to tiež chceli vyskušať že bude spať sama v izbe a manžel bude k nej chodiť no vydržali sme dve noci a presťahovali sme ju naspäť do spálne 😀 ale minule ju uspal mažel ja som bola na nákupe a tak mu vrieskala že jej capol po dupe a ona pekne spinkala do jedne a potom sa ešte o tretej a o piatej zobudila čo bolo uplne super len 3x no a dnešnu noc to bolo zase po starom

ale vraj sa to zmení ked prestaneme kojiť tak som zvedavá

zanulienka
20. nov 2009

kocky ja mam anginu,horucka mi neklesa,boli ma cele telo-POMOC

beadz
20. nov 2009

ahojte maminky. uz som tu nebola ani nepamatam a vidim ze nemam ani sancu to dohnat...
my sme mali perny tyzden. cez vikend som robila velke upratovanie, okna, zaclony, postelne... no proste vsetko, vecer som zabalila vianocne darceky.
teraz je velmi malo casu, lebo simon nerobi nic ine len vstava a mysli si ze uz je dost velky frajer na to aby sa aj pustil, takze som stale v strehu.
dnes hlasim minus jeden zub. ale nie u simona ale u mna ☹ . hore stolicka vzadu je von. a zubar ma "potesil" ze v januari zaciname s rekonstrukciou. vsetky zuby von a poharova klapajzna 😠

sabinazv
20. nov 2009

nany nemam, take jedlo som este nevarila 😉

prave som krmila maleho zufalou technikou: mal zemiak s brokolicou ... tak som ho mala v polohe na kojenie a ked otvoril zobacik na didu, tak sup lyzicku... asi 10 lyziciek sa mi podarilo do neho dostat... co z toho, ze mam zelenu didu, tricko a tak... hlavne ze nieco zjedol... teraz sa tu jasi, akoby som mu dala redbull 😀

beadz
20. nov 2009

sabi, no prosim. ze akyyyy pokrok 😉
a to mas jedno co je spinave, ci ty, alebo on a vsetko dookola... stolicka atd.

nany100
20. nov 2009

neva, veď dajako uklohním 😉

aj my máme zemiačik, brokolicu a kuracinku...som zvedavá ako jej to pôjde...keď som jej kedysi dala brokolicu, nechcela, keď tam má teraz mäsko tak hádam popapá 😉

sabi, gratulujeme aj k tomuto úspechu 🙂

beadz
20. nov 2009

no, uz je hore, tak koncim. papa

skorvankova
20. nov 2009

ahojky, bea tak to mi je luto ja mam 24 a uz 5 porcelanovych zubov ☹ ked budem mat tolko co ty tak budem na tom rovnako.
sabi, gratulujeme 😉
moj maly uz haja 2 hod, to sa nam uz riadne dlho nestalo.
Ale však tiž tomu v noci moc nedal.

zanu, skore uzdravenie.

zanulienka
20. nov 2009

CHCEM SVOJU MAMINKU

nany100
20. nov 2009

bože zanu, to znie zúfalo...manžel a staršie babule sa musia postarať o teba aj o elaiu...prajem nech si rýchlo na nohách...ozaj, dnes nejdeš asi ani do práce, hm?

skorvi, aj my cez deň doháňame noci...ale mne sa fakt zdá, že teraz sú to zúbky...už rozpúšťam Chamomillu 😉

a omáčka je hotová, myslím, že sa podarila 😉

oblečieme sa a hurá von na slniečko, že vraj takýto krásny november ešte potrvá, tak sa tešíme

a dnes sa narodila kamoške malá neterka Sonička 🙂

petusko
autor
20. nov 2009

ahojte 🙂
vcera dostal nas mladenec vecer bebu na dobru noc, tatik kupil v lekarni bez mojho vedomia, no ale co ja viem, sa mi ani nezdalo, ze by nejako zabralo. sice papal az o stvrtej ale dovtedy som mu asi 4x podavala cumlik alebo ho davala na bok, tak sa mu paci spat, len sa neviem sam tak dobre poskladat.
a chcela som dnes kupit chamomillu, nuz ale u nas nedostatkovy tovar toto 🙄 aj tie homoe na kojenie som ledva zohnala vtedy. slubili ze objednaju a bud. tyzden by mohli byt, tak uvidime.
aj u nas je krasne, pojdeme naprechadzku, aj ked na Petika asi cosi lezie v noci chrapal horsie ako tatik 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre