Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
19. máj 2009

zuzik - joooj tak to vám pekne kaká - náš sa teraz pokadil - tak kvalitne 😀 tak som happy

zuul
19. máj 2009

😀 ahojte maminky,
aj my sa hlásime 😀
minulú stredu sme boli u lekárky, tak sme pribrali 830g za 23dní. mali sme 4350g.
nepáčili sa jej guľky, teda že v nich má nejakú tekutinku tak sme včera boli u chirurga v nemocnici. tá nás vysmiala, že čo tam robíme, že všetko je ok. že mu tam dorastú ešte semeníky 😵
a dnes sme boli na kĺbiky a už nemusíme baliť naširoko.
júj to bolo kakania keď sme prišli domov bez poštoliek 😉

inak ku kakaniu. my tiež kakáme 1x denne. a občas 1x za dva dni. väčšinou je to ako praženica 😅 občas riedke ako vodička.

piki potničky trápia aj nás. máme ich po celej tváričke, vo vláskoch. ja mu to zatiaľ nenatieram ničim.
a aj soplíky nás trápia. dávame libenar a otrivin a odsávame a odsávame. dúfam, že to prejde.
v noci vieme už spinkať aj 5hod. - to bol náš rekord.

a od nedele ma prijal medzi svoje ovečky aj Ježiško. takže sme už aj pokrstený a bez kriku. celé to prespal 😵

giuli zle ťa vyčistili? 😲 figu chúďa naše. vy ste si teda užili. ako to že dostal zápal pľúc? 😔

zuul
19. máj 2009

tica ahojky, teda už ste veľký. júj s kakaním ti neporadím. ja jedine čo robievam každé ráno. že si ho dáme k nám do postele a bicyklujem mu s nožičkami. potom do poobedia je už vykakaný. 😨

ja nebalím do perinky už veľmi dlho aj 2tt. veď budete mať dva mesiace tak už nemusíš. chúďa len by mu bolo teplo a nepočuj naokolo múdre reči. ty vieš ako sa najlepšie Šimi cíti. 😉

zuzik25
19. máj 2009

mia, no niekedy je pokakana az za usami. 😀
my mame poradnu zajtra, musim ukazat aj ramienko, lebo jej to zacalo hnisat.

tica v mudrej knihe som nasla ze na zapchu: ovocne a sezonne stavy - zacnite najsladsim ovocim a spociatku dajte len 1 kavovu lyzicku. akurat ze je to od 2 a pol mesiaca.
potom este je tu pisany kompot zo susenych sliviek ale to je od 5. mesiaca.
a ani ja uz nebalim do perinky, ma ju len po sebou v postielke ale uz ju nezavazujem. a zavinovacku davam do kocika, len ked ideme niekam prec aby sa mi lepsie prenasala napr. u dr.

zuzik25
19. máj 2009

no a vo stvrtok idem na kontrolu na gyndu, normalne mam strach z toho, sa citim ako nedotknuta panna. 😀

tica
19. máj 2009

zuul ahoj tak aj vy ste veľký a ako vám je dobre že nemuš už baliť na široko mi sme tiež boli na usg ale povedal že o 3 meisace máme prísť tekže ešte musíme potichu vám závidím... inač ja so Šimonko cvičím vždy keď ho prebaľujem a na začiatku to zaberalo ale teraz nie a nie sa vykakať a vidím na ňom že je z toho nervozny... no dúfam že to prejde ale myslím si že to bude tým dokrmovaním najprv sme mu dávali nutrilon z toho nam grckal a teraz sme mu dali bebu a z toho ho asi zapeká... no dnes doniesol manžel bebu proti zvrackaniu tak som zvädavá či mu to pomôže lebo tá lekárnička mu povedala že by mal mať po nej dobrú stolicu tak uvidíme... inač soplíky trápia aj nás no boli sme aj na krčnom ale povedala že to budeme musieť pretrpieť dokial sa mu nevivynú tie sliznice ... no a mi máme ešte problém so spadnutím vajíčka lebo jedno mu nespadlo tak to tiež nám nič iné neostáva len čakať a keď nespadne tak bude musieť ísť malý na operáciu...

tica
19. máj 2009

zuzik25 ďakujem za radu no ja som tiež včera hľadala na nete no všetko je pre také staršie deti no a ja neviem čo s takým malým krpaňom... to tam nepíšu

tica
19. máj 2009

zuzik inač aj ja som sa tak cítila ako by som išla ku gindošovi po prvý krát a to naše prvé milovanie bolo tiež také by som povedala že ešte horšie ako to ozajstné prvé

zuzik25
19. máj 2009

tica mozno by si mohla vyskusat tie stavicky, ked das len polku kavovej lyzicky to by nemalo uskodit.

tica
19. máj 2009

zuzik keď ja mám eštec strach dávať niečo také 😅

zuul
19. máj 2009

tica nám povedal dr. že na kontrolu kvôli kĺbom až v 8.mesiaci. tak sa tešíme. júj tak vy ešte ten mesiačik nejako pretrpte. chúdiatka teraz im je tak teplo v tých plienkach. 😖
vieš čo raz sme sa ani my nevedeli vykakať. tak som mu pichla teplomerík do riťky a zasa o pol dňa už bol pokakaný až na chrbte 😀 skúste ešte tú druhú bebu.
je pravda, že asi nesadnú všetkým. ja som rada, že zatiaľ frčíme len na mliečku.
my vždy po papaní grgáme a vtedy aj vracká, ale tak trošku normálne asi. vyvracia to čo tam má naviac.
aha, takže sa im robia sliznice ešte, to som nevedela. tak dúfam, že sa to zlepší. 😅
nepadlo vajíčko? teda jedno má v tej kožičke a druhé nie?
moje zlatíčka, je my zle keď čítam, že taký maličký a na operáciuuuu 😲 😲 😲

zuul
19. máj 2009

ozaj tica my papáme espumisan L baby, na lepšie trávenie. a ešte mu dávam probiotiká aby dobre kakal, pol lyžičky denne do mliečka Dophilus Infant. pre miminká to je.

zuzik25
19. máj 2009

tica a keby si napr tie slivky spapala ty? teda ak kojis, ci by to malo nejaky ucinok na Šimika.
my ideme na klbiky v 4. mesiaci, kontrolne sono, ale balit uz nemusime.

tica
19. máj 2009

zuul tak naš z nutrilonu grckal prúdom aj keď sa mu stále odgrclo aj viac krát no ale potom to všetko vyvrackal ... ja by som tiež chcela dávať len svoje mliečko no pri jeho papaní nestíham odsvať .... ale zas na druhej strane som rada že mu tak chutí ... inač ten problém s tým vajíčkom ma po ockovi lebo jemu tiež nespaldo a tiež bol na operácii ale keď bol väčší... a zuul ty máš Miška neviš náhodou kedy by sa malo chlapcom sťahovať tá predkožka?

tica
19. máj 2009

zuzik aj mi ideme vo 4 meisaci na kontorlné sono ale baliť ešte musím a teraz cez leto mu to nezávidím veď je stále taký spotený

zuzik25
19. máj 2009

no nase mrncadlo sa pomaly zobudza, takze ma caka minimalne 3 hodinova zabavka, lebo najblizsie zaspi az okolo 20 - 21:00. a ocinko je na sluzobke tak dufam, ze to dnes vecer a v noci zvladneme aj same.

inac uz davno som chcela napisat, ze po porode sa mi strasne zmenila kvalita nechtov, take pevne ako teraz som ich v zivote nemala. to som mohla byt tehula uz davno. 😀 ani gelove mi uz netreba.

zuzik25
19. máj 2009

tica minule bola o tom relacia a ze do 2. roka nestahovat vobec. bolo to v Damskom magazine.

tica
19. máj 2009

zuzik tak ďakujem ja som sa len bála lebo sesterka má synčeka a jemu museli drasticky stiahnuť lebo mu to tam prirástlo a od vtedy sa bojí ten chlapček ísť ku doktorovi

zuzik25
19. máj 2009

tica pozri si videoarchv na stv.sk je to zo 14.5

tica
19. máj 2009

zuzik ja ti verím ... inač idem pridať foto nášho malého ...

miavin
19. máj 2009

ahojte
tica - a dávaš piť fenyklový čajík? my s Alexíkom tiež cvičíme - pri každom prebalovaní - a keď sa pučí. dávam ho na bruško - tak mi aj zaspí. nám teraz nekakal 3 dni - ale pred hodinkou to spustil - bez problémov. Je aj nutrilon comfort myslím to je na koliku a zapekanie myslím. moja švagrina robila deťom aj tak, že namastila zadoček a potom šup teplomer a masírovať bruško. Ja často masírujem bruško a máme aj krémik Pupík - tak neviem ako Ti ešte pomôcť. Vraj zaberajú teplé obklady na bruško - nažehliť plienočku, alebo tak. Mne sa niekedy aj po kúpaní pokaká, tak mu skús pri kúpaní pomasírovať bruško.
ináč my už niesme v perinke - vlastne sme ani moc neboli, zo začiatku v zavinovačke a teraz v spacom vaku - veľmi to ľúbi - len plienočku pod hlavu a deku navrh. zavinovačku tiež len do kočiara - sem-tam podľa počasia.
zuul - tak super, že ste pokrstený - aj my už sme - tiež prespal všetko - ale bol najlepší - neplačkal, len drichmal 😀

cikyta
19. máj 2009

Tica-skus nutrilon-comfort
To je priamo na vykakanie. Lebo skoro všetky UM zapekaju.Aj nutrilon,ale comfort nie.Vela ludí si to tu na MK chváli.
A ked som povedala dnes dr.,že pomáham kakať malej s teplomerom,tak skoro ma zbila,že to nesmiem. ☹

pikino
19. máj 2009

jankaaa neboli. a aj kedpojdete na gastro tak vampovedia ze je to reflux a maximalne ti predpisu nutrilon AR.
to sa musi spravit samo.

giuli chudatko. to nechapem, ze ja po cisarskom to poriadne nevycistia akoje to mozne?

tica
19. máj 2009

miavin diky za rady tak niečo z toho skúsim .. inak čajik ešte nedávam lebo do 6 mesiacov by som nechcela dávať nič iné okrem mliečka... ja už ani do kočíka nedávam do perinky už len tak lebo z periniek sa mi vykopával tak som to nechala tak a teraz buba ako veľký chlap...inač on rád spáva na brušku to je jeho najobľúbenejšia poloha aj keď doktor mi povedal že pri spánku na brušku má by stále pod dozorom, ale napr. teraz je vonku v kočiari a spí na brušku a už má aj dosť pevnú hlavičku takže si myslím že sa mu nič nestane keď ju sám otočí ...

ciky tak teraz kúpil manžel bebu a kúpil veľké balenie aj keď neviem na čo lebo keď to otvorím tak to musím spotrebavať do 14 dní a ja len malého dokrmujem že jednú fľašk bebi denne inač moje mliečko no a keď tá beba nezaberie tak kúpime ten nutrilon comfort

inač ako vaše detičky priberajú? rastú?

tica
19. máj 2009

baby som pridala fotky malého 😉

tica
19. máj 2009

ciky malá je zlatá a tá hviezdička ... super 😉
miavin tvoj malý je poriadný valibuk ... koľko už váži? a ty už dávaš malému aj mliečko?

giuli
19. máj 2009

veru,to nechápem ani ja,vraj sa to stáva ojedinele,že posekcii musia aj čistiť,no čo by to bolo keby mňa dáčo nepostihlo 😖
prijali ma okolo 4tej a k večeru mi urobili kyret,malý bol zatiaľ s manž.a s dcérou,dobre sa im pokakušal a aj lopatky mal dokakané...si s ním užili,doniesli mi ho na kojenie a okolo deviatej večrer ma pustil dr. domov....aspoň si užili 😀

solen
19. máj 2009

tica mne ked moja prva nekakala par dni, tak som bola hotova. A to ona kakala tak raz za 3-4 dni. Tato druha kaka 3 krat za den 😀
Skus si uvarit harmancekovy caj a vypit. Nam to pomohlo, vyskusaj. Ale pozor! Moze to ucinkovat aj na teba, takze ziadne dlhe prechadzky, aby si stihla dojst domov 😀

Do vankusika nedavame vobec. Ved by sa mi tam uvarila.

solen
19. máj 2009

guili aspon ze ta nedrzali dlho v nemocke 😒

giuli
19. máj 2009

solen,mala som tam ostať do ďalšieho dňa,no našťastie nemali voľnú izbu aj s postieľkou na gynde...lebo kojím...tak s atešili a aj ja,že môžme domov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre