Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
6. aug 2009

samozrejme som chcela napisat ockovanie

sabinazv
6. aug 2009

vily, ale to stoji tusim 600 Sk, nie? aspon tak som pocula... ale my sme to tiez nedavali... myslim, ze ta konska davka ktoru dostal mu nateraz stacila... 😠

sabinazv
6. aug 2009

vsak odmietnut sa to prakticky neda... su to povinne ockovania...

teda dokyna nam vravela, ze suhlasit musime... ak by sme nie, tak by nezaockovala, ale neviem ake nasledky by to potom malo... mozno by to bol priestupok? netusim... zasa problemy sme s tym nerobili... len sme sa pytali...

bambina
6. aug 2009

vakcina stoji 62 EUR

sabinazv
6. aug 2009

fakt? uff... to je riadna palka...

bambina
6. aug 2009

taka ista reakcia mojho manzela v lekarni

bambina
6. aug 2009

inak baby, sem tam nakuknem ako rodia augustovky a nechce sa mi verit, ze nase male uz maju viac ako 3 mesiace. len nedavno sme prezivali, to co oni teraz

vilocka
6. aug 2009

sabi, este davate UM, alebo sa uz len kojite?
Inac nasa bambulka objvila palcek ☹ , a strasne jej chuti. Dudel nehrozi....

vilocka
6. aug 2009

no ja uz musim ist 😀 , som to vedela 😀 .
tak paaaa a ja zase pridem (dufam, ze skor ako o dva mesiace) 😅
opatrujte sa a malusikom posielam pusinku

sabinazv
6. aug 2009

vily, nie, uz len kojime... vyse mesiaca... aj dokyna na mna pozerala ako na mimozemstana... ze ako pekne rastieme a priberame bez UM... ze to aj do roka potiahneme... reku vsak jasne... 🙂

nas drobec nechce dudel tiez... on si cucia pokrceny ukazovak... uz ho ma riadne vyzuzlany... taky cucflek tam ma 😎

sabinazv
6. aug 2009

bambi, ja som si pred par dnami nalistovala april, ze co a ako sme pisali a prezivali... 🙂

bambina
6. aug 2009

uz je aj april 2010 😉

komisakpd
6. aug 2009

presne..aj ja som si to teraz vsimla a nostalgicky som spominala 😉

cikyta
6. aug 2009

Mia-nám malá 2 dni skoro nič nespala,furt plakala,často čkala,trošku grckala,lapala po dychu a sťažka preglgovala.Po dlhotrvajucom plači sme išli na pohotovosť.Nechali si nás 2 dni v nemocnici a sonom zistili reflux-mliečko stupalo pažeráčikom von a to preto,lebo bábätká ešte nemaju dobre vivinutu tu tzv príklopku na žaludku.Inak ju máme zdravu.Nakázali len probiotikum papkať,ležať v 30% uhle a zabrániť dlho plačkať,lebo tým je pálenie záhy väčšie.

Potom sme si našli na nete rady odborníkov a podať za malu lyžičku gastrotusu (ten gelik urobí taký štuplík v žaludku a mliečko sa už nevracia)No a ten nám pomohl najviac na svete!
V nemocnici nám nepomohli.Jedine mi povedali,že ak bude plakať tak,že prestane dýchať,mám ju pobuchať zozadu a fuknuť do ust.(Už sa mi to raz stalo ☹ )
Ten gastrotus som užívala aj v tehotnosti na záhu.Je to z morských rias-absolutne neškodne.

zuzik25
6. aug 2009

cafte babule, aj ja som rozmyslala nad tym ockovanim proti rotavirusom, no neviem sa rozhodnut, druhe ockovanie mame 19.8, dovtedy mame cas.
ocinko vcera kupil Emmke polohovatelne lehatko, kukala najprv ze co to je a uz je v nom spokojna. akurat ze ked ju dam na hojdanie, tak sa pogrckava. ale zvykne si. konecne nemusim prehadzovat vajicko z auta dnu.

u nas sa uz pracuje v podkrovi, miesacka ide na plne obratky, som zvedava ako bude Emmka cez den bubat. teraz sice zaspala v spalni, len neviem na ako dlho.

miavin
6. aug 2009

ciky - dík za radu, len on nemá žiadny problém, akurát ten kašel zrazu...a odgrcne len ak sa preje veľa, alebo ako včera - že si vopchá hryzátko hlboko - aj to len trošičku také dve malé škvrnky - ináč nemáme problém, to len môj manžel strachoput... ale aj ja som sa začala obávať, keď sem-tam nepokojne bubká.... ☹
zuzik - ahojky - ešte plávete???? no náš má ohromne rád vodu - a teraz začal kopkať nožkami a voda člupká všade okolo - tak bohovská radosť 🙂
no ja tiež nostalgicky spomínam na čas keď som zistila že som tehu a potom objavila koníka.... joooj to boli krásne časy - nie?

zuzik25
6. aug 2009

mia, jasne kupeme a plavame, uz vieme splivat na chrbatiku, pod hlavou ma rukavniky a plava sama.
a vcera som sa pytala nasej plavcicky, ze aky ma nazor na kupanie babatka na kupku. povedala, ze to nedoporucuje a ked uz tak len v bazene kde nie je ziadny pristup dospeleho, vraj uz su take bazeniky, kde mamina stoji v nejakom zlabe mimo bazena a babo plava popri nej. neviem si to sice predstavit, ale vraj to uz existuje.
nas mala je posledne dni strasne urevana, skor teda krici ako o zivot ked je okolo nej ticho. dnes som ju uz 2.krat prezliekla co bola cela oslintana.

misha666
6. aug 2009

ahojte kocky...dnes to bola nejaka cudna noc...drobec sa mi asi 4x zobudila z toho 2x som jej dala len cumel a spala dalej,,,podla mna to je sposobene nahlym ochladenim.,..teraz sme boli v mojej skole odovzdat bakalarku a emmka mi zaspala v aute a este teraz spi na balkone 🙂 dufam ze dnes uz bude lepsia, lebo vcera bola taka uplakana ☹

cikyta
6. aug 2009

Dávate si niektorá robiť sadrove odliatky nožičiek+ručičiek?
My práve nad tým uvažujeme,že si to urobíme.Odtlačíme do bielej plastelíny a potom to zalejeme sádrou.(Bude pamiatka na tie naše ploche nôžky 😀 )

zuzik25
6. aug 2009

ciky, videla som to v obchode take cosi, ale asi nie, ako sa ja poznam tato pamiatka by po case skoncila niekde v krabici.

miavin
6. aug 2009

ciky - joooj to je dobrý nápad - ale ako sa to robí? len otlačiť do plastelíny a zaliať sádrou??? to určite vyskúšame 🙂

miavin
6. aug 2009

baby - skúšali ste už dať detičky pred zrkadlo? ja sa tak strašne rehocem - on keď sa zbadá tak sa smeje, že až - je to bohovské sledovať 😀

krpcek
6. aug 2009

ahojte. baby ako viete cislo ponozticiek, ktore chcete kupit babikam? ja sa vobec nevyznam v tom cislovani.

cikyta
6. aug 2009

Mia-to som pozerala postup na nete už ani neviem na akej stránke.Ale muž sa ponukol,že on tomu rozumie,tak my si len otlačíme nôžky.Ešte predávaju aj také že: ako keby odrezaná socha nôžky,alebo zo sadry tvoja ruka,ako drží tu malu ručku.
Ved ako môžu skončiť v krabici fotky,atak aj toto,ale predsa len takéto čosi je niečo originálne.Teda,rokmi to bude viac a viac vzácne.(Teda,čo by som dala ja zato mať také čosi z mojej nôžky.Mám len 3 čiernobiele fotky,z ktorých poriadne ani neporovnám,či sa podobá Sisi na mna,či muža)

cikyta
6. aug 2009

Mia-my máme vstav.skrinu celu zrkadlovu a vedla nej má Sisi poltík,takže každý den niekolko krát sa tam rehoceme tiež.
Krpy-ponožky? 😅 Odhadom.Zväčša ešte tie najmenšie. 😉

krpcek
6. aug 2009

ciky moja mama jej nedavno kupila ze 19-22 a nema patu tam, kde ma mat . . .. a to mame problem zo vsetkymi . . . vzdy jej ta pata lieta. 😠

cikyta
6. aug 2009

To je normálne Krpy.Ci su menšie,či väčšie,tak päta lieta.Máloktore ponožky su nám tip top na chlp presne a že držia.Vždy ich naprávam.(Všimla som si to aj na druhých bábätkách)

ninnaricci
6. aug 2009

zuul...ďakujem za radu 😵 ...pošlem manžela do lekárne nech donesie...tiež som na začiatok rozmýšlala bez príchute...chcem ešte mesiac počkať...a potom začneme mrkvičkovať
...som zvedavá ako nám bude kašička chutiť 😉

krpcek
6. aug 2009

a kasicku mozu aj kojene deti?

pikino
6. aug 2009

ahoj micky.

volala som s dokinou kvoli tomu ocku co jej tecie povedala, ze jej mam daat oftalmoseptonex ze aj sest krat za den. a ked neprestane tak si mame prist po framykoinovu masticku. tak dufam, ze to prestane. stale si to ocko zmoli. musim na nu davat pozor.

a co sa tyka spania, tak tiez sa v noci v kuse mrvila a mrncala. ale ja tiez. som sa zobudila o pol dvanastej a isla som vyskocit z koze, taka som bola nervna. podla mna to robi spln. na sto pero toto uz mam vyskusane na sebe.
a to mam zatiahnute zaluzie aby na nas nesvietilo. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre