Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

hotelacka
7. aug 2009

Ahojte babenky,
trvalo mi hodnu chvilu precitat si vas, lebo vobec nemam cas sem chodit, Adamko mi spinkava cez den do obeda tak 20min a poobede asi hodinku a vobec nechce byt sam ani v kociku ani v postielke, takze sa len roznasame,- si viete predstavit ze vela toho neurobim..
A problemy mame so zaspavanim, najprv zaspal v naruci ale muselo sa pritom chodit / no teraz ked ma 6,62kg idu mi ruky odpadnut/ tak volime drastickejsie zaspavanie.
Zacali sme s tym len vcera tak sa chcem spytat na vas nazor..nechat si poplakat aspon 5min, potom som dala cajicek napit, dudku, pohladkala a za 10 min zaspal
A toto zacinam praktizovat aj co sa tyka cez den zaspavania v kociku...viem ze je suchy napapany a mal by spinkat tak ho necham nech sa nervuje a vozim v kociku..
Poradte mi ako na dieta co si vyzaduje non-stop pozornost!!!??

A co sa tyka nocneho krmenia, malinky mi cely minuly mesiac spaval celu noc az to jedneho dna prestalo zobudil sa, dala som mu cajik a zaspal, na druhy den uz cajik nestacil tak islo mliecko a odvtedy uz papame o 2h a o 5h.
pravidelne kazde 3h.. Ako ho zase naucim spinkat celu noc????

romanakatka
7. aug 2009

ahojky, tak stretko také na rýchlo bolo... Ale Danko je zlatunký 😵 a aj Nelka 😵 taká maličká oproti našim chlapom... sa mi nechce ani veriť, že sme aj my boli taký kedysi... 😅 strašne rýchlo rastú tie dietky... no rozkošnici sú 😵 😵 😵
Sabi, dáme ešte stretko, toto bolo také na rýchlo, ale zopákneme to a posedíme s nimi niekde na zmrzke alebo ... 😉

tak to zaspávanie Vám závidim... možno skúsime aj my nastoliť nejaký tvrdší režim ... 😨
na víkend ideme do hôr, tak sa tu majte pekne 🙂

krpcek
7. aug 2009

ahojte.

hoti pevne nervy - my to praktizujeme tiez. . . ale ja protom malou trasiem - jemne ju bucham po zadku.

inak vcera som ten nutrilon nedala, lebo nebol cas a mala mi spala do pol druhej a zobudila sa v noci dva krat.

nestihla som vas precitat, len som postrehla, ze mame prvy zubok. 😵 gratulujem. 🙂

ni.kolet
7. aug 2009

Môj včera zaspal 20:30. Zobudil sa 5:00. 15 minút ťahal MM, grg a spal do 7:30. 😅

miavin
7. aug 2009

hoti - aj náš niekedy prespal celú noc. spať ide stále okolo 20.00 - niekedy aj do 6.15 potiahol, ale čím sú väčšie detičky - tým viac rastú a potrebujú viac papať - aspoň tak mi mamka povedala... Takže mi ideme spať ako vždy okolo 3 dáme mliečko a potom po 4 hodinách - niekedy sa zobudí aj o 2 - ale skôr ako o 6 nepapáme - dnes bubal do 7.15....
a čo sa týka spania cez deň - hmmm to ťažká téma, náš sa tak po 2 hodinách od papania pýta ale niekedy aj v kočiari nervačí - oči zatvorené a dadrucuje tým zadkom, že ide vypadnúť z kočiara 😀
nikolet - ty si šťastná žena 😀

ni.kolet
7. aug 2009

Miavin, ďakujem.
No s tým papaním. Môj posledné 2 týždne vypije o 30 ml viac ako predtým. Keďže som kombinačka, tak to znamená, že 90 ml z fľašky a ostatné si vytiahne. Rátam tak, že je to spolu 210 ml. Cez deň je to každé dve a pol hodinky. A je ho už riadna kopa. Vyše sedem a pol kila a má 63,5 cm. 😅

anib
7. aug 2009

Ahojte, my zatial tiez spinkame dobre - zaspi medzi 20-21.00 a budime sa pravidelne o tej 3-4.00 rano a hned zaspime do 6-7.00. My tiez mame balit cez noc nasiroko do 4 mes, ale viac balim cez den, menej jednorazoviek miniem. Zaspinkava dobre, aj cez den doobedu 2x po 1 az 1,5hod a poob tiez min 2x. Baby ako casto vam kakaju baba na MM? Lebo u nas je to tak 1x do tyzdna az 1x za 10dni. Na brusku sa jej nepaci,ale chvilu dvihat hlavku vydrzi a este dlhsie na brusku vo vanicke - to sa drzi pravou ruckou a druhu ma polozenu na mojej ruke. Teplotu po ockovani sme mali len v ten vecer 38stupnov,potom uz nie,tak super..

jankaaa
7. aug 2009

ahojte babenky idem vas precitat vidim ze ste tu toho zase popisali

mili1008
7. aug 2009

ahoj anib, tak musim odpovedat na tvoju otazku ohladom kakania nasich malych zazrakov, moj maly je len na MM a kakame kazdy den, niekedy aj 2 krat do dna, raz sa stalo, ze nekakal 4 dni a uz som z toho mala strach, ale potom sa riadne vykakal ako po 4 dnoch 😉

miavin
7. aug 2009

anib - ja som šla stále 50/50 - kojila + dokrmovanie a dokyna mi povedala, že bábätko naozaj nemusí ani týždeň kakať - že to všetko strávi... a keď som ešte mala mliečko, tak kakal tak raz za 3 dni - niekedy aj 4 nekakal a potom sa vykadil 😀
no a teraz kakáme 2 krát denne 😀

miavin
7. aug 2009

tak my sme spapkali cca 180-tku dnes sme dali ryžovú kašičku - a už bubá - joooj to som tak rada, že on sa napapá a hneď zabubká.....je to anjelik - len keby chcel bubať v noci dlhšie - ale viete čo nechápem? ku večeru stále zaspí na dlhšie. O 16.00 najneskôr papa a potom okolo 17.00 zaspí - a musím ho o pol 8 budiť na kúpanie - nechápem.... 😒

jankaaa
7. aug 2009

ahojte babenky tak mi sa v noci budime tiez kazde dve hodiny a kakame kazdy den zatial berieme aj probiotika...

ja neviem co je s mojim drobcom ale posledne dni pred spanim aj ked sa zobudi strasne place tak zalostne...
mne sa este nestalo aby drobec zaspal sam musim ho vzdy cicikat...a to zaspava vzdy s placom malokedy bez placu

lindula3
7. aug 2009

ahojte baby...
hej sabi tam 🙂

lucka to nemyslis vazne ze uspavas malu tak ze ju trasies a potom ju buchnes po zadku??????????????? tak ty si si mala asi vazne kupit toho psa miesto malej ako si minule pisala 🙂

mili my sme tiez na UM a tiez sa stalo ze sme kakali uz raz za 4 dni... konecne sa to upravilo raz za 2 dni ale aj keby to bolo dlhsie uz viem ze sa namusim kvoli tomu znervoznovat...

zanulienka
7. aug 2009

lindu-aj ja niekedy natriasam a v posteli bucham po zadku,niekedy celu noc.ja neviem,ale vsetky moje deti su nepriatelmi spanku ☹ ale ja to elaie vratim,ked bude velka budem ju budit,ako to ona robila mne 😎 uz len 3 dni a letime spat,teraz mam trosku vacsi stres co bude z elaiou v liietadle,pretoze ked sme sem prisli mala ledva 2 mesiace,bola kludna.teraz....hotova energeticka bomba,krici to,vrieska to,skace to v rukach,ze mam co robit aby som ju udrzala 😅 ,musi vsetko vidiet...no uvidime

adya01
7. aug 2009

Ahojte...

tak my sme boli na klbikoch vcera. Maly zbadal sestricku a v momente strasne revy. nemohli sme ho utisit, chytal vsetky farby a prestal az ked sme vysli z nemocnice. Sestricka povedala, ze si asi zapamatal ked ho ockovali a tie biele plaste mu to pripomenuli, chudatko moje 🙂 ale klbiky su nastastie na 4 mesiace az velmi dobre, tak s balenim sme skoncili... sestricka mi mimochodom oznamila, ze na SK sa odporuca balit do 1 roka aspon v noci, ale u nas to nehrozi.....

my sme na UM a kakame kazdy den rano o 7.00 ako hodinky 🙂

So zaspavanim tiez problem nemame od zaciatku, po kupani nakrmim, ulozim do postielky, cmucku a dobru noc 🙂

krpcek : http://www.najmama.sk/clanok/1154/babatkom-nikd...

adya01
7. aug 2009

dnes je to rok, co sa mi objavili tie dlho ocakavane II ciarky na teste...strasne to leti 🙂

bambina
8. aug 2009

Ahojte babenky. Tak dnes bola asi najhorsia noc co je mala na svete. Mam pocit, ze bola celu noc na ciciku. O 20.00 zaspala, 23.00 prve papanie, 00.30 druhe papanie, 3.40 tretie papanie, potom o 4.30 a odvtedy kazdu hodinu. Som uplne zmorena, lebo tento tyzden je to kazdu noc podobne. Je to aj u Vas takto? Myslite, ze uz jej nestaci moje mliecko? Laktacna poradkyna vsak hovori, ze neexistuje slabe mlieko. Prosim o Vase nazory.

A este jedna vec, Simonka celu noc dvihala hore nozky a hadzala dole. Nemyslim vsak, ze ju trapi plynatost. Problemy s prdikmi nema a aj pred spanim kakala. Ona stale kaka kazdy den,niekedy aj viackrat.

Tak neviem ci je to ten rastovy spurt alebo co to je 😉

miavin
8. aug 2009

dobré ránko
bambina - neviem, náš drobec tiež divne spal vraj to môže byť aj splnom, včera o tom hovorili, že je silný spln a
ľudia môžu byť podráždený... určite to vplýva aj na bábätka - náš tiež dvíhal riťku do luftu - a pritom prdkal a včera kakal 2 krát - takže neviem čo mu bolo.... možno ten spln naozaj, uvidíme ako bude dnes. nezúfaj, ono sa to určite polepší...

bambina
8. aug 2009

mia, dufam ze mas pravdu. doteraz bola uplne zlatuka. ked sa vecer napapala, prvy krat sme kojili medzi druhou a tretou. dufam, ze sa to vrati🙂

anib
8. aug 2009

bambi netrap sa , aj nasa stale dviha nozky,a aj ked kaka tak do tych 7-10dni, kopcuje nie od bolesti,poprdka,a vcera som si vsimla,ze tymi nozkami tiez viacx robila,akoby sa uz chcela naucit otacat z chrbatika na brusko a zistuje,ze nozky jej v tom môzu velmi pomoct

miavin
8. aug 2009

anib - presne tak, asi máš pravdu - spoznávajú telíčko - no náš sa minule tak postavil na nožky - keď ležal na bruchu, že si skoro krk zalomil - aspoň to tak vyzeralo..... 😉 😀 😀

jankaaa
8. aug 2009

bambina moj robi to iste vkuse dviha hore nozky a hadze nimi....a kazdu noc sa mi budi a tak ze vzdy sme aspon hodinu hore...som maximalne unavena

ni.kolet
8. aug 2009

Ahojte. Môj mal dnes noc repete. Zaspal 20:30 a vstal o piatej. 15 minút cuckal MM a spal do 7:30. 🙂 Inak 00:06 som skoro umrela. 😅 Na plafóne sme mali veľkého zeleného koníka. Zobrala som malého z postieľky a išla po pomoc. Otec ho zneškodnil.

ni.kolet
8. aug 2009

muž vážil ráno malého a že 7900 g. 😕 😅 🙂

krpcek
8. aug 2009

Preboha vy si čo myslite, že malou trasiem že jej ide hlava odletiet? 😠 ja jej len simulujem jazdu kočíkom, takze ju chytim za ritku a jumnucko ju trasiem, len aby mala nejaký pohyb, lebo ona mi nezaspi tak že ju položil a ona by zaspala.

misha666
8. aug 2009

ahojte kocky...
krpcek...aj ja trasiem jemno v kociku bo dakedz sa inak ani neda len tak ju utisim , ale zaspava mi aj ked idem len dopredu a dozadu...

inak vcera sme sa stretli s beou a som sa jej postazovala ze mala je zla lebo jej idu zubky, vecer uz bola nenormalne zla nic nepomahalo , stale plakala alebo sa stazovala, tak som jej kukla do ust a tam na spodnom dasne dve biele pasiky, takze nam idu obe spodne zubky naraz, som zvedava ako to bude dalej 🙂

krpcek
8. aug 2009

miska ja ked ju uspavam v kociku je celkom dobre, ale ked vecer ju neuspavam v kocari, ale na nasej velkej posteli a tam jej musim robit nejaky pohyb, lebo inak je zle, nedobre.

my tie dva pasiky mam uz dlho, ale teraz som videla, ze uz to ma take plne a tvrde - takze uz kazdu chvilu cakam, kedy vylezu.

krpcek
8. aug 2009

dnes sme sa boli s malou kupat - taka bola uzasna. 😵 😵 😵 😵 neskor pridam fotky.

mirip
8. aug 2009

ahojte kedysi som k vám chodila do apríloviek ale to nevyšlo a teraz sa vás ako mamičiek chcem a spýtať aké pampersky ste kupovali do porodnice číslo 1 čo je od 2 do 5kg alebo číslo 2 čo je od 3 do 7kg??????????????????????????????

ja som kúpila jedno balenie 1tky a potom ked prídeme domov som chcela kúpiť 2ky a muž ma nasral 😠 že do porodnice bude to balenie 1tiek malé že jeho sestra mala kúpené dvojky dnes ked sme tam boli no ona má doma už 5týždňové dievča

sabinazv
8. aug 2009

ahoj mirip, ja som v porodnici mala jedno belenie 1tiek a aj z toho som domov doniesla 2 tretiny myslim... alebo polovicu urcite.. takze ti to bude stacit... potom som uz kupovala len 2ky

a inac chcem odporucit... vcera som kupila v DM drogerke ekologicke plienky Alana (v takom zelenom baleni), lebo predsa len mi osud planety nie je az taky lahostajny 😎
No a toto som chcela... ze su uplne v pohode... su take papierovejsie, mozno ako fialove tesco, alebo huggies premium a to mi presne vyhovuje... mne su tie pampersky velmi umele a nesympaticke 😒
Drobec i tieto Alany ani neprecikal... ani neprekakal zatial... takze ich ideme pouzivat... balenie stoji 8,60 euro a je ich tam 48 ks, cize aj to je v pohode...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre