Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
22. aug 2009

moj maly ma tiez krvnu skupinu po ockovi

macikjm
22. aug 2009

jankaaa, popravde ja neviem do kolkych tyzdnov sa ma zavinovacka davat...my sme ninku do nej nebalili vobec, mali sme zakazane kvoli bedrovym klbom...sluzila nam najprv iba ako podlozka, potom sme ju uz odlozili...no ale ninka by sa do nej uz pred vyse mesiacom nezmestila...urcite by jej trcali nozicky... 😀
no ale ked to vyhovuje vam, tak ju pouzivajte...a nie je mu v nej horuco???nemoze byt aj preto nervny??? 🤐 😅

romanakatka
22. aug 2009

jaaaj.... ja som závisláčka na mojom malom 😲 ideme na svadbu a teraz si pre neho prišli starkovci, je mi normálne do plaču, že s ním do zajtra nebudem ☹ už teraz mi hrozne chýba... ☹ ale asi si treba zvykať už od začiatku... ako on tak aj ja... 😨

miavin
22. aug 2009

romi - príjemnú zábavu - no hej, treba si zvykať - aj keď je to ťažké

sabinazv
22. aug 2009

helou zeny, pridala som foto nosica 😉

sabinazv
22. aug 2009

a inac zeny, vy odkial vsetky viete krvnu skupinu deti? ja ju neviem...ked som sa pytala v porodnici, tak vraj to robia len tym, co maju RH faktor negativ...? tak tusim bola ich odpoved...

a este jedna vec, uz davate od 4 mesiacov 3 kvapky vigantolu? lebo na ortopedii, ked sme boli, tak nam dokyna napisala do papierov, ze od 4.mesiaca 3kvapky...

katka, ja som taka ista... mne maly uz vecer ked dlhsie spi chyba 😅 ... neviem tiez aka by som zvladla bez neho viac ako 3 hodiny... take som este nezazila...

adya01
22. aug 2009

sabi, nam doky kazala od 5 mesiaca 4 kvapky vigantolu

cikyta
22. aug 2009

Sabi-my máme v prepušťacej správe z nemocnice-pôrodnice napísanu všetko o dieťatku+krvnu skupinu.
Hej? Môžem aj viac kvapiek už? Mne dokina nič nepovedala,ale dám teda už 3 kvapky,lebo som čítala,že hlavne tým deťom,čo maju vyležane hlavičky treba zvýšiť to D-čko.

miavin
22. aug 2009

no my sme mali tiež v správe a aj v zdravotnom preukaze má napísanú krvnú skupinu.... no a o vigantole neviem vôbec - musím sa pýtať dokyny keď pôjdeme na očkovanie - o 2 týždne - už teraz sa bojím

ni.kolet
22. aug 2009

No Jankaaa, na prvej návšteve dr. u nás doma, mi dr. povedala, že dieťa sa má baliť do zavinovačky do šiestich týždňov.

miavin
22. aug 2009

baby - kedy dávate deti spať a kedy vám vstávajú????

sabinazv
22. aug 2009

no pekne, Dankovi brali krv asi kazdy den, lebo bol taky snedy (ze ci nema zltacku), ale krv.skupinu mu nezistili... tsss, vraj to nerobia vsetkym... ale som zvedava aku ma...

adya, tak vy este vyssiu davku mate mat? 😉

mia, preco sa bojis poradne?
Danko chodi spavat takto, po spravach na Markize kupeme, krmime a tak do 20.h aj spi... a rano vstava o 5.-6.h, potom je nejake 2 hodky hore a zasa spi taku 1,5-2 h....

zuzik25
22. aug 2009

cafte baby.

ani ja neviem Emmkynu krvnu skupinu. a nam o zvyseni davky vigantolu nic v poradni nehovorila. a najblizsia bude koncom seprembra alebo zaciatkom oktobra, teda ked budeme mat 6 mesiacov.

mia, Emmka chodi spavat medzi 19:30 az 21:00 (podla toho ci sme niekde vonku) a vstava najskor okolo 5 - 6 a to sa napapa a este buva do tej 8.

miavin
22. aug 2009

no pýtam sa lebo náš tiež chodí spávať medzi 19.30-20.00 a o 5.30-6.00 vstáva - a kamoška mi poradila a poslala takú teoriu, že treba nechať dieťa dlhšie hore - aby šlo neskôr spať a bude dlhšie spinkať vraj, ale dať spať dieťa o 22 alebo 23 mi príde strašne neskoro, nie??? ja som raz dávala spať ho neskôr - no aj tak bol o 6 hore.... 😒
bojím sa poradne - lebo bude druhé očkovanie - aby sa nám malý nepohoršil - ako baby písali

sabinazv
22. aug 2009

to nefunguje ani u nas, ze ked neskor dam maleho spat... on proste ked sa rozvidnie, uz sa nudi v posteli a chce vstavat a zmenit miestnost 🙂

jaj hej, ockovanie zasa... 😒

miavin
22. aug 2009

sabi - no my už máme aj žalúzky, takže v izbe je tma - ale jednoducho ako píšeš, chce ísť preč z postieľky, stačí mu keď si ho vezmem na chvíľku do postele....len teraz sa nedá, lebo nový matrac - ešte nemáme posteľ, tak len voľne položené ich máme - aby nezaslintal, neogrckal.... ale stačí že je pri mne a je spokojný - chvíľu 😀

zuzik25
22. aug 2009

no ja musim poklopat ale nemame ziadne zmeny v spinkani po preockovani.

sabinazv
22. aug 2009

my mame tiez zatiahnute zaluzie, ale tmu to nespravi... on vie, ze uz je cas vstavat, co uz 😎
tiez sa rano vyvaluje s nami v posteli... ale to mu dlho nevydrzi a musime ist do inej izby...

miavin
22. aug 2009

zuzik - tak to je super, pevne verím, že ani my nebudeme mať....

cikyta
22. aug 2009

To mám čo,že :
Zmen foto? 😠

stascha
22. aug 2009

ahojte 🙂 pozeram ze rozoberate spanie, nasa mala niekedy spi do 5.30 a niekedy sa este v noci raz zobodi, ale rano ked vstane napapa sa supnem ju do nasej postele a este si pospime do 8.30-9.00 tej.

ale ako vam spinkaju drobci cez den? Nasa doobeda pol hodky, okolo druhej pol tristvrte hodiny a ked idme este snou von tak hodu spi, ale kocik sa musi hybat inac ani tuk a niekedy ani to nezabera potom je poriande mzuta

sabinazv
22. aug 2009

stascha, no nas maly sa 1 - 2x medzi tym spanim budi na jedenie, to je jasnacka... on este nevie prespat celu noc... 😉

cez den spi... tak po 2-3 hodinach bdenia je uz unaveny a spi... bud v kociku, alebo v postielke alebo len tak pri hrani zalomi 😅

stascha
22. aug 2009

sabi 🙂 no nam sa uz cely tyzden podarilo spat tak do 5-6 tej rana, ale to som uz stepovala nad postielko lebo prsia som mala poriadne naliate trvde normalka som nemohla lezat ani na jednom boku

stascha
22. aug 2009

no nasa mala cez den postieku odmieta, proste tam spat nebude

sabinazv
22. aug 2009

my zasa tyzden mame rozrobene so zubami... takze horsie noci ako obvykle... som zvedava, teraz ked mame tie 2 spodne, aky to ide mat priebeh s tym chrupom dalej 😎

nas je v postielke rad... dnes sme sa mu obaja venovali... a asi nas mal plne zuby, lebo uz ho nic nebavilo, zaniesla som ho do postielky a bol spokojny 😅

sabinazv
22. aug 2009

jaj dievcata, a este som chcela... robila som taky mini prieskum na tie fusaky emitex... tak u nas tie zimne 3 v 1 stoja pri najlepsej cene nieco pod 50 euro /bez postovneho/ a na ceskom MMB som ho nasla a spolu s postovnym vychadza cca 47 euro (postovne je 240 Kc). Ale tam je este to, ze ako to uhradit... ja mam ucet aj CR, to by slo... ale napr. vraj slovenske maminky im bezne posielaju peniaze v obalke... no neviem, to je take dost riskante a dost vela penazi... tak treba zvazit... A zas az taky rozdiel cenovy to nie, aby sa oplatilo velmi spekulovat, ze? 😎

zucha
22. aug 2009

sabi, urcite kvoli 3 euram sa neoplati spekulovat, lebo ak nahodou budes mat nejaku reklamaciu, tak ta to vyjde v konecnom dosledku drahsie. Ak by to bol niekolko desiatkovy rozdiel, to je ine, ale takto..............

sabinazv
22. aug 2009

no to bude aj spolu s postovnym viac, ako 3 eura... ale aj tak sa to neoplati, to je jasne... len ono to lakalo, lebo tam ten fusak stoji 1000 Kc... a u nas vlastne 1500 Sk... cize keby ho niekto odtial doniesol, tak hej, ale takto do toho tiez nejdem....

ni.kolet
22. aug 2009

A ja som práve malému objednala z Čiech autosedačku Comet 9-36 kg. Stála ma aj s poštovným 73€ a u nás stojí 108,60€ bez poštovného.

krpcek
22. aug 2009

sabi ten nosic je super - objednavam. 🙂

dik za reference 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre