Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
26. dec 2009

Ahojte. My bývame u našich, takže sme boli pri stole piati. Malý bol sviatočne nahodený a my tiež. A keď sme zasadli k stolu, tak začal spontánne čapkať, pritom to predtým nikdy nerobil. Takýto darček nám dal počas večere tri krát. Keď sme dojedali, tak naňho prišla únava, ale rýchlo sa prebral, keď sme začali odbaľovať darčeky. Dostal plno hračiek a oblečko. 🙂

nany100
26. dec 2009

ahojte, dodatočne prajeme Simonke a Silvinke k 8 mesiačkom...my sme boli na Štedrý večer u našich spolu so segrou a jej rodinou...trošku chaotické, ale sranda 😉 ...decká sa nevedeli dočkať, Adelka bola trochu vyvalená zo všetkého, ale zvládli sme to v pohode...podostávala kopec hračiek a oblečenie, ale určite sa jej najviac páči rozprávajúci a spievajúci slimák a priehľadný stan s 250 farebnými plastovými loptičkami...teším sa, keď sa ich naučí vyhadzovať, ako ich budeme mať po celom byte 😕

a ešte jeden darček z kategórie nechcených...malá je choručká, už včera mala 38,8 C a v noci tiež, tak sme dnes ráno boli na pohotovosti, dostali sme ATB a kvapky od kašľa, Fenistil a do nošteka Libenar a zvyšok sviatkov strávime doma ☹ ...to sme mali ísť dnes na slávnostný rodinný obed k našim, ale budú tam aj malé detičky, tak to tam nemôžeme s chorôbkov malou...dúfam, že do Silvestra bude fit 😉

baska19
26. dec 2009

ahojte tak malej práve na štedry den začali isť zubky mame teplotky a dnes nechce za svet zaspať len na rukach a ked ju položíme tak je neskutočný krik už fakt neviem čo s ňou ☹

miavin
26. dec 2009

ahojte, tak všetkým choručkým prajem skoré uzdravenie
baši - a vám skoré vyrazenie zúbku, nech teploty pominú
my máme už dva zúbky - tatino ráno našiel druhý - tak sa tešíme
no my sme boli pri stole 9-ti....veľa ale bolo fajn, pol izby zabrali hračky pre detváky.... ja som dostala chanel krásne vonia a také drobnosti - hlavne máme tú umývačku už....tak som spokojná veeeeeľmi spokojná... 😀

petusko
autor
26. dec 2009

ahojte 🙂
aj u nas boli vianoce carokrasne vdaka nasim pokladom 😵 my sme stedrovecerali sami, teda my styria, chalani boli skveli, pekne vydrzali cely cas pri stole a potom isiel Petik von zakricat na Jeziska, ze uz moze prist. to bolo radosti potom!
vcera sme boli u nasich, u mojej sestry a u mm brata, vsade mali nejake darceky, takze teraz maju roboty kopec, vsetko vyskusat 🙂
chorobkam skore uzdravenie 😉 aj nasi este trosku pokasliavaju, ale je to uz v pohode, dufam, ze nadlho.

elfi1
26. dec 2009

ahojte maminky
tak my sa pripajame k tym choruckym. este na Stedry den to bolo ako tak OK. akurat pred vecerou sa pokakal tak hnackovejsie. no a vcera stale teploty, dnes znova a dnes uz len voda z neho isla asi 3x. volala som nasej Dr., tak len po telefone poradila, co robit. kupila som Enterinu - probiotika a Kulisek - rehidratacny roztok. jasne, ze maly to pit nechce, ale aspon moje mliecko chce a sem-tam nejaku kvapku vodicky, alebo cierneho cajika. tak snad aspon tie probiotika mu pomozu ☹

a nastastie uz odisla aj svokra so svagrinou. akoze nebolo to take hrozne, ale v zivote somnemala taky neporiadok v kuchyni (varila svokra).

a sila bola, ze mam dat malemu aspon za lyzicu kapustnice (ona vari taku, ze len sama kapustova voda a trosicka kapusty, hriby a rezance). skoro ma vystrelo,ze sak tesne pred vecerou sa posral na zeleno a ja mu dam kapustnicu.
uz mam dost vycitky, ze som sa jej najedla ja. o salate radsej nehovorim, kolko som ho pozrala. a teraz ma to mrzi kvoli malemu. vtedy mu este nebolo tak zle. som myslela, ze je to len zo zubkov

krpcek
26. dec 2009

ahojte. mojej krasnej sa dnes narodil vnucik. 😵 😵 mame dalsie male babo v rodine. 🙂

no my sme dnes este boli u babky na navsteve a u malej krstnej a uz to mame vse vybavene! zajtra ideme za kamosmi, v pondelok chceme ist na navstevu dalsim kamosom a este chcem ist do noveho detskeho obchodu a do ikei kupit take vrece na hracky.

a konecne je po sviatkoch.

cikyta
27. dec 2009

Babyyyyy.Mne v noci krpatá bola od pol noci do tretej na štyroch a len lobzovať,hrať a nespať 😠 A stále len cecok!!!!!!!!!!Už som čistá špongia. ☹
Inak dakujeme k 8 mes.To letííííí-juj. 😵

pikino
27. dec 2009

ahojteeeee

aj vase krpcata boli take uplakane na stedry vecer? nasa ako sme sadli k stolu tak odvtedy len plakalaaaa a plakalaaaaa utisila sa az o desiatej ked konecne zaspala.

zasa pribudli chore deticky? to je hrozne nech sa rychlo uzdravia drobcekovia.

terez dostala tieto vianoce strasne vela darcekov hlavne oblecenia a jedneho uzasneho kona.foto v albume. 🙂

nany100
27. dec 2009

piki, krásny koník (nie zebra?) a Terezka bola k nemu v pásikoch zladená, zlatá 🙂

Adelka bola dosť vyvalená z Vianoc, ale neplakala...len keď som jej brala vianočné papiere, v ktorých boli zabalené darčeky...to ju tuším bavilo najviac 😀 ...trhať a obžúvať 😉

teplota našťastie už v noci klesla, tak klop-klop...dúfam, že už bude rýchlo zdravučká, len ten kašeľ sa mi nepáči 😒

cikyta
27. dec 2009

Piki-Terezka má presne také iste oblečko ako Sisi to pásikave.Len s tým,že my ho budeme nosiť na jar 😀 Hold,predlžime si vianoce 😀
A inak vianoce: Kamerovala som,ako Siska vybaluje darčeky a iné nerobila,len z nich plakala,zo všetkého fnukala a nerváčila 😠 Potom sme išli ku švagrine a tam už hádzala usmevy na všetky strany,čo som skoro odpadla,lebo ona moc cudzích ludí nemusí 😒

baska19
27. dec 2009

ahojte tak nám už teplotky klesli a včera jej bolo tak zle lebo ja som pila kofolu potom mi to došlo ked začala grgať a prdkať tak sme dali sabsimplex a bolo lepšie našťastie. V noci ešte stale spala na figu ale to už bolo len kvôli zubkom a teraz bubaju s tatinom 🙂

my sme boli na štedry večer traja a pekne obsedela aj ked som jej občas musela robiť šašky ale vydržala to pri nás a najväčšiu radosť mala z baliaceho papiera a nie z toho čo bolo v ňom 😀 a ked sme sadli ku stromčeku hned sa natiahla za darčekom a trafila dokonca svoj tak sme sa smiali z nej.

a dostala toho psíka od fischer prizu a tiež nedokonči pesničky lebo sa na neho vrhne a slintá ho no podarená je 🙂

cikyta
27. dec 2009

Pomoc.Tak už aj Sisa teplotkuje.Má 39,1 po odrátaní 38,6°C.Dala som paralen.Som zvedavá za kedy zaberie ☹ Muž už chcel ísť na pohotovosť.Co pomohlo vám na horučku?

cikyta
27. dec 2009

Ked dávam chamomilu,možem aj paralen?

petusko
autor
27. dec 2009

ciky, mozes dat oboje.
inak mne sa velmi osvedcili nurofenove cipky, su aj od teploty, aj od bolesti aj od pripadneho zapalu a su aj ukludnujuce.
nech sa Silvinke skoro polepsi a aj ostatnym babikam, aby novy rok privitali zdravucke 🙂 😉
ja stale do seba nieco pcham, uz mi ani nechuti ale ked oci vidia, tak sa neda odolat 😅 aj teraz mam pred sebou ovocny tanier a nabok som este napchala par kolacikov 😅 😝

sabinazv
27. dec 2009

ahojte dievcata 😉

petus, aj ja tlacim... do konca roka je to este povolene, potom (ako kazdy rok) zacina disciplina... teraz vecer som piekla zltkove rezy, tak samozrejme kostujem... lebo my sme uz takmer vsetky kolace pojedli ! a to som robila 4 druhy !

A vianoce u nas boli strasne roztomile vdaka drobcovi, na stedry vecer si sedkal v novej stolicke, v misticke mal: piskotu, susienku a chrumku a bol cely bez seba od radosti, nevedel co skor do pusy strcit - proste hodoval 😅
Potom ked sme sa najedli, tak on papal kasu.... nasledne sme mu zapli stromcek a rozbalovali sa darceky... no bol ako besny, tolko radosti az som bola dojata... 😵 Inac podostaval potom este veeela hraciek... tiez hovoriaceho psa od FP (super mila hracka), aj korytnacku co spieva, hovori cisla a tvary... klavir, knizky, plysoveho krtka, oblecko... peniazky a tak... no vydarene svatky, musim skonstatovat 🙂

petusko
autor
27. dec 2009

sabi,len kostuj 😉 ja zase pojedam, lebo som napiekla a nema kto papat. tak sa akoze obetujem 😀
a vcera som robila, to sa podrzte, bananovy dzem 😅 😀 mali sme vela bananov a uz makkli, neboli by sme ich zjedli, tak som vyskusala. je vyborny, len trochu riedky, ale na take palacinky bude fajnovy. so slahackou a cokoladou, mnam 😝
super, ze ste mali krasne vianoce, nas Marceli mal tiez svoju misticku s piskotami, chrumkami, ale najviac mu brala oblatka 😅

sabinazv
27. dec 2009

petus, ze bananovy dzem... to musi byt sladke ako lepidlo 🙂 ale do kolacov a palaciniek to moze byt ok...

my mame tieto vianoce orechove hody, sme s liblingom natlkli tasku orechov co sme mali od vlani... a tak minam... ale uz je minute... este na silvestra asi nieco zvrtnem, ale to mam v plane nieco kokosove a potom zapecatim trubu 😀

petusko
autor
27. dec 2009

sabi je sladky, ale isla tam stava z citronov, tak to trosku stiahlo.
ja tu uz padam na nos, co by som spala a Petik ma stale energie... uz je sice v posteli, ale este tam sibrinkuje s hokejkou a vsetko mozne robi, len nespi. 🙄

sabinazv
27. dec 2009

my sme mali tiez horsiu noc, lebo mlady bol aj dost casto hore a potom ked spal, tak tak vlykal zo spanku, ze som ho prebudzala, chuda malinke, nieco zle sa mu snivalo... takze noc bujara, ale ja som fit... zasa tak o polnoci pojdem spat ako sa poznam... mne uz netreba vela spavat 😎

petusko
autor
27. dec 2009

no inak aj Marcelko nespava dobre, sa budi ako novorodenec kazde 4 hodiny a musi mat mlieko 🙄 stale cakam, kedy bude lepsie, ale u nas uz lepsie asi bolo.. ked spaval celu noc od troch mesiacov do polroka... 😅

macikjm
27. dec 2009

ahojte...
my sme mali krasne vianoce...ninka pekne obsedela...papkala na stredru veceru svoj obedik...trosku som jej to v ten den posunula....mala morcacie masko s mrkvou a zemiacikom...aj oblatku ochutnala...a darcekom sa tesiii...hovoriaci psik je super...hojdacka tiez...a dostala este babiku...a eurika...to este vymyslime, co kupime... 😅 a od krstneho bude mat este oneskoreny darcek...choditko-odrazatko, kedze sa nam vratil presne na stedry den...
sme uz zdravucki...klop klop...kebyze uz nafurt... 😔
vsetkym choranikom prajeme skore uzdravenie...a pevne nervy...ja som s nimi uz bola v koncoch...odsavanie, rev, podavanie liekov...no hruza...pri vsetkom plackala... 🙄
potom pridam foto... 😉

sabinazv
27. dec 2009

petus, kazde 4 hodky povazujem za uspech 😅 u nas je to v noci aj kazdu hodku nikedy... a staaaale musi cestovat po posteli... tatik sa uz driape k nam nazad do postele, ale myslim, ze rad sa znovu vrati na gauc 😀

macik, ja som dankovi urobila vcera ryzu s mrkvou, ale tak ho natiahlo, az zvracal... on mi proste zeleninu nezje ani za nic...

a super, ze ste uz fit...

petusko
autor
27. dec 2009

macik, chore deticky su vzdy skuska nervov. ja to vzdy znasam horsie ako decka 🙄 aj ked mal Petik teraz ten uraz rucky, ja by som radsej mala obe ruky zasadrovane, len aby som jeho nepocula plakat od bolesti 🙄
a idem uz do postele, uz mi tu vsetci spia 😔 dobru noc vsetkym 🙂

sabinazv
27. dec 2009

dobruuu 🙂

macikjm
28. dec 2009

dnes otvaram...
kde ste vsetky mamule???
ninka spinka svoj doobedny spanocek...tak trosku surfujem... 😉

pikino
28. dec 2009

ahojte

moja zalomila red chvilou a to od siedmej je hore. opica krpata. inak tiez zacala horsie spat. od polnoci k nej skacem kazdu hodinku. a potom ze padam o osmej vecer na hubu. 🙄

nany100
28. dec 2009

ahojte, my tiež ešte spinkáme 😉 ...asi ten Fenistil má takéto účinky, že cez deň dlhšie spinká ako 40 min 😉 ...teploty už nemá, ale ten kašeľ a sople, to je hrozné...ideme zajtra k našej dr. na kontrolu, tak uvidíme, čo povie...a podávanie liekov je aj u nás boj nervov...držať ruky, hlavu, lyžičkou sa dostať do pusy a aj to tam udržať je nadľudský výkon...odsávanie je samozrejme tiež sprevádzané protestom, ale nie až takým ako som sa bála 😨 ...piť nechce ani čaj ani vodu, tak sme prisaté celé noci a aj častejšie cez deň, lebo aj málo papá (desiatu som dnes celú zjedla ja 😒 )...no som zvedavá, či budeme do Silvestra fit, ale pochybujem...takže prvé sviatky sme si pekne odmaródovali, až na Štedrý deň našťastie...ten sme ešte stihli

ciky prajem skoré uzdravenie, nám Paralenove čípky zabrali okamžite...do 15 min. jej stiahli teployu, ale na druhý deň sme išli radšej na pohotovosť, mala aj v noci aj ráno teplotu, tak som nechcela riskovať...

ni.kolet
28. dec 2009

Ahojte.
Mám otázku úplne od veci. Nepozerali ste včera náhodou Nekonečný príbeh? Nevideli sme koniec, išli sme do kostola a tak nevieme aké dal Bastian princeznej nové meno. Dík

pikino
28. dec 2009

niki oni to nepovedali ake jej dal meno. debilny slovensky preklad. namiesto toho aby krical meno ako v originaly tak reval zachraaanim vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas 😠 😠 😠 😠

nasa bude asi nejaky hypochonder akonahle zbada flasu so sirupom a lyzicku hned jej ocka svietia. 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre