Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

skorvankova
13. feb 2010

Ahojky kocky, mame uz 4 zubky a dalsie dva na prerezanie... 😉
Vcera sme boli vecer na pohotovosti, Šimko rano zacal soplikovat poobede uz horucka a vecer vracanie ako stary chlap, hrozne asi 7x, tak sme isli...
Povedali ze vracal z tych soplikov, ale take mnozstvo... 😒

Pridala som foto, uz sam stoji a dava cca 3 krocky 😀

nikinka008
13. feb 2010

baby prosim vas keby ste mohli reagovat na moj prispevok,dakujeeem 😀 😀 😀 😅

cikyta
13. feb 2010

Nikinka-tiež nejeme a ak,tak len tak,ako vy.Proste su obdobia,že im "nešmakuje".
A topánočky treba dávať aj nasilu,ved zachvílu bude maličká chodiť aj po vonku a v čom???Bosa? 😀 pa.Musím letieť...........dnes som zase nič nespala skrz zubok.Som MIMO 😖

miavin
13. feb 2010

ahojte
zanu - no oki - podrobnosti dohodneme jedného pekného dňa 😀 😀 😀
ciky - fíha Sisa je taká zvodná kráska šibalská? keď už pusinky vyfasovala....super, čo sa za mlada naučí.....
nikinka - vitaj medzi nami

miavin
13. feb 2010

nikinka - no čo sa týka spinkania cez deň - my bubame tri krát....ráno vstáva okolo pol 7 a potom ide o 9 bubať, na obede je to okolo 1 a poobede okolo 4- pol 5 vždy je to tak hodinka asi.
my sme tiež mali týždeň nepapania - tak len mliečko, kaša a také, ale to nám zúbky idú hore asi....
my už tiež chodkáme a tiež sa nám darí na slovíčko nono a nesmieš a nie....reagovať....zatiaľ vylezie len na gauč... ale oči máme na stopkách.... 😉

cikyta
13. feb 2010

Mia-no veru.A to som odbehla len na WC-ko a počujem rehotýýýý,reku,to čo???A môj "Syslik" sa cecá!!! 😀 😀 😀
Nikinka-spinkáme 2 x cez den. Okolo 7 vstaneme.O 10 spinkáme tak +-30 minut.Potom o 14:00 hajáme tak 1,5-2 hodky a potom večer okolo 21:00hod.
No to ale už tak že 22:00 je hore a potom v polhodinových intervaloch až do rána.Teraz , ked idu zubky,tak sa mi zdá,že ani nespíme v noci.Kukám na hodiny a každých 15 minut vstavam tíšiš,ceckovať,uspávať malu 🙄

nany100
13. feb 2010

ahojte, v tej bedni zase nič nie je a tak si sedíme každý pri svojom kompe 😠 ...predvalentínska romantika 😖

nikinka, my papáme 4x denne...doobeda desiata- výživa s keksíkom, obed po spánku zeleninka s mäskom a poobede buď jogurtík alebo nastrúhané jabĺčko s keksíkom, potom ideme spať do kočiarika a nasleduje buď jabĺčko ak nebolo na olovrant alebo kaša ak nebol na olovrant jogurt...medzitým sa ešte asi 2x kojíme, a aj ráno po zobudení a večer pred spaním je kojeni + cca 3x v noci

nany100
13. feb 2010

a spíme ráno do 7:00-7:30, doobeda okolo 10:30 dve hodinky a druhýkrát okolo 16:00 tak 45 min....večer je najneskôr o 20:00 v postieľke.

cikyta
13. feb 2010

Nany-to 4 x papáte? Ja som to chcela skusiť tiež,ale potom by mi nič nedojedla.Teda v tomto období "zubkovom".Ked jej nič nebolo krásne jedla.Takže my len ráno kusok rožku+MM,desiata MM,obed zeleninovo-mäsové papanie,pred 2 hod.MM a ideme von.O 5 olovrant výživka ovocna,alebo jogurt.Večer bud kaša,alebo len MM.(čajík tak podla potreby)
Chcela som obmedziť MM a pridať viac ovocia a zeleniny,ale nechce a to MM má aj na "pošuchanie"bolavých dasienok.

nany100
13. feb 2010

ciky, papali sme donedávna tiež 3x, ale odkedy som ju začala terorizovať spánkovým tréningom čo je cca 2 týždne, tak v noci oveľa menej papá (žiadne cuckanie počas celej noci) a asi pochopila, že papať sa má cez deň (alebo sa zľakla, že ju idem vyhladovať 😀 ), tak som zistila, že je oveľa hladnejšia a mliečko ju zasýti len nachvíľu (skôr ho cez deň pije od smädu a na ukľudnenie pred obidvoma spánkami...uvidíš, keď začnete menej dudkať v noci, tak aj Sisa príde na to, že na papanie je deň a nie noc 😉

a vo veku medzi 9-11 mes. sú 3-4 príkrmy denne akurát...takže ste OK 😉

cikyta
13. feb 2010

Hm...ved už ma s tým 1 zubkom hryzie a mám bolave cici ☹ Hádam sa to aj nám niekedy podarí...dobru nôcku Nany a aj Adelke malinkej 🙂

nany100
13. feb 2010

dobrú nôcku, aj ja pomaličky padám...Siska nech maminku nechá trochu vyspať 😉

cikyta
13. feb 2010

Ozaj.Dnes aká sranda...
Dala som napísať do novín valentínku pre muža:
-Ľubime ťa,ocinko náš,
posielame pusinku,
mamičenka jednu velku,
Siska takú malinkú! 🙂

(No a náš ocinko začal všetkým vyvolávať,nech si kupia noviny! 😀 )

nikinka008
14. feb 2010

ciky,ale to uz trva aj 2 tyzdne a mozno ze aj viac presne nepamatam 😕 a zubky nam teraz nejdu tak ja neviem 😔 ...topanocky jej vzdy skusam obut ale ked ju chcem dat postavit na ne tak ani za svet hned si len chce cupnut a dava si ich dole 😖 a ked ju v nich chcem znovu postavit a jej poviem ze nono tak chyti nervy hodi sa o zem a zacne plakat a sme skonili s topanockami ☹ teraz ich mala chvilocku na nozkach aj v nich trosku pochodila lebo som jej dala do rucky inu topanocku al uz ich dala zase dole 😖 ...asi bude chodit bosa po vonku 😀 😀 😀 😀 😕
A krasna basnicka pre ocka 🙂 😉
miavin,dakujem vitaaaam 😀 😀 mne by mala asi 3 krat za den spinkat nechcela,a ja keby som ju dala spinkat este o tej 4 pol 5 tak do polnoci by nam tu behala 😖 ona sa najneskor musi zobudit o tej pol 4 aj to uz je vela niekedy a vecer musi byt unavena aby zaspala bez problemov 🙄 vcera vstala o 3 poobede a vecer jej trvalo kym zaspala 😖
nany,a kolko ti mala zje na obed?mne by mala tiez jedla jogurtiky,vyzivy lebo je to sladke 😖
Vsetky rano kojite ale im davate nieco ine?Ja davam UM 🙂
Dnes som sa skoro nic nevyspala v noci ja neviem co to bude ked nam zase pojdu zubky ale tie 2 co jej vysli neboli az take problemove cez den bola trosku zla ale som jej dala bud gelik na dasna alebo citron 😅
celu noc sa prehadzovala akoby si nevedela najst polohu alebo co,5 min nepreslo aby lezala kludne a zakazdym ked sa pohla som bola hore 😔 😢

skorvankova
14. feb 2010

Ahojky...
Dnesna noc super...zaspal o 22,00 zobudil sa az rano o 5-tej, toto sa nam este nestalo..., ani sa necudujem ze pespal lebo dva dni skoro vobec nespal, pre tu chorobu ☹ , potom som mu dala mliecko a spinkaleste do 8,00.
9,15-plakal tak sme sa nosili a on zaspinkal...

Babulky ake mate skusenosti tie ktore ste uz mali svoj rezim, potom prisla choroba a??????????? co bolo dalej, bolo to ako pred chorobou????

Mne Šimonko spaval 2x za den okolo 10 a potom okolo 15-tej....vecer uz 20,30 spal a zaspavaluz konecne sam a bez placu, som zvedava ako to bude teraz.

krpcek
14. feb 2010

ahojte. skorvi my sme nemali chorobu, ale ockovanie - dva dni bolo nic moc, ale zaspavala aj tak o 10-tej o 2-hej akokeby sa nic ani nedialo. a teraz tiez pokracujeme vo svojom rezime.

inak nasa noc nic moc - o jednej sa zobudila, tak som ju nakojila a do druhej mrncala, vstavala sa v postielke, vykrikovala . . . no potom zaspala do piatej. o siedmej som si ju zobrala k sebe a na prse spala este asi pol hodinu. a uz spime zas.

vcera mala premieru autosedacka - prvy krat tam spinkala a uplne v pohode, zaspinkala uplne krasne, bez kriku, placu, mrncania.

nikinka008
14. feb 2010

skorvi ahoj,nasa mala bola tiez nedavno chora mala vysoke teploty a vobec nespala v noci tak ako normalne ani cez den trosku sa jej to narusilo,ale ked vyzdravela vsetko sa vratilo do normalu 😉 ta teplota ju v noci stale budila,tazko dychala lebo jej bolo velmi teplo a nechcela skoro nic spat iba ocko ju nosil na rukach a jedine tak zaspala akonahle ju chcel polozit do postielky bola hore ale to bolo tou chorobou,klop klop nastastie to je za nami chudatko sa trapilo 😖

skorvankova
14. feb 2010

Vsak ja by som bola veelmi rada keby sa to vratilo...lebo konecne som vedela kedy co a aj Šimko bol spokojnejši, krasne spaval, dokazal sa zahrat a tak...

krpcek aj nasmu sa paci v novej autosedacke...inak dlho si nepridala Sabinku, teda jej foto, tak???? 😎
nikinka, aj ja davam rano UM 😉

krpcek
14. feb 2010

skorvi nechce sa mi to zmensovat, tak foto pridavam len facebook. . . tak tam si mozes pozret ak chces.

inak baby - ked ste boli s drobcami na dovolenke, ako ste riesili jedlo? my ked sme boli v tatrach bola este plne kojena, tak osm nic nemusela riesit, ale teraz neviem, ked pojdeme na lyzovacku,ci si zobrat so sebou na tiez dva dni, alebo si tasm davat jedla, ktore moze papat aj ona, ale jej tam varit (je to kamosou hotel, tak by nebol problem sa votret do kuchyne). 😅

skorvankova
14. feb 2010

Tak daj link 😉

pikino
14. feb 2010

cafteee micuse.

krpi a kebyze jej zoberies jedlo kupene vo flaske ? nic sa jej nestane

moje dieta ma novu uchylku, otvori si pracku a ohryza tu gumu co je vnutri. 😝

a inac co sa tyka reci tak hovori akurat tak mama aj ked tazko povedat ci tym mysli mna. a ked je hladna tak pisti nam nam nam na psov reaguje avavavavava ale inak si len tak blaboce.
stavia sa na nozicky ale krociky nerobi. tancuje na hudbu tapka si do rytmu, papa neda ani za nic. 😀 a po vsetkom sa stvera ako opica.

pikino
14. feb 2010

krpi sabi jej uz dobry vlasac. 🙂 sa mas mozes robit copiky.

krpcek
14. feb 2010

piki konecne sa mi ju podarilo z kupovanej stravy preorientovat na domacu varenu, tak to nechcem zbytocne pokusat.

moja neurobi ani za svet tapusky - ked je spojime ruky, hned ich taha prec.

krpcek
14. feb 2010

piki je strasny. . . musim jej robit, lebo jej to lezie do oci. sranda, ze jej rastu len do predu, na boku a vzadu velmi pomalicky.

skorvankova
14. feb 2010

krpy, strasne je zlatucka, velmi sa na teba podoba 😉

pikino
14. feb 2010

myslis ze by sa za dva dni odnaucila od normalneho jedla?
moja papa aj normalne aj z flasky aj ked flaskove papa viac.

predsa len tie predne vlasy rastu rychlejsie to je normalne. 🙂 mozes robit fifinu. 😀

krpcek
14. feb 2010

piki neviem, ale radsej to nebudem pokusat.
moja donedavna normalne nechcela vobec, potom som prisla na to,ze jej chuti brokolica, tak ju mala kazdy den s niecim inym a teraz mi uz v pohode zje viac menej vsetko - minuly tyzden mala svieckovu, vcera mala pecene kura s ryzou a zemiackami. aj perkelt jej chuti s cestovinou.

skorvi dakujem. 😉

nany100
14. feb 2010

nikinka, malá zje na obed 200ml bez problémov...my sme skôr mali problém s výživou, trvalo dlho kým sme sa prepracovali na tých cca 150ml...ovocie jej neberie až tak veľmi...a to každý vravel, treba začať zeleninou, lebo potom sa zo sladkého ovocia na to nebude chytať...a z ovocia zje len jablko...banán ani hrušku nechce a momentálne nie je sezóna marhúľ a broskýň tak sme len na jablku...aj keď to tiež občas ide do nej nasilu 😒

krpcek
14. feb 2010

simon je riadny stramak. 😉

ozaj baby aku velku nozicky maju vase deti? moja ma 12cm a kamoska mi hovori, ze velka, ze jej maly ma mensiu a to je od nas o skoro dva mesiace starsi. 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre