Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
10. mar 2010

No, som spat... boli sme s Dankom zasa vybavovat... snad uz sme vsetko vybavili a mozme pomalicky stavat baracik 😎 Mimochodom institucie kde sme boli nemaju absolutne ziadny bezbarierovy pristup, to akoze zabudni matka a vlac kocik po 10tkach schodoch ako pako... 😠

Ciky, som rozmyslala nad vami... a idu teraz Siske zubky? skusali ste chamomilu? mozno by to stalo a vyskusanie... Ja vtedy ked som to davala 4x denne po 3-4 bobulky, tak dieta bolo ovela menej mrzute a asi aj noci boli o nieco lepsie, akoze zazraky sa nebudu asi diat, ale skusala by som toto - je to detsky liek na vela veci, okrem ineho pri nepokoji pri prerezavani zubkov... Len treba to davat viac dni... hned po prvom dni mozno ani zmeny nebudu... Ale ak mate moznost, fakt by som vyhladala homeopata nejakeho dobreho...
Na kazdych homeo je napisane, ze su na lekarsky predpis... tie v riedeni 5,9,15,30 tie sa daju v pohode kupit, len nemam info ako sa daju take vysoke riedenia...

Drzim palce s tym bytom, nech vam to vyjde ako si predstavujete... a ten rozdiel 10 tis., to je predpokladam v Sk, hej? ja sa uz pomaly snazim mysliet v eurach, ale tiez mi to velmi nejde 😝

Nany, ja davam Dankovi raz denne jogurt activiu bielu obycajnu, on jogurt miluje... ked vidi, ze si berieme jogurt z chladnicky, tak uz sa dozaduje papat 🙂 A potom taku tretinu az polku kelimka bielej aktivie mu davam do obeda, to mi skor spapa, ked je to take jogurtove - je to gurman 😅 kase uz dost dlho robim nemliecne, len s vodou a do toho mu davam banan alebo jablko, alebo vyzivu, to ma rad... Kupujem nemliecne od sunarky.

Ozaj a vam pre drobcov predpisala dr na zubky Natrium fluoratum? My to mame, chcela som mu to dat, ale vraj nesmie sa to podavat s mliekom a rozostup od mliecnych vyrobkov a mlieka pred podanim ma byt 2 hodiny... nam to teda vobec nevychadza, kedze nechce ine pit, len mm... neviem kedy mu to dat... hm, asi len niekedy vecer... 2 hodky pred kojo ...

korelka
10. mar 2010

ahojte baby!

ciky - chudatko, to uz je nenormalne, ved to prakticky od zaciatku ti tak spinka-nespinka - to jednoducho len zubkami byt nemoze... 🙄 drzim prsteky s tym bytom...

nany - ja napr. Alexovi nedavam vobec nic mliecne, dokonca ani kasu... jemu idu teraz stolicky, tak je hrozne velky cicos a poriadne mi nic nepapa, vsetko si vynahradza cicanim...

juj, vcera mi alexik hroooozne velmi spadol z postele a o hodinu na to sa neviem ako vtrepal medzi postel a skrinu - riadne si udrel obe uska, resp. ma ich poznacene fialovymi fliacikmi, na cele ma zas obrovsku modrinu - skoncilo spanie na posteli... ale triasla som sa od strachu neskutocne...

super, ze ste tu rozoberali darceky - my sme mu v sobotu kupili topanocky na prve kroky a s tym piekoviskom ste ma inspirovali, asi bude to a samozrejme dostane aj tortu...

sabi - a to uz idete stavat? nejako som trosku mimo... 🙂

aj ja chcem, len sa nejako bojime zobrat si uver, ale inak sa neda, ale zadlzit sa na 25 rokov sa mi vidi hrozne vela - tolko veci sa moze za to obdobie stat...

krpcek
10. mar 2010

ahojte. ja som dnes bola v hornbachu a maju tam super pieskovisko, ale trosku drahsie - 34 ecok. . . bola som si kupit zopar kvetinacov, kvetiniek a blbosticiek . . uz chcem jar, nech sa mozem rypat v zemi! 😀

nany100
10. mar 2010

ahojte 🙂
ďakujem za odpovede...sabi, aj Adelka miluje jogurt...asi to má najradšej zo všetkých denných jedál, zalizuje sa až za ušami 😀 ...a keď popapá, tak kuká do kelímku a čuduje sa, že je prázdny 🙂 ...tak vyskúšame nemliečnu kašičku na večeru, no s ovocím asi nepochodím, skôr tú výživu ak by som jej trochu do nej zamiešala...
gratulujem k takmer rozbehnutej stavbe, kde máte pozemok, niekde mimo mesta?
Bezbariérové prístupy do inštitúcií by mali byť samozrejmosťou...u nás sa nedostanem ani na hlavnú poštu s kočiarom 😠
Natrium nám nedali...a mm sa berie ako normálne mlieko? Možno je tým myslené len kravské, že sa nesmie...

korelka, fúha...tak nech sa Alexíkovi bobo rýchlo zahojí...musím zaklopať, nás zatiaľ úrazy obchádzajú...ale zatiaľ nelozí a ani nechodí, tak asi nás to neskôr tiež neminie ☹

macikjm
10. mar 2010

ahojte...
nany...ja davam ninke na ranajky pecivo so syrom...jogurtik velmi nechce... tot vso, co sa tyka mliecnej stravy okrem MM...kasu davam malo a ked tak nemliecnu.

dnes bola ninka ockovana...som rada, ze to mame za sebou...dufam, ze to prezijeme bez komplikacii...a nasa vaha:9500g...

natrium tiez nemame, ale chcela som sa opytat nan dr....ze kvoli zubkom sa to ma davat...

aj ja chcem jar...a tiez zhaname golfac...aj v polsku som uz bola...no predstavu mam...dufam, ze kupime coskoro..nech uz nevlacim to velke cudo...s tym mojim malym cudkom krasnuckym... 😀

iku
10. mar 2010

Už asi všetky spíte,ďakujem za rady
zanu,skúsim kúpiť tú šťavu,no dnes napodiv trochu čaju vypila
keď som kojila,nejak som to neriešila,ale teraz sa radšej poradím,lebo sa mi zdá počas dňa trochu ospalá,šúcha si často oči ako na spanie,ale nezaspí,neviem..

nany,aký golfáč máš vo výhľade? ja sa tiež chystám kupovať,ešte len sondujem

nikinka008
11. mar 2010

Dobre ranko,
tak uz nieje nachladena len mala ale aj ja 🙄 citim sa hrozne stale mam upchaty nos a malej tiez stale tecie z nosteka a dostat do nej sirup je strasny boj musim jej nasilu otvarat ustocka 😖
zatial papame celkom pekne urcite lepsie ak predtym tie 3-4 lyzicky 🙄
ciky,tak ako ste dopadli vcera stym bytom?je mi luto ze mate take tazke noci so siskou ☹ a si z toho vsetkeho vycerpana,ja neviem co by bolo keby Sara toto robila 😕 😕 😖 ale klobuk dole pred tebou 😉 len si povedz ze to vsetko prejde je to len docasne siska vyrastie z toho ani sa nenazdas,ale drzim palceky a vela sil 🙂 😉

bambina
11. mar 2010

ahojte.
prihodila som aktualne foto.
aj Simonka ma uz prvy pad za sebou. vcera spadla manzelovi zo sedacky na zem. nastastie vsetko OK, ale plac to bol riadny, vylakali sme sa obidvaja.
jogurt je aj u nas oblubeny, tiez davam bielu Activiu, taktiez vecer nemliecnu kasu. hoci to nema velky vplyv na spanok, chuti jej. ja davam ryzovu od Nutrilonu, teraz som kupila jablkovu na dobru noc od Nestle, tak uvidime.

a zasa tu mame sneh 😠

zuzik25
11. mar 2010

cafte babule,
aj my mame sneh a staloe snezi.

no a predieraju sa na tento svet ocne zubky obidva, rano mala len zyvsenu teplotu 37,2 a o hodku neskor uz 37,9, teraz spinka, som zvedava ako to bude ked vstane. ani papat nechce, ledva do nej dostanem nieco na pitie a prsnik odmieta uplne. tak dufam, ze dnes alebo zajtra vyjdu von a bude zas chvilku klud.

ja uz kasicky na noc nedavam, nemalo to ziadny vyznam, papame jogurtik s vlockami alebo puding, pripadne krupicovu kasicku.

nany100
11. mar 2010

ahojte,

macik a zarábaš tú nemliečnu kašu tiež do vody ako sabi? Lebo ja by som isto toľko mlieka neodstriekala 😒 ...a aký dávaš syr Ninke? Tvrdý alebo nejaký roztierateľný? Myslím, že napr.Lučina sa môže...ale naša malá opica nechce ani rožtek ani chlebík, tak jedine na prst natrieť a ona by to oblízala 😀
nás budú očkovať konečne v utorok, soplíky sa pomaly vytrácajú, tak budeme môcť ísť...

iku, ešte nemám poobzerané golfáče, asi budem hľadať na bazároch, nemusí byť fungláč...ale viem, že niektoré baby už zháňajú...dajte nejaké tipy, dievčatá

nikinka, prajeme rýchle uzdravenie, aj my sme teraz vyše týždňa bojovali, ale už je to na ústupe...vysávač stále v pohotovosti, našťastie si na to zvykla a nerobila scény...ani pri kvapkaní do nošteka 😉

bambi, dík...ja viem, že asi nebude lepšie spať, ale od cca 16:00 sa len kojíme a chcela by som jej štvrtý príkrm zase zaradiť, keď pečivo bojkotuje...tak asi kašu 😉 ...Simonke pofúkaj buchnuté aj za nás 😉

sneží aj u nás...zuzik, Adel keď sa tisnú zuby práveže chce len cuckať odo mňa...papá síce aj jedlo, ale najradšej by len mliečko mala...puding Emke jej aký varíš? čo sa do vody robí?

nany100
11. mar 2010

bambi, Simonka aká je usmiata stále...zlatučká je 🙂

zanulienka
11. mar 2010

kocky ktore z vasich deti maju este otvorenu fontanelu?

macikjm
11. mar 2010

nany...kasu robim do vody...nedavno som este odsavala, ale to je fuska riadna...nechce sa mi uz... 😅
a syr je roztieratelny..apetito kidoo...a tiez nezje vela chlebika...nakrajam jej na male kocky...tak nieco zhadze na zem, nieco zje...nieco jej ja dam do pusinky...zapija cajikom... 😉

zuzik25
11. mar 2010

nany, puding som robievala klasicky s mliekom, najprv s UM a teraz uz s klasickym 5 dnovym. ale ak mas dost mliecka tak aj s materskym mozes. polku balicka pudingu uvairs v 250 ml mliecka, pridavam bananik a piskotku. to my vyjde na 2 porcie, jednu na vecer a jednu ma doobeda.

nany100
11. mar 2010

zanu, Adelka ešte nemá úplne zrastenú fontanelku

macik, dík 😉 ...a nie je v tom syre veľa E-čiek? Musím to v obchode pozrieť 🙂

zuzik, skúsim...mliečka dosť, ale ja neodsajem, skúsim neskôr s normálnym mliekom...a akú príchuť? vanilkový?

zuzik25
11. mar 2010

zanu, ani emmka este nema fontanelki zrastenu
nany, aj vanilkovy, aj bananovy sme uz skusali, nabuduce skusime smotanovy a jahodovy.

zanulienka
11. mar 2010

dobre,uzsom chytala paniku.som myslela,ze ma byt zrastena do 1.roka,ale nie az okolo 18 mesiacov az 24

ni.kolet
11. mar 2010

Ahojte. Náš ju mal zrastený už ako trojmesačný.

zanulienka
11. mar 2010

ani velmi rychle zrastenie nie je dobre,pretoze mozocek rastie rychlejsie ako hlavicka a potom nema miesto-toto som sa docitala na nete.cize neskor-lepsie.

miavin
11. mar 2010

ahojte
ani my nemáme ešte úplne zrastenú "dierku" na hlavičke - fontanelku.....bude múdry 😀 ale asi len na lotroviny - vystrája jak čertík....
ako sa ináč máte?
nám tu zas "nakydalo" snehu, ta ja už neviem.... už mi to na nervy aj ide.... 😒

petusko
autor
11. mar 2010

ahojte 🙂
dnes sme mali mat poradnu a ockovanie, ale kedze Marcel stale kasle, tak sa nic nekonalo, akurat nam predpisali dalsi sirup a zobrali vyter z hrdla aj z nosteka 🙄 v utorok sa mame prist ukazat a uvidi sa, ci ho zaockuju 🙄
aj s Petkom sme boli na kontrole na neurologii, tiez nic moc, no nedobry den skoro za nami 😖
fontalenu nema zrastenu ani Marceli, teraz som mu kukla a este tam ma malicku jamku 🙂
aj som vas citala, ale uz neviem, na co som chcela reagovat este... mi to nemysli dneska 😅
uz nech je aspon osem hodin a decka v posteliach, vylozim nohy a budem oddychovat pri tv 😅

sabinazv
11. mar 2010

cavino,

petusko, ja uz mam ten cas, ze drobec v posteli a ja mam free (na chvilu), lebo ak bude vcerajsi scenar, tak o hodku bude hore a o dalsiu zas... no a dnes som namerala aj zvysenu teplotu 37.3, tak su to iste zubky, lebo taky je uknucany... chvilu sa smeje, naladicka o chvilu sa zlosti, potom zasa smeje, no mam dost a som rada, ze buva... Dnes mal premieru - 2 hodky ho strazila moja segra... z toho hodinu spal a hodinu sa hrali a asi uspesne, lebo ked odchadzala, tak sa rozplakal 😅 Jejda, tak asi mame opatrovatelku na nejake obcasne chvilky... Inac ja som skonstatovala, ze som sa citila ako bez kabely, alebo bez batoziny ked som bola bez maleho 😀

Nany, mne dokyna odporucila syr Kiri, alebo aj Lucina, aj bryndza moze byt (Slatinska je certifikovana), potom aj tvrdy syr, nie prilis tucny a maslo (nie margarin)...a ze do jedla aj prevarene mliecko... Jogurty aktivia v pohode, smotanove - ze na jeden krat len polku, lebo ze je tazky... A som sa pytala na ochutene, tak ze radsej nie, ze ak ovocny, tak tam pridat cerstve ovocko... Mojmu malemu ale chuti obycajna activia, tak neriesim... A tiez som sa na Pribinaky a tvaroh pytala... tak ze Pribinaky tiez radsej nie, ze to obsahuje nieco, uz som zabudla co... ze radsej az neskor a tvaroh plnotucny, nie ten odtucneny....
Inac vcera nam navsteva doniesla Pribinaka, tak som otvorila, maly ked ma zbadal, tak taky psi pohlad hodil, ze som mu dala trosicku a taaaaak mu to chutilo, joj moj bobak... mu chuti take, co mu nedoprajem 😒
Ale teda nedoprajem veru, ked som si precitala zlozenie ... ale som sa rozhodla, ze mu urobim sama taky tvarohovy krem, niekde tu na MK som videla recept na domaceho pribinaka... 😉

A domek... no zatial je vyriesena (ciastocne) otazka financii - uveru, dalsia etapa a etapy pred nami, ale sup sup, chceme do jesene v nom byvat 😎
Korelka, bez uveru v dnesnej dobe sa asi neda... ale ak sa neprecenia moznosti, tak si myslim, ze sa to v pohode da zvladnut... a ta splatka, ak sa aj teraz zda vyssia, tak o 10 a viac rokov uz bude nizka (vidim to na sebe, ked posudzujem moju staru hypo splatku, kedysi palka a teraz pohoda) 😉
A chceme nizkoenergeticky domcek, tam su naklady dokonca na byvanie nizsie ako v byte... tak dufam, ze sa nam to podari ako zamyslame...

sabinazv
11. mar 2010

Domácí pribináček

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1/2 l mléka, cukr dle chuti, 1 vanilkový pudink, 1 kostka tvarohu, 1 vanilkový cukr, moučkový cukr.

POSTUP PŘÍPRAVY

Svaříme mléko, cukr a vanilkový pudink. Necháme vychladnout.
Tuto směs ušleháme s tvarohem, vanilkovým cukrem a dosladíme cukrem podle chuti. Můžeme zjemnit šlehačkou, přidat kakao.

alebo:

Domaci Pribinacik

2 balicky alebo 2 kelimky makkeho tvarohu, 1 sladku smotanu 200g, 2 vanil.cukre, asi tak 5 PL krays.cukor, zalezi kto ake sladke ma rad.Zmiesat,dat do kelimkov, alebo misiek a do chladnicky na par hodin.

sabinazv
11. mar 2010

ten druhy recept bez pudingu sa mi viac paci...len dam hroznovy cukor...

nany100
11. mar 2010

ja len že, sabi aké mlieko dávať drobcom do varenia? asi plnotučné, nie?

idem kuk Panelák, tak zajtra popíšem keď bude malúch spinkať 😉

sabinazv
11. mar 2010

nany, ano, plnotucne... ale tiez mam este zabrany, neviem kedy sa odhodlam 🙂

jaj a este pre ciky som chcela... ako sa mate? dnes si nepodala spravy...
Ma napadla taka vec, ze som niekde citala, ze na niektore deticky zle posobi, ak sa dava Vigantol vecer, ze sposobuje nepokoj a tak (tusim aj na pribalovom letaku je to uvedene), ze radsej to davat rano alebo cez den... inac ja som to skusala - lebo predtym som vzdy davala pred spanim... ale teda u nas ziadne zmeny, ale vyskusaj aj toto, mozno u vas zaberie 😉

iku
11. mar 2010

Sabi,prečo nedávať toho pribináka? my ho bežne vanilkového jedávame.Tiež zvolenské čučoriedkové a ovocné jogurty,aj rôzne iné krémiky.
Viem,že sa nemajú dávať nízkotučné výrobky.

elfi1
11. mar 2010

Ahojte,
to je zaujimave s tym vigantolom. musim skusit preorientovat. tiez som davala skor vecer.

sabi - minule som kukla obal Kiri - skoro ma prekotilo, kolko E-ciek na mna odtial pozeralo 😲 . tak som to slahla spat do regalu. ze radsej pockam

ja mu kupujem v Bille - "nase Bio" - jogurty - biely, alebo aj ovocne zacinam. su to na 99% prirodne ochucovadla, malo by to byt OK.

sabinazv
11. mar 2010

elfi, sla som kuknut do chladnicky, a ozaj je tam kopec E... no vsak ale aj tak to maly nejedol, tatik mu to vyjeda... nas maly nie je velmi na dospelacku stravu, a teda vseobecne maloco nesladke mu chuti 😒

iku, zabudla som argument dr., ze aka zlozka jej to v tom pribinaku vadila... opytam sa nabuduce 🙂
Ja si pamatam,ze vcera ma tam zaskocila zelatina napr.
A ovocne jogurty ze su plne kadejakych umelych latok, ze ona by uprednostnila ovocie cerstve...

iku
11. mar 2010

Ja dávam ovocie čerstvé doobedu a myslím,že si pomaly musia zvykať na tie brečky,čo jeme.Myslíš,že v to krásnom ovocí nič nie je? Snažím sa to hlavne striedať,aby som jej nedávala často jednu vec.to je len môj názor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre