Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ninnaricci
21. mar 2010

Ahojte...čo je tu nového???
...zbežne vás čítam...musím sa posťažovať na drobcove spanie...neviete o niečom...o niekom kto naučí dieťa samo zaspávať??? 😅
...lebo ja som už z toho hotová...cca 8x za noc ho trebalo ukludniť na rukách...ja v takom polospánku...až sa niekedy bojím, či nezaspím za pochodu 😀
...ja viem, že je tu téma o spánku...aj tú knižku som si prečítala...ale ja nie som schopná počuvať moje dieťa ako sa mi plačom zadúša...

...ináč sa idem pochváliť...v máji ideme na dovolenku do Egypta...taaak sa teším...len tá cesta ma desí...a to máme odlet z Ba...asi to nejaké utlmovacie tabletky istia...a už teraz mám traumu z toho ako sa zbalíme

...golfový kočík na dobolenku objednaný...už sa ho neviem dočkať

...ináč mi k prvým narodeninám nechystáme nič moc...akurát pozveme rodinu na obed...a objednáme tortu

...tato nás chcel zobrať do Disneylandu...noo radšej to odložíme o pár rokov...veď on by si to ešte tak neužil...akurát my 😀

ninnaricci
21. mar 2010

...a ešte mám pár otázočiek...kolko krát umývate deťom zúbky...lebo ja len raz denne...a to ráno,..vraj netreba viac...tak neviem

...a detičky ktoré už kakajú do nočníka? ...to sa normálne pýtajú? ...čiže viackrát denne?
...už som rozmýšlala, že tiež skúsime...len sa bojím tej dovolenky..tam nočník trepať nebudem...

macikjm
21. mar 2010

ahojte...
aj ja prajem krasnu nedielku...
inak moje kramy este stale nedosli...bola som v piatok pri gyndosovi...robil mi usg tak ze bud som tesne pred kramami alebo som tehu...plodove vajce este nevidel...ale dla neho a mnou udanej anamnezy by som nemala byt tehu, ze to by uz nieco mal vidiet...tehu testy stale negat. tak mi velmi nepomohol 😀 ...ze mal take pripady, co tehu testy negat. a zena v 3. mes...tak cakam...ze ked nedostanem kramy do velkej noci, mam prist...ale tehu sa necitim byt...

nina...ninka kaka do nocnicka...ale sama sa este neviem pytat...ja musim davat pozor a ked uz vidim ze sa puci tak sup na nocnicek alebo ked doobeda nekaka a ked spapa obedik...davam ju na nocnik...po jedeni sa crievka stale pohnu...vtedy sa vzdy vykaka...takze my tak... 😉

no utekam...ideme vonku...je tu krasne... a s novym kociarikom... 😀

cikyta
21. mar 2010

Ninus-nám začala Sisa krásne kakať do šerblíka,no už zase prestala a kaká do plienočky.Nepýta sa,no ked si ťahá dolu gate,viem,že je pokakaná... 😒
Zubky neumývame,kedže nemáme aké 😀
So spánkom to máme rovnaké,len my nepochodujeme,ale sa ceckujeme 😠

miavin
21. mar 2010

no ahojte
takže my zúbky umývame aj ráno - aj večer, prestali sme ráno kakať a cikať do nočníka, už len sem-tam sa podarí. spánok - no od tej 19-tej do 5.30 - potom mliečko a finito....takže nič moc a dnešná - včerajšia noc - hrôza od 2.30 do 3.45 hore - potom zaspal o 5.35 mliečko - ale do 6.30 som ho z postieľky nevybrala - pospal trochu, takže nič moc....
na dovolenku nejdeme nikam, a podľa situácie ak to mám zhodnotiť, tak sa na dovolenku asi v živote nedostaneme... ☹
hlavne, že sme zdraví - slniečka užijeme aj na slovensku..... 🙂

cikyta
21. mar 2010

Mia,od 19-tej do 5.30 ti spinká a ty tomu vravíš : "nič moc???" 😅 😉

miavin
21. mar 2010

ciky - no hej - ale vypije mliečko a už nechce bubať a vykrikuje na celý byt..... a už som aj skúšala dať ho neskôr spať - no nehrozí - uvidíme, snáď potiahne ešte, ale keďže nám idú zúbky, tak nás čakajú perné dni. 😀

cikyta
21. mar 2010

Mia,10,5 hodiny.......... 😔 bez prestávky???To je sen.Toho sa nikdy nedožijem.Teda,už tomu neverím. ☹
Moja spí 8 hodin a každu hodinu budíčeeeeeek!!!

miavin
21. mar 2010

ciky - fíha to naozaj???? no ja už mám nervy keď máme také noci že sa dva krát zobudí na cumeľ, alebo čajík...ale ináč naozaj bubká celú noc - tak to som potom rada 😀

cikyta
21. mar 2010

To bud rada Mia.Máš výborne,poslušne,dobručke dieťatko. 😉

cikyta
21. mar 2010

Len nerozumiem,ked sa ráno posledný krát zobudíme,že ona je vyspatá a usmiata..a ja ako mechom udretá 😖

miavin
21. mar 2010

no to hej - som rada, že tak bubká, ale ja už pomaly chodím s ním - aby som bola ráno vyspatá tak chodímo 21 spať 😀

cikyta
21. mar 2010

To je fajn Mia,že sa snažiš chodiť s nim hajať.Budeš lepšie vyspinkaná 😉 Niekedy sa fakt musíme prispôsobiť my drobcovi 😅

miavin
21. mar 2010

😀 No to hej - a to mi cez deň dáva riadne zabrať - ako tvoja Sisa určite tebe - stále je ho všade veľa 😀 . Najlepšie je - keď je v kočiari a je kľudný alebo spi....ináč za ním nestíham behať 😠

elfi1
21. mar 2010

my na nocnik zatial este neskusame. mame kupeny, ale este chvilku pockame. on tam sediet nechcel. a ak si nahodou nevsimneme, ze tlaci, tak kludne bude pokakany chodit. vobec neda na sebe znat, ze ma plne gate 😀 . vacsinou ho vtedy prezradi smrad pliiziaci sa za nim 😀 . ale ked zacne tlacit, tak je to vidiet a potom chytro prebalit

a spinkame tak cca od 19 hod. do 5-6. ale nie v kuse. najprv sa tak 1-2x zobudi v postielke. dame dudku, ulozime a ked sa zadari, tak vydrzi do takej 21-22 hod. potom zase rev a uz ho davam medzi nas a idem k nemu spat. potom okolo 1 dam jedno prso a okolo 4-tej druhe. potom uz o tej 5-6tej ked vstane, tak tiez dam este prsno a tajne dufam,ze este zaspi, ale zbytocne

ninnaricci
21. mar 2010

...ďakujem za odpovede...neviem čím to bude...už celkom pekne spinkal...a to papáme len 1x v noci...ale UM
...on sa na rukách chce len tak uhojdať...a spinká hneď...ale keď ho položím tak sa ešte zlostí...tak ho opäť vyberiem...a tak dokola...niekedy je to len 10minutovka...ale v noci sa mi to zdá straaaašne dlho
...už som skúšala ho dať aj k sebe do postele..kedže tata sme vyštvali už dávno do inej izby...no ani to nemalo velký úspech...a neviem, či by som na seba neuplietla ďalší bič...

...my asi nočník posunieme až po dovolenke...ideme v máji...tak potom začne naše nočníkovanie

miavin
21. mar 2010

oj dievky - keď tak čítam, tak to nechápem - náš Alex sa vôbec nechce mojkať a poľúbiť - postískať sa dá len po očkovaní keď má teplotu. Ja neviem čo to je uspávanie na rukách, alebo v noci vyberať z postieľky a dávať do našej - tak snáď nás to nepostihne ani pri druhom....aj keď niekedy by som si priala aby bubal pri mne....nehrozí.... 😒

katka.ott
21. mar 2010

ahojte, tak ako citam, tak ja mam tiez neskutocne dobre deti, ktore daju cez den zabrat 😎 . male mi spia od 20.30/21.00 do cca 7.00. obcas sa niektora v noci zobudi, bud dam cumel, a ak to nepomaha, beriem ju k sebe do postele. nastastie maju medzi sebou dohodu, ze len jedna "vyvadza"

cez den mi zacinaju spavat len 1x max. 2hodiny, pripadne 2x po kratsie. a potom su vecer totalne odpadnute 😀

no a s nocnikom sme uz zacali davno. obcas sa podari, obcas nie. ale mame uz svoje finty 😀

cikyta
21. mar 2010

Katka-tak to máš super!!!
Jéééj 😵

petusko
autor
22. mar 2010

dobre ranko 🙂
krasny slnecny vikend za nami, my sme boli vela vonku na dvore, Petus konecne poriadne vyskusal novy bike, za loptou sa ponahanal a aj Marcelik uz vyskusal po zemi trosku cupitat, jasne, ze len za mojej pomoci. aj ked zo dn na den je obratnejsi a sikovnejsi 🙂
nocnik my este nepraktizujeme a asi ani nebudeme. aj Petka som zacala ucit az v roku a pol rovno na WC a pekne sa naucil, nikdy do ziadneho nocnika ani necvrkol. a od dvoch rokov nemal plienku na den a od dva a pol ani na noc. a bolo to bez akychkolvek hysakov, nervov, nutenia, takze asi aj Marcelkovi necham volnejsi priebeh 😉
mia, nas Petus bol a vlastne aj je taky, ze sa nelubi mojkat a nosit na rukach. ani pri nas nespaval. Zato Marcel by sa bozkaval furt 😀 este aj jazycek vyplazi a natrca pusinku 😀
spanie u nas po starom, zaspava v pohodke sam a v noci sa zobudi tak raz-dva krat, dame cumlik, otocim ho na bok a spinka do tej pol siestej, potom mlieko a vstavame. nestazujem sa, ale keby rano o hodku este dlhsie vydrzal, nebolo by zle 😀

a dufam, ze ma pamat neklame a trafila som sa spravne 😅 soleninej Melisske k prvemu rocku vsetko najlepsie a najkrajsie zelame 😵 😉

miavin
22. mar 2010

Peti - no s tým jazykom aj alex vystrája - včera som ho šla uložiť a vravím mu nech dá pusinu tatinovi tak otvoril ústočka a vyplazil jazyk, sme sa na tom pobavili.....no snáď druhé bude mojkacie.... 😀
no tak aj ja gratulujem k prvým rôčkom - nejak to rýchlo zbehlo
ozaj baby - čo budete drobcom kupovať???

petusko
autor
22. mar 2010

no ja som prave teraz zistila, ze nas Marcel nema ziadny fotoalbum, vsetky fotky ma v obalke. takze tip na prvy darcek uz mame 😀 😀
tento tyzden chceme niekam vybehnut na nakupy, tak nieco pozrieme, ale nebude to nic velke, len nejaka drobnost pre potesenie 🙂

zanulienka
22. mar 2010

cafte.elaia je zase chora a to vdacim mojej svokre a manzelovy.vzdy ked som odisla v piatok a v sobotu vecer do roboty,tak ta jebnuta ju zobrala hned po kupani von do zimy a ten debil jej nic nepovedal.taka som nahnevana na obidvoch 😠 😠 😠 .sople ma az po kolena,kasle,vkuse place...

krpcek
22. mar 2010

ahojte. zanu ty to tam mas velmi pestre! 😀 svokru je zabit malo 😠

mia my kupujeme malej psika, trojkolku, pieskovisko a nejake formicky do piesku. plysakov ma dost, tak teraz ideme veci na dvor riesit.

krpcek
22. mar 2010

baby poradte ako mam do malej dostat mlieko? vobec nechce mlieko z flase - jedine, ked jej dam lyzickou alebo z pohara, ale to je cela pooblievana, lebo ten pohar kuse a vsetko jej tecie po brade. . . dost mi to vadi, ked ju vytiahnem z vane, je cista, vyvanana, idem jej dat mlieko a je rovnako spinava ako pred kupelom.
alebo jej mam dat mlieko pred kupanim? som chcela aby mala taky ritual ako doteraz, ze kupel, nakojit a spat.
inak ju kojim, rano o 7-mej, ked sa zobudi, potom doobeda a obcas poobede, ale pred spanim jej nedavam, lebo ju chcem naucit na flasu. v noci nekojim uz asi mesiac - dam cumel a hotovo. a budi sa ovela menej - tak raz, dva krat za noc.

cikyta
22. mar 2010

Ahojte.
Zani 😠 ☹ Tiež by ma to vytočilo! 😒
Krpcek-neviem poradiť.Mne Sisa pije z flaše od novonarodeniatka.Dávam jej vždy čaj,aj ked kojim.
My zas nechceme cumel a viem,že noci s nim by boli lepšie ☹

zanulienka
22. mar 2010

krpy-skus trosku kakao do mliecka,ja ho niekedy supnem a lepsie vypije

krpcek
22. mar 2010

ciky caj mi z flase vypije, ale mlieko nie. . . ked jej ho dam po lyzickach spapa, ale z flase ani za nic.
zanu vcera som skusila kakao a nic. 😠

zanulienka
22. mar 2010

a nie su take prasky-jahodove,bananove ako granko,len ovocne,skus

cikyta
22. mar 2010

jaj tak.......tak ju dlhšie nenakoj,nech má väčši hlad. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre