Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

beadz
11. máj 2010

caute. tak mam vysledky z hematologie. do konca tehu si budem pichat injekcie do brucha na riedenie krvi, mam velmi zlu zrazanlivost a este aj B12 raz tyzdenne. super, nie ? 😠
inak nic nove. a u vas ?

macikjm
11. máj 2010

bei... 😔 drzte sa nam...

beadz
11. máj 2010

ale vies co macik, uz mi to ide na nervy. nic nemoze ist normalne. ma chyta depka, do toho aj tie debilne hormony biju na mozog.

macikjm
11. máj 2010

bei.... 😔

macikjm
11. máj 2010

bei...len nech ste s babatkom zdravi...aj s tymi injekciami...

beadz
11. máj 2010

jasne ze to je najdolezitejsie, ale uz ma to nebavi ze furt daco sa musi pritrafit. ale co uz... sme nejake zeny. vydrzime

macikjm
11. máj 2010

presne tak...vydrzime...ale to furt, bei, to by nebol zivot...stale sa nieco skomplikuje...pritrafi...
a to stretko, co som sa ta pytala, mozno si si nevsimla, alebo asi sa aj blbo pytam, asi teraz nemas chut na stretko..myslim to, co ste mali zorganizovat kosicanky, ci uz bolo???

beadz
11. máj 2010

ja mam chut na stretko. ale o nicom neviem. pamatam ze sme o tom hovorili, ale akosi to utichlo, nie ? a ty by si prisla tiez ?

macikjm
11. máj 2010

no ja ze uz bolo...spominam si, ze nina, aj misha nieco planovali, ze???hej...prisla by som...uz je lepsie pocasie...tatik nam necha auticko a urobime si vyletik do ke.... 😀 tak planujme baby...

beadz
11. máj 2010

macik, daj navrh ty. myslim ze my sa prisposobime. hod datum a zacneme organizovat

beadz
11. máj 2010

no, ja idem buvat, chcela som dopozerat hokej ale uz nevladzem drzat otvorene oci. tak papa

iku
11. máj 2010

bei, držte sa, určite máš z toho nervy, a ešte okolo malého čerta, ja som to vzdala

baska19
12. máj 2010

ahojte tak dne konecne bubala celu noc dufam ze jej to vydrzí 😉 😀

zanulienka
12. máj 2010

cafte baby,tak ja vyzeram otrasne.prave oko napuchnute od alergie,ale totalne a na lavej pere dole mi vysiel jebak!kto uz kedy videl,aby na pere bol je..k.mam napuchnutu dolnu peru,ze este aj cernoch z velkou gambou by mi ju zavidel 😅

nikinka008
12. máj 2010

Ahojte,tak my sme vcera zvladli ockovanie celkom dobre 🙂 ale som mala strasny strach a este ked som ju videla ako sa rozplakala ked ju pichali tak som sa chcela aj ja,chudatko moje malicke ☹ ale ked sme vysli uz von bola v pohode a papkala chrumky 😀 som rada ze to mame za sebou a bude pokoj do 3.5 roka 🙂 nemali sme ani teplotu ani nic a doma uz skakala behala jedna radost 🙂
bei,to mi je luto ☹ drzim palceky aby si to zvladla a vsetko bolo v poriadku,urcite to mas teraz tazke a je to take vselijake,ja neviem ako by som to zvladla,klobuk dole 😉
zanu,tak to asi potesi co 😖 tak nech sa ti to cim skor vylieci,a na co mas alergiu? 😕

zanulienka
12. máj 2010

niki-alergiu mam na travu,ked ju kosia,topol a na nejaky kvet co teraz kvitne 😖

bambina
12. máj 2010

ahojte maminy

bea, juj ake neprijemne. myslim na Teba. neviem si predstavit, ze by som si ja mala pichat do brucha. ja som slaba natura na tieto zalezitosti.

co sa tyka stretka, kedykolvek aj ja rada pridem. v KE som kazdy druhy den. manzo dostal firemne auto tak ja chodievam k nasim aby sa pohrali s malou

inak Simonka je velmi zahlienena. v sobotu sa nam strasne povracala, ale myslim strasne. komplet cela spalna a aj my dvaja s muzom sme boli cely od toho. chuda nase, sa jej to tam nazbieralo a vecer ked nakojena zaspala o pol hodku taky vytah. velmi som sa zlakla. vcera som nevydrzala tak som uz sla k doktorke ci jej to nahodou nesedi na prieduskach lebo zacala aj "huhnat" a nevie dychat nosom vobec. nastastie hrdlo ciste, dychanie super takze cele toto je sposobene tym, ze jej idu dalsie zuby. ale je to hroza baby.
a este keby ste poculi ten plac pri doktorke. a to jej nic nerobila, len ju chcela popocuvat. dostala normalny amok, skoro sa nam tam povracala ako sa vobec nevedela upokojit.
aj vasi drobci tak pri doktorke vyvadzaju?

chcela by som vas poprosit o radu, ako davate detickam sirupy alebo kvapky? Simonke mam dat Sinupret alebo Bronchipret, ale ona mi to nechce ani oliznut, alebo to co do nej dostanem tak vypluje.

dakujem vam aj za rady ohladne autosedacky, romer je uz objednana 🙂

bambina
12. máj 2010

niki, a vas uz ockovali tou vakcinou co nas budu az v 15 mesiacoch?

zanu, teda tieto alergie musia byt velmi neprijemne. to si ani jar, leto nemozes poriadne vychutnat, vsak?

zanulienka
12. máj 2010

alergiu mam len v maji a trosku v juni,lieky mi nezaberaju,ani kvapky do oka

nany100
12. máj 2010

tak zmazalo mi príspevok, juj ma porazí 😠

nany100
12. máj 2010

tak v skratke...bea, držím palce, nech ti to rýchlo ubieha a nech tie depky pominú 😕 ...aj ciky si myslím pichala tie injekcie počas tehu ☹

bambi, niki žije v zahraničí a asi tam majú trochu iné očkovania...inak aj Adel ručí u dr. a nechce sa nechať ani vyzliecť...lieky naposledy brala v zime a celkom si ich nechala dať, teraz neviem...večer som jej dávala kvôli zúbkom Nurofen, tak sa trocha bránila lebo bola rozospatá, ale prehltla...potom sa tak rozobrala, že dve hodiny nechcela spať a keď som sa otočila chrbtom, že na to už nemám nervy, tak počujem zasmiatie a otočím sa a ona sedí a chichúňa sa na tom...totižto sama si sadnúť nevie, tak ako sa jej to podarilo neviem...skoro mi oči vypadli v tej tme 😀 ...som sa smiala s ňou, aká bola zlatá, opica malá 😀 😀

zanu, drž sa...fuj, musí to byť nepríjemné ☹

bambina
12. máj 2010

zlata Adelka. aj mne niekedy mala nieco vyparati vecer v posteli, ze sa neudrzim a zacnem sa smiat s nou. potvorky male 🙂

miavin
12. máj 2010

ahojte, my sme už sami, tak nestíham ani net
bei - veľmi na vás myslíme a držíme silno pršteky, je to nepríjemné - ale ako si napísala - ženy to zmáknu - tak len vydrž. 😉
ináč my stále len 4 zúbky, ale čo narobíme. Akurát sa malý naučil kakať a cikať na záchode už - tak sa vytešujeme....že sa podarí.....
to počasie ináč na nervy riadne ide, nie???? 😒

petusko
autor
12. máj 2010

ahojte, ja len tak narychlo, Marcelik ma v hrdielku streptokoka, aj v nose dakeho bacila, tak ma atb, sirup, kvapky... ale navonok ziadne priznaky choroby, okrem soplov, ani dr nechcela verit, ze mu daco je, ale ked zbadala, ake ma zapalene hrdlo, tak nechapala 😒
Petik ma atb tiez, ja som tiez chora, takze veselo mame.
a ten dazd mi teda k nalade vobec nepridava.
drzte sa vsetky maminy aj drobci 😉

zuzik25
12. máj 2010

cafte baby, ja len tak z rychlika som to tu prekukla, dnes som bola s Emmkou na ocnom, cely minuly tyzden sme kvapkali, take mala rozsirene zrenicky, sme boli kvoli tupozrakosti (ocko to ma) a skuleniu (sa mi zda ze skuli, ale vraj je to ok, ze ma netipicky tvar oka, tak preto sa mi to zda). tak dnes si tam chvilku poplakala a na konci krasne zamavala a s usmevom povedala papa. nastastie ma vsetko ok, ziadne okuliariky netreba, tak som si vydychla. 🙂

no a mame 2 stolicky, ani neviem kedy vysli von, len si stale pchala prsteky az dzadu do ust a ony su uz dost vyrastene, ale asi ju to stale boli, lebo je nervna, hlavne vecer. takze uz mame 9 zubkov.

a dali sme sa na hudobnu vychovu, uz nechodime plavat, ale na Yamahu (ak to niektora poznate).

sabinazv
13. máj 2010

nazdar masky,

tak som tu po dlhsom case, dako nestiham velmi sem pisat (citat hej, vsak toho vela nie je 😅 ), lebo sa nam vela veci komplikuje a tak... no ale nie to som chcela... Ako bol Danko chory, tak ja som tiez bola nachcipana,a uz sa tie moje sople vliekli velmi dlho - asi 3 tyzdne, tak som naklusala k MUDr. (po 10 rokoch som bola u mojej mudr.) a dala som si spravit vytery z nosa, hrdla, krv mi brala a tak... bola som presvedcena, ze tam mam nejake zvieratko, ale hold nist, ciste vsetko... No ale mudr. mi predpisala asi 6toro liekov... z toho 1 antibiotika tablety a pamycon, a nejake antihistaminika a sirup proti kaslu, tak ked som si precitala pribalove letaky, tak si z toho beriem len pamycon... ostatne sa bud pri kojeni neodporucaju, alebo nesmu ! tava.... hlavne, ze vedela, ze kojim... a nechala som za tieto "zbytocne lieky" 15 euro v lekarni 🙄
Danko je fit, pochoduje a furt len chodit chce... boze, sa nabeham nieco teraz... aj krasne opakuje slova niektore, no super vidno pokroky kazdy den ake robi 😉 Nocnik uz musime doniest a zacat skusat, vsak uz je velky chlapec... sice este tak nespi - stale ako male miminko cicia v noci niekolkokrat, ani netusim kolkokrat, to len v takom polospanku ho pozbieram odniekial zaseknuteho 😀 dam cicu a spime dalej... 🙂

sabinazv
13. máj 2010

zanu, pupak na pere je bezna vec... ja som uz mala aj v nose, aj v uchu... pohoda 🙂
a zasa idem robit reklamu na homeo - my mame velmi dobre skusenosti v okoli s homeo na alergie, neskusis skocit za doktorkou? ak nemate dobru, tak jednu v BB dobru poznam, tak ked dojdete na Sk mozes za nou skocit 😝
Mna tato moja prakticka MUDr., co som u nej teraz bola tiez chcela presvedcit, ze to mam alergicku nadchu, no ale som jej to vyhodila z hlavy...

bea, juj mrzia ma tie injekcie, ale zasa pre babatko my matky vsetko vydrzime - veeelmi drzim palce, aby sa uz hormony upokojili a ty si si mohla vychutnavat druhe tehotenstvo... budes to mat super, dietky s mensim vekovym rozdielom si budu viac blizsie, prehraju sa spolu... vy to vypiplete jednym vrzom a potom uz budete mat pokoj 😉

zanulienka
13. máj 2010

sabi-ja som homeo na alergiu ani neskusala,ani ma nenapadlo 😅 ,som ja ale tava.kupila som si nejaky sirup a kvapky kde je napisane na alergiu a viac som to neriesila

nany100
13. máj 2010

ahojte babule, no veru tohtoročný máj je ozaj krásny...sa to počasie vydarilo ☹ ...ale okrem včerajška, keď lialo celé poobedie chodíme von stále, je to pre nás obidve lepšie, ale to isto poznáte 😉 ..doma to istí hojdačka a v najhoršom aj chodítko 🙂

petusko, rýchlo sa vyliečte, juj samé choroby sa vás držia ☹
sabi, nech sa komplikácie rýchlo vyriešia a aj tvoja choroba nech zmizne...Danko je šikovný 😉 ...Adelkine obľúbené slovíčka posledných dní sú tato pápá babke (preklad: tatinko išiel do roboty a my pôjdeme k babke 😀 )..stále to opakuje dookola celý deň😀

zuzik, super, že nemusíte okuliarky...aj mne sa zdá, že malej jedno očko zachádza, ale zatiaľ sme to neriešili, vraj sa to zvykne samé upraviť...tak dúfam, že hej a že neskončíme s okulkami, lebo skutočne netuším ako by som ju donútila ich nosiť...včera som jej napr. kúpila klobúk na leto a vždy ho po sekunde strhla z hlavy keď sme jej ho doma skúšali dávať 😀

nany100
13. máj 2010

a ozaj, dnes poobede mám stretávku s babami zo základky...boli sme 4 kamošky a vídame sa tak raz za dva roky...teším sa 🙂 ...dúfam, že aj Adelka 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre