Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

elfi1
17. máj 2009

aha, tak oni spokojny myslim boli. vanicka je tam taka mensia, ale teraz na leto Ti postaci a potom uz budes mat sportak. no a oni cestuju stale hore dole autom, takze je to v pohode. tam sa da dat vanicka uplne dole, co napr. na tom mojom Drifteri nie.
takze na Jumper mas na zlozenie len tu konstrukciu a sup do auta. ale co sa vahy tyka, tak nie je najlahsi. neviem ci byvas v rodinnom dome, alebo v bytovke s vytahom, aby si ho nemusela vlacit

komisakpd
17. máj 2009

no potrebujem s nim ist aj po schodoch..a aky je na ovladanie? myslim pri klasickom kocikovani...

my tiez cestujeme, len som rozmyslala ze kedze vanica ide dole v kuse tak ci nezabera vela miesta v kufri alebo ako to je..

vdaka elfi

komisakpd
17. máj 2009

elfi a ty si si preco vybrala drifter a nie jumper?

miavin
17. máj 2009

No ahojte dievčatá - ako čítam, je nás tu stále pomenej a menej často 😀
aký ste mali víkend? my celkom fajn.
čo sa týka kvapiek espumisan - my dávame do každého papania 2-3 kvapky - a prdká jedna radosť
krpy - my sme z dôvery dostali balíček a tam bola tá fľaštička s tým cumlíkom ako bradavka - no náš drobec sa tiež trošku sprieča pri nej ale ináč v poho
a my už soplíky nemáme - ale nedopustím na vysávačovú odsávačku - drobec to mal rád 😀
tak sa dievčence držte aj s ratolesťami 😉

aine04
18. máj 2009

ahojte babulky, idem vas len tak narychlo pozdravit, kym mi maly drichmoska... v poslednej dobe ma taky krasny zlozvyk ze pyta papat kazdu hodinu. trochu sa nacumle, tak po 5 minut z oboch stran alebo 10 minut z jednej a na hodinu zaspi. a nic ho nedobudi. som zvedava kedy ho to prejde a nataha si mliecka aspon na 3 hodiny 😅
inak aj my mame spoliky, dostali sme aj kvapky ale velmi nezaberaju. odsavacku na vysavac si tiez nemozeme vynachvalit, hlavne pri nej maly neruci ako pri tej manualnej...

beadz
18. máj 2009

ahojte maminky. my sme relativne v poriadku. sice brusko boli stale, ale asi s tym nic nenarobime. ale pridal sa nam ekzem na tvaricke. ja blba, chcela som ho chranit proti slnku, ved som s nim stale vonku a svieti na neho slniecko a aj cez kocik prechadza uv ziarenie, tak som kupila krem s faktorom 30 a uplne sa po nom vyhadzal, takze teraz to liecim. je z toho velmi nervny lebo ho to samozrejme svrbi. ani sa necudujem a najradsej by som sa vyfackala. clovek chce dobre a ...

pikino
18. máj 2009

ahojky,

moja ma tiez cely ksycht vyhadzany ako na to kukam tak tam ma asi tri druhy vyrazok. tiez sa mi vyhadzala z kremu
a odvtedy sa ich neviem zbavit.

nasa ked pocuje vysavacovu odsavacku tak vyplesti oci a zatiahne nozdry. 😀 neznasa ju. tiez uz nam sopliky pomaly miznu tak uz tak casto neodsavam.

nasa ma teraz lepsiu taktiku sosa dve hodiny. uz mam bradavky ale uuuplne na padrt. ale aspon spi potom v noci 6 hodin v kuse a ja sa mozem ako tak vyspat. ale vymyyyysla predtym strasne.

beadz
18. máj 2009

ja na to pouzivam jarishov roztok a dokina mi kazala kupit krem linola, ale je to nejaka super novinka, tak to nikde nemaju, ale objednali sme to, a dnes im to ma dojst. ale z toho roztoku mu to celkom pekne mizne.
inak minuly tyzden sme boli na poradni, mame 4030 g a 55 cm. mal by vraj priberat 600-800 g tyzdenne a on pribral 950 za 3 tt. tak som z toho velmi stastna. tento tyzden idem na neurologiu kvoli tomu krvacaniu do mozgu, tak sa modlim aby bolo vsetko ok.
a piki, aj simik papa casto. niekedy aj kazdu hodinu si prosi, ale laktacna poradkyna mi vravela ze take male mimi preba dojcit na poziadanie, tak mu davam. cicky mam tiez vytahane po kolena, ale nech...

pikino
18. máj 2009

ved to bei ze mu nemozes ani odopriet ked vidis aky je hladny a ako si cpe tie male rucicky a snazi sa ich zozrat zaziva 😀 , ja jej davam nutrilon ked uz nemam mlieko. hlavne ked vsetko vygrca a v momente je hladna.

ja som ju vcera len tak odvazila a mala cez 4 kila. tento tyzden hrozne pribrala. normalne som ju zdvyhla na ruky
a kukala jak puk aka je tazka zo dna na den. je to sranda. vcera sme boli kupit nove pyzamka lebo tie co sme kupili
pred tyzdnom a pol uz ledva navlecie. strasne rychlo rastu. 🙂

a nic si z toho nerob ze poriadne nepribera ved on to dobehne a to je blvost ze 6OO az 800 gramov. kojene babatka priberaju pomalsie. pokial viem staci ked priberu kilo za mesiac.

beadz
18. máj 2009

joooj, zle som napisala 🤐 . 600-800 g za mesiac nie za tyzden 😀 on praveze pribera este viac 😉

krpcek
18. máj 2009

ahojte. baby na tych avent flaskach funguje ten cumlik tak ze ked je tekutina tepla tak to tecie a ked studena netecie ani ked dieta saje? alebo mi sibe?
bili sme v sobotu test s tymi flasami a tkto mito vychadza.

elfi1
18. máj 2009

mne moj maly pribral za 2t 580g, takze tiez aj nad normu 😀 . ale je to tym, ze mam vela mlieka a sylny vypudzovaci reflex, tak sa lahko a rychlo naje. ze pri plne kojenych babatkach je taketo priberanie OK. keby bolo prikrmovane,tak ze je to aj dost a nebolo by treba tolko prikrmu.

krpcek
18. máj 2009

elfi skoro ako moja. mne pribrala za 2tt 510g. 😵

beadz
18. máj 2009

jeeej, tak vy ste ini papkaci 🙂

romanakatka
18. máj 2009

ahojte, my sme dnes od pol piatej nonstop na prsníku... 🤐 konečne sa ukludnil a zaspal, som zvedavá koľko mu to vydrží, no ja mám celkom dosť... že 6 hodín spánku 😕 to je čo ? 🙄

zanulienka
18. máj 2009

caute baby,to asi kazde babo priberie za mesiac 1 kilo,ja si myslim,aspon moja ano.vidim-citam,ze vsetky babetka vyrazkuju 😒 ,nie sme same,len my vdaka svokre. 😠

miavin
18. máj 2009

ahojte babule - no nám sa drobec po krstinách vyhádzal - ale neviem z čoho, asi som niečo zjedla čo vyvoláva alergiu alebo čo - alebo je alergický na krstnú mamu 😀 😀 . nám doktorka poradila repík - a viete aký je čistučký, keď ho v ňom vykúpeme? žiadne potničky - nič - čisté miminko - kráááásne. tak skúste aj to - nič tým nepokazíte - aspon dúfam 😀
zanu - tá tvoja svokra je fakt vydarená - nezávidím Ti - moja svokra malého ešte ani nevidela - a ani nemá záujem ho vidieť, takže starosť menej 😒
my sme po mesiaci mali presne kilečko navyše - takže asi je to o.k.

beadz
18. máj 2009

kati, 6 hodin spanku mi tiez nic nehovori 😀
zanu, pozdrav svokru... co ti zase vyviedla ?
mia, dakujem za tip, vyskusam. ale simon nema vyrazky ale az lisaj. ☹ som ho riadne dokalicila chudacika mojho.

miavin
18. máj 2009

bei - ináč ja som včera chcela kúpiť krémik na tvár s ochranným 30 - seba med či ako sa volal, ale zdalo sa mi to skoro - a dosť drahé stál 300 sk taký malý krémik - dobre že som nekúpila, by sa vyhádzal aj mne isto - no skús ten repík - veď sú to len bylinky 😉

beadz
18. máj 2009

mia, fakt to nekupuj. ja som sice kupila inu znacku, ale v lekarni a stal okolo 600 korun... chcela som ho ochranit a urobila som mu len zle chudakovi.

krpcek
18. máj 2009

baby ja malu vobec nenatierama ziadnym speci kremom. ked viem ze bude na slniecku, tak jej natriem licenska olejom, co jej davam po kupani a hotovka.

anib
18. máj 2009

ahojte, my malu kupeme kazdy vecer v odvare z materinej dusky, nazbieral starky 😉 a mala krasne spinka, tak o deviatej zaspi a zobudza sa medzi 1-2hod rano a potom po piatej, odprevadza ocka do roboty. inak stale chce papat, za tyz a pol sme pribrali 400g, plne kojim, ma 4,020kg a velku labku, takze sme ani oblecko typu newborn,, vobec neobliekli kvoli dlhym nozkam 🙂 . V stvrtok nas caka poradna, tak som zvedava co,ako. Uz som aj ja objednala ten vysavac soplikov, zatial ich nemame, ale isto sa zide, a tiez zvlhcovac vzduchu- co mate-ste spokojne?
Chcem dat do albumu foto malej,ale pise mi velkz rozmer foto a nechce pridat,ako mam zmensit? drzkajte sa

misha666
18. máj 2009

ahojte kocky...ja som dnes kvoli vyrazkam bola u lekarky....sa malej zapalili potnicky...tak nam dala dokyna namiesat masticky... a kupat sa mame v hypermangane..lebo nas ocko je alergicky na hamancek ☹

romanakatka
18. máj 2009

no takže spal 20 minút 😠
My kúpeme v Oilatum - to nám predpísala dokyna... sme sa dlho čistili po pôrode a vyzeralo to akoby mal nábeh na ekzém... no našťastie to je preč a krpček má už pokožku čistučkú... sem-tam sa niečo vyhodí, ale len vtedy keď nervačí 😀

vilocka
18. máj 2009

Ahojte babulky, idem vas aspon pozdravit, kym malinka chrni 🙂. Pridavam sa do vyrazkoveho klubu, aj my sme od vcera vyhadzani, take cervene ako keby stipance ma na tvaricke, tiez haluzim, ze z coho to moze byt, lebo jem stale relativne to iste...Ale myslim si, ze to ma z mojej stravy,aj ked som este nevypatrala z coho 😕 . Na konikovi som nasla, ze bepanthen pomaha na vyrazky babatkovske, tak vyskusame.

Tiez spi ako zajo na medzi 😀 , hlavne cez den. Budi sa na to, ako vyhodi rucicky a toho sa zlakne. V noci ju balim do zavinovacky ako husenicu a kvoli tomu teraz celkom pekne prespinka. Boli sme velki hrdinovia a mesiac sme nepouzili cumel, snazila som sa ako kon, aby sme ho nedali...no ale uz sme to vzdali, lebo nas maly chrobak chce byt v kuse pircucnuty. Laktacna poradkyna povedala prikladat tak casto ako chce babo ( co som skusila), ale ja som mala uz uplne bolave bradavky a mliecko sa mi nestihalo dorabat, takze malinka bola v kuse hladna a ja uplne frustrovana a na dne, nenajedena, nevycikana, co som v kuse kojila (respektive fungovala ako cumel). Tak sme vyskusali dudulku. Sice vie, ze to nie je jej milovane prsko, ale aspon na tie najvacsie revy to pomaha a mne sa potom stiha dorobit mliecko. Dufam, ze to nejako negativne neovplyvni papanie. Snazim sa jej ten cumel vzdy uchmatnut, ked zaspinka, alebo ked cusi. 😀

A vyskusame aj ten repikovy kupelik...znie to super 😉 .

vilocka
18. máj 2009

teraz som sa docitala, ze vam tiez funguje najlepsie ten hnedy smradlavy cumel chicco co bol v kufriku, co sme dostali vporodnici 😀 😀 😀 . Ja som kupila velice, ze avent pre novorodeniatka a naozaj je tvrdy a malinkej sa nepacil, a tento smrados, co sme dostali zadarmo jej celkom ide 😀 , tak aspon obcasna zachrana...

krpcek
18. máj 2009

baby podla mna je hlupost prikladat dieta vzdy ked si zapyta. to by som nerobila nic ine, len kojila.
blbost. ja dam malej jest - tak ze ju krmim tak pol hodinku, potom odgrgnut, skusim prilozit znova a ked nepapa alebo sa len hra koniec a skor ako o dve hodiny nedostane.

anib
18. máj 2009

baby a pouzivate niektora tie chranice bradaviek?Lebo my od zaciatku,mala ma silny saci reflex a pekne cez to papa, mam tie silik.avent

miavin
18. máj 2009

krpy - no my tiež tak papáme, len my máme 3-4 hodinové intervaly, napapá sa z jednej, druhej, potom dokrmime z fľašky - medzitým 3 krát odgrgne - a keď už nechce tak sa aj tak zaksichtí - aj vypluva mliečko - vtedy dáme dudel - a spinkať alebo vegetiť len 🙂
my kúpeme v tom repíku okolo 19.00 - potom sa napapáme - spinkáme do tej 1.30 - polhodinku krmime a vstane až okolo 5 - aspon zatiaľ.
mne švagrina na potničky a vyrážky poradila caliovku-čo som mala na bradavky - aj to zabralo - ale radšej vykúpeme. malého po kúpaní nenatieram pre istotu ničím, len na zapareniny - na dupku krémik.....a zatiaľ je čistučký. ale už sme dávali olejček po kúpaní, no potom čo bol vyhodený som odstavila všetko

zanulienka
18. máj 2009

prisli sme od koznej,ze vraj je tam aj alergia,pretoze ja aj moj muz sme alergicky.dostali sme kremik,nejaky velmi slabychuderka ma kozu ako smirgel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre