Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
28. aug 2009

ninka, neboj, zvladnes, ja som po porode soferovala asi po mesiaci, ale chcela som skor, ale nedalo sa mi normalne sediet. ja zboznujem soferovanie.

nikinka008
28. aug 2009

Ahojte,ktorym aprilovcatkam idu zubky? 🙂 A ako to zvladaju a aj mamicky 😅 ?

romanakatka
28. aug 2009

nina, neboj bude super, len choď radšej pomaličky a opatrne 😉 idem krpca vyvetrať, pačko

ninnaricci
28. aug 2009

...mia nestresuj 😵 Alexik sa bude pretáčať...len musí prísť na to ako...treba ho dávať na bruško a skús mu pomáhať...
...jednu nožku ma vystretú...druhú pokrčíš v kolienku a cez druhú nôžku ho pretočíš na bruško...
...asi vysvetlujem ako hotentot...dúfam, že aspoň trošku sa to dá pochopiť 😀

ninnaricci
28. aug 2009

musím to zvládnuť...to šoférovanie...už nechcem byť závislá na mužovi...hlavne preto...lebo moje auto stojí pred domom...a nejazdím na ňom...noo už začnem...

ninnaricci
28. aug 2009

idem aj ja...lebo už sa otáčame v ohrádke...tak sa idem hrať...pa paa

ninnaricci
28. aug 2009

aaaa...velké ďakujem za podporu...pomáha mi to 😵

miavin
28. aug 2009

nina - dík za radu - poskúšame - neviem či som dobre pochopila, ale nejak sa povykrúcame 😀 . A šťastné km prajem - neboj, zmákneš to ľavou zadnou ja som 4 dni po pôrode frčala ku gynekologovi sama - ale ja zbožňujem autíčko, a teraz ho mám doma tak super... užívam si aj s drobcom, aj dnes pofrčíme do PP

nany100
28. aug 2009

ahojte babule, ale ste toho popísali...my sme mali včera zlý deň, nespavý a upišťaný a večer to vyvrcholilo 😒 ...uspávala som ju od štvrť na osem, spala asi 20 min., druhý pokus od ôsmej, zase pol hodina, tretí pokus už s ňou v posteli od deviatej a zaspala o štvrť na jedenásť...o desiatej sa pokakala, takže to bolo asi bruško...už som mala nervy v kýbli vytečené...a cicíky ma boleli od toho dudania ako nazačiatku keď som začínala s kojením ☹ ...tak sa odtŕhala ☹ ...potom sa budila každé tri hodiny, tak sa to dalo vydržať
a ešte som riadne naštvaná (slabý výraz)...ideme reklamovať kočiar...naklikli sme šporťák a nejde to dať dole, zasekol sa...som myslela, že ho muž rozmláti ako sa naštval...haraburda jedna 😠 ...som zvedavá, či nám ho vyreklamujú, najradšej by som kúpila nový, už bez vaničky, aj tak už v nej nechce byť...len šporťák

ninnaricci
28. aug 2009

joj mia...na chrátiku musí byť...a tak ho pretoč s jednou pokrčenou nožkou na protiľahlú stranu...

pikino
28. aug 2009

ahojteeee.

nasa bambula sa stale nepretaca ani tak ani tak. lenivec je to krpaty. ale ma este casu ja nestresujem, neni sa kam ponahlat. kamoske sa zacal maly pretacat az v 6.mesiacoch.

a co sa tyka pomoci z mm strany tak u nas 0 bodov. ked ju potrebujem postrazit tak mi zakrici ze ju mam dat do postielky, neprebaluje, nekupe, neuspava, na rukach ju nema denne dlhsie ako 10 minut. ked zacne mrncat uz mi ju supne na ruky. a ked ide v telke tenis a mala vedla neho reve tak nezaujem. ale ked ju ja necham pistat lebo potrebujem nieco robit tak hned krici ze co jej robim. a odvtedy co som na seba prebrala aj jeho cast upratovania domu lebo som cely den doma tak prestal upratovat uplne, ponozky mi nechava na stole v kuchyni, riady na drese, plechovky od piva zbieram po celom dome. sce sa este niekto stazovat? 😀

misha666
28. aug 2009

ahojte kocky...tak ja uz od 8mej rana upratujem este som sa nezastavila... pozmyvala som cely byt...vyzliekla vsetkz postelne pradla...uz tretiu pracku som naplnila... este musim utriet prach...ale najprv sa idem konecne najest 🙂 emmika mi teraz buva... 🙂 ked vstane drobec musim ist do obchodu a potom balit veci...lebo na vikend ideme k svokrovcom 😖

ni.kolet
28. aug 2009

Ahojte. Dnes malému prišla poštou jedna Pamperska. 🙂 Malý sa tiež otáča len na jednu stranu - pravú. K jedeniu. Môj sa naje o 20:00. Zje 180 ml. Niekedy ešte trošku cucne z prsa a spí do cca 6:00 bez jedenia. A to už trvá vyše 6 týždňov. Znes som sa zobudila 6:08 na to, že malý niečo mrmle, pozriem sa a on na mňa kuká, očká jak hviezdičky, že konečne si sa zobudila. Som si ho priložila a a on šťastný jak blcha. On je takto ráno taký rozkošný, niekedy si od radosti aj zapiští. 🙂

pikino
28. aug 2009

misha ty si sikovnica ja som dnes rano este lan zapla pocitac a vypila kafe mne sa dnes nic nesce.
som nevyspata. mam problem s vrzgajucou postelou. ta moja strana tak strasne vrzga ze sa nemozem ani pohnut lebo inak zobudim malu, tak som sa prehodila na polovicu mojho mm lebo on spava inej izbe ale to som zasa nevidela na malu a nie som zvyknuta na ten matrac. babyyyy neviete co s vrzgajucu postelou? to je des. ja som uz do nej vcera od zlosti kopala. 😝

ja zboznujem malu ked sa rano zobud, vtedy je vzdy usmiata a ma dobru naladicku, cez den sa postupne zhorsuje a vecer uz len pisti. ale rana si vychutnuvam. 😵 i

hotelacka
28. aug 2009

CAfte babenky, neviem ako ste natom vy ale my uz vazime 7650g... 😀 dakujem pekne a to este nema ani 4,5mes. som zvedava kolko bude vazit v pol roku...sak mi ruky odidu.. a to len kojim a sem tam nejaka ta kasicka kvoli refluxu/ este ze ich nedavam pravidelne..inak by uz asi bol ako slon!!/ 😅

pikino
28. aug 2009

hotel riadny mackos 😀 ale neboj oni uz potom tolko nepriberaju. 🙂

ninnaricci
28. aug 2009

ahojte...hlásim, že auto je celé...zvládla som to...a aj som dostala chuť na dlhšiu jazdu...noo tú si nechávam na neskôr 😉

...môj manžel zvládok hodinku s malým a bez úrazu 😵

...teraz sa pri drobcovi striedame cca po hodinke...stačilo trošku viac pokričať...a pomohlo...len dúfam, že to bude dlhodobé...nech si aj on užije...no hlavne Maximko to potrebuje 😅

...piky...obdivujem ťa...ja by som tvojho mužíka už dávno obesila...tak ty musíš byť flegma 😵 alebo veeelmi tolerantná

...ináč Maxim mal pred týždňom 8800g...to vám poviem...to už je poriadne závažie 😀 ale lepšie sa s ním cvičí

kaitka
28. aug 2009

kuk)
jej ninka,,tak super,ze si to zvladla) a des i bola?
inak pekne vazi ten tvoj maximko,,wow)
az mi oci vybehli))
no keby ste vedeli akeho parnera ma moja sesternica,,tak zirate...ten jej s nicim nepomoze,,, maleho sa ani nedotkne,,,na dovolenke len chlastal...a este aj vynadal jej rodicom
a co ja viem co este dokaze to individum...

ninnaricci
28. aug 2009

...až sa hanbím priznať...no až teraz som sa dotrepala na kontrolu na gyndu...ešte som od pôrodu nebola 😨

...kaitka...asi budem musieť zrušiť večernú kašičku Maximkovi 😀 ...ale ináč on cez deň papá tak 120 - 150 ml...len výnimočne v noci spapá pripravenú 180tku...ja viac mliečka vylejem...

ninnaricci
28. aug 2009

...tak teraz čítam...že to len ja mám veľké nároky na manžela ?! 😀

ni.kolet
28. aug 2009

No náš mál takmer osem a pol kila. A ja som mu už dávno kúpila behúň. Sme skúšali najnižšie nastavenie, či dočiahne na zem a dočiahol, aj super držal chrbátik a ľúbilo sa mu tam. Ale ešte mesiac počkáme.

zucha
28. aug 2009

pikino, tak teraz si ma "predbehla". Ponozky na stole som tu estenemala 😉 Hadam sa nedozijem aj toho. No, musis si dieta vychovat tak, aby upratovalo s tebou. Ta moja zatial pekne urobi, ked ju poprosim o pomoc. Len dokedy jej to vydrzi, tazko povedat 🙄

jankaaa
28. aug 2009

my sme vcera boli na poradni tak nas maly ma zatial 6280g...pozeram ze niektore tu mate riadnych papkacikov ked vam tak priberaju 🙂

ninuska ty si teraz robis vodicak?ja este nemam chcem si tiez urobit

ni.kolet
28. aug 2009

Jankaaa a to si zober, že v noci neje 8-10 hodín. A cez deň je 6 x.

ninnaricci
28. aug 2009

janka...ja už mám vodičák dávno...len odkedy som bola tehu tak som nešoférovala...tak som z toho mala dnes trošku stres...lebo aj na inom aute som šla...nie na mojom...ale je to ako s bicyklovaním...nezabúda sa 😀

...ja preto uvažujem aj o chodáku...aby trošku vybehal faldičky...lebo takto neviem neviem či začneme loziť...keby ste videli tie nožky 😀

ninnaricci
28. aug 2009

aha...toto sa mi páči...teda až na tú cenu...tá sa mi velmi nepáči 😠

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

krpcek
28. aug 2009

ahojte.
citam, ze ninka bola po roku soferovat . . .spravne . . aspon mozes kedykolvek, kamkolvek vybehnut.

ja tiez veeeelmi rada soferujem - pre mna to je taky relax. 🙂

ja osm bola dnes u policajtov, si vybavit novy pas, dat si malu zapisat, aby sme mohli ist s nou von. koksoco vsetko tam chce vediet - lavy ukazovak, pravy ukazovak . . som mala chut sa jej opytat, ci chce aj cislo topanok a nohaviciek, ale bola som ticho. 😀

krpcek
28. aug 2009

my uz choditko mame - mamina nam kupila v polsku, len este musim pockat na kontrolu noziciek a ked budu OK, tak moze sabca behat.

inak ona mi v polsku kupila za 600 Sk a tu sme to iste pozerali za 2900 Sk. 😲

ninnaricci
28. aug 2009

krpy...koľko stál nový pas? ...lebo aj mne treba...dosť často sme niekedy chodili do maďarska...teraz už len manžel chodil...

...krpy...práve preto som sa dnes rozhýbala...nech si ten môj nemyslí, že budem len doma sedieť...naložím drobca a pofrčíme...len zatial si to s drobcom ešte neviem predstaviť 🙂

...super cenový rozdiel...teraz som googlila...a v poľsku tak isto vychádza ako u nás ☹

krpcek
28. aug 2009

nina 33€ kolok bolo teba.

nina ja som tiez dlho jazdila s niekym - najcastejsie mama, ona sedela s malou vzadu a ja som soferovala, ale teraz si uz trufnem aj sama - malej dam hracky, vsetko zaitim, aby to neletelo na zem a ideme - pustime si radio, ja si pospevujem, ona sa na mna skeri a potom si aj pospi. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre