Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

majka_dk
2. okt 2009

dobry vecer,
tak pekne hlasim, ze o 14.30 sme dali prvu kasu, chutila velmi, ale dala som mu len 60ml s lyzickou, aby mu nebolo zle, potom ju zapil este mlieckom, este raz papal o 16.45 a o 18.30 celu kasu vygrcal 😅 takze este kasu asi davat nejdeme 😉

majka_dk
2. okt 2009

janka tak sme na tom rovnako, uz ked si vsimol aj moj muz, ze ako mi padaju, tak mi fakt padaju, pomaly cele guce mi ostavaju v ruke ☹

nany100
3. okt 2009

ahojte kočule...nikoho tu dnes nie je? Hlásim, že noc bola štandardne otrasná, pomaly si zvykám ☹ ...ale prvýkrát sa zobudila od pol jedenástej až o jednej, ale potom už v pravidelných intervaloch, až som si ju o tretej nasťahovala do postele...malý podnájomník sa hneď ukľudnil a s prsom v pusine spala...len mamu ako keby na škripec natiahli, kríže si necítim...už zase spinká a potom sa chystáme na výlet do Rajeckej doliny alebo Čičmian a obedík na salaši, tak nemusím variť, jupajda 😀

elfi1
3. okt 2009

aj ja teraz obcas dam pred kupanim riedku kasicku - 50 - 60ml, potom vecerna hygiena a kojenie a hodinove uspavanie

ni.kolet
3. okt 2009

Ahojte,
tú kašičku robíte ako? 30 ml - jedna odmerka?

krpcek
3. okt 2009

ahojte 🙂
vidim, ze preberate akurat kasicky - to som sa aj ja chcela spytat, ze kolko jej mam robit tej kase - zatial jej robim tak 40-60ml a neviem, ci je to dost, ked babo v jej veku by mali papat uz 180ml , ale mliecka . . . hodinu po kasicke ju este nakojim.

no dnes som vyvarala vo velkom - som malej varila mrkvu, so zemiackom a kuracim maskom . . urobila som toho viac a dala do poharikov a do mrazaku - tak uz budeme len vytahovat. 🙂

romanakatka
3. okt 2009

čafte, pozerám že tu sa riadne riešia príkrmy... no a my zatiaľ nič... ani neviem kde začať... ale počkáme na odporúčanie od pediatričky a uvidíme aké typy nám dá... 😲

jaj a čo to tu čítam... že kamilka je silný alergén??? No a my používame len pampers s kamilkami 😕 môže to nejako ovplyvniť??? 🙄 soplíky máme no som myslela, že sme prechladli...

macikjm
3. okt 2009

ahojte...kati...ja si myslim, ze keby mal alergiu na kamilku, tak by sa mu to prejavilo lokalne, na kozicke, ktora je v styku s plienockou, ci nie??? mne osobne sa tie veci obohatene o nejake zlozky, ci parfumovane, ci s kadejakymi prisadami nepacia.... 🤐

a inak...ako je to s tymi kasickami...dobre tomu chapem...nemliecna kasa znamena ze neobsahuje nijake mliecko a zaraba sa do mliecka a mliecna kasa obsahuje UM???a zaraba sa do vody...takze ked ninku kojim, mam jej kupovat len nemliecne kase a robit ich v MM????dobre tomu rozumiem???som z toho jelen... 😀 😀
este nedavame nic okrem MM, len uz pomalicky robim zasoby...

macikjm
3. okt 2009

a inak v tej sutazi zlaticko roka mame 2 foto v teme okatych...ale jedna foto mala byt v teme smejko...akosi to poplietli... 🙄 alebo som to polietla ja???? 🤐 😀

krpcek
3. okt 2009

my tu mame tie hody, tak som sa dnes dala s malou odfotit a mam novy privesok na kluce - taka je tam nadherna - stale si to pozeram. 😵

zanulienka
3. okt 2009

cafte baby,no my sme velmi chore.elaia celu noc plackala,vracala,nos plny.rano ked som ju uz nevedela utisit sme isli na pohotovost,kde uz mala aj horucku.po vysetreni a po uziti sirupu proti horucke,ktory samozrejme vyvracala nam zaspala,ale tak,ze sme ju nevedeli zobudit.lekari chaosili,pichali jej do prstekov ihly a ona absolutne nereagovala.no viete si predstavit moj strach.dve hodky sme ju preberali zo spanku,boze moj.

romanakatka
3. okt 2009

macik, tak na zadočku nemáme nič, vyhovujú mu v tomto... len tie soplíky ma zmietli, no to bude isto tým prechladnutím...

zanu boze... viem si predstaviť, čo si zažívala...

majka_dk
3. okt 2009

macik nie je to s tou kasou presne na opak? nemliecna uz v sebe ma UM a dava sa do nej voda a mliecna nema UM a robi sa do mlieka?

inak po tej kasi sme sa dogrcali aj v noci a to tak kvalitne, ze sme sa museli obaja komplet prezliect a este aj dlasku umyvat ☹

zanu ti nezavidim, mna by uz chytali mdloby keby sa mi nechcelo dieta prebrat. drzte sa a skore uzdravnie.

majka_dk
3. okt 2009

boze, ze dlaska, jesne ze dlazka 😅

macikjm
3. okt 2009

zanu.... 🤐

macikjm
3. okt 2009

zanu...budte skoro zdravucke...Elainke posiela Ninka pusinku...myslime na vas... 😉

macikjm
3. okt 2009

majka...akurat pozeram na nemliecku kasu...tak ta je bez mlieka a robi sa do mlieka...ale moze sa robit aj do vody... 😉

beadz
3. okt 2009

ahojte bambule.
co robkate ? je tu niekto ?
ja som prave dotredila simonove oblecenie. malicke posielam svagrinke, cakaju zac. januara synceka. ale poviem vam ze niektorych kuskov mi bolo riadne luto...

romanakatka
3. okt 2009

ahoj Bea, tak ja som dnes tiež triedila vecičky a tiež posúvame bráškovi, oni čakajú začiatkom februára 🙂
No a zistila som, že musíme ísť krpcovi niečo nakúpiť, akosi ostala poloprázdna komoda, neviem čo budeme nosiť v zime 😕

beadz
3. okt 2009

uz asi vsetky spinkate. tak nic ☹

ni.kolet
3. okt 2009

Ahojte.
Zanu, ja som takú paniku, stres a strach prežívala pred tromi týždňami.
macikjm - chyba je na ich strane. Ja mám tú istú fotku v troch kategóriách, pričom správne je najsmejko. Mám tu fotku aj v albume /veselica - prvý deň/.

jankaaa
4. okt 2009

ahojte babenky....

zanu tak prajeme rychle uzdravenie nech ste coskoro v poriadku

my kasicky este nedavame nemozme len zeleninku a ovocie

zuzik25
4. okt 2009

cafte babule.
tak sme uz konecne prestahovane naspat doma. babinke bolo normalne luto, ze sme odisli, ale aj ona si musi od nas oddychnut.
Emmka spinkala v panelaku uplne uzasne, hlavne to zaspavanie bolo ako sibnutim prutika, zato tuto noc uz doma zase halabusila, nevedela zaspat, asi sa musela znova aklimatizovat. a mame trosku sopliky, ale nevysajem nic, skor je to asi zo sucheho vzduchu.

do kocika uz pouzivame fusak, bo sa dako dobre schladilo. zubky este nemame, zato sedka uz pekne, len sa este knise. a mame nove slovo dada a tata a vie ukazat papa a tiktak. a tiez vie zapnut svetlo ked sme pri vypinaci. ocinko sa nestaci cudovat co uz vsetko ta nasa mala vie.

vsetkym chorobkam zelame skore uzdravenie.

k tomu vypadavaniu vlasov, kupila som si Panthenol tabletky a normalne mi to pomohlo, uz mi nepadaju vlasy po chumacoch.

sabinazv
4. okt 2009

nazdo Zuzik,vitaj doma 😉

uz pouzivas ten emitexovy fusak? aj nam uz dosiel, ale este dom ho veru nevytiahla von... prave vcera som citala clanok v Dietati, ze ako velmi babusime deti... pisala baba, co zila v Anglicku, ze tam nevedela zohnat ani pancusky pre chlapca... ze len pre baby pod suknicku tam predavaju 😎
Jaj a to moje dietko je strasne soplave stale... vobec to nie je lepsie... akurat ked vidi vysavacovu odsavacku a to, ze sa blizime s kvapkami, tak koniec... chudak, a to si niekedy tak rad daval vysavat sople 😖

A rozhodla som sa, ze od zajtra idem na skusku vylucit uplne vsetky mliecne vyrobky... bude to tazke, musim sa riadne zamysliet co budem jest a varit, ale vyskusam aspon 5 dni, ci sa zmeni kako a znizia sople... citala som na nete, ze takto sa moze prejavovat alergia na BKM (bielkovinu kravskeho mlieka) a tak to vyskusame...

sabinazv
4. okt 2009

fuha Zanu, dufam ze uz je malicka ok...zelam skore uzdravenie..

misha666
4. okt 2009

ahojte kocky... mame nove foto... 😀

zuzik25
4. okt 2009

sabi, vytiahli sme ho vcera 1. krat, bo sme mali deky v prani. a mamca vravela ze na prechadzke uz videla babatka s fusakmi. ale kym je teplucko a svieti slnko, tak si postacime aj s dekou. aspon sa z neho nevykopne ako z deky. a kupili sme uz aj zimny overal, ale na to je este teplo sa mi zda.

sabinazv
4. okt 2009

misha, aky zverinec 🙂

zuzik, aj my este "dekujeme" 😎

sabinazv
4. okt 2009

jaj a idem vytvorit ten 6-mesacny album, uz sme davno nieco hromandne nevyviedli 🙂

zuzik25
4. okt 2009

a sa normlane cudujem ze sa zmesti do vanicky aj s fusakom. sportak este nepouzivame.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre