Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
20. aug 2009

ahojky micky. 🙂

nasa ma niekedy take cervene fliacky na predlaktiach vacsinou jej to zmizne ked sa nepoti. ona mala take cervene suche flaky za krkokom davala som jej na to tu salicilovu mast od lekarky a uz ma peknu kozicku.

nasu sediet davam, vacsinu dna sice lezi ale ked si sce odgrgnut alebo kukat na svet tak sedi lezat uz nesce. tak co s nou.

krpcek
20. aug 2009

no budem musiet asi zbehnut lekarke.

aj ja davam malu sediet - posadim na sedacku a obklopim vankusmi.

lillian
20. aug 2009

ja davam sediet iba tak, ze sedi mne na kolenach. Lekarka mi neodporucila ho nechavat sediet sameho, ale raz sme to skusali, a on sa tak predklonil, ze mal nos na sedacke 😀 tak ho radsej pridrziavam.

arizona
20. aug 2009

čaute,

ciky - nám sa nutrilon vôbec neosvedčil, je mnoho značiek, okolo ktorých sa nerobí také haló, ako je táto 😉 a držím palce u dr.!!!

mne sa ten nosič, čo našla zuul, celkom pozdáva. tá záťaž na genitálie nie je nejako strašná, v klokankách sa deti nosia už pár desaťročí (keď o ergu nebolo ani náznaku) a narobí to iste menší bordel s pipíkmi ako papierové plienky, z ktorých hrozí neplodnosť 😒 a tie používa 99% bábätok 🙄

toť môj názor, idem s malým do lesa, vstali sme o jedenástej a ešte sme dnes nikde neboli 😖 dnes je asi prvýkrát, čo drobec nespí a ja sa tu vykecávam 😠

cikyta
20. aug 2009

Ari-(Tak za chvílu vyrážame k ort.Od rána reve ako pavian furt!)
My sme skusili bebu-nedalo sa kakať a potom aj 1 davku hami a to prudom grcala a nechcela.Nutrilon celkom šmakoval.Ale potom som zistila,že mám kopec mlieka-svojho,tak ju nejdem ničím takým ako UM trápiť.

misha666
20. aug 2009

ahojte...

krpcek aj moja mala to ma , sem tam to zmizne potom sa to zase objavi, myslim si ze je to normalne, babo sa v zahyboch poti a robia sa potnicky potom vyschnu a tak dookola...

ninnaricci
20. aug 2009

...k UM my tiež nemôžeme Nutrilon...mali sme také červené bodečky na tele...ale len také sfarbenie zvláštne...nie vyrážky...z Francúzskeho mliečka sme mali čierno zelenú stolicu...nám vyhovuje Beba...výborne chutí...obsahuje probiotiká...a kakáme perfektne...každému drobcovi niečo iné vyhovuje 🙂

nany100
20. aug 2009

ahojte mamuše, ja balím celú rodinu na víkend na Liptove...odchádzame zajtra naobed, ale radšej to spravím dnes, kým som na to sama, lebo sa tu potom budeme len motať pri tom a zajtra by som nestíhala...vyzerá to, že odchádzame na dva mesiace, nie na dva dni...začala som Adelke baliť kufor a ona sa tak na mňa pozerala, ako keby som ju vyhadzovala z domu 😀 ...má sa pokaziť počasie na víkend, tak musím zobrať z každého rožka, aby mala všetko čo potrebuje...nám stačí aj jedno tričko a rifle 😀

petusko
autor
20. aug 2009

ninka, nam tiez pasuje beba. nikomu v okoli nevyhovuje, kazdy mi nosi, ze ci nechcem, lebo im nepasuje 😅
nany, uzite si krasny vikend 🙂
my sme dnes boli na "vylete" 😀 cele to trvalo od oblecenia, nalozenie do auta az po navrat domov vseho vsudy 40 minut 😀 tu pri nas je taky pamatnik, velka socha leva, este som tam nikdy nebola 😅 tak sme sa "kulturne" vyzili 😀 😀
ideme von, slniecko svieti, uzivame posledny prazdninove dni 🙂

veland
20. aug 2009

...ahojte maminky.....joooooj, ako dlho som tu nebola.....vacsinou taky cas sme vonku, teda cely den sme vonku.....ale dnes sme sa uspavali doma....posledny tyzden mame velke problemy s uspavanim - cista katastrofa.....predtym som ho nalozila do kocika a sla ...trosku si pomrncal a zaspal...a teraz ?!...tak sa rozplace, ze strach....a zastavuju sa pri mne tetky a vymyslaju mu diagnozy - napr. dnes - sa mu prihovaram do kocika a zrazu cudzia hlava pri mne - ze to dieta vam furt place, tak to nie je len tak - to mu daco bude, brusko, usko,...hladne je....tak som ju skoro poslala do p-ecka....ale nie, povedala som jej ze to nie jej starost....potom odisla a pozeram, ze sa na nas diva z okna....slak na z takych tiet trafi....mate aj vy take skusenosti?co mam s nim robit?
...neviem, co s nasim drobcom porobilo .....inak je v pohode -strasne zlaty, usmievavy a posledne dni ako rozprava - mame z toho sou ako naraba s jazycko🙂

....tak sme teraz ostali doma - a ako som ho uspala -aby sa ukludnil a nic osvedcene nezaberalo, som zapla vysavac a do 15minut spal...

....aj my mame manducu - nuz, ale sme ju este neodskusali...hlavna vec, ze som ju zhanala niekolko mesiacov....klokanku by som nekupovala, minule som videla v meste jednu babu a to dieta tam tak viselo ....nepacilo sa mi to...

veland
20. aug 2009

zull, poslala by si mi prosim recept na tie papricky....minule som skusala robit, len mi to cele vytieklo....
...pozeram, ze niektore uz mate zubky...blahozelam... 🙂

misha666
20. aug 2009

veland....a v com ho vozis vo vanicke??? mne toto robila moja mala ked mala 2mesiace som s nou nemohla ani z bytovky vyjst lebo strasne plakala, potom som ju dala co vajicka a uz bol klud, proste uz nechcela lezat , chcela sa okolo seba uz obzerat a vo vajicku sa vozime doteraz, skusala som uz aj sportovu cast, ale tam mi pripada ako keby sa bala, taka je tam napata.

cikyta
20. aug 2009

Ahojte.Ja len na skok a letím.
Veland-my klokankujeme,ale aj tak ju držím celý čas jednou rukou.No vždy lepšie ako vláčiť na rukách.Ved ju už neunesiem.

Inak naše klbiky su 🙄 zlé.Stále je jeden zlý a vraj ak to bude aj za mesiac,ideme na rentgen.
Sestrička mi kázala dať nielen dvoje plátene plienky a ortop.gate,ale vraj mám dať dvoje ortop.gate na seba ešte!
Že to čo mám je vložka,nie ortop.gate.Hlavne,že som bola v lekárni aj v obchode a ine ortop.gate,ako mám nikde nemaju.Ani mi nemali čo iné ponuknuť 😠
Silvia mu tam naprdela ako ju trápil 😀

miavin
20. aug 2009

ahojte - blahoželám k zúbkom - ako sa ináč máte???

macikjm
20. aug 2009

ahojte...juj ciky...skoda, ale budete mat ok klbiky... 😉 ja som velmi zvedava ake su tie nase...ideme buduci stvrtok...cez den jej uz vobec nedavam velke peluchy.... 🤐 dufam, ze nerobim zle...
lenze ninka je teraz vzdy na brusku ked nespi...paci sa jej ze sa vie otocit z chrbatika na brusko...tak sa cely den otaca...a ze vraj aj bruskovanie pomaha velmi dobre na klby... 😉

zuul
20. aug 2009

maminky dakujem k info o nosičoch. nakoniec požičiame na týždeň, ninka mi poslala super stránku. 😀

k tomu pipíku sa vrátim. nám dr. povedala, že vo vani na konci kúpania mu ho máme pretiahnúť (aspoň pohýbať hore dolu) tak ako sa nám bude dať. takže to robí manžo a len mu ho pohýbe a umyje. nikdy nám domu ešte nevyšiel von ten vnútorný pipík. dr. vravela, že sa strašne bijú odborníci v názoroch, jedny áno, druhý do 2rokoch nič nerobiť. takže, že máme aspoň takto.

veland to revanie v kočíku poznám. už máme vytiahnutý športiak dosť dlho a mladý pánko prišiel na to, že sa tam dá aj sedieť. takže výjdeme von, zaspí tak na 30 min. potom sa zobudí, pozerá a keď zistí, že vidí málo a stále nesedí spustí ako by ho z kože drali. všetci po nás pozerajú, "a bože" "chúďatko" a podobné poznámky a na mňa pozerajú ako na zlú matku 😠
takže keď už viem, že by chcel sedieť, šup home. super prechádzky sú to v poslednej dobe 😝

dievčatá a sedenie? no my len to. keď ho dám ležať reve ako šibnutý a to doslova. potom ho chytím za rúčky, sám sa zdvihne a už je po plače. keď ho dám ležať, tak je hlava a ruky v lufte a nohy tiež. ako sa snaží sadnúť si. takže aj z toho som už na nervy niekedy. striedam vajco, sedačku, vankúše no všetko možné. už aby vedel sám sedieť. to bude žúžo 😀

ciky júj v tomto teple ešte tie gate. chúďa silvinka ale neboj verím, že o mesiac je to ok. a bude vysmiate bábo z nej.

veland tak papričky.
papriky umyješ, necháš v kuse aj zo stopkami, jadierkami. narežeš pozdĺž od stopky ku štičke papriky.
do kolieska šunky zabalíš syr, ja dávam karičku napr. takže karičku rozrežem na polovicu, položím na šunku, obalím do šunky a šup do otvoru v papričke. po naplnený ten otvor na papričke zakryješ plátkom slaninky, od hora dolu celé to narezané.
poukadáš do janskej misy napr. tak nasucho, ani kvapku oleja ničoho a dáš piecť tak na 1-1,5 hod. ja dávam 1,5. po upečení na papričkách chytíš stonky (ja si pomáham vidličkou) a vytiahneš pekne stonku aj s jadierkami.
šťavička čo sa z toho vypečie je mňam na namáčanie pečivka 😀

my pekne papáme na večeru kašu, ale posledné dni, keď mi jeme on začne robiť ako keď papá didu, alebo kašu, jazýčkom aj on by si niečo dal. dnes som robila slivkový koláč, tak som do takej upečenej slivky namočila prst a teda to bolo mľaskania ako mu to chutilo.
a ešte skúste viete čo? keď máme melón tak odkrojím taký kúsok, chytím do prstov a dám mu do pusy. on ten melón chytí ako didu a už len didááá. vycucava z toho šťavu, a mľaská a mľaská. potom mu dám nový kúsok a mňam mňam štavička. asi by som to ešte nemala, no len šťavičky sú to nie??

miavin
20. aug 2009

joj baby - všetky píšete, že sa dietky otáčajú a ten náš stále len z bruška na chrbátik - opačne ani bohovy.... ide ma poraziť... ☹

zuul
20. aug 2009

mia neboj on začne. každé bábo je iné. my sa jeden deň áno a potom aj týždeň nie. ako kedy sa mu chce. tak hore hlavu. 😉

cikyta
20. aug 2009

Macka-no veru asi týžden som už aj ja prestala baliť naširoko tak zo 5 hodín denne.Vždy,ked som ju dala bludiť po postielke,tak som jej nechala len plienky,alebo holu prdel.No a po dnešku ☹ som smutná.
Aj ked som videla tie deti v čakárni-mali nôžky roztiahnute v ortop.gaťušách a my nič 😒 Ona si tie nohy tak neroztiahne.Má ohromne tučné stehná a faldy. 🙄

macikjm
20. aug 2009

mia...ninka sa teraz neotoci z bruska na chrbatik...a otacala sa... 😉

macikjm
20. aug 2009

ciky...viem, ze si msutna..ja som na vas cez den myslela...je sisi casto na brusku???

macikjm
20. aug 2009

ciky...ale bude ok...a rychlo na tie ortopedaky zabudneme... 😉 ja ked ich ninke vecer davam, juj nepaci sa jej to...cely den volne nozky a zrazu taaaak nasiroko...vresti odusu...potom trosku pochybujem, ci robim dobre, ze jej ich cez den nedvam, ze ma taku volnost... 😕

cikyta
20. aug 2009

Ano.Už začala častejšie bývať na brušku,ale ked ju tak dávam,radčej ju zbavím tých gatí,lebo mi srdce puká,ako sa trápi a nemôže v gatiach na brušku dýchať.Ale začnem intenzívnejšie cvičiť a hotovo. 😉

cikyta
20. aug 2009

Ešte aj tie chdidlá máme furt na prd.Krive a ploche ☹
(A to som chcela mať zo Sisi tanečnicu 😀 )
Ale verím,že budu s Ninkou v poriadku.Musia a hotovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Idem do sprchy a umyť si po 100 rokoch vlasy 😀

ninnaricci
20. aug 2009

😔 ciky...bude dobree...ja si to síce neviem predstaviť...chúďatko Silvinka...sa určite musí obmedzovať...určite by už rada tancovala 🙂 ale hlavne, že ste pod dohladom...cvičenie pomôže 😉

ninnaricci
20. aug 2009

...no vidíš...ja som vedela...že chcete tancovať 😀 som sa trafila

miavin
20. aug 2009

macik, zuul - díky - len ma to trápim že vo všetkom je skvelý - hlavu drží jak páv, hračky si chytá, riťku dvíha, sedí pekne - len z chrbátika - koniec, keby ste počuli ten vresk, keď ho nechám na deke na chrbte - ako keby som ho rezala - hanba pred susedmi.
ciky - ja mám nohy do o - klemby na chodidlách padnuté a tancovala som... neboj nič.... no ja som si zničila nohy na gymnastike... ale neboj - Sisinka bude tanečnica - ak sa jej to bude ľúbiť 😀

miavin
20. aug 2009

macik - júúj Ninka je úžasná - som mrkla albumček, chcem sa opýtať - kde ste kúpili taký krásny bazénik? aj ja by som taký pre malého chcela... je úžasná Ninka ako v nom vegetí 😉

bambina
20. aug 2009

ahojte,
ciky, to mi je ľúto. my sme boli včera na kontrole, a tiež som si v čakárni nadávala čo mi povie, lebo ja som ju v 6 týždňoch prestala baliť. a doktor ma potešil, že jadierka sú na mieste a už nemusím baliť. tak som rada, že som ju ušetrila toho trápenia. držím prsty, aby všetko bolo čo najskôr tak ako má.
inak aj atopický ekzém nám už zmizol. dávala som si veľký pozor čo zjem, vylúčila som mlieko, čokoládu, paradajky a zmizlo to. má už len takú veľmi suchú kožu, tak mastíme o dušu, každým dňom je to lepšie.
po polnoci sa dosť často budí, tak neviem či to nie sú už zúbky. presvitajú jej biele na dolných ďasnách ale nemá teploty, ani neplače. tak neviem. ale cez deň stále niečo v puse a kopec slín. ako vám išli zúbky?

zuul, ja mám manducu. bábo má tam super polohu, ale ešte si tam veľmi nezvykla, postupne ju učím.

macikjm
20. aug 2009

ciky...moja ninka uz ani necvici...no my dopadneme vo stvrtok... ☹ no nema zmysel s nou cvicit...ona si kopka kade tade...nechce mi uvolnit nozicky...a nasilu sa neda a ani nemoze..ale ked je niecim zaujata, hlavne po kupani, tak pocvicime, ale mali by sme 5-krat za den... 🤐
budu v poriadku nase kocky- jasnacka...
davaj ju na brusko a urcite bez gati...moja ninka na brusku uz robi to , ze dviha ritku a dava si nozicky pod seba, akoby chcela chodit po styroch...
mne povedala rehabilitacna, ze ju mam davat kvoli klbikom casto na brusko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre