Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
12. sep 2009

uz ma zase zacina makovica boliet, tak idem sa natiahnut . . .mozno sa nadomnou krpana zlutuje a potiahne aspon do polnoci.

krpcek
12. sep 2009

elfi aj tebe drobec okupuje postel? sabci sa tusim najlepsie spi na mojej posteli. 😀 a ja aby som sa poskladala do postielky 😀

idem. dobru 🙂

tica
12. sep 2009

tak sa majte tuším som tu ostala sama ... ešte že mne drobec nezaberá miesto v postielke ... tak dobrú noc

cikyta
12. sep 2009

Zani,mne sa strašne páči malá Elaila tam,kde si číta. 😵

Aj muž už skusil pár krát dať Silvinke na "žužlanie"svoje prso,ale ona to rozozná 😀
A je pravda,že ten ozajstný cumel ju nepríčetne vždy nahnevá,ked jej ho tlačím.(Dokonca ho vypluje aj z medom!Ani ho neocmula!)

Dobru nocku.

miavin
13. sep 2009

dobré ránko - tak my už sme hore od pol 6 . noc bola ako vždy - o 1.30 sme papali - pomedzi to si pýtal cumlík tak som behala - no a o tej 6 sme papali - ale baby - on mi ráno vypije 60-tku - už 2 dni takto špekuluje - ja to nechápem - a už som skúšala aj kašu prihodiť - nič nezaberá ☹
a ako ste spali vy?
tica vitaj - ja som tiež na teba tento týždeň myslela - že čo je s tebou....
aj nad erikou rozmýšľam - do apríloviek 2010 nechodí - nevieme čo je s ňou - mohla by sa ozvať, nie??? som zvedavá ako dopadla - s tým tehotenstvom

petkapo
13. sep 2009

ahojky!
ste toho popisali....uz hodinu citam 🙂 🙂
ANIB - zubky nemusia ist podla poradia. Vela deticiek ma najprv ocne zubky a az potom sa prerezu ostatne.
MIA - aj nas Alex spekuluje s jedlom. Vecer sa naje o 20:00 a potom spi do 5-6 a tak cakam, ze sa poriadne naje, ale nie. Niekedy zje 80, niekedy 120ml, malokedy plnu davku (180). Uz som sa aj pytala dr. ci je to ok a vraj ano, ved babatko vie kolko potrebuje. A kym pribera je vsetko tak ako ma byt.... Tak uz nestresujem.
Ja som s prikrmami na chivlku prestala. Vo stvrtok Alex strasne vracal rano, tak som do neho nechcela pchat este zeleninu a kedze mlieka mam este celkom dost, tak asi vydrzim do toho ukonceneho 6. mesiaca. Uvidim ci sa to podari......

Pekny den vsetkym mamickam aj babatkam 🙂 😉

zanulienka
13. sep 2009

bre ranko-my zato vzdy pospime do tej 7.30,dneska a vcera do 8.30,aj ked sa v noci zobudi,rano to dospava,takze aspon to mam dobre 🙂

bambina
13. sep 2009

ahojte maminky, poradte. dnes v noci som vobec nespala. Simonka sa mi 3x dusila a 2x z toho az zvracala ale vysli z nej cisto iba priesvitne hlieny. znamena to, ze je prechladnuta? pekne spinkala, mam pocit, ze sa trosku piskalo ked dychala. ked sa zobudila na papanie tak ju silno naplo a uz to slo von, ale ako som napisala iba hlien, ziadne mliecko. akoby jej tie hlieny pocas spanku stekali a ked sme zacali papat tak to slo von. musim bezat k lekarovi alebo staci ked pouzijem odsavacku? este sme takyto problem nemali 😉
teraz je pekna cula, tak ako stale. sem tam kychne.

zanulienka
13. sep 2009

takze som mala pravdu,ze ma sopliky v stolici?podla mna chod k dokyne,my sme nato dostali sirupcek

miavin
13. sep 2009

petka - no hej, lenže môj alex papa cez deň len 120 - neviem doňho viac dostať, jedine na večer spapá 180-tku - niekedy len 160 - ale nevidno , žeby mu niečo chýbalo - priberá v pohode, tak neviem...

nany100
13. sep 2009

ahojte, ale ste sa rozpísali...no naša malá je tiež ako aprílové počasie...veď sa patrí, sú to aprílové deti 🙂 ...v piatok som ju uspávala od 19:00 do 23:00, som plakala už od únavy a ako sa mi chcelo spať...vždy na 5 min. zdriemla a keď som vytiahla prso, tak vresk...slúžim jej ako cumeľ, som z toho vyždímaná komplet...ciky, ani Adel nechce cumeľ..a keď jej na to kvapnem Sab, tak ho oblíže a cumeľ vypľuje...normálne ju z neho naťahuje 😒 ...med by som neriskovala, je to silný alergén a deti mávajú po ňom tzv.medové zuby (mám v rodine logopedičku a tá ma varovala, že ak sa deťom dáva na cumeľ med, tak sa im pokazia tie mini zúbky 😖 )...neviem ako budem toho malého závisláka odúčať od didíka...

krpcek, s tou angličtinou je to tak, pokiaľ ich to tam učia pani učiteľky škôlkarske, ktoré nevedia anglicky, tak viac pokazia ako naučia (trochu sa v tom vyznám, som vyštudovaná učiteľka angličtiny 😉 )...mám kamarátku, ktorá dala malého do angl.škôlky a keď doma niečo povedal, vôbec to neznelo ako angličtina, veľmi sa hnevala, že zbytočne ho to zle naučia tam a potom ho budú v škole preúčať...ale ak je tam niekto, kto to naozaj vie a vie aj učiť, tak potom by som tam dieťa dala, je super keď sa zoznamujú s cudzím jazykom už v tomto veku 😉

zanulienka
13. sep 2009

ty kokso moja elaia bude uplne uzasna v jazykoch-ja po slovensky-madarsky,mangel,svokra a ostatny-baskitsky a este ostatny-spanielsky

cikyta
13. sep 2009

Nany,s tým medom to viem a vždy som sa mu chcela vyhnuť.Skusila som ho 3 krát a bolo z čisteho zufalstva so slzami v mojich očiach ☹
Dala som foto premierovej jazdy v "dospeláckom"kočíku 😀 Ani nedýchala.To bolo včera.

kaitka
13. sep 2009

ahojte maminky)
ako sa mate? ani netusim co tu preberate)) nemam vobec prehlad...
musim sa polepsit

majka_dk
13. sep 2009

ahoj kati,

no mala by si si to precitat, bolo to tu celkom huste predvcerom 😀
a zajtra sa musime odfotit aj spolu (teda nase deticky 😀 )

inak neviem aky bude zajtra krpec, ale dnes len place ☹ uz teraz sa bojim zajtrajska 😠

kaitka
13. sep 2009

maji) no budem len rada,,pekne vesele fotecky sa zidu🙂 a vy mate super fotak) mate krasne fotecky🙂
tak uz sa tesim) zajtra by mal ist aj moj drahy,,tak bude veselo))

kaitka
13. sep 2009

a co sa tu dialo?? 😕

miavin
13. sep 2009

ciky - no krásne hopká Sisinka - ja som skúšala nášho posadiť, ale my máme nejaké veľké tie popruhy - mu to zavadzia - tak ešte chvíľku počkáme - chodíme teraz zväčša v autosedačke - to vidí na svet a aj zabubá - konečne

cikyta
13. sep 2009

Hm,tie fotky z plavarne su super! 😵

miavin
13. sep 2009

kaitka - no krásne plávate - ako rastiete krásne - bože Karin už je veľká....
mňa mrzí, že nechodíme plávať - nemáme plaváreň - len v PP a to bez auta nemožné ☹

krpcek
13. sep 2009

jankaa tie homeopatika sa volaju Vibrucol. 😉

korelka
13. sep 2009

ahojte!

len som tak zbezne precitala a hned ma zaujali homeopatika na spinkanie, lebo by sa tiez zisli... 😀 no a ten Viburcol mame doma, raz som mu ich dala a tolko od nich prdel - vsetko bolo na plienke, ale zdalo sa mi, ze bol kludnejsi 😨

joj, tie cumle, Alex zo zaciatku vobec nechcel, potom chcel velmi a teraz zase nechce, len caka, ze mu dam namiesto cumla prso - zacala som mu vsak na cumel kvapkat trocha Sab Simplexu, ta tak mu chutilo, ale uz aj to ho pomaly prechadza 😅

komisakpd
13. sep 2009

ahojtemam zub..est eho nevidno, no vidno prekne prerezane..a teraz som aj cynkla lyzickou.. 😵 😵 😵 a ja ze co ma take teplty furt..

pikino
13. sep 2009

no vidis komi super, uz nebudete aspon teplotovat 😉

komisakpd
13. sep 2009

dufam ze nebudeme

jankaaa
13. sep 2009

krpy dik 🙂

anib
13. sep 2009

jej, ahojte, komi super, gratulujem a ako dlho sa mu prerezaval a mate ako prvy spodny? 🙂

miavin
13. sep 2009

komi - gratulujem k zúbku 😉

krpcek
13. sep 2009

jeeeej dalsi zubac. 😵 gratulujeme. 🙂

elfi1
13. sep 2009

gratulujem k zubku
krpy - maly sice okupuje postel a sa mi zda, ze v noci, ked sme tam len sami, tak lepsie tam spi ako v postielke. ale uz mu tie casy asi skoncia. dnes mi do obedu spadol z postele 😔 . spinkal tam, ako kazde doobedie, chodila som ho kontrolovat, aj oblozeny bol. a zobudil sa asi velmi ticho, lebo sa ani vysielacka nezapla. az ked zacal strasny vresk. som tam letela a on na zemi 😲 skoro som skolabovala, aj manzel hned dobehol. nastastie sa mu nic nestalo, len sa zlakol. prezreli sme ho, nema ani modrinku. ale hrozny pocit to je. dufam, ze uz ho ustriehnem a viac sa to nestane.

maminky dufam, ze v tomto budeme prvi aj posledni v aprilovkach 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre