Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

beadz
10. okt 2009

ahojte kocky. idem si vas precitat, dufam ze stihnem, lebo teraz maly zaspal, tak uvidime ako dlho mu to vydrzi. len sa chcem opytat, vcera sme boli na ockovani a dnes ma zvysenu teplotu 37,6. myslite ze mozem s nim ist von. u nas sa ukazuje nadherny den.
inak, vo stvrtok sa sam posadil, len som oci otvarala... 😵 sice len na par sekund, ale odvtedy nerobi nic ine len to. 🙂 prisiel na novy pohyb, tak sa zdokonaluje 🙂 🙂

beadz
10. okt 2009

komi, neviem si ani predstavit ze by sme sli s malym do nemocky. ☹ drzte sa a velmi skoro sa dajte uplne do poriadku.
hava, naaaadherne fotky.
a samozrejme vsetkym oslavencom posielame so simonkom velke boco.

petusko
autor
10. okt 2009

bea, ja nechodim von, ked maju teplotu zvysenu 😒 ale pokial nebude stupat, tak by ste mozno mohli na chvilu.
u nas prsi od rana, vlastne od noci. takze dnes sme zas len doma, ale nevadi, uz sme si aj zvykli, tri tyzdne sme poriadne nikde neboli. 😖

skorvankova
10. okt 2009

ahojte.
bea, ake su tie cviky na fitlopte? Inak asi mozes ist s malym von, aj ja som bola s malym po ockovani a mal teplotu.
komi, chuda male, moje, skore uzdravenie, neviem si to predstavit.

beadz
10. okt 2009

petusko, 3 tyzdne ??? mna by uz porazilo.
tak uvidim, prave pozeram ze sa zatahuje, mozno nebude az tak pekne, ako to rano vyzeralo...
skovi, som ti to pisala, ale nepamatam uz kde to bolo. tak nech to nehladas - polozis maleho na brusko na loptu, chytis pod zadkom, aby si ho istila. (take V-cko - palce medzi nohy a prstami drzis nozky a zadok) a idete pohyb na strany, potom dopredu, dozadu a potom kolieska. ale pomaly, lebo je to pre decka narocne udrzat sa hlavne v tej polohe na strane.

jankaaa
10. okt 2009

ahojte babulky

komi tak hlavne ze uz ste doma a nech ste uz zdravucky...je to hrozne ked drobcekovia su chorucki ☹

co mame nove?

my uz buduci tyzden budeme mat tiez pol rocika...boze to ale leti

nany100
10. okt 2009

ahojte spolubojovníčky...hlásim, že noc úplne rovnaká ako predchádzajúce...skorvi, ciky, majka_dk mali by sme na tých našich krpcov niečo vymyslieť...sú ako také malé netopiere, v noci nás vycicajú a cez deň potom spinkajú sladúčko aj 2-3 hodinky 😉 ...neviem, či mám začať skúšať dávať v noci čajík...ešte nepila z cumľa, ten zásadne odmieta, ale keď z neho niečo potečie možno sa poteší 🙂 ...neviem ale či sa to neminie účinkom, že sa síce napije, ale aj tak bude každú polhodinu hore 😠

jankaaa
10. okt 2009

babenky vy kupujete fusak na zimu?

komisakpd
10. okt 2009

no baby poviem vam, byt s malym v nemocnici nie je ziadna slast...ale asi to on lepsie znasal ako ja..byt v kednej malinkej izbe celych 10 dni a nikoho nevidiet a nikde nechodit..no o drzku..maly bol statocny, aj ked ja som plakala asi viac ako on..cely dopichany..prv mal infuzku v ruke ale potom sa mu pokazila tak mu uz dali do hlavicky tam vsak tiez vydrzala len dva dni..medzitym same odbery krvy zo zily na rukach a ahlave..absolvovali sme 2x krcne, 2x gastro same vytery,...vsetko mal ok..len z krvy CRP hodnotu zapalu mal velmi vysoku..horucky boli sneskutocne davali mu kazde 4 hod na stiedacku antipyretika + chladiace infuzie aby mu zbyli teplotu..uz aj hydrokortizon..a najviac mu zbyli na 38°C tak v sobotu min tyz zacali davat atb..najprv do zili 4x a potom uz 3x do stehna..neskutocne..teraz doma podavam biseptol ; celaskon+ B komplex ; biogaiu a pod..

inac u nas v nemocke musi mamina platit 4 eura na den, akoze na stavu a to som sa pri tej strave citila koby som ja po zltacke bola..no des..inac neviem si predstavit keby tam musel byt sam..no des..kopec zarevanych a priviazanych deti(aby si nstiahli infuzky)..

sabinazv
10. okt 2009

Ahojte 😉

nany, my sme mali tiez nanic noc... od polnoci do tretej asi kazdu hodinu hore, mrncal a stichol len s prsom v puse... od 3 do 6 spal a odvtedy je hore, teraz vyzera ze ho lame na spanie, huraaa 😅

komis, uff... a co zisitili, z coho ten zapal? zelam rychle uzdravenie !

janka, uz sme kupili 😉

komisakpd
10. okt 2009

á inac..stale nevieme z coho mal ten zapal..CRP hodnoty nam takto kolisaly..24(prichod)...4(minuly stvrtok)...108(piatok vratenie horucok)...29pondelok...a teraz mame 2,9...

sabinazv
10. okt 2009

boze, komis, to je opis ako z hororu... mrzi ma, ze ste sa takto trapili ☹

sabinazv
10. okt 2009

fuha... tak ozaj riadne vykyvy... ja som sa s tym CRP este nestretla... ake su optimalne hodnoty?

komisakpd
10. okt 2009

optimum pod 1 ale ked je do 10 berie sa to este ok...nas prepustili preto ze atb zaberaju a znizilo sa nam CRP..na to som vcera cakala do pol3 lebo to bola rozhodujuce pri odchode domov..

nany100
10. okt 2009

sabi, naša už druhú hodinu hajušká, potvorka...sa jej ani nečudujem po tom ródeu čo v noci zase robila ☹

janka, ja to tiež zvažujem, aj tak sa ma naši stále vypytujú čo malej na Vianoce a tesne pred má aj prvé meninky...tak som rozmýšľala nad tým fusakom...sabi, na ktorej stránke si ho objednávala? ako rýchlo prišiel?

komi, to je hrúza tie zážitky čítať, nie to na vlastnej koži zažívať...nech frflem akokoľvek, hlavne že je krpatko zdravé 😉

ozaj baby, ak majú vaše drobce na hlavičke tie šupinky-lupinky (Adelka to mala teraz dosť dlho a nedarilo sa nám toho zbaviť), tak nám zo dňa na deň zázračne zabral krém od Biodermy špeciálne na to určený (ABC Derm Babysquam)...dvakrát sme pomastili a do rána to bolo skoro celé fuč! Atojí síce 13 EUR, ale oplatilo sa kúpiť 😉

sabinazv
10. okt 2009

fuha a ona mal az 108 ? to je strasne vela...

viem, ze aj moja kamoska, tak jej dospely syn mal tiez zvysene CRP, nic ale vobec nic mu nebolo a rok aj viac to mal zvysene, preto ho nevzali za policajta (mal mat 100% fyzicky stav)... chodili ku vsetkym lekarom a nikto nic nezistil... raz sli s nim k nejakemu ludovemu liecitelovi a on videl, ze ten zapal ma niekde v okoli hlavy az krku... a po vsetkom co vylucili, tak zistili, ze v zube pod blombou ma nejaky zapal... sila, ze?

komisakpd
10. okt 2009

hej je to sila..no len skoda ze nevieme kde to mal, lebo by sme do bducna vedeli..a hlavne moj maly ma stale zvysenu teplotu okolo 37,4..bez odpocutania..v nemocnici aj tak neodpocitavaju..cize to neriesim..

sabinazv
10. okt 2009

a nic okrem teploty mu nebolo? ziadne ine priznaky?

komisakpd
10. okt 2009

nie ziadne ine priznaky..nic len horucky..aj nad 40

sabinazv
10. okt 2009

aj papat mu chutilo - vy sa len kojite este?

nany100
10. okt 2009

sabi, pls dáš link na ten fusak Emitex? ...kujeeeem 😉

sabinazv
10. okt 2009

jaj, promit nany... ja mam z maderny http://www.maderna.sk/emitex/zavinovacky-fusaky... asi do 2 tyzdnov dosiel, lebo ho nemali na sklade... ak ho maju, tak ist aj skor dojde...

nany100
10. okt 2009

ďakujem 😉 ...maličká je už vybúvaná idem za ňou...paaa 🙂

cikyta
10. okt 2009

Ahojte.Nany-aj nám tak prišiel asi za týžden ten fusak.
Inak večer som navarila čaju pre malu-strčila mužovi do ruky a vravím:
-Počula som,že to bude ešte horšie a Sisa nebude vstávať vnoci každu hodinu,ale každu pol hodinu na cecok.Takže máš službu a ked zamnčí,daj jej čaj,alebo rob čo chceš.Ja rezignujem na dnes... 😔
No a ked som bola okolo 23:00 v sprche,malá revala a kým som vyšla spala.A tak som sa muža pýtala,čo urobil? A on mi povedal,že cucla 20ml čaju a spí...
Sakra,ja ešte s penou na chrbte letím k nej a ona spí!!!!!!
No a potom papala o 3:00 hod.a vstala ráno o pol 8 !!!!!!!!!
Ja tomu nerozumiem!

cikyta
10. okt 2009

Písala som Annag a tam mi napísala jedna,že je to normálne a potrvá to zhruba do 9 mesiaca 😝 Vraj to zdrave detičky okolo 6 mesiacov začnu takto vystrájať a mať plytký spánok.
A tuším v 1,5 roku budu spať ako macko.
V tom prípade sa dám zaviezť do komy na (ešte rok) a potom ma preberte 😀

cikyta
10. okt 2009

Dnes máme presne 24 týždnov-čiže 6 mesiacov.(Ja ešte stále počítam týždne,nie podla dátumu , že každeho 25.v mesiaci je další mesiac.)
Na obed išlo u nás do tuheho. Uvarila som kuracinku,brokolicu,kusok zemiačka a kusok mrkvičky.A rozmixovane ako tak krpatá spala a so zbytkom som sa dusila ja.
OZAJ.Chcem sa spýtať-dievčence,čo dávate maličkým na večeru? Ja dám na obed zeleniku,ovocie,či mäsko a večer kašičku.Samozrejme,že vždy to ešte dorazíme mojim mliečkom.
Večer sa už nedáva také jedlo,čo na obed,že?

daanka85
10. okt 2009

Uf, komi, teda ste mali riadne "kvapky" ☹ Boze, a to v akej nemocke ste boli v SB??
Snad uz to prejde vsetko a budete s malým v poriadku 😉

A čiky a nany a... Všetky maminky, ktorým babatka v noci nehajuškaju ako by mali... A už aj lepšie hajušenkali...
Rozpravala som sa s jednou sestrou z novorodeneckeho od nas- čo sa výživou dojčiat zaobera... Tak mi povedala, že to je u kojených detí normal, že sa začínaju viac v noci budit... (naša už prespala celu noc a teraz sa budi aj 2-3x ako som už pisala včer, či pred...) Tak mi povedala, že aj vychadzajuce zubky (ešte nevyšli) to ovplyvňuju... A aj hladní su krpani naši, no nestoji mi to za to- ist kvoli tomu kupit UM a načgať ju- aby spala...
Povedala mi, ta sestra, že to je jedine, čo pre nu mozem urobit...
Tak vytiahnem cecík, potahame, potahame, sa do nej neozyvam vobec, skoro ani nesvietim- len uplne mini svetlo... No a dam ju potom do postielky... a ona je ticho... Zvacsa...

Takze tak a vraj sa to bude zhoršovať.... Ale pred spaním ked jej dam kašičku, tak by som povedala, že je to lepšie 😉

cikyta
10. okt 2009

Komi-juj až teraz som to čítala. ☹ Maximkovi držím palčeky,nech sa s tohto čím skor dostanete.Chudáčik malinký ☹

Inak tiež máme v krvy zvýšenu hodnotu trombocytov (597) a päť výkričníkov za tým...Pediatrička si to nevšimla a kardiolog po mojej otázke na to povedal,že má nejaký zápal v tele a určite musím odber opakovať.

No ja som to pediatričke nepovedala a nechala tak...Horučku našťastie nemá (klop klop)
A viem presne,ako to je v nemocke s malým dieťaťom.Najprv sme boli vyše týždna po pôrode skrz žltačku na jiske a potom 3 dni skrz reflux.A možno aj preto som pediatričke tu krv nepripomínala ☹

cikyta
10. okt 2009

Danka-už ma dohnala moja psychika lapnuť aj UM,aj kašičku a vobec to nepomohlo.Takže v našom prípade nejde o hlad.Ved aj v noci nesaje.Len urobí pár cucov,akoby mala cumel a spí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre