Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
24. nov 2009

No dooscoby...Moj problém z umelým mliečkom je taký,že ja ho síce dám,ale viac ako 70ml nevypije,lebo hodinu pred tým má cecok a 2 hod.pred tým kašu.Vychádza nám to tak blbo-zvlášť ked podvečer musím uspať malu ceckom-inak je schopná revať aj 3 hod.v kuse.Nevie inak podvečer zaspať.
Tak hádam mi to raz výjde,že sa napije toho um už tak riadne.
Ale nevidím teda uspech...to nočne brebudzanie nieje o hlade ☹

dooscoby
24. nov 2009

sabi skus uvar ryzovu kazu od sunarky podla navodu a daj mu dotoho uvareny rozmixovany karfiol s kuracim maskom..ma to kasovi konzistenciu a sladku chut..malej to chuti

sabinazv
24. nov 2009

doos, kasu som robila fajnu mlliecnu ryzovu od Nestle... ani sa neobtazoval ochutnat... maso mu velmi este nechcem davat, ked este prakticky nic nejedol... traviaci trakt si musi zvyknut na nieco lahsie najskor...
Ako to u nas vidim: maso bude jest ako rocny asi 😎

krpcek
24. nov 2009

doo mala spapa zeleniny tak 80ml najviac. aj to musim byt dobre vyspana a hladna.
s ovocim problem nema - to je schopna aj celu vyzivu zjest. 😀 ale hlavne, ze papa.

sabinazv
24. nov 2009

ale baby, ak mate este nejake typy, tak sem s nimi... ja uz vyskusam vsetko (zakonne) 😎

zanulienka
24. nov 2009

ciky-co tvoja mala si pospi za den elaia tolko nespi ani za noc 😅

sabinazv
24. nov 2009

zanu serus uz si fit?

tak zemiak ostal v hambe.. otvorila som mu jablkovo-mrkvovu vyzivu co som robila a detto

zanulienka
24. nov 2009

elaia zaspala o 9.18,este spinka,bola chvilu hore,zkontrolovala situaciu,ale spanok bol vacsi,tak zase zalomila.este mi mozno bude spinkat okolo 16.00 taku hodku a potom uz nie,az po kupani.do 22.00 urvite,ze uz spinka a prvykrat sa zobudi az okolo 3.00 a potom rano o 7.00,tie homeo maju nieco do seba 😉

zanulienka
24. nov 2009

hrdlo este pobolieva,ale to ma tak netrapi

komisakpd
24. nov 2009

dooscoby..myslis ze slivka pomoze..a co vyziva ci stava od HIPP

cikyta
24. nov 2009

Včera kupal muž malu a vravel,že jej vytlačil pupák na pleci,že to bolo plne hnisu a pupák to bol riadny!
No lenže to bolo očkovanie.Prečo sa to znovu zapálilo???? ☹

pikino
24. nov 2009

ahojteeee.

moje decko akurat zalomila na cca tristvrte hodku ma predobednu pauzu. 😀
my papame kazde den 100-135 ml zeleniny, potom zje cely ten kelimok frutapra na olovrant a vecer zbasti kasu
100ml a samozrejme zakazdym sa este nacuca mlieka.

ciky to je asi reakcia na druhe ockovanie. moze byt az takto neskoro po ockovani.

a ja som dostala druhe kramy presne po dvojmesacnej pauze. aj sa mi dnes snivalo ze segra dostala kramy a to ne ona ale ja. 😀

nany100
24. nov 2009

ahojte, aj ja som včera písala, že som MS mala pred 2 mesiacmi asi kvôli chorobe a hneď na to som dostala 😠 ...tak sa pridávam do klubu 😉
Adelka dnes zjedla 180 ml zeleninky s mäskom...radosť variť (ako aj pre tatinka 😀 🙂

dooscoby
24. nov 2009

kprcek tak nasa ovocie moc nemusi...dnes zjedla polku maleho kelimku tak sa vytesujem 😀 ...zeleninky zje tak do 120 ml max...to je jej limit...ale ved ako porastie tak porastie chut k vacsim porciam...ako som pisala byvalej kolegyne maly ma 10 mesiacov a skoro 10 kg a zje jej tak 100 ml zeleninky a do 120 ovocia plus tak isto kasicky a koji uz len rano a vecer...podla mna tych 150 je moc vela

komisakpd skus od hippu stavu alebo slivkovu vyzivu...tusim sa mozu sparit aj normalne slivky popripadne namoc susene na hodku dve ale umy ich predtym a daj jej vypit tu stavu mohlo by zabrat popripadne tie ovsaky...a este ma napadlo hruska tiez by mala pomoct..hipp robi stavu aj vyzivu...tak skusaj daco zaberie...my sme nasadili aj probiotika

ciky lebo mam ist za mesiac na koncert a neviem ako manzel vyriesi ked sa mu zobudi okolo deviatej ako zvykne...musime vyskusat...aj tych par ml snad pomoze...vraj francuzke su dobre mliecka...dakto odporuca nutrilon a dakto nie...ake mate vy skusenosti

pikino
24. nov 2009

nany tak ty mas ine papkadlo.

tak mam pocit ze sa to asi po tom 7 mesiaci nejako lame s tou mrchou. asi preto ze babatka uz tolko nepiju mliecko.

my papame probiotika, na olovrant slivkovu alebo hruskovu vyzivu a na veceru ma ovsenu kasu so slivkovou od nestle miesam jej to dokopy a musim povedat ze kakanie sa zlepsilo aj ked este stale jej musim tlacit nozicky k brusku aby sa vykakala. ale uz pri tom nereve. a prdi ako diva. 😀
ovsennu kasu si neviem vynachvalit. ja som kupila v dmke od alnatura pre babatka od 4.mesiacov.

cikyta
24. nov 2009

Dooscoby.Skusila som francizke,bebu,nutrilon,ale vyhralo chuťovo od hami-hajaja od 6.mes.

Ale Barborke bude chutiť možno ine.Každý má ine chute 🙂

nany100
24. nov 2009

piki 🙂 ...prvýkrát sa takto napučila 😉 ...dúfam, že jej nebude zle...
veru, už papajú menej mliečka, tak telo to hneď zistilo 😉

pred chvíľou lialo, teraz svieti slnko...nechápem...chcem ísť von, ale neviem či nezmokneme 😒

cikyta
24. nov 2009

Piki-to fakt,s tým očkovaním?Bože no asi pojdeme štvrtok na ortop.a zajtra pediatričke po výmenný listok.Ale asi aj s tým pupákom...ak sa to nezlepší do zajtra.
Bože...a to musím ísť s malou na rukách k dr.kedže nemám kde tam nechať koč.

cikyta
24. nov 2009

Je to blízko,ale 8 kg vo vetrovkách,čo sa metá ako chobotnička... 😝

Ja krámujem každý mesiac a Silvia pije viac a viac mliečka 😀

komisakpd
24. nov 2009

no skusim...mam uz kupenu aj stavu aj vyzivu tak poobede jej dam vyzivu..uvidime..ale musim prejst na iny rzim..lebo ja doobeda nedavam nic len mliecko kojene..a na obed poliveku a poobede vyzivu s piskotami..vy davate doobeda ovocie, prp vyzivu cistu bez nicoho?

dooscoby
24. nov 2009

ciky dufam ze mas doktorku blizko...ja pouzivam mestku dopravu 😠 bo som vybrala pediatricku dalej od nasho bydliska...zasa sa budem doprosovat ludi na pomoc s kocikom...do eliny natrepat kocik je umenie to vam poviem

mne mrcha este neprisla 🙂 ale uz papa menej mliecka tak ju asi mozem ocakavat ☹ ...ako zvladaju vase prsia prikrmy...ja mam pravy ako kamen....ona v noci cuca a cez den skoro nic...mozem zacat odsavat 😝

dooscoby
24. nov 2009

komisakpd ja som menila resim teraz...som davala vyzivu poobede ale kedze chodi spavat o siestej nestihala by som kasu dat..cize okolo pol deviatej ma vyzivu..okolo 12 ako vyjde aj o jednej dakedy obedik a potom uz len kojime sa...zatial sme na dvoch prikrmoch...za cca. tyzden planujem postupne zaviest kasu

pikino
24. nov 2009

ja doobeda nedavam nic. lebo terez vstava az okolo deviatej a to ju nakojim a potom az obeduje.

ja kazdy den odsavam prsia mrazim mliecko do mrazaku a robim jej z toho vecernu kasu.my mame vecierku az o deviatej takze papa pekne kazde tri hodinky.

petusko
autor
24. nov 2009

ahojte 🙂
nany, tu je tiez take pocko, pred chvilou som stahovala zaluzie, bo som nevidela na monitor kvoli slnku a a uz leje 😠
Marcel sa v noci o pol druhej zobudil s takym revom, hladny strasne, sme behali s mm ako namydlene blesky rychlo mlieko robit. ja uz to nechapem, kam to do neho ide, ved ani nema tak vela kg.
ciky, aj maly ma to ockovanie momentalne zapalene, pupak uz praskol, uz sa mu to zasusa, ale dr. nehovorila na to nic pred tyzdnom, tak je to hadam o.k. 😕

pikino
24. nov 2009

asi maju zase ten rastovy spurt.

nany100
24. nov 2009

počasie ako v apríli 😀 ...ale keď sa Adelka narodila bolo krásne a svietilo slniečko...pozerala som pri tlačení do okna na prírodu 😀

scooby, moje prsia produkujú rovnako, ale Adelka aj rovnako papá, okrem teda obeda...každú hodinu a pol až dve hodiny a v noci nerátam, nedá sa to cucanie spočítať 😖

ozaj sabi, skúšala si cez fľašu Dankovi dávať? Pokiaľ mu nevadí spôsob kŕmenia ale čo papá, tak možno keď mu to dáš do fľaše s trochou mliečka a cez cumlík ho nakŕmiš možno sa dá presvedčiť... a postupne keď si zvykne na chuť zeleninky, tak to robiť bez mliečka a skúsiť dať na lyžičke...mojej segry malý tiež odmietal príkrmy a riešila to nakoniec takto...a už má 7 rokov, takže sa rozjedol 😀 .. aj keď nie je bohvieaký jedák

petusko
autor
24. nov 2009

nany, ja som tiez pozerala na rozkvitajuce stromy, ked som rodila 😀 inak ak nic do toho nepride, tak v sobotu ideme do Pov. Bystrice. potom mi podas aktualne info o pocasi 😉 😀
marcelovi je jedno, co je, len nech je toho vela. na obed zlupne 200 g vzdy. ovocie teraz velmi nedavam, len zeleninku a najnovsie mu neskutocne chuti chlebik s rastlinnym maslom, teda tym maslom len tak strasim, trham mu kusticky a tak kazdy piaty trosilinku omocim do masla. jazykom s zalizuje aj za usami 😀

pikino
24. nov 2009

mna este napadlo dat si to na svoj tanier a akoze to jest a jemu nedat nech na teba kuka a potom mu akoze velkoryso ponuknut. 😀 na moju to funguje ked nieco nesce.

komisakpd
24. nov 2009

dooscoby no aj ja od zajra zmeni..uvidm..teraz som mu dala polievkua este dam poobede vyzivu no od zajtra pojde ovocna vyziva doobeda..a poobede zatial nic..uvidime...

davate do ovocnej vyzivi aj piskoty alebo cistu?

zanulienka
24. nov 2009

ty koky,dneska musela elaia prehltnut duracelky plne dobite-je strasna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre