Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

daanka85
14. apr 2010

Uf, treba ich poslat na kurz... Jednu na kurz zaspávania a druhu na kurz spania 😉

cikyta
14. apr 2010

Danka 😀 😀 😀 😀 😀 Tak veru! 😀 😀 😀 😀 😀

sabinazv
14. apr 2010

helou koceny,

aha, kto sa tu po 100 rokoch ukazal, vilocka - nazdo 😉 Gratulujem Amelii k prvym narodkam, nech sa ma na svete len dobre 😵 a pridaj foto, nech vidime ako ste vyrastli...

katka serus, ja este bielok nedavam, mam respekt... ale napr. v piskotach je, a dr. vravela, ze ked je takto tepelne spracovany, tak moze byt, ale ja velmi opatrne krmim maleho... akoze stane sa, ze mu dam skusit z nasej dospelackej stravy, ale to len lyzicku dve... nech si zvyka na chute, ale inac cokolada to absolutne este... ani tak skoro nebude, ma casu a casu... Ani ziadne sladkosti, tomu sa chcem vyhnut... moj synovec ked bol maly, tak odmietal uplne vsetko jest a jedol len kavenky a cokoladky... a take stravovanie mu ostalo prakticky stale...
Uspavanie - u nas na prse sa zaspava, to je bezproblemov (sice neviem co bude, ked ho odstavim) a potom v kociku zalomi, teraz ked leje, tak na ciciku a prekladam do postielky a tam spi...

sabinazv
14. apr 2010

Aj Karinka kaitkina ma dnes rocik, tak tiez gratulujeme 😉

krpcek
14. apr 2010

caute. . . .sa nudim. . . mala mi spi uz dve hodiny. 😅 toto sa nestalo od jula. 😀

krpcek
14. apr 2010

gratulujeme oslavencom! 🙂

sabinazv
14. apr 2010

krpcek, aj moj maly vcera spal takmer 3 hodky... s jednou kratkou prestavkou, asi sa mu nieco prisnilo a dnes to bude asi detto... ja sa nenudim, mam roboty hruzu, len sa mi nechce a tu obchendujem za pc... ale idem, musim kazdy den jednu skrinu vypratat a zredukovat... vcera som nist, tak dnes musim 2 😝

krpcek
14. apr 2010

no uz je hore, idem jej dat obed a ideme na nakupy! 🙂

nany100
14. apr 2010

ahojte...no čo sa týka spánku...nejdem sa opakovať...raz za deň max. 1,5 hod...dankaa, tebe nechce na prse zaspávať, moja sa s ním nevie rozlúčiť...už som ju aj skúšala, ale keď ide spať, tak bez toho vrieska 10 min. a keď jej dám, tak zaspinká a ja ju preložím do postieľky bez nervov a výčitiek svedomia, čo som ja za mater...a večer to isté, občas zaspí aj bez prsa, ale budí sa každú chvíľu (odkedy spí so mnou v posteli, je to oveľa lepšie...spíme aj dve hodiny vkuse 😉 )...ale kým nejdem spať, tak tam vyrevuje každú chvíľu, asi sa bojí alebo čo ☹

bielok ešte nedávam, ale piškótku už mala...od roka sa môže postupne zavádzať...čokoládu a kakao nedávam vôbec a ani sa nechystám ...najskôr v dvoch rokoch...skúsili sme do polievočky plnotučné mliečko a zjedla pár lyžíc aj včera aj dnes pred spaním 😉 ...smotanu zatiaľ nie, ani nič tvarohové, ale odzajtra môžeme postupne začať skúšať 😉

nany100
14. apr 2010

ozaj Amélii víločkinej a Karinke kaitkinej prajeme všetko najlepšie a posielame božteky 🙂

beadz
14. apr 2010

ahojte zlaticka. tak ako ? zbezne som vas precitala, slane torty naaaadherne kusky (zda sa ze som dala dobry tip 😉 ), narodeninove fotecky tiez velice peknuckne.
ani neviem co ste este rozoberali... jaaaj cokoladu. tak to my ani omylom. myslim ze este bude mat dost casu na to aby sa na nu namotal tak ako maminka 😀 . bielok obcas ano, teda asi 2x mal, ked som varila nieco s vajcom. inak mu este nic nesladim ani nesolim, vacsinou este varim separe pre neho aj pre nas. je to trochu viac narocnejsie, ale ved nic mu neutecie.
dnes mu robim redkvickovo-kalerabovu polievku. este som to nejedla ani ja, tak som dost zvedava ako to dopadne. a potom bude mat ryzu s maskom, porom, cukinou a cviklou.
a spanie u nas je rozne. niekedy spinka 2x a niekedy ako myslim ze bude aj dnesny pripad 3x, ale to tak 30 min. a hotovo.
take ze 3 hodky ako tu pisete 😕 to jedine v noci. inak nehrozi. viac ako hodinu a pol mi nespal ani raz cez den.

pikino
14. apr 2010

ahojteee

v prvom rade vsetko najlepsie dnesnym malym oslavnecom aj vcerajsim. vela zdravicka a nech ich rodicia posluchaju 😀

my mame dnes po poradni. mame 8275g a 75cm, aj nas pichali bola statocna plakala len ked ju pichli potom uz bolo dobre viac ju zaujimali hracky. musime priniest moc kvoli tej cervenej pisine co stale mame a ked nic nenajdu musime ku gynekologovy. ach jo. baby ako ste zbierali moc? a lekarka mi povedala aby som jej hned dala cipok ako prideme domov lebo mame teploty zo zubkov. 😒

nany100
14. apr 2010

ahoj bea, si nás všetky inšpirovala s tou tortou 😉

ako sa cítiš?

nany100
14. apr 2010

joj, piki...chúďa Terezka...my sme chytali ciko do skúmavky, čo nám dali...dievčatkám to nie je taký problém, keď cikajú pod seba...rozbalila som ju a chvíľu vodu púšťala a potom ju troška šteklila na bruško a nakoniec sa pekne vycikala 😉

nany100
14. apr 2010

ozaj a nemá nejakú alergiu na plienky? aké používaš? poznám jednu maminu a tá jednorázovky vôbec nemôže ani jednému dieťaťu dávať kvôli alergii

zanulienka
14. apr 2010

cafte.grulujeme oslavencom.
my sme boli tiez na poradni,aj ockovanie,ale asi tak ako pise piki,trosku plac aj to preto,ze musela lezat,inak ani neplakala.ma vyse 12 kg a 76 cm.takze tie kila sa stratia 😅

beadz
14. apr 2010

piki, myslim ze u dievcatiek je to jednoduchsie ako u chalanov. ked ju rozbalis a mozno jej das studenu ruku na brusko hned bude piskat.
nany, ide to. raz uplne zle, inokedy super. ale vkuse by som spala, to ma hneva najviac, lebo pri malom nehrozi.

beadz
14. apr 2010

zanu servus. ze 12 kil 😕 . fiha. riadna baba 🙂 . my sme mali na poslednej poradni 74,5 cm a 9,160 kg.

nany100
14. apr 2010

bea, keď si predstavím, aká som bývala prvé tri mesiace unavená, prišla som z roboty a išla som spať...ja si neviem predstaviť, ako by som to teraz zvládla...

zanu, že 12 kg 🙂 ...nám včera ledva 9kg navážili 😉

zanulienka
14. apr 2010

bei-ona len stehna ma velke a brusisko obrovskeeeee,inak je v pohode

beadz
14. apr 2010

nany, ved to. ja som bola pri simonovi od zaciatku na rizikovom, a teraz... aj ked ideme von, tak uz jedine bez kocika, tak ho vyvlacam lebo stale ide tam kde nemoze... no proste, ked to donosim v poriadku tak to bude dalsi zazrak.
zanu, aj simon ma brucho velke, vyzera ako pavucik 😀

petusko
autor
14. apr 2010

elaia je teda babizna ako sa patri 🙂 ja som vcera Marcela posadila doma na digi vahu len v pancuskach a ze 9,7 kg 😅
inak podla mna sa lepsie chyta moc chlapcom, (aj ked doteraz som to robila iba raz, ked mal Marcel asi pol roka, takze sa moc nehybal 😕) nalepit sacok, normalne zabalit do plienky a cakat. s babami nemam ziadne skusenosti 😀
a este Karinke vsetko naj 😉

cikyta
14. apr 2010

Piki-My sme najprv prilepili ten sáčok na šušku-špeci na moč a z tade do skumavky...a druhý krát do šerblíka a potom do skumavky.

Zani super! Tak Elaia nám prebije Sisu,ked sa stretnu 😀 Tá naša má len 9 kg aj z cestou 😀

nany100
14. apr 2010

joj, bea a nemá ti kto pomôcť cez deň? aspoň malého zobrať von, aby si si trochu oddýchla...ozaj, hokej ešte sleduješ? 😉

zanulienka
14. apr 2010

ale teraz by uz mala vaha zostat na jednom cisle,aspon sestricka to tak hovorila,ze ako sa uz ovela viac hybe,tak velmi vaha nerastie.ale ved ona v noci vypije 1 l mlieka.
ciky-ze aj z cestou 😀

beadz
14. apr 2010

petusko, tak s tym sackom to bolo fakt dobre len vtedy ked sa nehybali...
nany, jasne ze sledujem. nie uz priamo na stadione, ale v telke alebo na nete. teda ak mi to moj maly pokladik dovoli. inak odbehujem z detskej do obyvacky stale 😀 . ale dnes mu asi dam nieco na spanie, lebo finale je finale.
zanu, liter mlieka ?? simon to vypije tak za tyzden 😀

zanulienka
14. apr 2010

bei-veru na noc prevaram l mlieka,rano okolo 8.00 musim prevarit nove.ona bez mlieka mi zaspi naspat

beadz
14. apr 2010

a inak my aj papame vsetko za pochodu, takze este to nema ani v zaludku a uz to ma vytravene 😀

nany100
14. apr 2010

zanu, tak ty máš doma mliekoholika 😀

bea, budeme KE držať palce 😉

a už sme hore, dnes dala dve hodiny...veď čo v takomto počasí, len spať 😀 ...ideme papať a hrať sa...inak som dnes dostala krámy, asi na počesť zajtrajšieho výročia pôrodu...moje telo si potrebovalo pripomenúť 😀

beadz
14. apr 2010

nany, super, kazdy fanusik sa prida 🙂
a keby som zajtra nestihala net, tak adelke vsetko naj naj naj 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre