Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
28. jún 2010

@cikyta ako pises. cez den horor, v noci som pri nej so zatvorenymi ocami. milujem svoje dietatko.
zabil to dnes rano moj muzik, ked mi povedal, ci mi este vobec budeme potrebovat tu postielku ked mala spi s nami. som nevedela ci ho zabijem od placu alebo smiechu. staci povedat, prestanem kojit a hadam aj prespi celu noc vo svojej postielke.
ale ako pises, ja budem na nu kukat ci dycha

bambina
28. jún 2010

ciky aj cez den este vela kojis?

cikyta
28. jún 2010

@bambina Vieš čo? Tak podla potreby.Napríklad včera som ju cez den kojila len na obed-lebo ja ju tak totiž uspávam 😠 😅 No a boli sme potom vonku celé poobedie,takže 2 spánok nebol-tým pádom ani kojenie a ked sme prišli domov,tak si pýtala cicu,no nemohla som jej dať,lebo ju bolo treba najprv umyť a dať nejaké "pevne"jedlo a na 100% by mi predčasne zaspala na cicíku.Takže na svoje mliečko si počkala až do uspávania.(A ten cecok bol už ako kamen )😝
No su dni,ked jej dám aj 5 x za den a to hlavne vtedy,ked je hrozne mrzutá a zlá.Tá minutka na cecku ju uplne skrotí a je z nej zase usmiata kočka.Aj ked niekedy neťahá-stačí mať bradavku v puse.

bambina
28. jún 2010

ja ju tiez uspavam na prsniku. takze min 2x denne, ale kojim castejsie. myslim, ze aspon 4x min. nechce vela papat, tak ju stale dokojim, lebo sa bojim, aby nehladovala. ja neviem, kedy sa ten maly cert rozje

cikyta
28. jún 2010

Takže náš priemer je tak zhruba:
3 krát cez den (+-) a 30 krát v noci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale to v noci nieje kojenie.Možno 2 krát ťahá,inak ju len skrotím a dudle mi cecok ako cumel....potom ju opatrne šupnem do postielky,alebo nechám pri sebe.

cikyta
28. jún 2010

Vela krát sa stane,že ked má cecok v puse a je v polospánku,tak sa začne často drhnuť,lebo mliečko strieka a ona ho nepije,len spí,tak musím aj na to hladieť,nech si ju neutopím 😀

cikyta
28. jún 2010

Ved aj Sisa papá tak pomenej-ked ju porovnám s rovesníkmi,no ked príde výkend,tak si ju berie na paškál ocko a pri nom zje všetko.No to len preto,že ocko jej uvarí polievočku s vegetou,solou,bujonom,či normálnym mäsom,alebo jej dá pečené kura presiaknute korením a slaninkou............................Pomoooc 😝 Ale to papá a normálne kričí a skáče okolo stola,ked ho vidí a len HAM HAM HAM........... ☹

cikyta
28. jún 2010

No a potom cez týžden sa mi kašle na moj špenátik,zeleniku a nedajbože ovocie! 😀

cikyta
28. jún 2010

Teda,aspon posledné 2 týždne boli takéto..................

nany100
28. jún 2010

@cikyta panebože...vy máte iné šoky pri malej ☹ ...dúfam, že je Sisa v poriadku a ty tiež 😉
aj my kojíme niekoľkokrát za deň...ráno, pred obedným spaním (niekedy sa zobudí a chce aj cez toto spanie!) a potom večer pred spaním...niekedy si vypýta aj podvečer keď je moc unavko...a v noci ak je to 3-4x tak som vysmiata ako lečo...ak je to viac, trhám si vlasy...ale je to o hodne lepšie ako to bývalo...fakt už asi trochu dozrela s tým spaním...nebudí sa tak často...dokonca v sobotu sme ju dali spať o 20:00 a prvýkrát sa zobudila o polnoci...to sa asi ešte nestalo...pozrela som si s mm dlhý film (normálne som tomu neverila 😀 )...neviem si predstaviť celú noc spať 😀
na večeru jej striedam kaše (nemliečne)...Sunarka nie je taká strašne drahá v DM stojí 1,65 EUR...alebo puding od Nestlé...puding ani kašu z plnotučného mlieka zatiaľ nechcela

komisakpd
28. jún 2010

@nany100 sunarka v DM stoji len olko malo???

cikyta
28. jún 2010

@nany100 Sisa lubi ten puding od nestle,no len vanilkový a čokoládový.Všetky ostatné si môžem ja jesť.Dokonca ten čučoriedkový som vyhodila uplne.Z toho bolo aj mne 😝 😀

nany100
28. jún 2010

@komisakpd hej...majú na ňu teraz dlhodobo zvýhodnenú cenu...všade inde stojí 2 EUR...ale myslím len nemliečnu...sú dva druhy...medová s cereáliami a ovocná 😉

nany100
28. jún 2010

@cikyta aj my len vanilkový...čoko jej ešte nedávam 😉 ...ale je dosť drahý...občas sa stane, že majú polovičnú cenu, lebo mu o týždeň-dva končí záruka...tak vtedy kúpim aj tri balenia naraz 😀

nany100
28. jún 2010

no sme hore...ideme papať a von...a potom fandiť našim 😉

cikyta
28. jún 2010

Takéto tyčky nám trčia v izbe zo zeme.....je to na radiátor,ktorý tam ešte nieje,tak to zakrývam.Sisa to odokryje a takto si tam sadne: (dnes spadla asi 20cm hlavičkou od toho.Až ma dvihlo a pot ma zalial ☹ )

cikyta
28. jún 2010

Viem,vizerá to "všeliako",ale nieje to tak 😀 😀 😀 😀
No ideme aj my von a potom Slovenskooooo 😅
(Zana,aj ty pomôž kričať.Bud trošku vlastenec 😀 )

bambina
28. jún 2010

ako citam, tak u nas je to podobne ako aj u ciky aj nany. trochu ste ma povzbudili baby.
tie nestle pudingy som este nekupila, skusim vanilkovy. coko nemozeme kvoli tomu ekzemu.
ja vecer robievam mliecne kase. nemliecne potom rozrabate s normalnym mliekom?

ciky, som sa zasmiala na jedalnicku od tvojho mm. aj u nas sa to niekedy stane. mali sme v miske chipsy a mala sa na to vrhla, schmatla hned tri a vopchala do pusy. velmi jej to smakovalo ale ja som hned misku skrila. nemozeme pri nej nic chrumat az vecer ked zaspi a to inak potom vyzera moja postava. 😀

macikjm
28. jún 2010

@cikyta ja z vas nemozem...sisa je ...no nemam slov...uzasna...ako si sadne na tie rurky... 😀 😀 bomba...

ja ninku kojim cez den cca 3-4 krat...nastastie mi na prsniku nezaspava...napapa sa a koniec...no my mame cumel...to je ine, viem....
a v noci spi kadejako...raz sa zobudi 5 krat, inokedy len raz...no fakt...furt inak...teraz jej idu stolicky...vcera mala horucku...urcite zo zubkov, lebo dnes uz nastastie nema...a ine priznaky choroby tiez nie...a dasienka ma take naliate...a uz jej vykuka trosku z jednej stolicky...ale teraz dva noci spi ukazkovo...tak neviem... 😀 ci ked jej rastu zubky, tak u nas budu noci ok... 😅

petusko
autor
28. jún 2010

ahojte 🙂
prisla som vas pozdravit, decka mi prave zaspali 🙂
pridavam sa ku skupine "na umretie, ked vstanem v noci raz" 😅 je to smiesne oproti tym ,co vstavaju kazdu hodku, ale ked som uz naozaj zvyknuta drichmosit az do rana, tak ma jedno vstavanie dokaze dost rozodit 😅 😀
ale chvalabohu, nestava sa to casto, mozno raz za dva tyzdne, takze je to v pohode.
Marcel ma uz dve stolicky, ani neviem ako mu vysli.

ni.kolet
28. jún 2010

Ahojte. Ja som dnes objavila 13 zúbok. Tretiu stoličku. Hrozne sa slintá. Idú mu ešte dolné trojky a štvorky. Mne prespal posledné tri noci; cez deň spal len raz. Dnes spal dvakrát, tak som zvedavá či sa zobudí. Keď sa zobudí v noci, tak našťastie len raz. Vypije 90 ml mliečka a spí. Náš výlet do Ba dopadol super. Do obeda sme boli 4 hodiny v ZOO, jednu hodinku prespal, tak to sme oddychovali. On je totiž hyperaktívny. Neobsedí ani 5 sekúnd. A po obede sme boli na dostihoch. Vyhrala som 8 €. 😀 Vsadila som 1 € na koňa čo sa volal Viper. Ale najviac sa mu páčil výhľad z okna /bytu/ tretieho poschodia. Samé autá, autobusy, vtáčiky a lietadlá. Sa vytešoval. Najbližšie nás čaká výlet v auguste. To ideme do Strečna. Sa teším.

macikjm
28. jún 2010

juj...a zabudli sme na nasu mamulku- tehulku beu...ma dnes meninky...tak bei...vsetko najlepsie ti prajem z celeho srdiecka...nech ste hlavne v poriadku s bambuliatkom a cela rodinka a nech vas zivot nesie, ako si prajete... 😉

iku
28. jún 2010

ahojte, tak my máme asi najmenej zubov,teraz nám vyšli posledné rezáky,takže zatiaľ 8 zubov, stoličky žiadne,ani očné, ale tiež zle spíme, nepapá a je mrzutá. My kaše ani pudingy nejeme, neviem prečo ich nechce, takže len jogurty-zvolenské vanilkové a ovocné,krémiky a výživy, ale tiež najradšej skúša nové a pri synovi sa jej to darí často, dobiedza do čipsov, pizze a pod. Nechce mi jedlá od cesta, len mäso by jedla, potvora.
@cikyta tie fotky sú zábavné

hilaris
29. jún 2010

aj my mame len 8 zubov - cerstvo prerezane dolne dvojky 🙂

baska19
29. jún 2010

@iku nemáte najmenej my máme len 6 a tuším miavin maju ešte menej ak im už niečo nevyrástlo ale každe dieťatko je iné mužovej sesternici dcerka mala vyše roka a nemala ani jeden zubok a veselo papala palacinky 😀

cikyta
29. jún 2010

Ahojte.
Iku-my máme 4 a pol zubu stále !
Takže pohoda 😀

nikinka008
29. jún 2010

Ahojte,idem vas konecne pozdravit,neviem sa dostat k pisaniu pri malej 😀 som myslela ze cim bude starsia budem mat viac casu ale kdeeeeze 😀 😀 😅 My sme tu mali strasne teplo v poslednych dnoch to sa nedalo vonku ani existovat,ja take nemam rada,a mala sa vyhadzala z toho tepla ale je rada ked sa moze blaznit vzadu na dvore a lietat do obyvacky a s5 von,tak som mala kamienky po celej obyvacke a kuchyni 😅 ,ale v noci nam uz poriadne sprchlo tak sa o dost ochladilo,vcera Sara behala v satkach a dnes uz v teplakoch a vo svetri 😀 ..
My mame tiez len 6zubky,4 dole a 2 hore,a dalsie 2 sa nam tlacia hore uz strasne dlho ale uz sa tam nieco zabielilo tak snad uz budu coskoro von,ma strasne pevne dasna asi pomne 😝
Od kedy sme boli chory co uz je asi vyse mesiaca tak obedy mi mala uplne odmieta,papa len somarinky jogurtiky vyzivy a tak 😖 mama mi poslala z domu hroznovy cukor tak uvidime ci to zaberie 😕 ...ani vecer pred spanim mi nechcela vypit mlieko,najviac 60ml a to bolo vsetko tak som jej muselo este rano okolo 4 dat aby o 5-6 nebola definitivne hore 😝 ...a rano tiez skoro nic nevypila......a teraz asi 2-3 dni do zadu som jej skusila vecer dat do mliecka trosku granka a len sa tak zaprasilo 😀 tak uz vypila aj 150ml ale aj tak jej musim dat rano mliecko lebo by skoro vstala a vcera sme potiahli az do 9 😀 ....ale chcem jej vyskusat dat na vecer krupicu len tak do taniera z grankom tak uvidime ci bude chciet 😖
Zanu,si asi uziva slniecko a more,uz dlho nebola,juuj zavidim ale v dobrom 😀
ciky,nemam slov na Sisu,to je cisielko riadne,strasne zlatucka je 🙂

nany100
29. jún 2010

@cikyta nenormálne fotky...Sisa je riadny výmysleník 😀 😀 😀 ...ešte si užijete 😀
@iku aj my máme len 6 zúbkov...včera sa predral ten šiesty...máme 4 hore a 3 dole 😉

bei dodatočne na dovolenku všetko naj k meninkám a aj všetkým Peťkám (ak tu nejaká je) prajeme krásny meninový dník🙂

@nikinka008 u nás je dnes konečne horúco...poobede jej dám na balkón bazén a budeme sa kupkať 😀
@bambina tie nemliečne kaše zarábam do vody...to je ten princíp, že kojené deti by nemali piť UM ani v kašiach...stačí im to zarobiť s vodou 😉

nany100
29. jún 2010

oprava dole máme 2 zuby 😉

ni.kolet
29. jún 2010

Ahojte. Tak, hoci spal včera 2 x cez deň, tak prespal noc od 21:21 do 7:00. Čiže mi prespal 4 noci po sebe a nie je to len tým spaním 1 x cez deň. Však uvidím ako to bude ďalej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre