Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

kaitka
14. júl 2010

bre ranko,,,davali ste v 15tom mesici ockovat aj proti kiahnam?
dava sa na recept ta spojena vakcina zo vsetkym

kaitka
14. júl 2010

aj mne mala spi len v plienke tieto teple dni,,,aj tak je vyhadzana:(
kebyze ma este daco na sebe je mokra jak mys

pikino
14. júl 2010

cafte micky

ja davam cez den aj v noci spinkat v bodynku s kratkym rukavom, mame okna dokoran a ja sama citim ze mi taha na krize v noci a ked ju chytim hlavu ma sice uplne mokru ale telicko stiudene tiez spinka odkopana deku si vzdy celu vopcha medzi nohy a spinka na brusku

krpcek
14. júl 2010

@pikino moja spi takisto. ked jej deku vytiahnem, tak si ju tam znova naprace - presne jak jej fotrik 😀 😀 😀 😀

nany100
14. júl 2010

@krpcek aj Adel spí na zmuchlanej perinke 😀 ...cez deň jej dávam na spanie len tielkové body a prikryjem ju a na noc ako kedy...keď je veeeľmi horúco, tak má také pyžamko čo vyzerá ako opaľovačky...krátky rukáv, krátke nohavice a medzi nôžkami na cvoky...keď je chladnejšie, tak body s krátkym a pyžamkové nohavičky...oni ozaj rýchlo vychladnú, tá regulácia tepla nie je ako u dospelých 😅

ivanulienka, aj Adel spapá oveľa menej ako obvykle...obedy neje vôbec, teplé jedlo odmieta...cez deň len jogurt a výživu a ráno rožtek...občas na večeru aspoň kašu, ale stále chce len prso dudkať...ako bábätko 😀 ...aj v noci častejšie pýta 😒 ...a potničky máme aj my...nad plienkou na chrbte... ale pomáha nám detský púder a často vetrať

nany100
14. júl 2010

@kaitka my sme boli očkovať včera...dala som len povinné očkovanie, proti kiahňam som nechcela...nie je to 100% ochrana, môže ich dostať a je treba to ešte preočkovať neskôr...radšej nech ich dostane a to je doživotná imunita 😉 ...inak ja som ešte nemala, tak ak to raz od nej chytím, tak amen tma 😒

pikino
14. júl 2010

nany tak to mas teda problem ked si este nemala kiahne. nas sused ich mal a hovoril ze 40tky teploty a tyzden nevstal z postele. 😒

ja dufam ze sa ta nasa princezna pekne nakazi niekde v skolke a bude pokoj.

nany100
14. júl 2010

@pikino viem, že dospelý to oveľa horšie znášajú, ale pred pár rokmi dostala kolegyňa a ešte nevedela či sú to kiahne a v robote som jej šúchala ruku, že nech som aj ja na PN a nič ☹ ...ona bola 3 týždne doma a ja som makala aj za ňu 😖

ivanulienka81
14. júl 2010

@nany100 aj my len tak pecivko a ovocie papame
a aky puder davas? riadny obycajny praskovy puder? Misko je uz vyhadzany aj na brusku a to chodi doma cely den holaty a sem tam ho aj presprchujem... a co je najhorsie nechce mi spat a ak aj zaspi kazdu chvilu sa budi ☹
my ide na ockovanie zaciatkom augusta a tiez nedavame na kiahne

krpcek
14. júl 2010

my sme mali ist na ockovanie vcera, ale sme si po prelozili az po dovolenke. 🙂 tiez nedame proti kiahnam.
ivanulienka puder daj normalny, ten avil, ci aviril, ci ako sa vola.

ja som prave objednala klimatizaciu, zajtra alebo v piatok ju budeme mat - hrozne toto teplo, vnutri mame 30 stu. a mala sa nevie ulozit a spat. 😝

kaitka
14. júl 2010

nam te kiahne odporucila doktorka,,koli exemu co ma mala..ze deti s exemom to mavaju strasne skarede.a ze sa aj exem zhorsi hmmmm.. kukala som jak puk... tak stale zvazuje
a muz nemal ste kiahne a ani ja...tak aj koli tomu asi dame 😨

iku
14. júl 2010

ahojte,
my sme tiež očkovanie odložili po dovolenke,dúfam,že nebudú nejaké zlé stavy po ňom
my chodíme spať v tielkovom body bez ponožiek, tiež jej prehodím plienku, ale asi tak po pol minúte je odkopaná
tiež sa nechystáme očkovať proti kiahňam

macikjm
15. júl 2010

a dnes nikto nic nenapisal... 🤐
my sa mame fajn... 😉

iku
15. júl 2010

asi všetci pospali z toho tepla

petkapo
16. júl 2010

Ahojte!

My sme dnes rano boli na poradni + ockovanie. Dala som maleho zaockovat aj proti tym kiahnam. Radila som sa s kamoskou, ktora ma mamu aj sestru pediatricku a odporucali zaockovat. Udajne ta vakcina je dobra aj proti roznym herpetickym ochoreniam - herpesy a pasovy opar. A kedze je som majster herpesov a nechcem aby maly trpel tak ako ja, tak som sa rozhodla pre tu vakcinu. Bolo to na recept a stalo ma to 45 eur.
Potnicky ma aj Alex, nenatieram to nicim, len sprchujem a poutieram. A spava v kratasoch a tricku, bez ponoziek. Zakryvanie u nas nehrozi, spi presne ako jeho tato - perina pod bruchom, hlava dole, zadok hore 😝

Chcela som sa vas spytat - nepotia sa vase deti v autosedackach? Ideme na dlhsiu cestu a staci, ze posedi v sedacke 10 minut a chrbatik ma uplne cely premoceny. Davate detom do sedaciek nieco za chrbatik? Alebo existuje nejaka vlozka do sedacky ktora odsava pot? Poradite mi?

Dakujem a pekny den vam vsetkym zelam 🙂

baska19
16. júl 2010

@petkapo skus tento odkaz alebo ked zadaš do googlu letny potah do autosedačky tak ti najde kopec odkazov
http://www.bambini.sk/sk/category/49/doplnky-k-...

petusko
autor
17. júl 2010

ahojte 8
vsetci si uzivaju leto ako vidim, my tiez, aj ked len doma na dvore, ale je to parada, aspon nemusime nikam cestovat a balit a pod. 😀 vybehneme v plavkach, ocvachtame sa a potom pekne do chladku 😀
ale keby sa aspon navecer unormalnilo a ochladilo, to je uz hnus. sa vsetci budime unaveni z tepla 🙄
Marcel je cely vyhadzany, teda potnicky ma vsade, moje male, nespokojny je, tiez zle spava a malo papa. mliecko take vlazne, skoro studene pije aj 4x za den.
a este ho pochvalim, ze vo stvrtok konecne nabral odvahu na dva samostatne kroky 😀 ale bola to asi skor nahoda 😅

krpcek
17. júl 2010

petusko svata pravda - len vybehnes, hodis sa do bazena, parada. Ja som bazen tento rok ani nechcela, ale ked su taketo tepla, tak sme napustili a neviem si vynachvalit.
vcera sme boli aj na kupku, ale to balenie, cesta autom, prist domov, lebo mala isla na obed spat, potom obed a uz sa mi potom nikam nechcelo. takto ju dam spat a ja sup do bazena sa cvachtat. 🙂 🙂

krpcek
17. júl 2010

potnicky mame aj my a neviem z coho, ked cely den beha len v plienke. 😅

pikino
17. júl 2010

cafte micky

to je des dneska, ja uz idem umriet z toho tepla. zajtra sa ma konecne ochladit, aj ked som zvedava co to k nam ma zajtra prist za burku 😅

moje deco uz padlo polomrtve do postele dnes mala len jeden spanok okolo obeda tak bola uplne vystavena, este sme ju vecer zobrali na nakupy a bolo vymalovane 😀

a potnicky mame aj my tiez chodi cely den v plienke niekedy aj bez nej a aj tak je vyhadzana a spotena a myslim ze ktomu dost pomaha aj ked su na slnku a krem na opalovanie.

inak vcera sme sa boli kupat vo Vajnoroch a ked sme vysli z vody dala som jej dole plienku a micka sa mi vykadila rovno do ruky 😀

krpcek
17. júl 2010

piki sikovna je . . .nebude predsa spinit plienku, nie? 😀 😀

inak to je tiez dost mozne , ze to maju aj z tych kremov - stale ju kremujem (a aj tak je najcernejsia 😠 😀 )

nikinka008
17. júl 2010

Ahojte 🙂
Tak vy si uzivate teplucko a nam cely tyzden len leje a zatial sa to nema zmenit,k tomu este vietor silny fuka 😝 takze sa neda nikam ist 😖 Aj my sme mali potnicky ked bolo teplo aj som ju natierala tak neviem 😅 Tak ked sa nam otepli zase tiez by sme niekam sli sa vymacat do bazena aj ked neviem ci mala bude chciet ale uvidime ale len na nieco kryte lebo tu ani ine nemaju 🙄
Zubky nas stale trapia,chvilku je dobre chvilku nie a tak teplotka troska skace 😖

zanulienka
18. júl 2010

cafte,zuby-elaie vysli 4 stolicky skoro behom jednej noci

nikinka008
18. júl 2010

@zanulienka tak to je super 🙂 mala to zvladla 😔

nany100
18. júl 2010

@ivanulienka81 používam detský púder z DM značka Babylove a musím povedať, že ozaj jej to pomáha 😉

@macikjm to sme radi 😉
@petkapo aj Adel sa strašne potí v autosedačke, ale už máme klímu opravenú, tak je to oveľa lepšie 😉
@cikyta konečne, kdeže si bola...ako sa máte?

zuul
19. júl 2010

ahojte maminky,

my sme prave po mensej dovolenke, bolo super, boli sme v CR v Krkonosiach.

kiahne sme dali aj my vakcinu za 45eur, a este treba po 6tyzdnoch zaockovat dalsou. tak to pojdeme po lete. lekarka povedala, ze reakcia bude, ze kiahne dostane a ozaj aj dostal asi 6 vyrazok sme napocitali, mal ich asi 5 dni a koniec.

4 stolicky vyliezaju aj nam, ide to strasne pomaly, ale dolne je uz uplne vidno. horne len nahmatam.

a vcera rano sme nasli // 😀 tak sa tesime, uvidime co u dr.

a k potnickami, aj misko ma obcas, no nie je to take strasne, kazdy den sa cupka v bazene, a je mu fajn.
ja davam do sedacky plienku, tam kde si opiera hlavku a ked sa vyspinka v nej tak mu ju vezmem, plienka je mokra ale sedacka zostane sucha.

zuzik25
19. júl 2010

@zuul jeeej , gratulujeme, nech sa fazulka drzi tam kde ma a prajeme uspesne dotiahnutie tehu do stastneho konca.

emmka napodiv potnicky nema. a do autosedacky davame aj my plienku, tu mozem aj zmykat,ked ju odtial vyberam.
inac fsetko ok, emmka zacina rozpravat take slova ze starky, papuce, mam daj gaťky (nosime ich na plienke, ked ma satocky).
no a uz si vyzaduje pozornost, tak paaaa.

krpcek
19. júl 2010

@zuul gratulujem 😵 snad to tentoraz dopadne dobre. 😉 inak to budes mat termin nejako koncom augusta zaciatkom aprila 🙂

ja neviem co sa tej mojej opici porobilo, ale vcera vecer mi hodinu aj pol vymyslala v postielke - postavila sa, zahodila dudela potom plakala, ze ho nema. hodinu aj pol som tam chodila. toto mi robi uz asi 4 den, ale som si myslela, ze to bolo z toho tepla, ze nevedela zaspat, ale vcera uz teplo nebolo a robila to aj tak a este dlhsie ako predtym. 😠

nany100
19. júl 2010

@zuul srdečne gratulujemeeee...nech sa dve čiaročky zmenia na malý zázrak, ktorému sa v brušku dobre darí...držíme palčeky 🙂
@krpcek ,že koncom augusta začiatkom apríla 😀 😀

dnes v noci malá spala 1x sama vo svojej detskej a tatinko sa vrátil do spálne asi po 8 mesiacoch...ale chýba mu nočné blikanie TV 😀 😀 ...celkom sme to zvládli, bála som sa, že nebudem počuť, ale to nie je možné...keď zakričala hneď som vyskakovala 😀 ...bola som tam asi 3x, z toho raz bol planý poplach, lebo len zakričala a spala ďalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre