Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
6. sep 2009

nas maly mal po ockovani nad 38... davala som cipok... neuspesne... ale nastastie mu to preslo v ten den... Ak by ta teplota neprechadzala ani po cipku, mali sme doma diazepam proti febril.krcom... Peti, vy ste ho aj davali vtedy po ockovani?

komisakpd
6. sep 2009

ako sa prejavuju tie krce?

petkapo
6. sep 2009

Komi - toto ti povedala lekarka??????????????????????????????? Tak to je podla mna hrozna hlupost!
Nas Alexej mal po ockovani take horucky a davala som paralen cipky a aj diazepam - kvoli febrilnym krcom. Je to velmi nebezpecne. Urcite necakaj a nesnaz sa to zvladnut sama! Ked sa nieco stane tak si budes do smrti vycitat ze si cakala.

sabinazv
6. sep 2009

kopirujem...

•prejavujú sa ako striedanie napnutia svalov a uvoľnenia, prítomné sú zášklby
•vyskytujú na celom tele, trvajú od niekoľko sekúnd do maximálne 15 minút
•môže byť prítomná krátka porucha vedomia a porucha dýchania
•niekedy môže byť prítomná krátka strata vedomia
•vedomie sa po záchvate rýchlo upravuje
•po záchvate je dieťa bez neurologických príznakov, môže byť mierne ospalé
•nie sú prítomné zmeny na EEG vyšetrení

nany100
6. sep 2009

my sme ešte teplotu nemali...a skúsila si čípok do riťky?

romanakatka
6. sep 2009

ahojte, čo sa to tu rieši? 😲 idem počítať som tu nebola dva dni

petkapo
6. sep 2009

A este nieco - po narodeni sa v porodnici Alexej dehydroval a bol 4 dni na infuziach. Ked som ho prvykrat videla s tou ihlou v hlave tak mi skoro srdce puklo od zialu. Uz nikdy ho nechcem v takom stave vidiet preto by som horucku nepodcenovala. Aj keby mi mali povedat na pohotovosti ze zbytocne panikarim a ze su to zuby.
A mne po ockovani lekarka povedala (ked som za nou prisla,ze maly ma 2 dni horucky 38), ze ten diazepam mu mam davat pred dalsim ockovanim preventivne uz 3 dni predtym - po pol tabletke 3x denne. Prave ako prevencia tych krcov.

sabinazv
6. sep 2009

http://doktor.dida.sk/Poruchy_nervoveho_systemu...

caves katka... ako sa mate, uz je timko ok?

petkapo
6. sep 2009

Sabi - maly sa mi vysypal ale len na brade, take drobne bodky. A teraz neviem ci to je ako reakcia na mrkvu co jedol tri dni alebo ci to nie je nahodou len podrazdena koza,lebo vcera mal oblecene take nove oblecko a bolo modre - sice vyprate, ale ta farba bola asi dost agresivna - a este to aj pustalo take drobulinke chlpky. Mal to oblecene len hodinku.

sabinazv
6. sep 2009

hm, peti, ja by som to tipovala na to oblecko... vsak mrkva sa preto dava prva, ze je zrejme najlepsie stravitelna - statisticky 🙂 A keby aj to bolo na nu reakcia, tak by mal problemy dlhsie a vacsie z nej zrejme...

romanakatka
6. sep 2009

no my už máme našťastie po teplotách ale tiež sme mali 38mičky dva dni a nechcel piť... ale ja som mu stále strkala fľašu a aj prsník, keď aj po kúskoch ale tých pár kvapiek každú chvíľku bolo viac ako nič...

petkapo, náš mal tiež slabý výsyp na brušku, ale to boli také červené bodočky, nie vyrážky asi po broskyňi

petkapo
6. sep 2009

asi to bude to oblecko, veru. chcela som mat paradneho chlapceka a chudacik takto dopadol.... 😒

petkapo
6. sep 2009

romi - a cim si tie teploty zrazila? alebo to preslo same?

Baby - vy este prevarate vodu na kupanie?

sabinazv
6. sep 2009

peti, ja som nikdy vodu do kupela neprevarala... 😉 len na pitie prevaram...

romanakatka
6. sep 2009

pekapo, no dávala som paralen čípok, ale ten väčšinou vykakal 🙄 a potom som skúsila nurorfen pre deti, ale to tiež vypľúval... ale niečo zabralo... a hlavne spinkal, síce len mne na prsníku ale vydržali sme a aspoň sa trošku tak vypotil... je to hrozné, tiež som bola bezmocná... skús tie obkladíky ešte

a tiež som neprevárala vôbec vodu do kúpeľa...

krpcek
6. sep 2009

ahojte.

komi fakt radsej chod na pohotovost - radsej zbytocne. 😉

ani my sme neprevarali vodu na kupanie.

baby a vas zubaci nekusu pri kojeni? to iba my mame taku zabavku? 😠

cikyta
6. sep 2009

Ani ja nepreváram vodu na kupanie,len na pitie Lucku.
Krpy,my ešte nemáme zubky,ale aj dasienkami vie riadne uštipnuť!

petkapo
6. sep 2009

Vazne ste neprevarali? Ale asi mate mestsku vodu,ze? My mame studnu a nikdy sme nedavali robit rozbor vody tak mam trosku obavy. Neviem ci ju mozem pouzit na kupanie aj neprevarenu, ak by si nahodou uchlipol. Sice my vodu z kohutika nepijeme,ale bezne v nej umyvam zeleninu a ovocie a premyvam cestoviny atd a nikdy nam nic nebolo. Ale samozrejme,ze my sa nemozme porovnavat s babatkom.....

Romi - ten nurofen je sirup?

romanakatka
6. sep 2009

petkapo, áno sirup, má aj taký fajný dávkovač, ale náš krpec vypľúva aj vodu aj čaj, takže ani toto nemalo veľký úspech 😖 no a s tou vodou... to je asi iné keď je zo studne... no a možno je ešte zdravišia ako tá naša mestská paneláková...

sabinazv
6. sep 2009

krpcek, sledujem, ze mate uz frajera... a Daniela... no toto 😎

nas maly ma dole zubky... a ked cicia, tak ma jazycek pod bradavkou, tam zubky nevadia... ale niekedy vie stisnut...ale to nesaje, len sa zabava 😅

Petka, my mame Veoliu... chvalia sa ze je kvalitna... tak im verim 😎

petusko
autor
6. sep 2009

ahojte 🙂
ja som po obednej sieste, pospala som si si chlapcami. teraz si idem dat kafe a kolacik, taky fajny rychly som piekla 😝 🙂
ani my sme na kupanie vodu nikdy neprevarali, len na pitie.
inak som zabudla, ze kasa marcelimu minule chutila, zlopol ju hned. len keby mu aj ta zeleninka tak isla dole krkom 😒

cikyta
6. sep 2009

Ano Petkapo.My máme mestku vodu,aj ked-dosť zlu tvrdu...
(A napríklad moj pes doma málo pije a ked prídeme na návštevu k známym,čo maju rod.dom,studnu a psa ,tak v momente má ten moj pes nos v jeho miske a už pije,dokial nieje miska prázdna! Takže aj ten nemý tvor vie,čo je lepšie 😀 )

komisakpd
6. sep 2009

ahojte..tak boli sme na pohotovosti..maly ze ma nejaky virus ci co..pichli mu diazepan do nohy pre istotu proti tym krcom, predpisali nam nejaky Sumamed 1x24hod a dali info ako postupovat pri horucke, zabaloch a pod..

petusko
autor
6. sep 2009

komi, summamed su atb, takze bude mat asi nejaky zapal 😒 drzim palce, skore uzdravenie 😉
my sme boli vonku,a le je uz fajna zima, brrr. sa tesim na to nekonecne obleikanie 😝 ideme vecerat a chalani do vane pojdu po jednom a potom do postielok 🙂

komisakpd
6. sep 2009

asi hej, neviem ako to zistil, ale asi ked ho pocuval fonendoskopom...verim, ze to prejde..

ni.kolet
6. sep 2009

Dnes som zostala paf. Včera spomínané šteniatka /3/ predávam za 10 €, čo sú v podstate veterinárne poplatky. A jedna pani mi napísala, že 10 € je veľa. Zaujímalo by ma ako by sa chcela starať o nemeckého ovčiaka, keď je to podľa nej moc peňazí. Inak som ich predávala za 50 €, ale už ma tlačí čas. Ideme vo štvrtok do tých Tatier. Apropo už sú predané. Inak ma napadlo, že aj Zuul je asi v Tatrách, keď sa tu dlhšie neukázala.

jankaaa
6. sep 2009

ahojte babulky ako ste vikendovali?
komi prajem skore uzdravenie nech je drobcek v poriadku....
nas maly drobec sa dnes tak rehotal ze ja som az plakala slzy mi tiekli prudom co som sa s nim tak rehotala 🙂 taky bol zlaty....keby vzdy bol ten moj drobec taky vysmiaty

petkapo
6. sep 2009

Komi - prajem skore uzdravenie!!!! Daj vediet ci uz horucka ustupila.

Baby - uz ste boli vybavovat RP? Vyplnali ste v tom tlacive ''potvrdenie o naroku na materske...'' aj udaje o manzelovi a davali ste to potvrdit v socialnej poistovni? A na ziadosti o RP tiez ste vyplnali udaje o manzelovi?

majka_dk
6. sep 2009

ahojte

komi skore uzdravenie

petkapo - ja som mala 2 tlaciva, na jednom vypisane a na druhom nie 😉 a chceli to aj s manzelom aj v socialke aj na urade, ale pritom som citala, ze tam manzel nema byt vypisany 😕

ni.kolet
6. sep 2009

Aj môj má dneska soplíky. A sa mu podarilo zdvihnúť chrbátik. Keď ležal na posteli a ja som chytila ručičky, že či sa dvihne a on sa dvihol. Sa tváril, že čo sa mi to podarilo. Že doteraz mi to nešlo a teraz tej. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre