Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
31. aug 2010

Sisa mi dnes povedala dve celé slová bez žiadnej chyby (lopatka a papať) 🙂
No a celý den si pokrikuje:
-Cica Pica ! Cica Pica !

(ono totižto som sa s nou hrala a na mačičku som jej povedala Cica mica paradnica......a ona si to skrátila a jak Cica Pica,tak Cica pica 😀 )

cikyta
31. aug 2010

@daanka85 ozaj,čo je to pomytko? 😅

nikinka008
1. sep 2010

Ahojte 🙂
No my sme od vcera z malej na nervy 😀 ,to aka je v poslednych dnoch,tak taka este nikdy nebola 😠 Vobec nic nepocuva,a ked jej iba normalnym hlasom poviem ze toto nesmie ze je to no no tak taky plac spusti 😔 a place pre vsetko pre uplne somarinky,toto mi nerobila 😖 Vcera sme ju museli dat o 7 uz do postielky,jasne ze zaspala az niekedy o 9 🙄 ale za vsetko mi plakala to sa nedalo vydrzat a mne sa uz po nej kricat nechcelo ☹ Viem ze sa nam teraz tlacia aj stolicky tak je a preto taka ale nemyslim si ze je to jediny dovod 😖 manzo vravi ze je rozcicana tak ja neviem 😕

daanka85
1. sep 2010

@cikyta jeej, tak siska sa nam rozkecava 😀 krááásne 🙂 Nám sa nejak nechce hovorit... ale zato kricat ked nieco chce.. to jej ide 😅 😅 😅
@macikjm teda, ak mam byt uprimna, tak si ma aj potesila 😉 ... ze to aj ine deti "toto" robia... a ja uz som chcela zacat navstevovat "nanicmama" 😀 😀 😝 😝 😀 😀
Tak teda, fantazirovat, fantazirovat a este raz fantazirovat 🙂

PS: @cikyta pomytko je zinka na umyvanie riadu... ako to volate vy?? 😉

A inac pozeram, ze tu dnes nikto este nebol...
Tak pekný den vsetkým... vonku je neskutocna zima a leje (aspon u nas), takze dalsi fasa den pre deti 😠 😠 ☹ ☹ ☹

daanka85
1. sep 2010

@nikinka008 ahoj, tak akoze neviem, ci to ide vzduchom, ale mame ten isty problem... ☹ Aj dnes znova to iste... za vsetko krik, plac... a chce vsetko presne to, co je no, no, no!!! A ked to nedostane, spusti krik na lne usta a slzy jak hrachy a len ukazuje tam, tam, toto, toto...
tiez mam pocit, ze to niekedy nezvladam... ☹
A zajtra do roboty... po prvykrat... asi ma porazi ☹ Este, ze manzo asi je uz zajtra vecer doma, najneskor v piatok... ☹ ☹ ☹

baska19
1. sep 2010

ahojte tak ako tu tak čítam tak asi všetky deturence teraz začinaju skušať čo si môžu dovoliť 🙂
mne včera Baška tak pišťala pri všetkom čo chcela a nechcela som jej dať že som na ňu začala tiež pišťať či sa jej to páči ked sa s ňou takto rozprávam tak trošku pozerala že čo to robím a asi si aj uvedomila že tadiaľ cesta nevedie 😀
Ale inak mi začala aj vecami hádzať ked ju dačo naštve napriklad cumel hodí o zem a podobne tak jej dnes manžel povedal že ked ho nechce tak nech ho hodí do koša tak zase tak pozerala že o čo mu ide 😕
no a vonku už ani nevravím ako vystrája ked nechcem isť tym smerom ako ona a vezmem ju na ruky tak by sa aj roztrhala len aby zoskočila a mohla utekať no ale hadam to nejak vydržíme a zistí odkiaľ pokiaľ si môže dovoľovať 😀

Danka je uplne normálne že ked už ma emka vyše roka a potrebujete peniažky že pojdeš robiť. Ja som živnostníčka a môžem robiť aj doma a ked sa zabyvame v novom byte tak aj ja si budem aspoň na splatku uveru privyrábať a môžme si popri tom ešte aj šetriť na dalšie prerabky.
Len ked jedna známa šla do práce po pol roku a take male mrňa dala do jasiel tak to sa mi už zdalo trošku skoro pritom jej manzo dobre zaraba takže to nepotrebovali ale ona chcela čo už je trošku na pováženie že ok ja som si už odrodila a tym to hasne 😠

daanka85
1. sep 2010

@baska19 keby som "nemusela" tak ma ani nehne... Ale, bude sa nam lepsie dychat... a ja neznasam tu neistotu... ze... Hm, mozem dnes emke kupit tu hracku... velmi sa mi paci.. ale budem mat zaco o dva týzdne nakupit potraviny??? No proste, ideme, vyskusame... Ved uz maju skoro rok a pol... deturence nase velke 🙂 A ja niekde zacat musim... kedze som este nerobila a niekedy budeme chciet aj dalsie baby a co... budem sediet doma a potom ani robota, an i dieta.. Mam len strach jak to pozvladame, no verim, ze to pojde... Ved nie sme predsa jedini, co mama ide robit 😉 A ked to zvladnu iní, tak preco by sme to nezvladli my 😉
Ale inac po pol roku... to by mi asi nedalo ☹ To sa mi zda priskoro... ☹ Aspon mne, hlavne, ked to nie je nutne ☹

cikyta
1. sep 2010

@baska19 s tým cumlom to máte super 😀 😀 😀 že o čo mu ide? 😀 😀 😀 😀

@daanka85 no popravde,ani žinku moc nepoznám.Slovo žinka použiva moj muž.Ja používam slovo:
-špongia,hubka,poprípade ked ešte neboli špongie a hubky,tak to boli stare dobre komunistické vechte
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jáj slovenčino moja 😀 😀 😀 😀 😀
Pochádzam od Zlatých Moraviec+Prievidza.Teraz tu v MT mnohým výrazom nerozumiem 😅

A inak včera som šupla malej večer panadol....................už som bola v koncoch ☹ Oni su určite zlý skrz počasie,ved je záťať čislo 5 ☹
V noci o 2 mi vstala tak,že:
-no čau mama,ja prchám do izby,lebo som vyspatá a mám očká na celu hlávku 😠 otvorené a ak chceš,pod sa hrať,lebo ja už spať nebudem 😠

daanka85
1. sep 2010

@cikyta nevadi 🙂 Vysvetlime co bude treba 🙂
Tak mala sa santit chcela v noci... no povedz... 😒
my sme chvalabohu spali dobre... v noci... Ale dnes sa opakuje vcerajsi scenar... nervozna, podrazdena...
A s tým zatazovým stupnom, to moze byt fakt pravda... Konecne ina vyhovorka ako "zuby" 😀 😀 😀 😀 😀
Takze, baby, moze za to pocasie 😅 !!! 😀

cikyta
1. sep 2010

@daanka85 To som zalahla o pol noci a o tej 2 sa mi začalo KONECNE driemať ! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

cikyta
1. sep 2010

No cez noc bola hore minimálne 10 krát 🙄 (ako obyčajne.Stará dobrá Sisa)

cikyta
1. sep 2010

Keby mi spala celu noc,tak na 99,9% idem k dr.že nech ju pozrie,lebo jej určite niečo je 😅 a ja by som hrozou nespala,len hladela na nu do rána 😅

baska19
1. sep 2010

no my by sme v noci dobre spali len susedovi asi preskočilo taky smarkač asi 20 ma a začal behať po bytovke len v slipkoch a vyzvanať susedom tak na prve zvonenie sa ešte nezobudila ale na dalšie už ano a to som myslela že mu už jednu vylepím ale neodvážila som sa ani dvere otvoriť.Inak su to taky slušny ľudia že ani nevieme že tam su. Ten chalan je neskutočny talent hrá na kadejake nastroje aj na orgán a tak inak je to take tintitko ale asi mu včera hrablo bo potom sa poobliekal a išiel preč a už len pri vyťahu zakričal že je homosexual. Tak ako jeho problem len nech s tym neotravuje všetkych naokolo. Rano sme sa už nad tym smiali s manzelom že on mohol otvoriť dvere a kričať že je hetero a nikoho s tym neobťažuje 😀

cikyta
1. sep 2010

@baska19 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nuž....................tak asi preto hrá na organ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuul
1. sep 2010

ahojte maminky, ciky teba ta tvoja Silvinka ozaj nikdy nesklame 🙂

my spinkame velmi pekne, uz chodime len 1x od 11,30 tak do 13,30 niekedy do 14,30 a vecer uz o 20,00 odpadava v postielke. je hore o 2,00 a dnes potom az o 8,15!!!! wau inokedy tak o 7,00.
sa dobre unavi za den.
a objednali sme poschodovu postel tak do mesiaca spinka uz na nej. o postielku sa stale bucha, tak som zvedava ako sa budeme ucit spinkat na velkej. aj zabrany som tam dala urobit tak sa tesime.

baska super sused 😀

danka ja si tiez myslim, ze to pocasie, vcera tu bolo 10stup. no aj tak chodime von, ale boli sme vcera v MCa tam teda boli dost umrncane deticky, tiez si myslim, ze z pocasia.

cikyta
1. sep 2010

Aj my chodime cez den len 1x spinkať už dávno,no na noci to nezmenilo nič.Rovnako spinká,či sme od rána vonku na grilovačke,či sedí doma a vyvádza po izbách 😒

nany100
1. sep 2010

aj u nás dnes len hodina spánku ☹ ...ale čo, aspoň pôjde večer o ôsmej 😉 ...dnes som robila poriadky s vecami, letné odkladala, triedila malé a vykladala jesenné a zimné...veď toto počko je už pomaly na fusak 😠

aine, gratulka k tehu...nech ste zdravučkí a nech sa bábätku dobre darí a rastie 😉

inak u nás zatiaľ hysáky nie sú, ale vie sa tiež jedovať...tak ju tiež odpútavam niečím iným...ale v zásade, pokiaľ sa s ňou jeden z nás hrá a venuje sa jej, tak nenervačí...len keď som s ňou sama a mám inú robotu 😖

nany100
1. sep 2010

@daanka85 držíme palce na zajtra...mňa to čaká možno o pol roka, možno bud. školský rok...už teraz ma z toho bolí žalúdok...ale neboj, všetko dobre dopadne 😉

macikjm
1. sep 2010

@nany100 u nas dnes ziadny obednajsi spanok... 😠 ☹ 😖 😅 😀

petusko
autor
1. sep 2010

ahojte 🙂 chalani spia, mam chvilku pre seba, idem si dat kafe a vylozim nohy 🙂

@cikyta k tvojmu vcerajsiemu zazitku no comment 🤐 ja ked strazim cudzie dieta, tak ho ofukujem, rozmaznavam a dovolujem ovela viac ako vlastnym detom. nedaj boh, ze by pustilo slzu !

@daanka85 , si absolutne normlana skvela matka, ktora chce svojmu dietatu zabezepecit krasne detstvo 🙂 neodchadzas na vecnost, budete spolu kazducky den, vikendy 🙂 je uplne prirodzene, ze ked situacia inak nedovoluje, ides do prace. keby som mala ja kam dat dieta a kam nastupit pracovat hlavne 😅 zrejme by som tak urobila tiez. mam tiez znizeny RP+rodinne pridavky, mesacne je to 200 € ani o euro viac na obidve deti. mm robi od nevidim do nevidim, za cely rok ma 4 dni volna, inak je kazdy den v robote. ale nenavyberame si ☹
tehulky, krasne vam tt naskakuju, drzte sa a opatrujte bublinky 🙂 😉

petusko
autor
1. sep 2010

k vzdoru deti vam radsej nenapisem, bo vas nechcem velmi plasit, ze bude aj horsie 😅 😀

cikyta
1. sep 2010

@macikjm Segry sa dohodli????????? 😀
Myslela som,že už nebudeme dnes vobec spať 😠 Uplne vážne.
Krvopotne som ju uspala teraz o pol 3 😝 Díky bohu !!!!!!!!!!!! Možem umyť podlahy a hádam sa stihnem aj najesť! 😀

nikinka008
1. sep 2010

u nas ziadne unavenie cez den nehrozi 🙄 to aj keby som s nou cely den vonku behala vecer by aj tak zaspavala 2 hodiny 😠

macikjm
1. sep 2010

@cikyta ninusu sme uspali o tretej.... 🙄 tiez som si myslela, ze uz nebude vobec spat, ale bola na nevydrzanie...a k tomu to pocasie...keby sme aspon vonku mohli ist...ale teraz by som nevyhnala von ani psa... 😖

nikinka008
1. sep 2010

My mame dnes hic 😀

cikyta
1. sep 2010

@macikjm My pojdeme,ale len prebehnem niečo kamoške zaniesť.No aj tak pojdeme po vonku.

@nikinka008 My máme počasie na chorobu 🙄

cikyta
1. sep 2010

@macikjm Teraz mi spí 1,5 hod.a to bola 1x hore čo ju chalan s letákmi zobudil 😠 Boha im !

nikinka008
1. sep 2010

@cikyta mne keby sa mala tak zobudila uz by mi nas5 nezaspala 😖 neni sanca 😕

nikinka008
1. sep 2010

Ozaj baby,ake mate skusenosti so zubarmi doma? 😕

cikyta
1. sep 2010

@nikinka008 ceckom ju uspím znova 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre