Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
17. sep 2009

Ahojte. Tak dnes som bola s malým na kontrole a dr. povedala, že ešteže je malý /vekom/, že to je na hlavičke ešte také pružné. A už nemá na tváričke chrastičku. Aj hematóm sa pekne zmenšuje. Inak aj som mala nehodu v Tatrách, keď som mala cca 1 rok. Otvorila som perinák a zostala mi jazvička pod ľavým obočím.

majka_dk
17. sep 2009

ahojte,

zuul - myslim, ze sa ti pacil tento nas fusak (ako kukam, tak uz nie je v akcii 😕 ):

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

majka_dk
17. sep 2009

a idem aj ja pridat prihodu z utorka:

sedime v aute na cervenej a netrepne zo zadu do nas teta? no ano. nevieme, ci sa rozbiehala alebo nedobrzdila, tvrdi ze videla ako sme sa pohli, tak sa pohla za nami 😕 krpec nastastie OK, len sa zlakol, tak plakal. teta, inak armenka, mala strasny problem volat policajtov a nedala si vysvetlit, ze je to sluzobne auto a ze to nemozme vyriesit, tak ze nam to zaplati na mieste na ruku (mame prasknuty naraznik), ked prisli policajti, tak sa muzovi vyhrazala, ze aby nemal puknutu aj lebku, potom, ze to uz mal, ze to je len farba,.... no zazitok a svina. potom ja vravim, ze ma trochu boli krk a hned do mna, ze mam 10 rocne zranenie a ze to teraz taham, tak sme sli na pohotovost (len tak pre istotu) no a nemam zlomeny stavec na krcnej chrbtici? mam. tak tu sedim s pevnym golierom (zacina mi od brady a konci na hrudniku (pridam foto pre pobavenie), kojenie horor, nosenie krpca, horor, no uzivam si to, dnes mi povedali, ze este 10 dni tento a potom ten makky co je len okolo krku na 2 tyzdne.

a prajem vsetky babatkam skore uzdravenie z padikov.

zuul
17. sep 2009

majka ďakujem ti si zlatíčko. práve som to tu chcela ísť hladať. tento je ten pravý. objednávam 😀

júj čítam tvoju padajúcu príhodu. straššššššššššššššššššššne. nerobia mi také veci dobre, hlavne od kedy sme spadli my. strašný pozor na nich musíme dávať.

majka čo to čítam? teda to je iná krava. vieš vraví sa, že na sprostého aj hovno padne. prepáč za výraz. teda ty si si to zlízla a vyzerá to hrozne a ten golier ani nevravím. bože to sú ľudia.
prosím ťa dávajte si pozor.

petusko
autor
17. sep 2009

joj baby, to co sa vrece roztrhlo s nehodami? opatrujte sa a liecte vsetci 😉 majka, teda musi sa ti "super" hybat s tym golierom. 😒
az mam nervozitu, zajtra idem sama s detmi k nasim autom, vzdy som opatrna, ale zajtra budem este viac.
ja som prave uspesne vypatrala mobil, viac ako pol hodinu som behala po dome a hladala, pocula som, ze zvoni a nikde ho nebolo, uz som myslela, ze mi sibe a nakoniec som ho mala v skrini! nechala som ho v mikine a tu som si ulozila aj s telefonom. 5 neprijatych hovorov, rodina v pootovosti 😀

ninnaricci
17. sep 2009

ahojte bambule

...čo to čítam? samé hororové scénere...drobci zažívajú prvé pády... 😕 hlavne, že sú v poriadku...a maminky hádam tiež

...dúfam, že náš prvý pád nebude katastrofa...veď sa musia naučiť aj padať...

majka...ty kokso...noo hlavne, že ste ako tak v poriadku...drobec zabudne...a ty hádam nebudeš mať následky...teraz to musíš mať naozaj ťažké...tak skoré uzdravenie

...aaaa...všetko najlepšie dnešným oslávencom prajem...nech drobci robia len a len radosť 😀

ninnaricci
17. sep 2009

...k tomu jazdeniu...ja som minule išla prvý krát s drobcom sama v aute na plávanie...samozrejme, že som to nestíhala...tak som išla trošku menej opatrne 😖 som dupla na plyn...a určite posledný krát...naozaj si treba dávať pozor...

iku
17. sep 2009

Baby, ako ste začali dokrmovat a kedy, ak plne kojím? Už si to nejak nepamatám.

sabinazv
17. sep 2009

iku, opytaj sa pediatricky... nazory sa rozne... ale privrzenci kojenia odporucaju prikrmovat od ukonceneho 6.mesiaca u plne kojenych deti... kuk www.kojeni.net

baby, vy co chodite plavat, ako dlho su drobci vo vode?

sabinazv
17. sep 2009

oprava: nazory sa roznia 😎

zuzik25
17. sep 2009

cafte, boze ake pady ste tu rozoberali, brrrr.

no ja sa uz pomalicky balim, zajtra odchadzame na 2 tyzdne k mamine kvoli praci na dome, takze velmo nebudem mat pristup na net, len obcas ked zavitam na skok domov pozriet ako nam to tu rastie.

k tomu fusaku sa tu niekto pytal ten emitexovy, uz ho mam doma a vyzera fajn, aj farba uplne sadla ku kociaru, tak som spokojna, uz len aby ho Emmka vyskusala.

aine04
17. sep 2009

ahoj kočky 😉
my uz prikrmujeme, hoci matusko bol plne kojeny, aj tak nam uz dr, odporucila, mliecko mu prestavalo stacit. zacinali sme mrkvou, je sladucka, takze chutila. tieti dni sa trapime s karfiolom, to je horsie, uz mu to asi lezie na nervy ale jedno jedlo denne zvladne, co mu ostava.... potom ho este aj tak dokrmim mlieckom.

sabi, chodite plavat? kam?

sabinazv
17. sep 2009

nazdo aine, ze sa tu aj ukazes !
co mate nove, ako byvanie, poriesili ste nieco?

chodime (chap - ideme 2.krat 😀 ) na Skalku (nad Kremnicou)

sabinazv
17. sep 2009

aine a ako si zistila, ze mu mliecko nestaci?
teda, vy uz takto chrumete zeleninu...no toto... som zvedava co vypoti nasa dokyna v pondelok 😕

ninnaricci
17. sep 2009

sabi...u nás plávanie trvá 45min...tolko sa člaptáme...až mal rozmočené nôžky... 😒 a ja sním 😀

sabinazv
17. sep 2009

ninus a kolko stupnov ma voda?

aine04
17. sep 2009

no ked matusko dovoli... 😀 , tak sa aj ukazem. teraz prave matusko dovolil, len manzel si zacina vyzadovat pozornost 😀 😀 😀

byvanie - to su u nas same dlhe debaty, zatial bez vysledku. asi kym nepojdem do prace, tak ani nic nevyriesime, ale zatial si pohodlne vystacime, to skor do buducnosti rozmyslame. a vy ako? nasli ste nieco? nestiham citat vzdy vsetko tak mi asi uslo, ak si to tu aj spomenula.

macikjm
17. sep 2009

ahojte...
fakt...co sa to tu deje....pady... nehody...budte skoro v poriadku... 😉

majka...a ja ze som sa mylila, ze bol ten fusak od teba lacnejsi...stal do 33 eur, ze???

dnesnym oslavencom vsetko naj prajeme aj my.... 🙂

aine04
17. sep 2009

sabi, nepriberal mi uz poriadne a ked ho hnacky chytili, skoncili sme v nemocke. tam mu nastastie nic vazne nezistili, asi som sa skor ja prelakla. lenze tam ho jednoducho napchali mrkvou, hoci neviem aky to malo zmysel, lebo sme striedali krmenie - mrkva a MM. no a uz to bolo.

sabinazv
17. sep 2009

aine nie, my sme to tiez uzavreli pre tentokrat... ale som povedala, ze ak dalsie bejby, tak musime zmenit byvanie... tu by sa nedalo existovat s 2 deturencami (fantasticky vytah a podobne), takze uvidime ako sa to vsetko vyvinie este... je to vo hviezdach proste 😅

ninnaricci
17. sep 2009

sabi...noo mne sa to pletie...asi 33...prvý krát sa mi zdalo, že je studená...ale to bolo len chvílku...tam je super vlhko...a teplo...veď vedia, že tam sú bábätka...majú nejaké normy...

sabinazv
17. sep 2009

ozaj, to si spominala, ze ste boli v nemocke... ako ste hnackovali? Nas maly ma zelene kako od minuleho ockovania... a aj 4x denne... aj viac niekedy... ale teda pribera, je baculos riadny... uvidim na poradni kolko pribral...

aine04
17. sep 2009

vies co ta hnacka by ma ani nebola tak trapila, lebo plne kojene deti mozu hnackovat, ale objavil sa mu taky hlienik a primesou krvicky a vtedy som sa zlakla a davaj na pohotovost, kde sa nas hned zbavili a poslali nas na infekcne.

no a uz mi placka drobec...

sabinazv
17. sep 2009

nina, my sme boli v bazene a ten mal 35 stupnov tusim... a taky detsky mal 29, aj plavecky mal 29... ale v tm najteplejsom sme sa rochnili... 😉

aine, ja som tiez strasne vela casu stravila na nete ohladom toho zeleneho kakania a nasla, ze ak babo pribera, tak je to OK... ako poznam nasu dokynu, nam naserviruje ryzovy odvar s cukrom... tak si musim po svojej linii najst co treba.. 😒 A uz ste OK?

cikyta
17. sep 2009

Ahojte........Takže moje dievčatko (štvornohe) je už vykastrované.Má zašite celé bruško.Mala sa prebrať pred 2 hodinami a furt nič.....Jazyk vonku,je studená a slabunko dýcha.
Najprv ju nemohli uspať.Zabrala až 4 injekcia a teraz sa nemože prebrať ☹
Ráno príde ku nám veterinár jej pichnuť antibiotiká a pozrie ju.
V nožičke má kanylu a tie štychy nemá obviazane.Musíme dávať pozor,nech sa potom viac nehýbe,lebo sa jej to môže roztrhnuť-no moje nervy.ešte toto.

A ráno ešte to naše EKG so Sisi.Ani neviem,kde to je.

No dobru nocku baby ☹

ninnaricci
17. sep 2009

...ináč k tomu kakaniu...tiež posledné týždne keď som kojila Maxim mal vodnaté zelené kaky...ja som to prisudzovala tomu, že som toho v tom období vela nepojedla...takže nemal pestrú stravu...ale to bol len môj názor...uprvavilo sa mu to, keď začal papať UM
...tiež som skúšala rôzne probiotiká...ale ryžový odvar nie
...mne raz jedna krava v lekárni povedala...že je hladný keď ma zelenú stolicu...som myslela, že jej zoberiem titul...a to počula len medzi rečou...lebo som sa s inou bavila...

ninnaricci
17. sep 2009

tam kde chodíme plávať tak je asi 33...a je tam slaná voda...tada neošetrujú to chlorom...som sa smiala...keď som videla ako drobec ochutnal... 😉

zuzik25
17. sep 2009

jeej aine k nam zavitala, nazdos. ja planujem chodit plavat na stare hory, nepridas sa?

a aj my uz mame za sebou zemiacik, mrkvicku, 2x kasicka a dnes som jej dala okostovat mrkvovo jablkovu vyzivu co som dnes robila. akurat ze cajik z flasky nebude pit ani za ten svet.

ninnaricci
17. sep 2009

ciky...skoro ma vystrelo...v prvej chvíli som mala pocit, že píšeš o Siske...fuuu
...čikitke skoré zotavenie...nech je všetko v poriadku

cikyta
17. sep 2009

Ninuš-Annag tak tiež vravela,že zelená stolica je to,že bábätko pije predné mliečko-k zadnemu sa nedostane a tak vlastne pije to od smädu a nie to zadne od hladu.Ale samozrejme to je len jedna z príčin-takže to asi tak myslela tá v lekárni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre