Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
3. júl 2009

lindul, vsak ked som to davala do mlieka, tak do mlieka na lyzicke len - my sme tiez vylievali UM casto...

nas maly to nema rad... ked vidi lyzicku, ocakava, ze je to bananove mnam (espumisan) a potom sa tvari hrozne zhnusene 😅

luca33
3. júl 2009

a keby si jej to dala do espumisanu a potom ju nakojila?

lindula3
3. júl 2009

sabi... ona mi to zvykne v poslednej dobe vyrazit rucickou a ked to bolo v mlieku na lyzicke rychlejsie to vysplechlo ako ked su tam samotne kvapky, tie tam nejako drzia pevne🙂

luca33
3. júl 2009

baby, moja mala dnes zaspala uz o siedmej. Normalne chod spat az okolo desiatej. Myslite, ze aj vstavat bude o tri hodiny skor? ☹

sabinazv
3. júl 2009

luca, mame chlapca 😉 a espumisan davame len obcas, ked vidime, ze sa puci a skusame dovody 🙂 ... uz sme inac asi 2 t nedavali... takze nist... a lindul, ked davas tie kvapky na lyzicke to spapa? mne to ostava na lyzicke nejak prilepene vzdy... aj ked som to davala s mliekom 😒

korelka
3. júl 2009

sabi, vies ze zostava, ale ako inak sa da?

sabinazv
3. júl 2009

no asi len do tej pusy rovno nakvapcit... 🙂

lindula3
3. júl 2009

ja to radsej do pusy nekvapkam, co ked mi ukvapne viac alebo sa netrafim 😀 😀 😀
ja jej tu lyzicku vzdy otocim a obtriem este o spodnu peru... celkom to funguje

luca my spavame tento tyzden od 9tej do 6tej rana... v noci sa vobec nebudi, uz jej ani o 11tej nedavam papat... skusam a celkom to ide, dufam ze ma nesklame🙂

luca33
3. júl 2009

sabi, to je uz automatika 🙂
Lindi, to mas super. My kojime o tretej, piatej a najneskor o siedmej vstavame ☹ Tak sa bojim, aby sme dnes neboli hore uz od tretej.

luca33
3. júl 2009

tak som ju prebalila, nakojila a ulozila do postielky. Idem spat s nou. Tak drzte palce 🙂 Dobru noc 🙂

miavin
4. júl 2009

dobré ránko - čo sa týka vigantolu - nám kázala dokyna do mliečka , a keďže my sme už poväčšine na umelej strave - tak každé ráno 2 kvapky šuchnem do fľašky - ale nevravela dokedy to máme užívať... 😒
No my nato, že je chorľavučký tak sme spinkali celkom pekne. O 20.00 už bol v posteli a do rána do 4-tej-vypil čajík a do 6.30 potiahol, napapal sa a od 7.00 trošku spinká - aspoň sa tak tvári 😀 Tak som rada, že to nebolo ako predošlú noc - aj soplíky trošku ustúpili.... 🙂

jana_pk
4. júl 2009

Dobre ranko - tak my vymyslame pri jedla uplne inym sposobom pri jedeni. Zacne papat cuca cuca kym sa to spusti - potom este pol minuty a je dojedene. Drzi bradavku, spi a v pravidelnych intervaloch par krat potiahne a zasa spi. To robila vcera cely den a aj v noci a dnes pokracujeme :(((. Vymanim sa vzdy po 40 minutach ked ma uz nebavi lezat 😨 😢 😖

A super ze ste zacali tu temu s D-ckom. My davame na lyzicke bez mlieka a mimo kojenia. Cize totalne zle. DIKY MOC ZA USMERNENIE.

ninnaricci
4. júl 2009

dobré ránko prajem
...čo sa týka vigantolu...my dávame 2kvapky denne okrem víkendu...to je pauza...naozaj každý lekár ináč radí 🙂 a k tomu kvapkaniu...to je len vitamín...niekedy sa stane, že kvapnem o jednu viac...ale už kvapkám ráno o 5tej keď papame...to je ešte ospalý...takže už len 2kv 😀 z lyžičky som mala pocit...že nedám celú dávku...aj keď som mu ju obtierala o pusku...a dosť ťažko sa to mieša na malej lyžičke s mliečkom
...a stalo sa...že som pár dní zabudla...tak dúfam...že sa to nejak neprejaví 😒
...pre mňa je jednoduchšie to kvapnuť do pusky a potom papame
...a máme to dávať do 1,5 roka...ale to je ešte ďaleko 😀

jankaaa
4. júl 2009

ahojte babule tak k tomu vigantolu ma sa to davat do mliecka lebo potom to nema taky ucinok lebo ten vitamin D sa rozpusta len v mlieku.ja som tiez zo zaciatku davala tak ze som mu kvapla do pusinky.ale potom mi sesterka povedala ze tak nesmiem lebo ona bola s malym u nejakej lekarky a povedala jej ze to je zly spôsob ze potom sa detom nieco robi na hlavicke ci co ....takze tak teraz si uz odsajem na lyzicku a tak mu dam

zanulienka
4. júl 2009

kocky teraz sa narodilo pred 3 dnami mojej akoze kamoske syn a ma vysoku hladinu glukozy-to znamena,ze ma cukrovku.jeho vaha je 2800 gr.

macikjm
4. júl 2009

ahojte..
my vigantol papame z lyzicky s mlieckom...vit. D patri do skupiny vit. rozpustnych v tukoch...
sabi...ako to ze si nemozes odsat mliecko na lyzicku...ani ked maly dopapa???ja si vtedy stlacim dvorec v okoli bradavky a mliecko mi pekne tecie... 😵

macikjm
4. júl 2009

zanu...a nie je to len nieco prechodne???neupravi sa to samo??? ci ma nejako poskodeny- nevyvinuty pankreas???
chudatko male...

macikjm
4. júl 2009

moja bombulka mala po narodeni zase hypoglygemiu...a to ze maju take velke babatka ako bola ona...4150g
najprv jej davali pit glukozu a potom ked som uz mala mliecko, tak sa to upravilo...

ninnaricci
4. júl 2009

babenky...chcem sa opýtať...teraz v tom teple sa mi drobec vyhádzal na telíčku...také drobné bodečky...kupkame každý deň...a dr. povedala, že je to v pohode...že to je z tepla...majú to aj vaše bambule?
...a neobliekam ho moc...len v dupačkach s krátkym rukávom sme...a na prechádzku dám kraťasky a ponožky
...neviete čo nám pomôže aby to zmizlo?

zanulienka
4. júl 2009

neviem,zevraj mu dali inzulin-moze byt?

zanulienka
4. júl 2009

druha vec je,ze jeho maminka dost fajcila v tehu,takze asi to moze byt aj tym

macikjm
4. júl 2009

moze byt, ze mu davaju inzulin, lebo vysoka hladina cukru poskodzuje bunky...hlavne dlhodoba...ale nie je to v poriadku...fajcila pocas tehu???no a teraz bude plakat ze je jej babatko chore....hruza... ☹

zanulienka
4. júl 2009

fajcila a pila,ale zevraj len pivo raz za den 😖 ,skoda reci.takze nejake ucinky na maleho to bude mat urcite,chudacik maly

miavin
4. júl 2009

júúj tak to je hrozné s tou cukrovkou ☹ . chúďatko maličké - ale tú mamu by som bila po zadku - nezodpovednosť, takto škodiť nevinnému anjelikovi 😠

zanulienka
4. júl 2009

neviem ako vplyva cukrovka u takychto malych na organizmus

krpcek
4. júl 2009

ahojte.
tak vcerajsom dopadol tak, ze som to uz nevydrzala - odsala som malej do flase, a dala som jej flasu, dopadlo to presne tak isto ako keby bola prisata - dve minuty tahala a potom hotovo. tak som jej ju dala dorazit a vecer sa mi krasne prisala a cuckala, popritom aj papala. vecer mi zaspavala na cecku, lebo sa jej inak nedalo (asi z toho tepla).

dnes je tiez kazdu chvilu na cecku, ale davam jej aj cajik medzitym . . . a uz mi tolko nenervaci. dnes zatial len raz (klopem). 😀
kojim ju v polohe lezmo a hned ako sa zobudi - vtedy si najviac cucne a potom uz len doplname. a mam pocit, ze tym, ze je kazdu chvilu na cecku a vzdy si trosku cucne, nepotrebuje tak dlho jest vtedy kedy by mala.

tak dufam, ze sa to vrati do normalu - asi to bude pocasim . . . mozno aj zubkami (nieco tam uz ma - vcera som jejt o skusala a uz sa tam nieco robi, a stale ma paprcky v pusine).

elfi1
4. júl 2009

ja ani velmi nesleduje, ze kedy ma alebo nema papat. papava cca kazde 2 hodky cez den, ale dnes papal aj kazdu 1-1,5 hod. bol taky nervoznejsi z toho tepla.

vigantol davam na lyzicku, kde si odkvapkam troska mliecka a pred kojenim sup do pusinky. obcas vyzbrnda a kedze je to mastne a nezmiesa sa to s mlieckom celkom, tak ostava aj na lyzicke. ale zevraj je ratane aj s tym, ze sa taketo stane alebo zabudneme dat.
my davame kazdy den 2kv a do dvoch rokov. moja kamoska ze len do roka ma davat.
a ako vidim, taki aj vy mate od dr. rozne pokyny k vigantolu. takze netraba si asi robit nejake stresy ked zabudneme obcas dat

elfi1
4. júl 2009

tak nas maly konecne vydrzi trocha dlhsie na tom brusku a krasne dviha hlavku. a motivacia? ziadne trapne hracky - manzo ho otocil smerom na nasu mega telku a drobec kuka.
mna moze porazit. proste cely po tatovi

jankaaa
4. júl 2009

moj maly dnes tiez strasne plakal a nervacil...ja neviem ci nemam nahodou malo mlieka alebo ja uz nechapem...ako to zistim?ja som z toho uz salena

majka_dk
4. júl 2009

ahojte
tak sa pridavam do klubu babatiek co vymyslaju na ciciku, mne sa asi pre zmenu zacalo robit mlieka vela a ked sa mu to po takych 2min papania fakt rozbehne, tak mame mlieko vsade len nie v pusinke a samozrejme, ze dopapal a najlepsie sa napapa ked spi 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre