Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petkapo
5. sep 2009

😀 😀 to mi nenapadlo 🙂 Dik za tip Zanu 😉 To je argument, ktory nemoze nicim prebit.

miavin
5. sep 2009

petkapo - no veď každý normálny človek hádam vie základy hygieny, nie? keď dojde z busu - kde je milion bakterii k malemu dieťaťu.... mala by to sama vedieť, dobre že si jej povedala. U nás bol včera svokor ale neumyl si ruky ani nič, no bol čistý- aspon dúfam..
peti - normálne povedz, ako píše zanu - že sa tam bojí a hotovo, že ho predsa nebudeš nútiť do niečoho čo mu nevyhovuje - veď deti si už vedia vykričať čo sa im páči a čo nie 😀 😀

misha666
5. sep 2009

ahojte kocky... ja som dnes malu nechala u mojej mami, lebo ideme oslavovat stanice...privezu mi ju az zajtra poobede, ale uz mi velmi chyba , ale tak nech si ju babka trosku uzije,... mojej mame verim na 100% ale svokre by som ju nenechala ani za milion eur 😠

pikino
5. sep 2009

presne ako hovori mia. to je predsa normalne ze ked dojdem zvonku umyjem si ruky. ku nam ked niekto pride a sce malu chytat ned ho posielam do kupelne, bez vynimky. 😠

miavin
5. sep 2009

no asi to začnem zavádzať aj ja - ale u nás je väčšinou len tatino a moja mamina 😀 😀 😀 a tá hygienu ovláda....
misha - užite si oslavu - ja by som malého nenechala okrem mojej kamošky - na chvíľku a mojej maminy - u nikoho!!!! ani u jeho krstných ani u iných - nedôverujem nikomu. joj ako ti závidím, že môžeš oslavovať, aj ja by som si chcela s manželom už urobiť nejaký romantický deň - večer... ☹

cikyta
5. sep 2009

No tie ruky! Naši prišli len raz z vlaku a neumyli si ruky! Až mi prsty na nohách krutilo od jedu!

A vonku detiská ked mi ju chytia za ručky,ktore má furt v puse miesto cumla,no comment! 😠 Tiež upozornujem a oni sa dívaju na mna urazene! Ja to nechápem!!!!!!!!!!!! 😠

cikyta
5. sep 2009

Aj to,že žehlím malej všetko sa niektorí čuduju.Fakt je to divné? Podla mna nie!
Ved žehlenie je normálne aj pri mojom oblečení nieto ešte pri bábätku!

miavin
5. sep 2009

ciky - aj ja žehlím všetko - aj keď už sa stalo, že som dala nevyžehlené pyžamko - a bol v pohode, ale tiež žehlím všetko

zuzik25
5. sep 2009

tak tak, aj u nas ked niekto pride ide najskor do kupelne, zatial som nejak zvlast nemusela nikoho usmernovat. a malu by som nechala u mamci a este u sestry. to by aj stacilo, mozno ked bude starsia tak aj u znamych, ale to teraz neriesim.

ciky, aj ja malej zehlim fsetko, teda ked stiham, niekedy vsak vezmem z kopy aj neozehlene ked surne potrebujem a zatial to znasa v pohode.

zuzik25
5. sep 2009

petkapo, rovno tu postielku vyhod, lebo ti zasmradne cela pivnica a veci v nej. naco ju budes skladovat ked je pokazena.

cikyta
5. sep 2009

Ved jasne,že nič sa nestane,ked vyberieš raz za čas na oblečko neožehlené,ale ma ide uchytiť,ked sa ma opýta iná mamička,či žehlím...Ja odpoviem,že áno a ona je zhrozená a nechápe prečo?
Vtedy mám sto chutí povedať,že pre H...O!
Okrem vzhladu sa tým porieši zabitie bakterii,nie?

Bože nech je už večer!!!!!!!!!!!!!!!!Tá moja krpana je plná energie!!!!!!!!!

zuzik25
5. sep 2009

no Emmka spinka, ako som ju ulozila vonku do kocika, zaspala do 5 minut. uz spinka vyse pol hodky.

cikyta
5. sep 2009

Moja bola na prechádzke v klokanke.A dnes sa naučila pluť na všetky svetove strany.Strašne sa z toho teší !

miavin
5. sep 2009

no náš drobec bubá od 2-hej - tak som zvedava dokedy chce drichmať 😀 on spí stále vtedy - keď nemá 😀

miavin
5. sep 2009

ááááááááááááá už sme hore - ideme papať,
ciky - náš tiež pľuje parádne a hrozne sa raduje, no najhoršie keď začal pľuť, keď papal mrkvičku - všade bola 😀

petkapo
5. sep 2009

aj ja zehlim malemu vsetky veci a vobec mi to nepride cudne. tiez sa uz parkrat stalo ze som mu obliekla nieco neozehlene ale to len zo dva-tri razy. ved aj sebe a muzovi zehlim.

ja som zatial Alexika zverila dobrovolne len mojej mame a aj to som ju tyzden predtym mucila a skusala,ze ci vsetko zvladne. A zvladla 😀 . A potom raz nedobrovolne svokre a to sme len prisli ku autu s muzom a uz som chcela volat,ci je vsetko OK. Ale zvladol to a na podrobnosti som sa radsej nepytala.....

Joooj,misha,ti zavidim,aj ja by som uz celkom privitala taky trosku relax a dve deci vinka... Aaaach, kde su tie casy ked sme si s muzom vecer otvorili vinko a popijali a debatili........ 🙂

adya01
5. sep 2009

ahojte,

tak ked vas citam, ten moj drobec nezapada do normalu 🙂 budime sa nastastie len raz v noci okolo 5, buvat chodi pravidelne o 20.00.

Urobila som mu papaci rezim a zatial, musim si zaklopat, tak to funguje.
O 5 mliecko 180 ml,
o 8 mliecko 180 ml,
o 11 ma zeleninu - to striedame - zemiak+mrkva, zemiak+brokolica,zemiak+karfiol alebo len zemiakova kasa zarobena s UM - to ma vzdy tak cca 180 ml - 1 avent poharik skoro plny
o 14 mliecko 180ml,
o 17 ovocie, striedam ovko a sunarek alebo mu roztlacim 2 banany - jeden nikdy nestaci 🙂, alebo udusim jablko. S cerstvym jablkom alebo mrkvou mame este mesiac pockat
o 20 mliecko 180 a dobru noc 🙂
Cajiku teraz vypije tak 200 ml denne
Cez den ked medzi kazdym papanim tak hodinku spi.

Kasu sme skusili len raz ale bola vsade len nie v ustockach

cikyta
5. sep 2009

Adya-že medzi každým papaním tak hodinku pospí...Šťastná to žena!

Ja neviem,ale tá moja malá je možno preto taká nepokojná,lebo nemá cumel.Dáva si palec,ale to nieje ono.

adya01
5. sep 2009

ciky ale byvalo to lepsie 🙂 ked boli malinky tak sa napapal a spal. Stale dookola, on bol hore len ked jedol a ked sa kupal. Teraz uz si vyzaduje vacsiu pozornost. Ale ked ho v lehatku polozim pred zrkadlo tak sa vie zabavit aj sam, je to sranda ho vtedy pozorovat

cikyta
5. sep 2009

Hm..tak to nepoznám,že by sa vedela malá sama zabaviť.Idem na 5 minut do kuchyne a ona je v lehátku,kde má okolo seba milion hračiek,čo svetielkuju,pípaju,zrkadielkuju a ona sa na to pozerá a chytá možno 3 minuty!!!!!!!

miavin
5. sep 2009

ciky - no to aj náš je taký - všade len 3 minúty - potom rev neskutočný
ady - ty brďo - to vy tak papkáte? náš stále len 120-tku iba na noc a na obed 150-180. a my dávame len doobedu nejakú kuracinku so zeleninkou - alebo čo máme kúpene od hami a čajík, čajíku vypije tiež tak 200-400 ml - medzi každým papaním vytiahne 120-tku

adya01
5. sep 2009

ja s masom este cakam, toho sa v zivote este naje... my sme presli na UM 2 a zda sa, ze mu zachutilo. Ono chutovo je lepsie ako 1 a niekedy mam pocit, ze taha uz len kvoli chuti ako od hladu. On bol na UM od zaciatku a strasne priberal, preto ovocie a zelenina. Zda sa, ze sa vaha trosku spomalila. Mame 5 mesiacov a cez 9 kg, takze tabulky nedodrziavame. Oblecko mu kupujem na 9 mesiacov, Ked sme boli na kontrole klbikov tak tam bolo take malinke mesacne babo a ked som si ho poobzerala, tak ten nas kubko taky nebol ani ked sa narodil 🙂

miavin
5. sep 2009

adya - a robíš mu ovocie a zeleninku, či kupuješ? lebo mi kupujeme

adya01
5. sep 2009

zeleninu mu doma varim len zemiak,mrkvu a cuketu. brokolicu, karfiol kupujem bud od hami alebo sunarek - co je v akcii 🙂
ovocie zatial len kupujem hotove pohariky- vyzivy. dok. mi povedala, ze pohariky su lepsie ako "zive" ovocie v supermaketoch- kvoli dusicnanom, ale doma som narobila marhulovu presnidavku a teraz sa chystam na jablkovu a hruskovu,len cakam kedy to ovocie viac dozreje, lebo je to dost kysle este.
Ale hruskove ovko to mi cely poharik spapa za 5 minut

adya01
5. sep 2009

ale nasla som si na nete mojalekaren.sk a tam hromadne objednavam aj UM a aj pohariky, aj malemu drogerku - pouzivame bubchen. je to lacnejsie ako v obchode a pri nejakej vyske sa neplati postovne a kurier mi to dovezie az domov. tak raz za mesiac nakupim. Na UM som na krabici usetrila 2 eura a to je dost

zanulienka
5. sep 2009

my sme boli skoro 3 hodky na prechadzke,elaia chvilu v kociku,chvilu na rukach a teraz uz okupana,najedena odkvacla akoby ona chodila peso 😀

ni.kolet
5. sep 2009

Ahojte. Príhoda: My máme ovocný sad a dnes sme oberali slivky. Hrozne moc ich je popadaných pod stromami. Ešte máme doma tri malé šteniatka a tie nám robili spoločnosť. Z dlhej chvíle sa pustili do tých sliviek a zjedli až toľko, že boli natrúbené a potom prespali pol dňa. Boli ako zdochlinky. 😀

zanulienka
5. sep 2009

zajtra budu mat opicu

zanulienka
5. sep 2009

niki-ty si zo surian,nie

cikyta
5. sep 2009

Niky.Chudiatka šteniatka.Teraz im uvar kurací vývar 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre