Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
6. júl 2009

jaj a este ma napadlo... dnes rano mi maly reklamoval mlieko do vystrihu 😀

ni.kolet
6. júl 2009

Ahojte
Tak malý mi zaspal 21:30 a zobudil sa 6:00. Najedol sa a spal do 8:15. To som ho musela zobudiť, aby sa najedol a mohli sme ísť na krv. Chúďa moje, keď ho pichli do pršteka začal rumázgať na celú polikliniku. ☹ Cestou domov zaspinkal. Teraz pôjdeme vo štvrtok na nožičky. Dúfam, že aj krvička, aj nožičky dopadnú dobre.

luca33
6. júl 2009

Ahojte,
nasa mala babyvak zboznuje. Pravidelne ju v nom uspavam. Cez den mi inak nezaspi. Mame aj manducu, ale zatial sa jej v nej moc nepaci ☹
Dnes sme boli na prevazeni. Mala pribrala za tri tyzdne 750g. Uz mame 5 kg. 🙂 Tak bola doktorka spokojna. Ale sa jej zdalo, ze mala taha hlavicku na jednu stranu. Tak nas poslala neurologovi. Tak dufam, ze budeme OK ☹ Pojdeme tam asi hned zajtra, nech to mame z krku ☹ Ockovat ju budu az 17.8. Vraj radsej pocka, ked bola taka malicka. Tak neviem, zda sa mi to uz dost neskoro. Ved to uz bude mat viac ako 4 mesiace.

zuzik25
6. júl 2009

cafte micky.
ako sa mate? my celkom fajn akurat tie tepla su uplne na prd, mala je z toho nervna, malo spinka, uz aby sa trosku ochladilo. doobeda si este pospi v kocari ale cez den je to bieda. a ked ju dam dnu tak to spi max. hodinu.
tak my sme zacali v plnom prude robit rekontrukciu podkrovia, dnes doniesli za tatrovku strku. no bordel v celom dvore.
rozmyslali sme ist na par dni niekam k vode, asi to vyhraju Patince, len tie komare ma mataju, cim potom malu natierat.
macik, ciciky aj mne sli zo zaciatku prasknut ked mala spinkala 8 hodin, ale ono sa to casom upravi ked bude dlhsie takto spinkat a potom uz boliet nebudu. telo sa tak naprogramuje. aj nasa spinka od 19:30 do 4:30 a potom si este pospinka.

zuzik25
6. júl 2009

luca, to nevadi ze ju zaockuju neskor, kamoska ma 4 a pol mesacnu a ockovali ju az teraz lebo jej hnisalo to pliecko po ockovani. a inac od nasej je starisa o 6 tyzdnov ale Emmka je od nej vacsie, teda buclatejsia. 😀

pikino
6. júl 2009

cafte micky

nasa uz tiez spinka osem hodin. skoda len ze ja nic ine v noci nerobim len kazde dve hodiny odsavam prsa.
strasne ma bolia ked su plne. za noc z nich vytlacim 150ml len tak rukou.davam to do mrazaku. mala teraz zasa nejako vela papa stale pyta tak jej cez den jeden sacok zvyknem rozmrazit tak okolo 18:00 lebo vtedy som uz uplne vystavena. a potom o deviatej ked kojim tak uz mam plne a pekne sa nabumba do postielky.

my mame dnes doma lazare nasho jazveca seklo, tak dostal injekciu a nesmie sa hybat. s tymi psami je taka
otrava. 😝 tiez vam teraz lezu na nervy? ja hysacim hlavne kvoli tym chlpom co su vsade a v kuse ich z malej zbieram. bleeee 🙄

zuzik25
6. júl 2009

piki, nas hafo je von, teraz ho dnu nepustam. ale zas su vsade moje vlasy, nejak my zacali dost padat.

luca33
6. júl 2009

my mame doma macku. Nastastie prestala konecne plznut, lebo to bolo o nervy ☹ Teraz je to celkom OK.

elfi1
6. júl 2009

nas hafan akoze neplzne, ale predsa len take jemne biele chlpy su po sedacke a tiez ked vidim, ako manzo len tak bez plienocky vyvaly maleho na tu deku, tak mam nervy. lebo potom tiez z neho len chlpky oberam.
a o mojich vlasoch radsej ani nehovorim. tiez mi dost zacli padat. vsade su 😠

Domco rano rano celkom pekne zaspal v postielke. len chvilu plackal. ale potom druhe spanie 0 bodov. to len vreskot. tak musel vydrzat do dalsieho papania a teraz ho babka zobrala k nim domov. tam je aj chladnejsie, tak hadam sa mu bude lepsie spat. za chvilu frcim za nimi

ari - babyvak teraz nepouzivam. uz si neviem predstavit, ako by som ho do neho nasukala. hlavne ked tak nervaci teraz. ani pocut o tom, ze by bol na rukach v horizontalnej polohe.

chceme kupit tu manducu, alebo nejake nositko. ale mozno to bude aj zbytocne a nebude v tom chciet byt. tolko veci clovek aj zbytocne kupi kvoli tym detom. len aby im bolo dobre a mali vsetko 🙂

misha666
6. júl 2009

ahojte kocky... mne je tak nanič ☹ dnes ideme na to ockovanie hnusne DiTePer a este som aj malej zastrila do prsteka trosku ked som jej strihala nechty, najradsej by som si dala facku 😢 no dufam ze z toho ockovania nebudeme mat velmi teplotku, ja si pamatam na mojho brata ked s nim mama prisla z toho ockovania aky bol strasne chory. teraz buvinka, no o hodku uz ideme drzte nam palceky aby sme to zvladli v pohode, sa pak ozvem...papa

luca33
6. júl 2009

Moj bracho ju pouziva. Maly ma 8 mesiacov a ked ju do nej daju, okamzite spi 🙂 Niekedy mam pocit, ze zaspi uz ked ju vidi 🙂

nany100
6. júl 2009

ahojte kočky, všetky máme rovnaké radosti aj starosti..naša malá spravila v noci rekord, spala od štvrť na desať do štvrť na sedem...ozaj, babule prebaľujete drobčekov v noci? Ja som prestala, keď takto dlho začala spávať, no nezdá sa mi to...ale keďže už v noci nepapá, tak ráno tá plienka nebýva nejaká príliš plná, len občas si preciká pomimo...a zajtra nás čaká sono obličiek, dúfam že je všetko OK...

sabi, sme ten istý prípad ako vy, do 5 týždňa sme aj občas dokrmovali, teraz je mliečka dosť, tak len kojíme...dokonca nedávno bola aj nadprodukcia, striekalo mliečko príliš a nevedela prehĺtať, tak sa pri tom jedovala, ale annag poradila, tak už sme zase spokojné...len teraz častejšie pýta, čo pripisujem tomu teplu a smädíku...

spinká už dve a pol hoďky, tak čakám kedy sa zobudí, napapá sa a pôjdeme k našim počkať tatinka z roboty a potom na faru dohodnúť konečne krst (19.7.)

majka_dk
6. júl 2009

ahojte baby,
tak my sme mali strasnu noc, hned vecer ked zaspinkal o 19.30 sa mi zdalo, ze nieco nie je ok lebo sa stale mrvil a prehadzoval, o 22.00 som mu dala este napapt, grgol si, pokakal sa (po 7 dnoch takze parada), prebalili sme ho a siel spat tak o 22.45, 23.15 bol uz hore a vlastne bol hore az do 2.45, jasne ze bol u nas v posteli lebo o 24 som uz nevladala sediet pri postielke a hladkat ho a on sa stale vrtel, daval sa na brusko, potom nervacil, no nechapala som co mu je, az o tej 2.45 sa mi potyckoval do postele a kde som ho zobrala na ruky potyckoval sa este raz, ale tak, ze ja som mala az v podprsenke a on vsade, no horor, podla mna to boli aj 2-3 papania tak neviem co mu nesadlo, ale potom spinkal do 6, napapal sa a vlastne zatial cely den drieme a papa po 3hod, nastastie uz negrcal.
ale bol to fakt horor az muz skocil, ze ako to ma utierat 😕

pikino
6. júl 2009

ja uz v noci neprebalujem, dokonca sa mala uz ani v noci nepocikava co je teda divne, ale rano je plienka sucha.

cikyta
6. júl 2009

Baby ahojte.Koho už očkovali do oboch nožičiek? Ako dlho potom krpci plakali? Mali vám aj horučku?

(Lebo nás budu na druhý týžden o 11 hod.a o pol 4 sme objednaní na ortopediu,tak aby som bola prichystaná na revacie ošiale dopredu.)Ak nám zistia na ortopedii stále tie klbiky zle,budem mať už revací ošial aj ja. 😝

miavin
6. júl 2009

Ahojte , čo sa týka babyvaku - náš drobec tiež nechce byť v horizontálnej polohe - ani náhodou, takže len bud ho mám k sebe - alebo opačne... rád pozerá na svet.
majka - júj tak to si mala pernú noc, možno aj z toho tepla bol maličký nervózny - náš sa dnes od 10-tej po papaní stále len vrtel... a nie a nie spať
ja v noci tiež neprebaľujem - lebo zaspinká okolo cca 20.00 a vstáva o 5.30 - niekedy mu o 4 dám čajík, a plienka je ráno skoro suchá, takže zbytočne ho "rozprplávať" 😀 . My ideme na očkovanie 21.7 - aj na nožičky potom, takže už teraz mám stresy, ako to anjelik zvládne - a ako to zvládnem ja 😀
misha - tak sa držte a informuj, ako sa Emmka držala 😉

jana_pk
6. júl 2009

Ahojte,

piki moja mala v noci necikava uz velmi dlho. Tak som uz prestala aj nazerat pri nocnom papani do plienky. A vyhovuje mi to 🙂)) - lebo nakojit v noci zvladam, ale to prebalovanie ma vzdy hrozne prebralo a nevedela som spat.

Ciky my sme boli pred dvoma tyzdnami na kontrolu u ortopeda a ten zly klbik je stale zly a dalsia kontrola o 5-6 t - a tak som sa tesila, ze sa tych "zlych - specialnych" nohavic zbavime :(.

misha666
6. júl 2009

ahojte ,tak uz sme doma, zvladla to statocne neplakala az tak velmi ako som si myslela, dokyna nam predpisala nasticku na to, tak ked sme prisli domov som ju nakrmila, okakala mi celu manzelsku postel 😀 natrela som jej to a teraz buva v postielke som zvedava aka sa zobudi, sme 2hodky od ockovania a zatial je to v pohode , uvidime ako bude dalej, idem teraz prezliect periny, muz bude na mna kricat, ze naco mam prebalovaci pult 😀 😀

kaitka
6. júl 2009

ahojte)
perfektne u nas leje,,wow,,to je parada)
malinka mi spinka ako zarezana)) aj ked hrmi 😅

adya01
6. júl 2009

ciky, my sme boli na ockovani minuly tyzden,maly tak plakal, ze az nemohol chytit dych. Ked sme sli domov tak na mna vrhal vrazdiace pohlady. Ale doma ho to preslo a skeril sa ako keby sa nic nestalo. Teploty sme nemali, ale bol strasne unaveny, aj papal so zavretymi ocami, lebo keby som ho nezobudila tak v ten den by asi spapal len 2 davky. Na druhy den bol taky otapeny, ale ziadne horucky ani opuchy nastastie neboli.

komisakpd
6. júl 2009

baby no mne tiez strasne vypadavaju vlasy..a kedze som ich mala dlhe bolo ho hrozne..no proste vsade..moj manzel je zastanca dlhych vlasov, no uz nam to obom liezlo na nervy nachadzat ich doslova vsade aj na miestach kde to nechapeme..tak dnes som sa bola ocvakat..letny strih..dam do albumu..ja mam velmi huste vlasy to mi schli aj 6 hodin..teraz preriedene..tak sa citim o dost lahsie..to bude tym ze dojcime..hormony..

kaitka
6. júl 2009

no ja neviem komi,,ja ani nekojim a padaju mi teraz dost,,,posledne tyzne hm,,,asi sa dam tiez ostrihat,uz ma to nebavi zbierat vsade vlasy

kaitka
6. júl 2009

baby,,uz ste sa daktora rozhodla kedy zacnete s plavanim? ja by som uz isla,,asi sa aj prihlasim...len moj drahy,ze je este malilinka nato hm,,tak ja myslim,,ze nieje,,ze jej to len prospeje,, viac sa tam spevni,,a nauci viac pohybovat

majka_dk
6. júl 2009

kaitka my ideme od septembra, to zacinaju nove kurzy

kaitka
6. júl 2009

tiez som chcela od septembra,, uvidim ci este bude volne hm,,musim si to zistit
a vy kam chcete chodit? ja zabiatko.sk

majka_dk
6. júl 2009

aj my do zabiatka, este som zvazovala moko v pezinku, ze je tam super, ale zase ta cesta, tak uvidime

kaitka
6. júl 2009

majka,,tiez som pocula o pezinku,,len nemam tam ako cestovat... tak snd sa dostaneme aspon do toho septembroveho kurzu,,ak nie tak pojdeme od oktobra 🙂 co uz
sesternica tam chodi,,a je spokojna)

zanulienka
6. júl 2009

caute baby,moja elaia chytila asi plesen na jazyku.poradte co sa da nato kupit v lekarni,potrebujem nieco bez receptu. ☹

jana_pk
6. júl 2009

Zanu ja sem moc nechodim - ale moj neodborny nazor, ktory si over v lekarni je, ze to candida (take biele) a na tu sa dava gencianova violet 1%. Ja to mam teraz na bradavke (teda aspon myslim, ze to) a uz sa s tym trapim druhy tyzden). Ja si to davam raz denne.

zanulienka
6. júl 2009

jana-dakujem,zajtra skocim do lekarne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre